Problem z fps

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
samol

2007-10-23 11:25:31

Poszukuję komendy na ograniczenie maksymalnej liczby fps. Proszę przy o okazji o komendę do wyświetlania jej.

Moja prośba uwarunkowana jest tym, że gra mi przyspiesza i s spowalnia sie cały czas. Posiadam procesor pentium D.

Z góry dzięki za pomoc:D

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2007-10-23 12:27:53

W opcjach masz komende na pokazanie fps [ut99] jak nie ti [ut2k4] konsola i stat fps.

Ograniczenie klatek na ut99 to d3d8 musisz zainstalowac i wybrac z opcji zamiast d3d.

Jak bez niczego chcesz obciac klatki to vsync'a wlacz i obetnie Ci do odswiezania pod warunkiem ze nie masz w DirectX'ie wymuszania dla aplikacji 3D ustawionego.

d3d8.zip poszukaj na googlach.

jezcze w sumie mozesz uzyc komendy cpu speed:

CPUSPEED=
Identify your CPU speed, useful for machines which don't autodetect their speed properly. For example, CPUSPEED=266.

/EDIT

Pisalem na szybko i nie wiem czy kumasz jak chcesz obciac klatki to musisz sprawdzic co powoduje ze masz ich za duzo - jak procek to tniesz przez cpu speed jak grafa to d3d8 jak to i to to wiadomo ;]

Jest jeszcze jedna opcja - jak lubisz grac na opengl to tez jest sterownik do ut w ktorym da sie obicac klatki, sprawdz sekcje d3d i opengl w unrealtournament.ini

Jakies pytanie to wal smialo.

__

Użytkownik
samol

2007-10-23 13:29:17

sciagnolem d3d8 wrzucilem do ut/system i nie moge wybrac w opcjach;/

uwazam, ze vsync najlepszy u mnie sposob... tylko w opcjach tego nie ma... a komendy ciagle nie moge zgadnac :P

mam ut99

pozdro


[EDIT] wpisuje CPUSPEED=300 i wyskakuje, że nie ma takiej komendy:o chyba jakas trefna wersje ut mam... przydaloby sie pewnie sciagnac patcha...

__

VIP
Pajda

2007-10-23 14:08:34

cpuspeed to parametr z ktorym sie uruchamia gre
przelacznik vsynca masz jak wpiszesz w konsoli komende preferences i wyswietli sie specjalne okienko, mozna tez bezposrednio zmieniac w pliku ini
jak chcesz przelaczyc na d3d8 to w opcjach wybierasz zmiane rendera, pojawi Ci sie takie okienko jak przy pierwszym uruchomieniu z lista renderow, zaznaczasz zeby pokazal wszystkie i bedzie do wyboru, sam limit klatek w d3d8 ustawia sie z ini, ale mozliwe ze w preferences z konsoli tez bedzie

__

Użytkownik
samol

2007-10-23 14:43:22

wyskakuje mi taki błąd przy ustawieniu d3d8:

http://img81.imageshack.us/img81/69/utqi5.jpg
(nie pamiętam jak się linkowało :P)

gra się odpala normalnie, ale wygląda bardzo dziwnie, jeśli chodzi o grafikę (no, ale to da się przeżyć)... w preferences nie mogę wejść, by sprawdzić czy fps można zmienić, bo wyskakuje ten sam błąd co przy uruchomieniu... a wśród 2-óch tych ściągniętych plików żaden nie ma rozszerzenia *.ini ;(

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2007-10-23 16:50:17

Sciagnij i zainstaluj jak nie masz jeszcze:

http://unreal.pl/d.pl?ut/UTPatch436.exe

Jestes pewien ze rozpakowales tego render a pliku rar czy zip? D3D8 znajdziesz jako sekcja w unrealtournament.ini jak bede w domu to ci podesle ini i d3d8 jak chcesz.

/EDIT

d3d8 ver. 1.2

http://cwdohnal.home.mindspring.com/utglr/utd3d8r12.zip

-Rozpakuj,
-Wrzuc do ut/system
-Odpal gre
-Wejdz do Video
-Zmien na d3d8 - musisz ywbrac niestandardowe rendery z menu be bedzie tam tylko software i d3d
-Odpal unrealtournament.ini
-Znajdz sekcje d3d8
-Co dalej powiem jak bede mial swojego kompa przed soba.

__

Użytkownik
samol

2007-10-24 11:17:31

w pliku ini nie ma tam nic wzmianki o d3d8... mysle, ze to przez ten blad, a blad wynika z braku najnowszsej wersji ;> teraz jej nie zainstaluje, bo kumpel musi przywiezc plytke, bo wyskakuje, ze potrzebna przy instalacji patcha :P

dzieki za pomoc jak cos to za jakis tydzien znow napisze o problemie :P

__

VIP
Pajda

2007-10-24 13:03:45

Sciagnij z unreal.pl pacza z dopiskiem nodelta (jest jakies 40mb wiekszy) i zainstalujesz bez plytki.

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2007-10-24 15:18:59

Zamiast sciezki do plyty podaj do instalacji UT na dysku i tez pojdzie ;]

__

Użytkownik
samol

2007-10-24 15:27:10

dzieki ;D

juz wszystko dziala elegancko

__

Użytkownik
samol

2007-10-24 15:27:26

juz dziala wszystko:P

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1476 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie