Intel, intel, pentium, pentium??

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
Hakan

2006-11-13 11:58:08

Przepraszam ale juz nie moge, mam w glowie metlik...

Jak to jest z procesorami Intela, ktory jest wydajnieszy, niezawodny etc.

Pentium D 820 2.8
P4 650 HT 3.4
P4 541 HT 3.2
P4 521 HT 3.0
P4 630 HT 3.0
P4 640 3.2

Musze kupic do pracy kompa i zglupialem. Wybieram, wybieram, wybieram, wybieram... (osiołkowi w zloby dano w jeden owies w drugi siano...)

A moze ktos bedzie tak uprzejmy i wskaze mi jeden z [url=http://www.spinel.com.pl/cennik_prod.asp?GRUPA=Komputery+%2D+PC&VENDOR=Lenovo]tych[/url]. Niestety te w cenie pow. 5000 odpadaja... Najlepiej cos ponizej 4000.

PS.
Komputer ma byc do pracy biurowej, liczy sie przede wszyskim stabilnosc i wydajnosc. Ma byc IBM i ma byc Intela.

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

Użytkownik
unit10

2006-11-13 13:19:19

Z nowinek sprzętowych wypadłem jakieś 2 miesiące temu ale myśle ze w tej sprawie dużo się nie zmienia. Core2Duo, to powinieneś brać pod uwage. Jednak nie ma ich w tym ceniniku. Jeśli już musiałbyś wybrać z podanych tam to AMD 3800+, jednak chcesz Intela..
Pentium D to największa grzałka wśród procków więc stabilnością nie grzeszy. Jednak ja bym był za tym żebys poszukał z prockiem C2D bo za cene 4k naprawdę złożysz stabilny sprzęt a nie musisz kupować "gotowców"

__

Użytkownik
Tymek

2006-11-14 18:55:24

OMG, co to za ceny, co to za sprzęt? :D Cennik wygląda jakby miał parę lat. Co do procesorów to od intela warto brać tylko C2D, bo Pentium D to małowydajna grzałka, a każdy wie jakim niewypałem są P4 (puste Mhz...). patrz co można mieć za tą cenę:

Asus P5B Deluxe - 665
Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz - 730
DDR2 2x1024MB PC-800 Dual PDP Patriot Extreme Performance ELK CL 5 - 1067
MSI GeForce 7900GTO 512 MB (256-bit) - 1066
Seagate 250 GB Barracuda (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ, RoHS) - 300
Chieftec Bravo BH-01B-B-SL (400W) - 405

Najlepsze MOBO pod C2D, on sam jest obecnie najwydajniejszy na rynku i słodko się kręci. 2 gb pamięci świetnej firmy zapewnią stabilność. 7900 GTO to hit jesieni, karta po OC dorównuje produktom o połowę droższym. Solidny dysk, możesz zmienić na WD, ew Samsunga, bo właściwie te trzy firmy się liczą. Obudowa Chiefteca z zasilaczem tejrze firmy, jeśli koniecznie chcesz się zamknąć w 4000, to weź zasilacz Modecoma 400W i obudowę firmy Spire za około 100 zł (szukaj na ZNAK.PL, stamtąd też pochodzą ceny), lub wybierz tańsze MOBO, za 200zł mniej masz zwykłego asusa P5B, a za nieco ponad pięć stów Gigabyte DS3 (wtedy dołożysz sobie jeszcze napęd :D). Oczywiście są też tańsze sklepy, np. Proline, ale podałem tylko przykład.

EDIT: O Boże, teraz jeszcze wyczytałem, że ceny ze strony, którą podałeś są cenami NETTO! To nie może być aktualny cennik...

__

VIP
virus~T

2006-11-14 21:25:31

Napisales: "Komputer ma byc do pracy biurowej, liczy sie przede wszyskim stabilnosc i wydajnosc."

A chlopaki oferuja Ci tu Core2Duo... procek moze i dobry ale do pracy biurowej calkowicie sie nie nadaje. To tak jakbys kupil samochod z 4 silnikami ktory ma 2000KM ale jezdzisz nim do pracy poruszajac sie po jednopasowce. Nie wykorzystasz zupelnie jego mocy. Primo zadna aplikacja nie korzysta w tej chwili z mozliwosci procesorow 4 rdzeniowych, baaa... wiekszosc aplikacji nie korzysta nawet z procesorow dwurdzeniowych czy technologi HT. Co do stabilnosci Core 2 Duo mam olbrzymie zastrzezenia, to w koncu procesor az 4 rdzeniowy wiec podejzewam, ze moze dochodzic do konfliktow. No chyba ze fachowcy z intela to niesamowici perfekcjonisci. Core 2 Duo jest doskonalym rozwiazaniem dla osob ktorym komp potrzebny jest do naprawde ciezkiej pracy. Symulacje fizyczne albo wysoko zaawansowane animacje 3D - nie do biura.

__

Użytkownik
Tymek

2006-11-14 21:38:53

Wybacz, ale nie masz pojęcia o czym piszesz. Poczytaj najpierw trochę na ten temat, to może nie będziesz wypisywał takich bzdur. Jak chcesz to wskażę Ci 'gdzie myślisz źle', ale wątpię, bo pewnie uniesiesz się swoją dumą :D.

edit.

Informatyka Stosowana na Wydziale Fizyki Astronomi i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellonskiego w Krakowie


Dobra, nie mogę się powstrzymać :D.

Cztery rdzenie posiada jak na razie tylko jeden procesor na rynku i jest to C2D DuoQuad (czy jakoś tak...), za niedługo ma się pojawić K8L od AMD to będziemy mieli drugi do pary. Technologia HT w żadnym wypadku nie oznacza tego, że procesor jest wielordzeniowy, P4 HT posiadają dwie jednostki logiczne, nie dwa rdzenie! Core 2 Duo oczywiście (jak zresztą sama nazwa mówi), jest dwurdzeniowy. Obecnie tylko kilka gier wykorzystuje jego możliwości, zupełnie inaczej jednak sprawa ma się w przypadku innych aplikacji, które coraz częściej korzystają z 'dwujajowców', nie wspominając już o luksusie posiadania takiego cuda w naszej budzie podczas włączenia kilku programów jednocześnie. Podsumowując, C2D to jest to, czego szuka autor tematu i proszę mi tutaj nie wprowadzać innych użytkowników w błąd :DDD.

__

VIP
virus~T

2006-11-14 21:50:49

http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/Intel_Core/QuadCore2_1.html

update: Aaaa... fakt sie jeblem (wstyd). Racja core2duo to procek 2 rdzeniowy natomiast nigdzie nie wspomanielem za HT ma 2 rdzenie (wiec to jest juz twoje przeoczenie). Wyraznie napisalem technologia HT a nie HT dwurdzeniowa czy jakos tak.

__

Użytkownik
Tymek

2006-11-14 22:04:41

Ah, no rzeczywiście nie napisałeś tak, my bad. W każdym razie chodzi o to, że C2D to na prawdę jest procesor dla każdego. Czy to dla graczy, bo już niedługo 2 rdzenie staną się standardem, czy dla pozostałych użytkowników komputera, którym na pewno bardzo poprawi komfort użytkowania peceta. Od Athlona X2 wypada po prostu lepiej, a szkoda, bo jestem fanboyem :X.

__

PRO
Lucas

2006-11-14 23:44:55

Tylko proc na 6600 i ma sie sprzet dla gracza :)

__

Użytkownik
Tymek

2006-11-15 14:08:46

Ta... i coś na G80 ;D.

__

VIP
Preak

2006-11-16 11:07:58

C2D, tylko i wylacznie.
[url=http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=4819]
Intel Core2 Duo E6600 z płytą Asus P5B Deluxe[/url]

__

VIP
virus~T

2006-11-16 11:30:03

NUKED? ZA CO?? LOL100

__

VIP
Hakan

2006-11-16 12:32:12

Dzienx, wszystkim :)

Zamowilem HP-ka C2D 2.16

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6119 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie