UT > UT2k3?

Dostosuj

Autor Wiadomość
PRO
sxl

2003-12-11 22:41:43

Jak to jest z ta scena UT w Polsce, czy rzeczywiscie jest ona tak bardzo wieksza od UT2003?
Jakie sa tego powody?

__

VIP
bizzare

2003-12-11 23:11:27

Q3>UT2k3>UT :P

__

PRO
sxl

2003-12-11 23:38:56

...
sie odezwal na temat :P

__

VIP
Pajda

2003-12-12 00:39:14

Coz powody. Powodem jest cala gra. Scena UT w polsce byla zawsze dobrze rozwinieta (a to, ze inne np. q3 nie mialy o niej pojecia najmniejszego to nie znaczy ze byla mniejsza), a UT2k3 jest gra inna niz UT. Laczenie armorow (z a50 mozna uzbierac 150), wolna snajpa z promieniem, granie dueli z ampem, szybsza zmiana broni, niezdatna do niczego spawara, ograniczenie ladowania rakiet... po prostu te zmiany ni w zab nie byly tym czego gracze UT oczekiwali. Gra sie stala jeszcze bardziej bazujaca na celnosci niz UT, caly wyglad dueli zmienil sie diametralnie.

Gwozdziem do trumny okazaly sie jednak tryby druzynowe. BombingRun mimo, ze swietny i mogl zawojowac jak kazdy nowatorski tryb jest odrzucany przez wszystkich. Mapy CTF... totalnie sie do niczego nie nadaja - na maxa prosta budowa i zawalone detalami tylko (gracze CTF w UT po prostu mieli wieksze mozliwosci i taktyczne i zabawe w zgranie i w ogole wiecej kombinowania).
TDM takze jest nieco ograniczony mapami, w wiekszosci gra sie niestandardowe i jest ich niezaduzo mimo wszystko, w UT nie tak dawno temu ludzie odkryli, ze TDMa gra sie ekstra na defaultowych czesto omijanych mapach i wyszli z tych oklepanych.

Gamestyle zawiodl graczy UT, graczy calkiem nowych nie ma bo gry sie nigdzie nie dalo dostac, a jezeli juz to za 179zl. Gracze innych scen... Wiadomo na csa, rtcw i podobne nie ma co liczyc, a Q3 jest ostro zapatrzone w swoja gre - jedynie nieliczni, ktorzy juz zabardzo nie widzieli przyslosci tam dla siebie postanowili sprobowac zawojowac nowa gre (np. ortho).

Jezeli sie spojrzy na scene UT2k3 to graja to przeszli i zaczeli tam wymaitac... no co tu duzo nie mowic w UT tacy gracze jak Daveron, Shiro czy TT na pewno byli bardzo dobrzy, ale to nie byla czolowka. Bad zostal jedynie tym mlodym gniewnym ;) Zreszta juz panowie pokasowali UT2k3 i wracaja do jedynej slusznej gry jaka jest UT :P Co do nowych klanow nie majacych nic wspolnego z UT jak np. SQD to przoduja w chamstwie zwykle.

Scena tez sie nieco sama pograzyla, postawa na WCG, na ecc2.ut2k3... dzieki temu ludzie, ktorzy planowali np. zorganizowac turniej UT2k3 TDM, ktory mogl rozruszac calosc, czy postawic wiecej serverow po prostu uznali, ze skoro gracze olewaja wszystko to po co dla nich cos robic.

Poza tym zabraklo chyba klotni. Ograniczone udzielanie sie przez yavora czy karmaka to bylo nic w porownaniu do UT. Zabraklo wielu ludzi dawnych, ktorzy tak naprawde nakrecali cala koniunktore. Klotnie trzymaly zrezygnowanych przy scenie i przywracaly ich do zycia :P W UT2k3 na dobra sprawe mamy tylko ortho vs reszta swiata ale stala ona raczej na niskim poziomie i w dodatku byla dosyc jednostronna.

Jak widac duzo bylo mozliwosci. Ale chyba najwiecej zrobila prostota rozgrywki w porownaniu do UT. Zabraklo po prostu chetnych na zmiane. Skoro w UT wciaz wspaniale sie gra, sa turnieje, nowi gracze, dyskusje ze starymi, probuje sie ciagle to nowych taktyk etc. To po co wlasciwie zmieniac komu gre ? Zaczynac wszystko od nowa skoro juz jest tak fajnie i wszystko wskazuje ze dalej bedzie ? Mimo, ze za szczyty UT uznawany byl rok 2002 to dzis tez jest niezgorzej (brakuje tylko pucharu pTDM wszystkim;).

__

VIP
Pajda

2003-12-12 00:49:57

Przypomnialo mi sie jak yareq odpalil UT i server browserze zobaczyl liczbe 2700 serverow ;) Dla gracza cpma to musial byc szok ;P I pomyslec, ze to tylko servery w danym momencie i w dodatku te, ktore maja zaznaczone polaczenie z masterserverem.


Jeszcze tez mala uwaga, ze wiekszosc graczy UT gra oba zarowno CTF i TDM. Wiekszosc (poza paroma ctf only) grywa tez duele i inne bardziej egzotyczne tryby. Jak juz mowilem druzynowo UT2k3 daje mniejsze mozliwosci niz UT i to wlasnie to swoje dolozylo zapewne. Grac w nowa gre zaczeli glownie Ci co potrafili sie zadowolic samymi duelami.

__

VIP
Pajda

2003-12-12 01:04:08

Co do glownego pytania (czy jest tak bardzo wieksza) to tak :P

Liczba serverow UT2k3 w pl to 6-7 ? Z czego grywalne jest nie wiecej niz 3, a jeden stoji na demo wersji gry. Servery te poza tym jednym na demie zwykle swieca pustkami.
Graczy jak sie podliczy to cudem moze do 100 dojdzie (tyle mniejwiecej co scena Tribes2 w polsce). Klanow z glowy umiem wymienic 5... pewnie niewiele wiecej jest. W dodatku w wiekszosci nie sa one w stanie zebrac skladu na mecz.

W UT klanow od cholery i jeszcze troche. Bycza czesc z nich ma servery wlasnie. Publiczne TDM i Duel zapchane zwykle do poznych godzin nocnych. Kogos grajacego zawsze sie znajdzie niezaleznie od pory dnia i nocy. Na turniejach druzynowych liczba zapisanych klanow nie spada nigdy ponizej 20 (aktualnie w platnej lidze utkowej - 10zl od gracza, min. 9 graczy w klanie musi byc zapisanych - sa 23 klany, z czego na starcie bylo wiecej tylko pare juz odpadlo;). Co wieczor rozgrywanych jest tyle sparingow, ze ciezko o przeciwnika, juz nie wspominajac o wolnym serverze bo wszystko pozajmowane po brzegi;). Nie mamy tez rozlamow na scenie jak vq3 i cpma + jeszcze poldm, czy rtcw i et, czy cs i 1.6. Mamy wlasna polska siec irc unreala (2 serverki tylko ale starcza, chociaz i tak na quakenecie wiekszosc siedzi). Czy np. servisy czysto scenowe (newsy tylko o scenie, klanach, wynikach, transferach etc. czyli o tym o co sie org glupio pluje do esp;).

Niedawno tez byla mozliwosc, ze cdaction (ble;) zamiesci pelna wersje ut do gazety... naplyw newbies byl by pewnie bardziej niz znaczny.

__

Użytkownik
yareq

2003-12-12 02:39:07

no moze nie szok ale moja pierwsza mysl byla taka: "no taaaa... to my sie tutaj biendni promodowcy na kilkunastu servach ubijamy, a tu jakies ut ma 2700 servov :/"

bo jak ktos nie wiem to do pm'a jest moze okolo 50 servow na swiecie z tego polskich jest przewaznie okolo 6-8 z czego moze na 4 da sie komfortowo grac, z tych 45 to moze jeszcze z 10 to private'y :] a no i jeszcze ostatnio nam z 10 servow zniknelo i nikt nie wie o co chodzi :P

a powiem tak: ut2k3 fajne jest / ut tez fajne jest / pm fajny jest :]

tylko ze teraz i tak wlasciwie w nic nie gram bo mi sie nie chce a jak juz to raz na tydzien sobie zagram w ut raz w pm'a a ut2k3 mi sie nie chce instalowac :D

__

PRO
sxl

2003-12-12 16:35:49

a ja teraz zabieram sie za delta: black hawk down :D uwielbiam takie taktyczne, a jakos takie rtcw i inne nie spelnily moich oczekiwan. ale CoD jeszcze nie widzialem

__

VIP
Shiro_4

2003-12-12 16:51:43

Pajdo moj ty piekny, czesciowo musze ci przyznac racje (chyba pierwszy raz w zyciu :P), bo faktycznie ut2 cierpi na chorobe wieku dzieciecego i niestety nie ma chyba dla niego drogi ratunku. Niedopracowane mapy, bronie mimo, ze bardziej zrownowazone niz w ut1 to jednak denerwuja bardziej. Setki bugow, niewidocznych scian i kompletny brak tego czegos co mialo ut i mnie przy nim trzymalo. Jednak nie idealizujmy tak bardzo ut1, bo gra choc bardzo klimatyczna, to swoje wady ma i jest ich nawet dosc duzo. Przesiadanie z ut2003 na ut to bylo dla mnie kolosalna roznica. Dostrzegalem tylko zubozenie gry, i sprowadzenie jej do najbardziej prymitywnych z rozgrywek :D (jesli chodzi o 1/1). Mimo wszystko ut ma nad ut2 jedna przewage. Na scenie ut sa ludzie, na ut2 kilku ludzi + troche wiecej niekulturalnych newbies.

__

PRO
sxl

2003-12-12 22:28:17

czyli dobrze zawsze mowilem: ut2k3 jest bardziej kolorowe i ladne graficznie niz grywalne

__

Użytkownik
Asunder

2003-12-17 02:08:13

UT2k3 ma kilka podstawowych bledow: Beznadziejne mapy i takie same bronie. Bronie moznaby przebolec , bo moim zdaniem w UT1 bronie byly jeszcze gorsze a mimo to gra jest dosyc popularna. Za to miala wysmienite mapy.
UT2k3 bylo niesamowicie drogie i dotego nie miala dystrybutora w polsce. Powstaje pytanie komu gra byla adresowana? UTkowcy maja swoje spawanie, i nacisk na bronie hit scan, quakowcy maja swoj ideal...

__

VIP
Pajda

2003-12-17 07:41:04

Deck, deck, deck... to be number one*...



*melodia z serialu Jets;P

__

Użytkownik
Asunder

2003-12-17 11:24:26

deck, gothic, tempest, turbine, pressure, morpheush(:P), liandri..eehhh
Specjalnie pominalem codexa:P.

__

VIP
Pajda

2003-12-17 12:30:23

curse][, curse][de (ostatnio przeboj duel/tdm), mojo][...
czy agony i ostatnio tez davidm do dueli

niektorzy nawet lubia tdm na Bishopie i NaliTemple ;)

I to tylko 2 tryby (duel i tdm) bo DM/LMS wszystko niemalze jest ok, a jeszcze szereg map CTFa ;P Momentami jak sie patrzy rozgrywki w inne gry wszystko wydaje sie takie ubogie ;P

ps. ale liandri to nie wiem po co tam wymieniles :PPP


edit: hmm kazda gra ma jakas mape legende... ale tylko decka mozna grac w 5 trybach (1on1/tdm/dm/lms/dom) + 6sty czyli przerobka na ctfa.

__

VIP
Shiro_4

2003-12-17 15:25:34

Dla mnie jedno jest bezsensu, zamiast wlasnie umierac to scena ut kwitnie w Polsce. :X

__

VIP
Pajda

2003-12-17 17:19:41

Bo polacy potrafia docenic dobre gry :P
Tak dlugo jak sponsorowane turnieje z przyciagajacymi nagrodami czy sponsoring graczy/zespolow nie stana sie czestszymi przypadkami ludzie graja dla wlasnych emocji, aby zaspokoic potrzebe walki i konkurencji - i w tym celu beda wybierac wedlug nich odpowiedniejsze konkurencje. Jednym slowem wolimy grac o zlote gacie w gre przyjemniejsza, niz grac o zlote gacie bo gdzies na swiecie sa w niej pro i z tego cos maja ;P

A do kwitniecia to nam brakuje pTDM jeszcze ;P Bo teraz to trzeba sie z Konym uzerac znow :PPP


Wielka szkoda, ze zagranica juz sie nie organizuje takich turnieji lanowych w UT jak kiedys. Naprawde sporo osob teraz by bylo chetnych jezdzic na takie imprezy i zdobywac bezcenne doswiadczenie.

__

Użytkownik
Asunder

2003-12-17 17:28:50

Curse jest beznadziejny nie wiem jak mozna na tym grac;P , ale z mojo sie zgodze.Nali i bishop tez ok choc w nali duza czesc mapy bezuzyteczna.

__

VIP
Pajda

2003-12-17 19:55:37

Ta "Wasz" Curse]|[ moze i jest beznadziejny :P "Nasza" ][ rox ;P Chociaz narazie nie udalo mi sie tam przekroczyc 14:0 w ciagu 4min ubitych na megozie ;) Oblookaj wersje Curse][de. Zrobiona przez admina cb specjalnie do NC 5. Tak sie sklada, ze akurat pierwszy mecz inauguracyjny na niej stoczylismy my przeciwko austrii ;P Na pierwszy rzut oka mapa zepsuta ale gra sie ok, do dueli tez sie nadaje co Ubita Ziemia potwierdzila.

__

Użytkownik
Asunder

2003-12-17 22:26:22

gusta...=)

__

Użytkownik
cang

2004-02-28 14:29:14

" Dla mnie jedno jest bezsensu, zamiast wlasnie umierac to scena ut kwitnie w Polsce. :X"

o qrwa, text roku!!! :PP (szkoda, ze tak pozno go zobaczylem :))
trudno sie mowi i nie ma, ze boli :DDD

__

VIP
Pajda

2004-02-28 23:46:01

Obudzil sie spiacy kangurek ;)
A tekst jest rzeczywiscie konkretnie miarzdzacy :)

__

Użytkownik
cang

2004-02-29 23:10:26

bo rzadko zagladam na te strone, a na forum to juz w ogole :>

__

VIP
Pajda

2004-03-02 00:51:50

Hih czas zaczac czesciej zagladac :P Za co Ci nie place ? ;)

__

VIP
j0k3r!rA

2004-03-04 01:20:38

UT rox i nie ma lepszej gry.. ;)

..no moze Q1 moglo by konkurowac, gdybym jeszcze w to pykal [;

__
eSport 4 life!

Użytkownik
DERK

2004-03-05 10:26:11

eeeeeee tam, Podwodne bierki sa bardziej emocjonujace niz UT [:

__

VIP
j0k3r!rA

2004-03-29 08:31:59

...dobra, zmieniam zdanie - ut2k4 TEZ rox [;

^^

__
eSport 4 life!

Użytkownik
D3molk4

2004-03-29 23:54:29

No wlasniei ot o chodzi.. teraz dużo ludzi przerzuca sie na 2k4 i moim zdaniem bedzie to murowany hit... gra ma szanse u nas w polsce.

__

VIP
SoF|ZyZ

2004-04-01 18:27:59

Spodziewam sie 2k3 bis Czyli oczekiwanie, napiecie rosnie (w miedzyczasie sie okazuje ze gry nie bedzie w sklepach a jedynie dla wybranych) po czym gra wychodzi wszyscy sa pelni entuzjamu, ktorego starcza na 2 miesiace. Po tym czasie w gre regularnie gra 40-50 osob z czego prawie polowa jedynie na polskich zcrakowanych serverach. Moim zdaniem ci, ktorzy sa zainteresowani gra w 2k4 odrazu powinni uderzac na zachod Nie ma sensu czekac na polskie turnieje 4/4 czy ons Odrazu pchac sie do cb, turniejow online 1/1 brac w inicjatywach typu pucharek inunreal.de Jesli to przegapicie skonczy sie to DOKLADNIE tak samo jak 2k3 Imho czasu nie zostalo duzo max 1-1,5 roku grania wiec sie nie ociagac :]

__

Użytkownik
L0B0

2005-07-05 15:00:28

UT pwnz , nikt tego nie zmieni - liczba graczy rosnie , pewnie wsrod nich jakies "talenty" sie znajda i zawojuja cos w CTF , bo ostatnio ten tryb w Polsce przestaje byc popularnym;/ TDM natomiast kwitnie , to samo iCTF . Proponuje zajac sie tymi mlodymi graczami ktorzy rozpoczyznaja przygode z UT zeby ich naprowadzic , sam dzieki pomocy kolegow wyszedlem na prosta w tej grze - dzieki Bogu. UT2k3,UT2k4 sux , poniewaz sa za kolorowe i za dobre kompy trzeba miec na te gry , a jak wiadomo gracze nie zawsze sa tacy wplywowi zeby zalatwic sobie nowa karte graf. - wola np. pojsc na piwo lub przepic :D Pozatym ... nawet jesli bym mial nowa karte graf , to nie ruszylbym ut2k3,4 poniewaz te gry nie posiadaja w sobie takiego klimatu jak posiada UT99 ... w UT99 kazdy tryb mnie pasjonuje , nie ma takiego trybu ktorego bym nie zagral chociazby z przyjemnosci ...

__

VIP
Preak

2005-07-05 18:33:46

pajda, masz [+] za konkretna i tresciwa odpowiedz !

__

Użytkownik
SpOoN_Frager

2005-07-05 22:13:40

UT '99 nigdy nie zginie ;] Przeszedlem na 2k4 i po 5-6 miesiacach grania stwierdzilem ze ot nie jest to co '99. Wrocilem na stare smieci :>

__

Użytkownik
Cannibal_pl

2005-07-06 02:17:07

Zgadzam się!Jak dla mnie na UT99 nie ma bata i tyle.Gram codziennie(nawet jak sesja była :)) od grudnia 2004 dopiero(jason mnie wkręcił,że to niby gra na święta).2k4 też miałem,ale to absolutnie mi nie spasowało.Jakos za kolorowo,przeciwnik zlewał się z kolorem ściany,poza tym ta gra nie ma tego "czegoś" co ma UT99.A jak zobaczyłem to coś co miało być snajperką to wywaliłem 2k4 i nara.

Pozdro

__

Użytkownik
music_macabra

2005-07-17 20:35:27

Uahahaha snajperka... właśnie... jak to mogło zostac nazwane snajperką... no chyba skecz;p. W sumie mam Ut i UT2k3 ale UT jest lepsze... czemu? zaraz wytłumaczę. Otóż Pewnego zimowego dnia [moje urodzinki] dostałem od starszych "nowego UT". Dobrze jest... pomyślalem i zacząłem instalke UT2k3, po instalce włączam... i... największe rozczarowanie od czasu q3a. JAK MOŻNA BYŁO TAK SPI#$%#$@Ć SEQUELA?!?!?!. O zgrozo aż mi się nie chciało wierzyć że to jest "UT". Już samo menu było beznadziejne nie mówią o pierdołach typu tabletki z adrenaliną [;., Mapy... Przyznaje jest pare fajnych... zwłaszcza te o tematyce piramid, egiptu etc... etc... Bronie- shok wygląda jakoś "plasttikowo", RL jeszcze bardziej ograniczony, snajpa-i nawet Bóg się korzeniem nakrywa... jedyną innowacją która wyszła pod tym względem na dobre UT2k3 to Ges bio rifle- ta broń po prostu jest zostawiona bez zmian tylko "skórke nowa założyli". Gra online- to co zobaczyłem to mnie zaszokowało: jak to możliwe że gra "skazana na sukces" jak to mówili jest teraz potraktowana tak małą ilością graczy on-line?!. A teraz porównanie obu "anrilów"... Bronie=UT rox!, Mapy= UT rox!, Gra on-line= UT rox! Poziom= UT rox!, Grafika= jedyny atut UT 2k3 [chociaż mi się osobiście nie podoba zbytnio. And the winner is... UT. i tutaj nam się sam rozwiązuje dylemat wielkości sceny obydwu gier w polsce... panowie nie ma co... ten tytuł leży...

PS. życzcie mi szczęścia bo niedługo zdaje na 2 certyfikat tym razem z niemca :)

"znajdź sobie prace, którą pokochasz- a już do końca życie nie będziesz pracować" -Wergiliusz
To jest dopiero złota myśl... szkoda że taka nierealna (unreal^^)...

__

Użytkownik
Forsa1n

2005-07-17 20:54:24

no to dobrze :]

hmm co jest potrzebne do gry Online :>? bo mam UT wiem ze jakis patch + Bonus Packi bo jakis rok temu gralem z kumplami nocki na Deck16 :D aj te hs'y z snajpy :]

__

VIP
Pajda

2005-07-18 00:21:54

o zesz w morde plus po 2 latach od napisania posta ;P

ale fajnie, ze temat odswiezony bo znow przeczytalem rozwalajacy tekst shira vel jaxa o tym kwitnieciu sceny ;P

__

Użytkownik
clinic

2005-07-18 02:52:53

Patch - najlepiej [url=http://www.unreal.pl/d.pl?ut/UTPatch436.exe]4.36[/url]
No hm... nie wiem :PPPP

__

Użytkownik
Oyabun

2005-07-18 10:33:32

ut2k4>all

__

Użytkownik
music_macabra

2005-08-10 15:00:51

Powiedział co wiedział... i jak konstruktywnie uzasadnił... no panie ptm^...
Swoją drogą to tylo świadczy o bogactwie słownictwa i doświadczeń... a raczej ich braku...

__

Użytkownik
yareq

2005-08-10 15:06:39

Skoro ktos odswiezyl temat to ja dodam od siebie ze imo UT2k3 > UT :P. Ale i tak sie nikt ze mna nie zgodzi :P.

__

VIP
Preak

2005-08-10 15:09:23

tez chetnie byl tak napisal i to wcale nie znaczy ze nie mam mozgu i nie umiem sie wyslowic...po co mam sie zaglebiac w dyskusje skoro i tak mnie nie przekonasz o wyzzosci innej niz gra ktora ja "popieram"

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

5822 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie