Potrzebna szybka pomoc

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
WildCat

2007-01-31 15:16:19

.. w zwiazku z problemem w windowsie. Otoz, wszystkie zdjecia [no moze nie ale zauwazalna wiekszosc] sa u mnie w windowie wyswietlane duzo ciemniejsze niz w rzeczywisctoci, co uniemozliwia mi normalnie funkcjonowanie, czyt. dawanie tych zdjec komus do ogladania, bo albo ja nie bede nic widzial albo ta osoba po moim rozjasnieniu. Zdjecia moge przywrocic do normalnej jasnosci ale tylko na kilka dziesiatych sekundy, kiedy w okienku jest podglad zdjecia i ja na nim nacisne prawy przycisk myszy - podczas pojawiania sie paska, na jego tle zdjecie na te pare dzidesiatych sekundy powraca do naturalnych kolorow.

potrzebna szybka pomoc !

__

VIP
Sh1eldeR

2007-01-31 15:37:59

Zanim ci napisze jakies sugestie dot. pytania poradze ci, zebys nigdy nie zakladal tematow w stylu "potrzebna szybka pomoc", "help" i rozne kombinacje powyzszych. Skad mam wiedziec, o co chodzi? Albo w jaki sposob mam rozroznic twoj temat "potrzebna szybka pomoc" jesli potem bym go szukal wsrod innych? Zaloz, ze inni robia tak jak ty i kazdy zaklada tematy o nieopisowych nazwach... Powinienes dac cos w stylu "Problem z przyciemnieniem zdjec w windowsie" albo cos w tym stylu.

Nigdy nie mialem czegos takiego jak ty tbh. Moze najlepiej bedzie z poczatku sprawdzic, (o ile jeszcze tego nie zrobiles), czy to wina systemu, czy ustawien aparatu. Probowales moze odpalic te zdjecia na innym komputerze? Czy tam wygladaly normalnie?

Moze to byc tez kwestia korekcji gamma. Sprobuj poszukac tego w ustawieniach karty graficznej. Jest to parametr odpowiedzialny wlasnie za zmiane jasnosci ekranu. Standardowo jest 1.0. Ustaw na mniejsza wartosc, a wszystko bedzie ciemniejsze. Zwieksz gamme (wlasnie to powinienes sprobowac zrobic) to ekran sie rozjasni.
Normalnie gamma rozjasnia/przyciemnia caly ekran, nie tylko zdjecia, ale mozliwe, ze wlasnie to jest twoj problem. Ze wszystko masz ciemniejsze, a do ciemniejszego "windowsa" po prostu sie przyzwyczailes...

Tbh nie sadze zeby ktores z tych rozwiazan ci pomoglo :(, ale to wszystko co mi na ta chwile przychodzi do glowy. Najlepszej rady moglby oczywisice udzielic ktos, kto sie podobnego problemu pozbyl...

__

Użytkownik
WildCat

2007-01-31 15:44:00

zdjecia z roznych aparatow, wiec wina systemu, gamme mam na ponad 2, jak dam wiecej to mi oczy padna na pulpicie..

__

VIP
Sh1eldeR

2007-01-31 16:09:10

A jeszcze jedno - jakim programem to otwierasz? Rozumiem, ze zdjecia sa w formacie jpeg np.? Sprobuj otworzyc to np. w aplikacji "Poglad obrazow i cos tam systemu Windows" oraz w MSPaincie. Bedzie to samo? Jesli mozesz, zobacz w jeszcze innej aplikacji.

I to dla wszystkich formatow jest taka ciemnosc? Czy tylko jpg? Na stronach internetowych tez masz taka ciemnice w obrazkach? :o

Gamma na 2.0 to faktycznie b.duzo...

__

Użytkownik
WildCat

2007-01-31 23:09:44

raczej do wszystkich, na stronach wyglada dobrze, chociaz jak obrazek wlacze firefoxem to jest taka sama lipa, ogolnie na kazdym programie to samo

__

Użytkownik
K4r3n1n

2007-02-01 01:18:58

Wymień monitor na nieprzepalony :>

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4936 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie