Przenosny odtwarzacz? Jakosc.

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
Hakan

2007-05-08 14:43:03

Witam, zachecony czesciowo tematem o iPodzie sam zadam pytanko:

Poszukuje odtwarzacza przenosnego (CD albo MP3), ktory przede wszystkim zapewni mi wysoka jakosc muzyki. Odtwarzacz nie musi byc ladny, poreczny, etc. - nie bede z nim chodzil na miasto, raczej w ogole nie bede chodzil i sluchal - chce go zabrac w miejsca w ktorych bede mogl spokojnie siasc i posluchac muzyki.

- Jezeli ktos doradzic bedzie chcial odtwarzacz MP3 - to mowie od razu, ze mp3 jako format odpada, bedzie wiec musial taki radzic sobie albo z plikami *.wav, albo *.ape, albo *.flac. Nie slucham MP3, nie mam takowych na komputerze, zbieram plyty CD - moze wiec jednak odtwarzacz CD?

- Sluchawki raczej nie maja znaczenia - planuje zakupic Grado SR-60, moze cos innego (dokanalowe, douszne, etc. na pewno odpadaja - nie odpowiada mi taka forma sluchawek).

- Czy "zabawka" w stylu MP3 poradzi sobie w ogole z wysterowaniem takich sluchawek jak Grado? Nigdy sie nie interesowalem sprzetem przenosnym wiec nie wiem.

Cena? Nawet nie mam pojecia ile takie cos moze kosztowac wiec moze ktos poda obiekt moich zainteresowan argumentujac wartosc wydanej kwoty.

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

VIP
V!ct!M

2007-05-08 15:00:26

Przynajmniej jeden, który popiera moje zdanie, że MP3 JEST DO DUPY!:A

__

VIP
Pajda

2007-05-08 16:54:53

Z tego co pamietam iAudio/Cawon ma w ofercie pare odtwarzaczy obslugujacych flac. Przy F2 i U3 (no i 6 jeszcze jest ale drozszy wyraznie) odpadaja bo odtwarzacze flashowe raczej mijaja sie z celem w takim przypadku (max 4gb za 600-700zl). Najrozsadniejsze wiec wydaje sie X5 i X5L (nie wiem czym w praktyce poza ponad 2x dluzszym czasem dzialania sie roznia). 20, 30 i 60gb, cena od 1100 w gore.
Czy CD... jezeli nie trzymasz muzyki w plikach to pomysl nie jest zly, ja nie mam juz praktycznie zadnych plyt i tym samym nie orientuje sie tez jak wyglada sprawa jakosci obecnych odtwarzaczy.

Jak z podlaczeniem tych konkretnych sluchawek to nie wiem, wyglada to srednio (chociaz w sumie nie widze ich dokladnych danych, no i znam ludzi ktorzy HD 555 potrafili podlaczyc...), lepiej zalozyc, ze wzmacniacz sluchawkowy sie przyda. Swoja droga SR60 sa ciekawe, ale wedlug opinii mogly by byc wygodniejsze.

__

Użytkownik
EssePL

2007-05-09 23:10:37

mi się jednak wydaje, że dobrej klasy odtwarzacz cd będzie po pierwsze sporo tańszy, po drugie będziesz ograniczony ilością płyt które schowasz do plecaka, a nie pojemnością odtwarzacza, a po trzecie jakość dźwięku będzie dobra

inna sprawa, że podłączanie do takich słuchawek czegokolwiek poza super zestawem w domu wydaje się zbrodnią ;)

i ja też nie lubię mp3 :) (na kompie wszystko mam w wma bezstratnym i flac)

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-05-10 11:40:09

Skoro masz takie wymagania co do jakości dźwięku, to może zastanów się na zakupem minidysku. Napewno poręczniejsze od odtwarzaczy CD (12cm) a pociągnie może pożądne słuchawki, skoro wkładają w to 'normalne' mikrofony (choć nie wiem czy to jest jakimkolwiek wyznacznikiem, nie znam się). Mój kolega mial model Sony, aluminiowa obudowa, wytrzymuje jego 'traktowanie' jakiejkolwiek rzeczy materialnej (on nic nie szanuje). Co do jakości, mi sie podobalo ;p napewno lepsze niż kaseciak z szumem głowicy ;) (ach te czasy czegłowkowych 'walkmanów').

Niestety nie potrafie powiedzieć, jak z dostępnością tego typu sprzętu. Na allegro pewnie jakieś złogi będą, a co do kaset, to pewnie też gdzieś jeszcze można je dostać. W koncu dziennikarze gdzieś muszą się zaopatrywać.

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
yeltzyn

2007-05-10 11:41:35

Ja dla testu podłączyłem 'naszej' sansy 'nasze' hd555 ;) i o dziwo podziałały.

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
V!ct!M

2007-05-10 12:31:31

Tylko niestety ciężko dostać w innych formatach niż mp3 :D

__

Użytkownik
Tymek

2007-05-10 17:45:35

Minidisc - nie ma sensu, z pewnością masz sporo płyt CD, więc discman będzie rozsądniejszym wyborem ;D.

Generalnie jednak bawi mnie, jeśli ktoś uważa, że mp3 mu nie wystarcza. Daję głowę, że nie odróżnisz mp3 skompresowanego na 192kbit (VBR) od płyty CD, bo na wielu forach i grupach dyskusyjnych przeprowadzano już podobne ślepe testy.

__

Były Redaktor
raul

2007-05-10 18:47:08

iPod Nano :]

__

VIP
Hakan

2007-05-10 19:51:32

Tak, wiem. Bawilem sie w slepy test z FLAC, MP3 128!!!, MP3 192 i jeszcze czyms. Roznice jakies byly ale czy duze i ktore bylo ktore to nie potrafilbym powiedziec. Jednakze w moim przypadku moja niechec do mp3 ma podloze, mozna powiedziec, po czesci ideowe (tak mozna sie teraz smiac, rzucac LOLami albo ROTFami).

Jednym wystarcza przeczytanie ksiazki z komputera, zobaczenie filmu na monitorze, posluchanie mp3 z komputera. Ja musze tego dotknac, przekartowac ksiazke, zobaczyc okladke, poczytac wkladke itd. A MP3 to wszystko zabija.

PS. Jeszcze do slepych testow: nie wierze, ze kompresja w takich plikach jest przeprowadzana od tak sobie. Dobierane sa specjane ustawienia, kodeki a nawet same utwory. Tak jak z filmem - jeden wyglada na lepiej skompresowany drugi gorzej - ustawien w takim XVIDie jest od cholery...

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

VIP
Pajda

2007-05-10 20:24:39

Bez przesady, sam slucham sporo mp3, ale glownie 320 cbr i nie rozumiem zabardzo jak mozna sluchac vbr.

Odnosnie testow, znam goscia, ktory rozrozni wszystko. Jak cos przyjmujemy zaklady z piwa :P Warszawa.

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-05-11 14:25:59

Dlaczego minidisc nie ma sensu, to że hakan ma dużo płyt cd, to wiemy (sam sie pochwalił), a to nie żaden argument?

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
Hakan

2007-05-11 14:59:56

Duzo to moze nie...

Ale ok, jak z CD przegrac na MD bez utraty jakosci ?

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

Użytkownik
yeltzyn

2007-05-11 15:04:16

The audio on a MiniDisc has traditionally been compressed using the ATRAC format (Adaptive TRansform Acoustic Coding). ATRAC was devised for MiniDisc so that the same amount of audio a CD can carry can fit on a disc far smaller than the CD. These days ATRAC is used on nearly all current Walkman devices, in addition to other formats. A CD, by contrast, contains uncompressed 16-bit stereo linear PCM audio. In MiniDisc's latest progression, Hi-MD, uncompressed CD-quality linear PCM audio recording and playback is offered in addition to ATRAC compression of varying bitrates - placing Hi-MD on par with uncompressed, CD-quality audio for the first time.

Sony's ATRAC codec differs from uncompressed PCM in that it is a psychoacoustic lossy audio compression scheme, so decompression of the compressed signal will not yield the original signal, although the compressed signal may sound identical to the original to the listener. The latest version of Sony's ATRAC is ATRAC3plus. Original ATRAC3 at 132 kbit/s (also known as ATRAC-LP mode) is the format used by Sony's Connect audio download store. ATRAC3plus is not used in order to retain backwards compatibility with earlier NetMD players.
wiki

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
Hakan

2007-05-11 15:24:07

Mialem na mysli raczej techniczne rozwiazanie, do MD jest jakas nagrywarka czy cos? Podlaczam to analogowo czy cyfrowo do CD a sam MDPlayer ma jakas opcje nagrywania?

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

Użytkownik
n4rf

2007-05-11 16:11:20

pozostaje kwestia gatunku muzyki ktorego sluchaja osoby wypowiadajace sie w tych tematach ;]

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-05-11 17:33:34

Za pomocą aplikacji dokonuje się konwersji utworów (nie wiem czy na żywca z CD-romu) do formatu MD i zapis na MD. MD poprzez usb podłącza się do kompa.

Powtarzam się, ale wszystko co pisze jest odwołaniem się do wspomnien z przed jakichs 2 lat, kiedy to miałem okazje obcować z mdplayerem kolegi.

* z tego co pamietam, to nagarnia na MD są 'tagowane' i dostep do poszczegolnych jest w tak jak w przypadku cd, szybki. Bufor tez jest spory, bo pamietam ze dla testu potrząsałęm dość silnie odtwarzaczem.

Hi-MD Field Recorder MZ-RH1
$ 349.95

1GB / 675 Song Capacity with 1 Hi-MD MiniDisc
1 Line EL (Organic Electroluminescence) Display
Remote Control Supplied
Records from Multiple Sources (USB, Line in, Mic in)
Plays back MP3/ATRAC3/ATRAC3plus Audio Files


Cena chyba z leksza zaporowa :), ale jak widać nie jest to jakaś zabawka w stylu mp3/mp4 z flashem samsunga i 15 deko krzemu.

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
Pajda

2007-05-11 18:54:39

Nie znam sie na MD, ale z tego co kiedys widzialem ludziska chyba podlaczali analogowo do domowego sprzetu audio i nagrywali. W japonii gdzie ten format jest/byl naprawde popularny, domowy sprzed audio mial po prostu takze MD wiec bez problemow sie przegrywalo na nim.

__

VIP
Pajda

2007-05-11 19:01:38

trash, najlepiej brzmi w 128k jstereo, albo vbr, oczywiscie na chinskich bezmarkowcach i fabrycznych sluchawkach, polecam :P

__

Użytkownik
n4rf

2007-05-12 16:41:47

nie thrash przypadkiem ? :ASd

__

Użytkownik
GrooBer

2007-05-12 21:02:05

Jedyne co mogę zaproponować to iAudio + wzmacniacz słuchawkowy, aby cieszyć się dźwiękiem jaki oferuje Grado... widzę, że aktualnie wzrasta ilość osób, których nie cieszy już marny dźwięk - pocieszające, że nie jestem jedynym małym audiofilem ;)

Aktualnie wyzbyłem się iAudio X5 (http://www.iaudio.pl/iAUDIO_X5,12,4,products.php) i moich senhajsnerków PXC 250 ze względu na kupno samochodu... ale kiedyś odrobię tą stratę ;)

Obługuje zarówno *flac jak i *wav, zapewnia świetną jakość dźwięku i sporo miejsca... poradzi sobie z GradoSR-60 jako poradził sobie z moimi S PXC 250 (podobnej klasy słuchawki, jednakże SR-60 lepsze) - tak czy inaczej proponowałbym dla poprawy dynamiki dźwięku załatwić jakiś wzmak...

Aktualnie taki odtwarzacz stoi na poziomie: 1100 zł za 20 GB/1200 zł za 30 GB

Gdybyś nie był tak źle nastawiony do mp3 to zaproponowałbym Ci od ręki iRivery, bo są tańsze ;)

Pozdrawiam.

__

VIP
Hakan

2007-05-13 13:13:55

Wzmacniacz sluchawkowy przenosny? Cos slyszalem o tym ale sa one w ogole dostepne?

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

Użytkownik
GrooBer

2007-05-13 15:59:19

Do tej pory spotkałem się ze wzmacniaczami sprzedawanymi specjalnie do przenośnych odtwarzaczy muzycznych tylko raz - kosztował ponad 300 dolców... Może wynika to z tego, że nigdy nie szukałem, ponieważ dźwięk mnie zadowalał i wolałem odkładać na stacjonarny sprzęt audio. Spotkałem się natomiast parokrotnie z "samoróbkami", które albo miały własne zasilanie lub korzystały z zasilania odtwarzacza. Jednak trzeba mieć znajomego który siedzi w audio, lub być urodzonym elektronikiem ^^ Niestety w tym względzie leżę, więc sobie darowałem ;<

Proponuje udać się na fora audio-elektro po radę jeśli byś się zdecydował, bo kiedyś spotkałem się z tematem dotyczącym schematów takowych urządz

__

VIP
Hakan

2007-05-13 16:40:52

Aha, to zeby bylo jasniej. W domu mam Sennheisery HD600 ze wzmacniaczem sluchawkowym. Teraz szukam czegos, co moglbym zabrac ze soba. Stad pytanie. Mozna wybrac do przenosnego np. Shure, wtedy raczej nie byloby problemu wysterowania a jakosc byla by jeszcze lepsza jak w przypadku takich Grado, jednakze sluchawki dokanalowe zupelnie mi nie odpowiadaja.

Tak czy inaczej najprawdopodobniej zdecyduje sie na zwyklego CD, w pozniejszym czasie rozpatrze nowe sluchawki (chocby z zaoszczedzonego budzetu).

Dzieki wszystkim za rady.

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

5026 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie