Konwersja sterowników

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
e2

2006-10-16 08:53:38

Kto wie jak się da (bo wiem, że jest taka możliwość) zamienić sterownik windowsowego na linuksowy. Gdzieś wyczytałem, że takie coś istnieje, w obsłudze klienta multimedii też mi powiedzieli bym to zgooglował... a ja googluję od 2h i nic ;( Błagam help me!!

Chyba, że jest tu osoba, która ma internet z multimedii i połączyła modem motorola sb5120 przez port usb i ma połączenie :D Bo jak na razie nigdzie nie wyczytałem jak to zrobić :D

__

VIP
Preak

2006-10-16 09:30:15

ja mialem modem MM, instalowalem mandrake'a i wszystko dzialalo ; )
btw : podlacz ten modem pod sieciowke skretka bez przeplotu - moze tak zadziala ;)

__

Użytkownik
e2

2006-10-16 09:35:39

Przez skrętkę wszystko działa. Chodzi o to, że mam 2 kompy i mój akurat jest na usb. Ewentualnie będę musiał jeszcze raz kablować całą chatę bo przejdę na kabelek zwykły.

Znalazłem jednak pewną instrukcję i mam z nią problem :D Jak ktoś mi to łopatologicznie wytłumaczy to będę wdzięczny :)

[hide=quote]I tu wlasnie byles bardzo blisko odpowiedzi bo faktycznie motorola SB5120 wykozystuje Microsoftowski sterownik Remote NDIS. Jednak gadzet nie dzialal z w/w modemem. Potrzebny byl modul rndis_host ktory pojawil sie w jadrze 2.6.14.x jako opcja "Host for RNDIS devices" w wersji experymentalnej.
Reasumujac do instalacji modemu kablowego SB5120 za pomoca USB w Linuksie (Motorola SB5120 SURFboard Cable Modem by USB in Linux) potrzebne jest jadro kernel-2.6.14.x w ktory trzeba wbudowac nastepujace moduly:
Kod:
rndis_host 8512 0
cdc_ether 7680 1 rndis_host
usbnet 21448 2 rndis_host,cdc_ether

Ktore znajdziemy w menuconfig kernela:
Location:
│ -> Device Drivers │
│ -> USB support │
│ -> Support for Host-side USB (USB [=y]) │
│ -> USB Network Adapters │
│ -> Multi-purpose USB Networking Framework|
Zaznaczajac "Host for RNDIS devices" automatycznie zostanie zaznaczony "CDC Ethernet support".
Po uruchomieniu komputera z nowym jadrem zostaje skonfigurowanie polaczenia. Ja mam przydzielane IP przez DHCP wiec:
Kod:
[root@localhost ~]# dhclient

Zostaje tylko podanie adresow DNS poniewaz nie robi tego automatycznie. Mozemy je wpisac w /etc/resolv.conf recznie zachowujac format
Kod:
nameserver aaa.bbb.ccc.ddd


Dla Polakow w USA kozystajacych z uslug comcast moge udzielic odpowiedzi na ewentualne watpliwosc za pomoca e-mail: [email protected]

[/hide]

Autorem jest rOOmak - użytkownik forum Jama Mastaha - całość w temacie: [url=http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=73577&postdays=0&postorder=asc&start=15]klik[/url]

Mój problem polega na tym, że nie wiem czy będę musiał dodawać te moduły czy one już są (linux newbie ^^) wkompilowane w jądro czy też ja będę musiał to zrobić :P Z resztą sobie poradzę bo wczoraj już miałem jazdy z automontowaniem partycji Fat i stwierdzam, że system jednak jest user-friendly ^^

__

Użytkownik
PiWo5z

2006-10-16 14:10:26

skoro masz pod USB poszukaj info do neostrady
tam tez jest modem pod USB :)
masz zmienne ip czy stale ?
bo jak stalem to po problemie ;)

__

Użytkownik
d4io

2006-10-16 17:15:52

konwersja...eeee nie sadze zeby cos takiego istnialo (moze jakies pojedyncze przypadki). Poprostu poszukaj jak zainstalowac twoj konkretny model modemu, a nie konkretnie usuluge od MultiMedi.

__

Użytkownik
tobster

2006-10-16 17:21:06

Sprawdź forum.purepc.pl, albo forum distro, którego używasz.

__

Użytkownik
e2

2006-10-16 17:53:04

Ok, nieważne. Przeszukałem wszystko i nie da rady zainstalować sterowników od tego modemu bez komplacji jądra. Mam już na skrętkę i śmiga :)

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7505 gości

1 użytkownik

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie