Problem z plynnoscia kursora ;asd

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
bekoo

2007-12-07 15:26:42

Hmmm może któreś części się z sobą "gryzą" a próbowałeś zmiany Systemu operacyjnego? O tak dla zabawy z płyty Linuxa odpalić albo coś innego win 2000 bądz Viste?

__

VIP
V!ct!M

2007-12-07 15:45:00

nie probowalem :>

ale jest to dosyc dziwne, bo problem pojawil sie nagle :p

w sumie jesli zmniejszenie przyspieszenia sprzetowego o jeden stopien nie bedzie za bardzo wplywalo na granie, to tak po prostu zostawie (i tak mam zamiar na poczatku roku wymienic grafe :>)

__

Użytkownik
floyd76

2007-12-10 16:06:03

Troche cie zmartwie,bo mam ten sam problem juz od przeszlo 2 lat.A kłopoty pojawily sie wlasnie wtedy gdy zmienilem procesor i płyte głowna.Piszesz ze problemy zaczely sie jakis miesiac po zmianie procesora.Mysle ze to pojawilo sie odrazu,ale po prostu nie zauwazyles(tak jak ja) tego odrazu.Z poczatku problem nie wydawal sie zbyt wielki.Wszystko wydawalo sie ze dziala,chcialo sie nacieszyc nowym sprzetem,testy,nowe gry.Gorzej juz bylo jak sie chcialo zagrac w swojego ulubionego muliplayera.Z poczatku myslalem sobie ze w koncu nowe graty trzeba sie przyzwyczaic,zmienie kilka ustawien i bedzie dobrze.Nic bardziej mylnego.Po miesiacu zdalem sobie sprawe ze cos naprawde jest nie tak,kiedy twoj skill polecial w dol o 50 procent.Przeciez nie mozna zapomniec jak sie gra w miesiac.A gram gorzej niz dwa lata temu.

I zaczelo sie.Na pierwszy ogien oczywiscie usb,mouse,rate,fixy,rejestr i sporo podobnego gowna.Nic nie pomoglo.Zmiana myszki zero porawy.

Pozniej zaczalem robic prawie wszystko to o czym tutaj piszesz i zadne formaty,zmiana i grzebanie w biosie,scnay,fixy,updaty,softy nic nie pomoga.Moze sie myle i jest to tylko jakas pierdolka,ale prawda jest taka ze po roku dalem sobie z tym spokoj:)

Skonczyly sie czasy kiedy czulem ze myszka jest polaczona z moja reka:D a wszystko jest jest latwe i przyjemne.Teraz jak mam wykonac jakis trudniejszy skok w grze to wole sie nie meczyc i wejsc powoli po schodkach :D Na grach singlowych nie ma wiekszych problemow, ale w mp problem jest OGROMNY i gram tam tylko z doskoku.

Piszesz ze bedziesz zmienial karte graficzna.Od tego feralnego momentu mialem dwie inne karty,zmienilem i dokupilem ram,zmienilem zasilacz,przeszedlem z xp na viste i dalej jest tak samo.Jesli nie muszisz zmieniac karty to nie rob tego.Tak samo sie łudzilem ze cos zmienie ,a moze sie poprawi.

Czytajac tutaj posty przypominalo mi sie wszytko jak sam sie meczylem,niektore rzeczy naprawde wywoluja teraz tylko usmiech na mojej twarzy:) Robilem jeszcze glupsze i najbardziej zdebilale rzeczy zeby cos z tym zrobic.Moze tobie sie uda,jestem bardzo ciekaw.Zainteresowalo mnie to bo przez ten czas nie natknalem sie na takie same problemy,a zaciekawilo mnie to tym bardziej,ze zgralo sie to wlasnie ze zmiana procesora i plyty.

No ale zeby nie bylo ze samo narzekanie i odrazu na poczatek najbardziej pesymistyczny scenariusz, to napisze gdzie ja (po ponad 2 latach) widze problem.Ze powodem u mnie tych klopotow jest zmiana plyty i procesora to jest dla mnie jak aksjomat.Jak juz wspominalem zmienilem prawie wszystkie czesci.Zostal tylko dysk i monitor.Monitor odrzucam(ale nigdy nic nie wiadomo) Mysle ze dysku twardego nie da sie tak do konca zformatowac,a w koncu to na tym dysku byl instalowany inny chipset kilkadziesiat razy.Moze to sie komus wyda smieszne,ale nie takie rzeczy sie robilo.Limit opcji juz mi sie dawno wyczrpał i zostala juz tylko ta ciekawosc co do dysku.Jak wiemy jest to najwezsze gardlo calego pc ,a co dopiero dysk z przed kilku lat.Moze masz u siebie dwa dyski to sprobuj zainstalowac system na tym drugim dysku.Sam juz nie mam takich cisnien zeby cos z tym zrobic i juz dawno stracilem wiare w pc :D

Pewnie nie wyszla z tego zadna pomoc i bedziesz robil wszystko (czego nie powinienes) zeby to poprawic.Z mojej strony moge Ci zyczyc tylko powodzenia o/

__

Użytkownik
woj

2007-12-11 17:04:39

Jesli chodzi o fps'y to mialem podobny problem.
Spadek fps'ow powodowala srednia warstwa kurzu na wentylatorze, oraz pasta na procesorze do wymiany, co polecam tez Tobie.
Polozylem najtansza biala paste, zamiast tej szarej, ktora z czasem wysycha i przykleja procesor do radiatora.
Porzadne chlodzenie z miedzianym rdzeniem to rowniez wazna sprawa.

Drugie primo, tego typu problemy rodza sie tez ze wzgledu na biosowe ustawienia typu "Thermal Control", albo "Auto Adjust CPU Speed" i inne takie, po prostu przy pewnej temperaturze procesor zwalnia dosc solidnie co powoduje spadek fps, co ciekawe Asus przy niektorych plytach zalecal wlasnie wylaczanie wewnetrznej kontroli temperatury..

__

Użytkownik
sacret

2007-12-16 13:40:23

Vicek wydaje mi sie ze Twoj problem tkwi w czestotliwosci odswiezania pulpitu :)
Ile masz?

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

9177 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie