Komputer + monitor

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
Pajda

2007-11-28 23:15:20

Mialem GF 2Ti, fajna karta. Z 440MX bylo tak, ze dzieki wyzszym zegarom i LMA byl nieco szybszy, ale gdy gra miala naprawde skomplikowana scene to sie dlawil i 2Ti mialo wtedy przewage.

8500 to porazka wszechczasow, pierwszy i ostatni raz producent karty graficznej kazal mi zmieniac bios by cos dzialalo jak powinno. Ale wydajnosc, jak akurat wszystko dzialalo to faktycznie byla ok.

Kyro i Kyro II mam mieszane odczucia. Jak sie pojawilo pierwsze PowerVR (karta Neca i Tekken na pc:P) bylem fanem tego rozwiazania. Jednak tak naprawde API PowerSGL po prostu nie zostalo rozpowszechnione. Ultimate Race czy jak sie ta gra nazywala, robilo wrazenie, byl chyba ster pod Q2? Na pewno UT ma je jeszcze, ale z kolei tej karty juz wtedy nie bylo, a nawet jesli to byla by zaslaba. Pozniej pojawily sie Kyro czyli konstrukcje bazujace na PowerVR2 i owszem fajne, ale nie byly zgodne ze starym API (UT na Kyro pod PowerSGL wyswietlalo kratke na ekranie:P), a konstrukcja juz dalej nie byla rozwijana i sie przedawnila. Na pewno duzy plus, ze takie karty w ogole sie pojawily, w sumie pewnie im zawdzieczamy, ze dzisiaj juz sie nie renderuje totalnie wszystkiego, a PowerVR 2 mam tam gdzie jego miejsce, czyli w swoim DreamCascie :P

__

Użytkownik
reurion

2007-11-28 23:52:25

planowalem kiedys kupic wersje 8500 all in wonder ale cena 2000zł mnie przerastala co do gf3ti to cos szybko z rynku znikly

__

VIP
Pajda

2007-11-29 01:21:35

Na moje 3Ti 200 pelno tego, 3Ti 500 sie mniej widywalo, ale to co zniknelo naprawde szybko to czyste zwykle 3 nie Ti.

__

Użytkownik
reurion

2007-11-29 01:38:07

jak dobrze kojarze to byly gf2 krótko 3ti i odrazu przeskok ludzi na mx440 tak ja to widziałem
btw: GF3 450 TV Quadro Golden Sample nie był czasem mocniejszy od ti500? chodzi mi tu o gainwarda

__

VIP
Pajda

2007-11-29 13:58:39

GF2 w calej swej rozpietosci GTS/Pro/Ultra byly dosyc dlugo. Pozniej pojawilo sie drogie 3, ktore wlasnie szybko zniklo gdy pojawily sie 3Ti200 i 3Ti500 (wtedy tez wyszlo 2Ti). 3Ti500 popularnosci nie mialy z uwagi na wyrazna roznice w cenie wzgledem 3Ti200. Gdy wyszly 4Ti4200, 4400 i 4600, wraz z 4MX420, 440 i 460, to 3Ti200 wciaz bylo na rynku, u nas glownie pod postacia tanich kart gainwarda, ktore staly sie wtedy przebojem. Chociaz jak popatrzec w okol po znajomych to faktycznie 3 wiekszosc przeskoczylo, no ale domowe ekonomiczne pc ze sklepu zawsze sie rzadzily swoimi prawami.

Co do tego konkretnego modelu to nie wiem co to za karta, gainward nie lezal w moim zakresie zainteresowan, ze wzgledu na kiepska jakosc wykonania i wcale nie powalajace podkrecanie przy niewytlumaczalnie zawyzonej cenie. Z tego co na szybko zerknalem to ma on o 10 wiecej na rdzeniu, ale 20 mniej na pamieciach od defaultowego 3Ti500 (240/500), fakt, ze to niby quadro, ale chyba akurat szlo samemu przerabiac te karty tez :P

__

Użytkownik
reurion

2007-11-29 14:36:32

zapomniałeś o GF2 mx400 który zawojował rynek jak mx440 :) jak już wspomnialeś o komputerach domowych z hipermarketu

__

VIP
Pajda

2007-11-29 18:15:42

Nidgy za mxami nie przepadalem :P
Akurat udalo mi sie je przeskoczyc bo kolejno TNT2, GF256 i GF2Ti mialem :P

__

Użytkownik
reurion

2007-11-29 18:33:40

ja przeskoczyłem TNT2>GF4mx440>TI4600>5600 :P

__

Użytkownik
Nera

2007-11-29 23:54:48

Hm... po glebszych przemysleniach... a moze by 3gb ramu i do tego mocniejsza grafe? tylko znajdzcie mi cos sensownego za 700 zł :ASD

__

Użytkownik
qwe

2007-11-30 02:59:42

oj wierz mi, ze ten Tagan IDEALNIE trzyma napiecia, jest lepszy od jakiego kolwiek modecoma
opinia ludzi z zenfist.pl i ludzi ktorzy kupili tego Tagana

__

Użytkownik
qwe

2007-11-30 03:03:04

kup 8800Gt
za 1000zl mozna juz na allegro dostac a niewiele odstaje od wersji GTX
ostatecznie mozesz kupic 8800gts jego cena zaczyna sie od 800zl

__

Użytkownik
qwe

2007-11-30 03:17:20

z perspektywy typa ktory od paru lat uzywa 5+1 powiem tyle ze do grania to sie ani troche nie nadaje, do sluchania muzy rowniez nie a co do ogladania filmow no moze jak masz dobrze ustawione i nie wychylasz sie z polozenia o wiecej niz 20cm hahah dobre stero >> all... a co za tym idzie karta dzwiekowa nie wiem do czego taka fenomenalna, co do reszty to jeszcze przyczepil bym sie do wielkosci monitora ja osobiscie uzywam 2x21' ale do grania... 22 to chyba za duzo 20 jest ok jesli mowa o ogladanniu filmow to juz lepiej telewizor crt kupic :D na reszcie sie nie znam wiec nie gadam







no widac, ze w ogole sie nie znasz :(((
stereo >> 5+1 ???
stary to Ty chyba na zintegrowanej dzwiekowce grales w pustym pokoju, ze masz takie odczucia, wpadnij do mnie do domu to Ci pokaze, ze porzadne 5+1 + X-Fi (nie te od creative'a) daje efekty nie z tej ziemi
do ogladania filmow polecasz bardziej stereo niz 5+1 ??
czlowieku Ty chyba naprawde sluchales sprzetu z biedronki bo w kazdym porzadnym kinie domowym masz 5+1



do sluchania muzy tylko stero, pojdz do jakiego kolwiek studia nagraniowego i znajdz 5+1 hehehe, co do czy 22' to duzo? bo ja wiem to malo nie raz siedzialem przy ustawieniach 2x24 albo 27' i to jest duzo, ale 22 to zdecydowanie za duzo imho do grania w gierki chyba ze w jakeis pedalskie strategie :)



czlowieku co Ty porownujesz studio nagraniowe do domowych warunkow LOL :||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22" to zdecydowanie za duzo na gierki??
OMG LOL OMG
to tak samo jakby powiedziec "stary, nie idz do kina, za duze ekrany tam maja, Twoj TV 21" zdecydowanie wystarczy"
jak juz miec jakkies wrazenia z grania to lepiej kupic te 22" bo IMO to i tak za malo by miec porzadne wrazenia z gier (najlepiej cos kolo 30" kupowac)

pedalskie strategie?? to wlasnie do FPP najlepiej brac duzy monitor


nie znasz sie (w ogole)- nie wypowiadaj sie
sorry, ale musialem to napisac

__

Użytkownik
qwe

2007-11-30 03:20:29

chcialem kupic z5500 do gier, jesli znasz cos lepszego do 2k to prosze bardzo poradz mi

__

VIP
overeq

2007-11-30 11:29:40

napisalem przeciez ze do filmow 5+1 jest lepsze wiec wspolczuje ci braku zdolnosci czytania ze zrozumieniem, co do karty dzwiekowej nie gram na zintegrowanej, co do grania hahahaah na glosnikach? ty mi mowisz ze sie nei znam nigga please nigga please, dobre sluchawki ponad wszystko no chyba ze jak pojedziesz na turniej to tez bedziesz gral na 5+1, zaufaj mi gralem w gry troche dluzej niz ty zapewne i pewnie trohe lepiej mi w nie szlo niz tobie...

co do porownywania studia do domowych warunkow no to ja staram sie zblizyc z jakoscia dzwieku do studia bo cenie sobie dobra jakosc dzwieku, wiec co w tym zlego? jak dla mnie 22' lcd to za duzo pier**** mnie to czy sie z tym zgadzasz dla mnie mozesz grac i na 14 i na 32' to twoja sprawa ja pisze jak dla mnie ze to jest za duze...

i nie pisz mi blagam ze sie na czyms nie znasz bo poprostu mnie smieszysz...

__

VIP
wilgotna pela

2007-11-30 12:11:13

Proszę bardzo

[url=http://www.ceneo.pl/330268]amplituner[/url] - na allegro za 700 zł powinny być nówki (Przynajmniej mi udało się za taką sumę zakupić).
[url=http://koda.pl/pl/index.php?katg=1&kat=3&prod=92#x]kolumny+sobwoofer[/url]

ja mam dokładnie coś takiego + projektor z ekranem 3,00x2,80m i przestałem chodzić do kina :)

Minusem przy podłączeniu coaxem (cyfrowym) jest to że nie możesz używać w grach trybu eax. Przy podłączeniu analogowym wszystko działa jak należy. Wybór należy do Ciebie hehe

__

VIP
Pajda

2007-11-30 12:23:02

NCQ dzialac, dziala, ale w taki sposob, ze nie pomaga przy obciazeniu jak powinno, a wrecz w wiekszosci przypadkow pogarsza osiagi dysku (z tego co pamietam chyba stare Maxtory, a nie obecne Maxtory Seagata notowaly minimalny zysk). Dopiero w .11 NCQ daje tak jak powinno, drastyczny zysk pod wielowatkowym obciazeniem. Gdzies wyzej dalem linka do postu na forum storagereview z tym tematem oraz screenow z HD Speeda to ilustrujacych.

Co do badow to owszem, zreszta w ogole jak Ci padnie 250GB to mniejszy placz niz 1000GB :P Tylko czy to znaczy, ze mniejsze dyski sa lepsze?

__

VIP
Pajda

2007-11-30 12:25:35

No dalej po 2Ti to juz mialem FX5900XT, 7600GT i teraz 8800GTS 640, przy czym po 2Ti chcialem kupic 4Ti4600 jak byly tanie MSI i Creative (czyli OEM MSI:P), ale trafily mi sie 3 egzemplarze z walnieta pamiecia pod rzad :P

__

Użytkownik
qwe

2007-11-30 13:54:03

sorrrrry stary, zapomnialem, ze on chce grac tylko w gry MP :D
(wiesz 4 rano ;p)

ja tez cenie sobie jakosc dzwieku :))
sorka

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

5615 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie