Windows Vista

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
e2

2007-02-07 14:35:04

Inaczej: moja subiektywna opinia jest taka, że Linux > Windows (używam na razie tylko produktu z Redmond). Instalowanie programów to nie problem, większość distro ma duże wsparcie.

Głupie ubuntu ma wszystko w sobie. Instalowałem je i nie musiałem nic instalować by mi działało czy BT, czy Wifi, czy inny shit w moim kompie.

__

VIP
Shiro_4

2007-02-07 15:04:57

To zainstaluj gry misiu i pogadajmy. Placenie za cedege to imho nieporozumienie.

__

Użytkownik
PiWo5z

2007-02-07 15:32:07

no dobrze, nic nie instalowales, to pownienes chociaz zaisntalowac sterowniki do grafy, aby prazyc z opengl

__

Użytkownik
vdl

2007-02-07 16:18:22

no prosze was nie żartujcie sobie nawet tak...

sterowniki? - 1 plik z netu i banalna konfiguracja (nVidia)
gry? - gram bez problemu w counter'a, intalacja steama i gry bez zadnych problemow
prawie wszystko idzie na wine, a jak nie to cedega cvs jest darmowa

a jak są jakieś problemy (przy windowsie niby nie ma?) to masz gdzie znaleźć pomoc

"windows instalujesz i wsio Ci dziala, a na linuxie musisz wsio sam robic" - koniecznie przeczytaj [url=http://jakilinux.org/jaki-linux/windows-vs-linux/]ten[/url] artykuł

w windowsie ok niby wszystko dziala ale potrzebny jest antywir, firewall, antyspyware a w Linuksie masz to wszystko odrazu

pozatym to chyba troche nie to forum i nie ma co tu o tym dyskutować

faktem jest natomiast, że Linux ostatnio jest coraz częściej wybierany jako zastępca windowsa i to nie tylko w domach paru zapaleńców, ale przez wielkie firmy czy kraje

__

Użytkownik
PiWo5z

2007-02-07 16:37:50

pierwsze slysze o antywirusie na linuxa :ASDASD odkryles cos nowego!!!!!!!!!
poza tym w xp firewala masz ...

edit: z grafik jest jeszcze firma ATI...

__

Użytkownik
ShoguN

2007-02-07 16:47:52

nic nowego nie odkryl, jest wiele antywirow na linucha

__

Użytkownik
PiWo5z

2007-02-07 16:52:41

...
rzeczywiscie teraz jakies sa :O, dawno zem linuxa nie uzywal, ale poczytaj jak dzialaja :QQQ

__

Użytkownik
ShoguN

2007-02-07 16:55:47

no tak, moze dzialaja troche inaczej, moze w wiekszosci sa robione do ochrony serwerow, ale sa :]

__

Użytkownik
PiWo5z

2007-02-07 16:57:35

edit

__

Użytkownik
Tymek

2007-02-07 17:57:47

Miał być jako DirectX 9L, ale się wycofali/od początku była to plotka.

__

Użytkownik
Rychoo

2007-02-08 17:26:24

Vista już shakowny, ale i tak xp>vista

__

Użytkownik
SzAq

2007-02-08 20:55:10

linux>mac os>xp>vista

__

Użytkownik
Bezołowiowy

2007-02-08 21:04:36

dzialales na viscie? nie? no to szarap ;]

__

VIP
[fhn]AL|EN

2007-02-09 16:30:24

Witajcie !!!
na początku zaznaczę ,że uważam siebie za dosyć obeznanego użytkownika Windows’a który nLite zna na pamięc (instalka 250MB,cała partycja c: 650MB) i te wszystkie opcje tuningowe (jak np:całe jądro do pamięci) ustawiał jeszcze przed SP1 ...

Chciałbym napisać co nieco o VISCIE ...
Naprawdę podeszłem z entuzjazmem do VIST’y bo zapowiadało się ciekawie - moja instalka VISTY mieści się na CD, na dysku 3 GB+swapfile(Oczywiście wersja Ultimate) startuje prawie tak samo szybko jak XP, pulpit też chodzi prawie tak szybko jak w XP nawet z AERO i to jest zajebiste !

Po raz pierwszy w życiu cieszyłem się ŚLICZNYM Windows’em ... zdecydowałem się na te upiększenia z prostego faktu:

Całe życie tuningowałem Windowsa(98,XP) jak się tylko dało żeby jak najszybciej chodził...
Wszystko OFF ! Aż pewnego dnia zobaczyłem w bibliotece jakiegoś linuxa - on wyglądał tak samo badziewie jak mój XP i skoro ja mam wszystko powyłączane to po huj mi windows ???
Lepiej zainstaluj se linuxa i w trybie tekstowym bedzie ci szybciej dziłać ...

No więc bardzo się ucieszyłem jak zobaczyłem AERO i ogólnie byłem zachwycony ...

Jest jednak coś co zabiło VISTE dla normalnych użytkowników ...

BRAK WSPARCIA DLA EAX !!! Dzwięk w grach będzie obsługiwany TYLKO POPRZEZ OpenAL !!!
Co to oznacza w praktyce ??? Masz SB Live ??? Audigy 1/2/4 ??? Half-Live 2 pięknie wydaje echa w tunelach ??? VISTA mówi ci ,żebyś się jebał ... twoja karta będzie co najwyżej kartą STEREO !!!
Wina leży po stronie DirectX 10 i nowego modelu sterowników...

Tylko nie myślcie sobie ,ze to tylko kwestia czasu bo oficjalne stanowisko Ceativa jest taki ,że żadne karty oprócz X-Fi nie będą wspierane w kwestji EAX’a na VISCIE ...

ALE SIE UCIESZYŁEM jak przeczytałem ,ze jednak bedzie EAX na VISCIE !!! TYLKO NA X-Fi !!!
Okazało się,że Creative napisało specjalne sterowniki które tłumaczą rozkazy EAX’a na OpenAL
I wszystkie gry z EAX’em wydawać te same albo i lepsze dźwięki !!! ALE TYLKO NA X-Fi
A że takową posiadam i to jeszcze z pamięcią wydałem na nią 350zł to jakież było moje zdziwienie, gdy po zainstalowaniu owych sterowników w q3 miałem ... UWAGA ... 54 FPS ?!?!?!? GF 7600 !!!
Normalnie mam ponad 500 !!! PREY’a przeszedłem na ULTRA HIGH FULL AAx8 AFx16 minFPS=30 jak mega zadyma...po prostu tragedia i tyle ...

Nie bedę was oszukiwał twierdząc ,że właśnie te sterowniki COKOLWIEK zmienią - na VISCIE NIE MA EAX’a i tyle ... może coś się kiedyś zmieni ale obecnie to ogromny cios dla graczy ...

Na koniec wywaliłem VISTE, przywróciłem XP i znalazłem Vista Transformation Pack 6.0
Po tym(i po pary jeszcze innych rzeczach) mój XP wygląda ślicznie i chodzi tak samo szybko:

http://img89.imageshack.us/img89/8163/pulpitkw4.jpg

I naprawdę nikomu nie jest obecnie potrzebna VISTA ... wszystko ma na XP ...

Bo...

Vista jest WOLNA ! Q3 DZIAŁA WOLNO ! mam ledwie 100FPS !

A w Q4 to już 30FPS ! Na XP wszystko fruwa z szybkością błyskawicy a tam jak ślimak ... ech ...

AquaMark3:

XP=60000
Vista=40000

3dMark2006:

XP=2500
Vista=1500

I CO ?>? Lipa ...

__
Ta strona umarła...

VIP
[fhn]AL|EN

2007-02-09 16:32:26

Testowałem OSOBISCIE na moim kompe:
A3000, 1GB,ASUS A8N-SLI-SE,X-fi i GF 7600 Rdzeń:500 Ram:1400 !!!
Stery to ForceWare 100
I najnowsze stery do X-fi.

Jest bardzo nieciekawie ogólnie mówiąc ...

A i pamiętajcie o WinMouseFix.reg - bo on na Viście tez jest potrzebny ...

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
diGi

2007-02-09 20:32:18

Nie dziwne, że coś Ci nie dziala skoro twierdzisz, że testowales jakas Viste, ktora miesci sie na 1 CD (jak wczesniej napisalem, wersja Ultimate zajmuje ~8GB na HDD).

PS I lepiej ocenzuruj swoj komentarz, bo Ci go zNUKE'ują :P

__

Użytkownik
SzAq

2007-02-09 21:48:57

Popracuj trochę nad językiem polskim. A po za tym, pulpit wcale nie wygląda fajnie (ten twój Xp ala Vista), po drugie, nie masz w cale tak zajebistego kompa by na Win Vista śmigało wszystko w tempie "błyskawicy".
Co do EAX i nie wspierania kart Live!, hmm rozumiem takie posunięcie ze strony Creative, no bo w końcu jak kogoś stać na Win Viste (Ultimate 650$ +/-) to stać go też na X-Fi.

__

Użytkownik
Rychoo

2007-02-09 22:12:27

Ja bym sie popłakał

__

Użytkownik
diGi

2007-02-10 00:23:09

Bardziej - niż +, bo [url=http://sklep.benchmark.pl/pelny_36372.html]Vista Ulitmate OEM[/url] = 753 zł

__

Użytkownik
cnn.GreaTeye

2007-02-10 01:22:33

w kazdej grze na viscie mam full fpsow, wszystko zalezy od dobrej konfiguracji karty graficznej :) przykladowo na viscie mam 125 fps w q3, w bf2056 czy jak to tam bylo tez full, cod2 full ...... nie narzekam. BTW, nie instalowałem ultimate ale home premium :)

__

Użytkownik
Kaczor

2007-02-10 09:03:54

a jak jest z cs 1.6 na vista? :>

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-02-10 13:16:25

[color=red]VISTA ZŁAMANA[/color]

http://www.kapitalizm.org/?action=show_article&art_id=1045

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
Bezołowiowy

2007-02-10 14:40:29

#50

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-02-10 17:41:01

Nie wem co autor tamtego komentarza miał na myśli piszać 'shakowana', być może chodziło o wykrytą lukę w module rozpoznawania mowy? Mój post dotyczy złamania zapezpieczeń przeciw piractwu, co nie ma raczej wiele wspólnego z hakerrstwem, może bardziej z crakowaniem.

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
Van Helsing

2007-02-13 00:47:00

zjdęcie które podałeś jest śmiechu warte, to jest ładne? xDDD

a kompa masz przęcietengo jeżeli chodzi o dobre gry i samego windowsa viste

a i u mine gry działają luksus wsio na maxa : P, tylko ramu potrzebuję więcej

__
Miejsce na Twoją reklamę!

VIP
Van Helsing

2007-02-13 00:49:39

od zawsze jest wojna
konsole vs pc
jakaś gra vs inna gra
windows vs linuks
teraz będzie vista vs xp
a imo po części inni będą narzekać bo nie spełniają wymagań jakie stawia vista : / i zależy od gustu - mi podoba się vista i dobrze mi się pracuje więc nikt nie namówi mnie do powrotu na xp.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
vdl

2007-02-13 01:02:51

to jak juz o Viscie piszemy... to [url=http://jakilinux.org/newsy/drm-w-windows-vista-czyli-najdluzsza-samobojcza-notka-w-historii/#comments]ten link[/url] jest bardzo ciekawy

__

Użytkownik
Rychoo

2007-02-14 21:17:10

chodzilo mi o "zlamanie",
BTW ja też nie wiem co masz na mysli i co oznacza slowo piszać ;p

__

VIP
[fhn]AL|EN

2007-02-16 13:34:59

Nie dziwne, że coś Ci nie dziala skoro twierdzisz, że testowales jakas Viste, ktora miesci sie na 1 CD (jak wczesniej napisalem, wersja Ultimate zajmuje ~8GB na HDD).

hej koleś jak nie masz pojęcia co to jest vLite to sie nie odzywaj lepiej bo bzdury piszesz.A jak myślisz, że 650 mb języka Chińskiego przyśpieszy mi Q3 to ja nie wiem co mam ci napisać ...

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
diGi

2007-02-16 14:06:45

Hmm chyba Cię nie zrozumiałem :( pwn.pl

A do tego vLite: "Jako że aplikacja znajduje się w fazie beta, twórcy nie gwarantują jej bezproblemowego działania."

I co ty na to?

__

VIP
[fhn]AL|EN

2007-02-16 20:50:21

ale ty człowieku wymyślasz ! nLitowałem Win XP o czasów wczesnej bety i nie było problemów w stylu "mniej FPS w q3" nie pisz ze vLite jest powodem niskich FPS w grach !

__
Ta strona umarła...

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

8057 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie