LCD 19" or > // Panorama do 1100pln

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
virus~T

2007-02-02 17:52:49

Jak w tytule. Szukam, niekoniecznie pieknego wizualnie, ale bardzo dobrego fizycznie, panelu LCD. Zastanawiam sie nad zakupem 19" LG panoramicznego. Chcialbym zeby osoby znajace sie na rzeczy polecily mi albo konkretny model wlasnie LG albo moze jakiejs inne firmy (np: BenQ albo Samsung). Monitor ma sluzyc do pracy (Programowanie i Grafika) ale i do grania wiec czas reakcji matrycy najlepiej by nie przekraczal 5ms, choc wiem, ze LCD to nie to samo co plazma czy poczciwe CRT. Ale jakims super hiper pro gamerem nie jestem wiec pewnie i tak nie zauwaze roznicy :]. No to do dziela [+] czekaja. Swoje typy juz mam ale moze nie bede ich tutaj przedstawial, zeby nic nie sugerowac.

__

Użytkownik
syerrmiro

2007-02-02 19:26:47

osobiście to polecam benq fp91gp i nie tylko ja go polecam ;)
Lepszego lcd do 1000 zl nie kupisz, a jak widze ze ma to być do grafiki to tym bardziej gdyż jest on na matrycy MVA, a jest ona o niebo lepszej od matryc TN pod względem odzwierciedlenia kolorów i kątów. Panoramy nie polecam gdyż jest ona relatywnie mniejsza od standardowej 19-stki. Aha i jeszcze jedno nie ma monitora o matrycy szybszej od 5 ms - te podawane przez producentów są podawane GTG a takie przypadki sa rzadkie i są to przejścia szybsze niż dla innych kolorów wiec czasy dla nie których kolorów mogą wynosić nawet do kilkudziesięciu ms.

Polecam zajrzeć na [url=mva.pl]mva.pl[/url] oraz na [url=purepc.pl]purepc.pl[/url]

__

Użytkownik
Eddy

2007-02-02 21:16:33

Jezeli masz karte graficzna z wyjsciem DVI to polecam LG L194WT, sam wlasnie taki zakupilem :)) Panorama 1440x900, 5ms, 2000:1, obraz ostry jak zyleta :P cena 850-1000 zl zalezy jak poszukasz :D

__

VIP
sting

2007-02-02 21:59:34

Ja tez sie wlasnie zastanawialem i szukalem czegos na PVA :) Szczerze przyznam, ze jestem niezle zaskoczony cena tego Benq. Rozlagadlem sie troche i PVA/MVA 19" to od 1300 w gore sie pna :o

Thx za info, +;)
A co do czasu reakcji, to rzeczywiscie GTG i zbyt wielkich roznic nie ma.

__

VIP
Pajda

2007-02-02 23:12:46

Widziales w praktyce ten monitor? Bo slyszalem sporo osob ma jednak zastrzezenia co do jakosci tego konkretnego MVA w tym Benq.

__

VIP
Pajda

2007-02-02 23:18:45

Jezeli chcesz do grafiki to pewnie TN Cie nie zainteresuje (mam ciagle Viewsonica VX922 do sprzedania za 1000), sek w tym, ze ciezko cos znalezc na matrycy do grafiki za tyle. A i raczej panorame sobie odpusc :P

__

Użytkownik
Tymek

2007-02-02 23:27:28

Samsung 215TW. S-PVA, czyli kąty 178, pełna paleta barw, głębia kolorów no i 21'' wide. Niestety kosztuje 2k ;D.

__

VIP
virus~T

2007-02-03 11:48:44

I cholera dalej nie jestem zdecydowany. Pajda i M1RO dzieki za pomoc. Tylko dlaczego odradzacie 'panoramy'. Kurde dla mnie taka panorama bylaby jak znalazl. Potrzebuje czasem miec otwarte kilka okienek rownoczesnie i na takiej panoramie moglbym je sobie spokojnie rozmiescic obok siebie. A co z technologia HD - taki monitor nadawalby sie chyba?? Wiem ze HD to przedewszystkim telewizory, ale juz nie dlugo wejda napedy DVD-HD z nowymi mozliwosciami.

__

VIP
Pajda

2007-02-03 17:33:27

Po pierwsze panoramy sa mniejsze, 19" panoramie bedzie blizej normalnemu 17". Po drugie nie wszystkie gry wspieraja tryby wyswietlania dla panoram (a w takim q4 1on1 wlaczenie trybu widescreen ponoc moglo powodowac uszkodzenie monitora :P), wreszcie filmy 4:3 albo beda mialy pasy z bokow (to juz w ogole z 15" by sie pewnie zrobilo:P), albo zoomem obciety kawalek.

Teraz czym jest technologia HD w odniesieniu do ekranu? Rozdzielczoscia/panorama. Oczywiscie aby panorame na normalnym wyswietlic sa metody podobne do tych z panoram chcacych wyswietlic 4:3, ale szczerze bardziej do gustu podchodzi mi wlasnie w ta strone, niz odwrotnie (nie mierzylem, ale chyba wielkosc mniej cierpi niz na panoramie, no i pewnie telewizja juz nas przyzwyczaila do pasow na gorze i na dole).

Jeszcze odnosnie HD-DVD to BlueRay jest dostepny juz od dluzszego czasu i wiecej niz jednego producenta, ceny napedow spadly o polowe, zas na sklepowych polkach mozna znalezc czyste plytki BlueRay. Wreszcie mozna dostac filmy na tych nosnikach, no i PS3 z nich korzysta.

__

Użytkownik
Kaczor

2007-02-04 13:56:34

iiyama prolite e1900s-2

mam od jakiegos czasu i jestem zadowolony ;]] 2ms i w ogole elo elo i jol

__

Użytkownik
[iGs]spook!

2007-02-04 15:00:57

A skoro jest taki temat to tu napisze :P Chodzi mi o to czy sa jakies monitory LCD powyzej 19" ktore nadaja sie do grania :D Posiadam SAMSUNG 940BF i jestem w pelni zadowolony lecz nei wiem czemu ale zapragnolem czegos wiekszego :P

__

VIP
virus~T

2007-02-04 15:04:10

Dobra zdecydowałem sie. Kupie 19" BenQ w standardzie 4:3.

Pytanie jeszcze ktory z nich wybrac :)

[url=http://benq.pl/products/LCD/?product=613&page=specifications]FP91GP[/url]
[url=http://benq.pl/products/LCD/?product=608&page=specifications]FP93GX[/url]
Ja obstawiam bardziej przy tym FP91GP i chyba na niego na 99% sie zdecyduje.

Dziekuje wszystkim za pomoc w wyborze LCD.

__

Użytkownik
syerrmiro

2007-02-04 19:59:17

Nie widziałem go jeszcze (ale wkrótce go mieć w domq), ale sporo się naczytałem naszukałem bo się przymierzałem do kupna monitora i padło na ten właśnie model. Jak go już będę mieć to napiszę tu jak się sprawuje.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2921 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie