Wywiad z TeRRoRem

Dostosuj

Wywiad z TeRRoRem

terr11.jpgImię: Tomasz

Nazwisko: Pilipiuk

Wiek: 18

Miasto: Białystok

Kraj: Polska

Platforma: RTS

Scena gry: WarCraft III: TFT

Ulubiona rasa: Undead (UD)

Znany z: "Konkretne mikro"

Obecnie zawodnik: Praetoriani

Dodatkowe info:
Nie czyta książek (w ogóle), lubi muzykę techno i "ostrą jazdę". Jego ulubionym napojem jest zwykła woda, potrawą zaś kotlet schabowy. Niegdyś grał w piłkę nożną, kosza czy siatkówkę - teraz gra w WarCraft III.
j0k3r: Witam Cię serdecznie. To już drugi z kolei wywiad, jaki przeprowadziliśmy z Tobą na łamach naszego serwisu. Przejdźmy więc od razu do rzeczy, bez zbędnych wstępnych pytań.

W Polsce gra w WarCraft III idzie Ci bardzo dobrze, dowodem na to są chociażby ostatnio wygrane eliminacje WCG (przypomnijmy, że w finale pokonałeś kolegę z drużyny - Paladyna). Jak to wygląda za granicą, zarówno jeżeli chodzi o grę online, jak i lokalnie.


TeRRoR: Ogólnie za granicą idzie mi naprawdę świetnie. Lloth dał mi wiele szans do pokazania się z Praetorians. Udało mi się ją wykorzystać i osiągnąłem imponujące wyniki. Zdobyłem jego zaufanie i jak na razie jestem zadowolony z moich wyników w szeregach Prae :).


Może jakieś konkrety, ostatnie sukcesy?

Z ostatnich, to raczej jedynie wygranie w plebiscycie Cyberasów na gracza roku. Myślę że wcześniej były by to sukcesy w in.cupie oraz znakomite wyniki w kwalifikacjach WC3L i rozgrywkach NGL 2, gdzie potrafiłem sam pokonać przeciwną drużynę 4-0 :) (system koreański).


Cyberasy, to akurat polska inicjatywa, ale rozumiem że chciałeś się tym pochwalić ;). Może, przyjrzyjmy się na momencik Twojemu obecnemu teamowi. Jak układają Ci się stosunki z zarządem Praetoriani? Rozumiem, że grasz dla nich na zasadach kontraktu - możesz nam powiedzieć kiedy jego ważność wygasa i czy zamierzasz nadal reprezentować barwy tego holenderskiego mk?

Mój kontrakt z Prae kończy się w marcu. Na razie nie myślę poważnie o swojej karierze WCIII, ponieważ mam maturę na głowie... ale raczej zostanę "u Holendrów" nawet za darmo :P. Moje stosunki z tą drużyną są naprawdę świetne. Jest dużo fajnych osób i dobrze mi się z nimi rozmawia :).


terr33.jpg

TeRRoR na San Siro, podczas trwania finałów WCG we Włoszech w 2006r.


Pytanie było tendencyjne, ponieważ sam nie tak dawno narzekałeś na Twoje relacje z teamem, ale rozumiem że chcesz to przemilczeć - ok. Wdrążymy się jednak jeszcze trochę w temat samego multiklanu. Czy jesteś pewien, że ze strony organizatorów również będzie chęć dalszej współpracy?

Już teraz prowadzimy negocjacje na temat nowego kontraktu i mojej ewentualnej przyszłości w klanie, ale nie będę zdradzać szczegółów bo będzie to mega niespodzianka i news na scenie e-sportu, już w czerwcu! :D


A jednak! zdradziłeś datę przedłużenia kontraktu ;). Jeżeli dla przykładu dostałbyś poważniejszą propozycję od innej drużyny, lub zarząd Prae nie chciałby już z Tobą współpracować - co wówczas?

Rozmawiałem z paroma drużynami, ale niestety na razie można odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie po prostu: "TeRRoR nie dla polskich klanów" ;D.


A czy możesz mi zdradzić jakież to klany się o Ciebie starały?

Sorry, top secret ;)


Rozumiem, no dobrze - wróćmy jeszcze na chwilkę do sprawy szkoły. Jak już wiadomo, masz 18 lat i czeka Cię matura... jak to teraz wygląda, to znaczy relacja szkoła - gra?

Hmhm staram się poświęcać więcej czasu na naukę. Kiedyś aby podtrzymać formę grałem w weekendy, a teraz staram się to ograniczyć. Mógłbym utrzymać skill z czasów WCG we Włoszech, ale niestety TPSA oferuje mi po prostu ch****y internet, przez co nawet gdybym miał bardzo dużo czasu na grę, to trening nie byłby taki owocny...


Jak to się właściwie stało, że znalazłeś się w Praetoriani? W przeszłości miałeś coś wspólnego z Koreańczykami, jak powszechnie wiadomo - drużyny Fighting, Go itd... co tam się właściwie wydarzyło i co Cię skłoniło do przyjęcia barw Prae?

W klanie Go było naprawdę fajnie, ale ciężko było się przebić do składu bo manager domagał się "wyników ". Ja jedynie mogłem pokazać swoją formę w in.cupie, a Koreańcy mieli własne rozgrywki na dodatek ich manager coś mnie nie lubił... nawet gdy w custom game'ach jechałem jego Koreańczyków jak chciałem. Doszedłem do Prae, ponieważ chciałem więcej grać, no i kolejna rzecz to w klanie Go nie dostawałem niczego przez pół roku a Lloth (manager Praetoriani) zaoferował mi bardzo dobre warunki abym mógł się rozwijać.


terr44.jpg

TeRRoR i Bunny - komentatorka meczów WC III na WCG w Monzie.


Jakoś w Marcu zrezygnowałeś z gry dla Pol Teamu, tłumaczyłeś to wówczas mniej - więcej tak (cytuje): "Po dłuższym rozmyślaniu podjąłem decyzje, że nie będę więcej grać dla POL-team'u. Niezdrowa atmosfera wokół mojej osoby, wieczne nagonki spowodowały, że zmęczyłem się ta cała sytuacją."

Cóż to była za sytuacja i czy była aż tak poważna, że zmusiła Cię do rezygnacji z gry dla reprezentacji? Czy możesz nam ją teraz przybliżyć, kiedy już wszyscy ochłonęli i z powrotem jesteś w drużynie? Dodam, że zadałem to pytanie specjalnie - wielu twierdzi, że TeRRoR ma "humorki".


To nie tak, szczerze mówiąc to ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć. W tym czasie atmosfera w POL-team była bardzo zła + organizacja zawodziła. Ostatecznie wróciłem, ponieważ myślę że jako jeden z czołowych (jak nie najlepszych) graczy reprezentacji powinienem godnie reprezentować swój kraj, nawet jak nie dla wszystkich ludzi, to przynajmniej dla swoich fanów, przyjaciół i rodziny.


No i wszystko jasne, uwaga: TeRRoR nie ma humorków i będzie dla was grał! :). Porozmawiajmy może teraz przez jakiś czas pod kątem e-sportu w Polsce. Uważasz, że mamy w naszym kraju (oczywiście oprócz Ciebie i Paladyna, którzy to gracie dla drużyny zagranicznej) utalentowanych graczy, mogących się równać z czołówką europejską? Jeżeli tak, to czy możesz ich wymienić?

Moim zdaniem poziom w Polsce obecnie jest bardzo niski. Kiedyś byli tacy gracze, jak: Demon-tt, Krawiec, Hex, Thorin, Snake, Arch czy AbuserElf, którzy grali na bardzo wysokim (wówczas) poziomie. Dzisiaj te grono jest o wiele węższe. Jeśli chodzi o jakichś nowych, utalentowanych graczy, to jak na razie jest nim jedynie DeltaKuja. Gracze poza nim, mną i Paladynem radzą sobie raczej cienko z graczami z innych krajów.


Hex z tego co wiem gra nadal razem z Kują w jednym teamie i radzi sobie całkiem dobrze. No dobrze, w takim razie spytam w ten sposób:

Kto według Ciebie spośród polskich graczy liczy się na naszej scenie, czołówka Polski Twoim zdaniem to:


Może odpowiem tak: Myślę, że w Polsce jak jest jakiś LAN, to przeważnie (zaznaczam: statystycznie rzecz biorąc) jest tak: 1st. Ja 2nd. Paladyn 3rd. reszta Polski się o to bije xD.


Czołówka Europy?

Czołówka Euro hmhm :P. Myślę, że Orc = Grubby, NightElf = Sase, Human = Tod, Undead = Giacomo.


...a w kolejności numerycznej? czy też po prostu ogólnie rzecz biorąc?

Wyglądało by to na chwilę obecna tak: Grubby, Sase, DEadman, Tod, Giacomo. Rotterdam, Titan, Happy, Hot, Satiini. Myślę, że gdybym utrzymał formę z WCG, spokojnie bym się w niej znalazł.


terr55.jpg

Od lewej: Prae.TeRRoR i PGS|Kartek, w przerwie pomiędzy meczami na finałach WCG 2006.


OK, może teraz powrót do pytań ogólnych. Jak będzie wyglądało Twoje zaangażowanie w grę w bieżącym roku, biorąc pod uwagę zarówno szkołę, jak i wymogi organizacji?

Na razie myślę o tym, żeby zdać maturę :P. Bardzo chciałbym wystąpić w ESWC, ale organizatorzy z PGA mają WC3 w d**ie i wolą wysłać jakiegoś typka z Q4, który to odpada z pierwszej rundy i wtapia z jakimś kolesiem z RPA (n/c xD). Po maturze mam zamiar wziąć się ostro za trening i wygrać jak najwięcej turniejów międzynarodowych.


Temat ESWC i PGA, mimo tego że stan e-sportu w Polsce już i tak wiele zawdzięcza organizatorom tych imprez, nurtuje wszystkich fanów sceny WarCrafta. Nie tylko, zastanawia on również ludzi interesujących się ogólnie e-sportem w naszym kraju.

1. Jak wiadomo, twórcy tych imprez niezbyt różowo widzą RTSy w liście ich ulubionych gier, czego można się domyślać po braku slotu dla WC III w eliminacjach ESWC (chociaż kto wie, może w tym roku się uda?), oraz częstym odsuwaniu na bok zarówno WarCrafta, jak i StarCrafta poprzez klasyfikowanie tych gier do turniejów pobocznych... dlaczego tak się dzieje?

2. Gdybyś miał możliwość (właściwie, to masz teraz świetną okazję) coś im przekazać, co byś wówczas powiedział?


Nie wiem dlaczego tak się dzieje :o, prawdopodobnie po prostu nie lubią strategii, może być też inny powód - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Moim zdaniem, osoby które biorą się za organizację takiej imprezy powinny patrzeć w stronę tej sceny, która stoi na najwyższym poziomie. W WC3 ja i Paladyn gramy na bardzo wysokim poziomie i na finałach w Paryżu przejście pierwszej rundy byłoby dla nas rozgrzewką. Szczerze mówiąc nie podobają mi się organizatorzy z PGA/ESWC i ich podejście do gamingu, ponieważ najwyraźniej wolą inwestować w gry, w które sami lubią grać a nie koniecznie poziom tych gier jest wysoki...

Odpowiadając na drugą część zadanego przez Ciebie pytania; Gdybym mógł coś teraz do nich powiedzieć, to myślę że byłoby to coś w tym stylu: Najbardziej rozpoznawalne jak i medialne gry w Europie, to Counter-Strike 1.6 i WarCraft III, gdzie dla WC III przewidziane są zawsze najwyższe nagrody. Dajcie sobie na jakiś czas spokój z grami typu FPP (albo chociaż zredukujcie ich ilość): CoD, AA (co to k***a w ogóle jest ??) i zacznijcie w końcu robić mega tour dla medialnych i znanych na świecie platform, jakimi są miedzy innymi RTSy, czyli: WarCraft 3 i StarCraft!


Cóż, mam nadzieję że organizatorzy PGA i ESWC Polska przeczytają ten wywiad i dotrą do powyższej odpowiedzi, a teraz... uwaga, uwaga! przyszedł czas na "serię dziwnych pytań jokera":

Ulubiony fastfood Terrora?

pizza xD


Rower czy samochód?

samochód!


Pies czy kot?

żyrafa


haha, też o tym pomyślałem :D. Whisky, zabawa i kobiety czy gry komputerowe?

wszystko!


Undead czy Nightelf?

UD IMBA forever and ever


Skok na bonguee czy jazda na deskorolce 150km/h za samochodem?

lol nie uprawiam sportów ekstremalnych, ale chciałbym skoczyć kiedyś z samolotu, wiesz ze spadochronem.


Sport czy e-sport?

Niegdyś sport, teraz e-sport.


Chciałbyś coś na koniec dodać? przekazać coś komuś, czego nie mogłeś zrobić z jakiegoś powodu? a może pozdrowić bliskich?

Tak: Mamo! zapomniałem dziś posprzątać swój pokój :D. A tak poważnie, to chciałbym podziękować Tobie j0k3r za ten wywiad i od razu pozdrowić z tego miejsca. Również chciałbym pozdrowić wszystkich moich znajomych - tych starych i tych nowych, których poznałem ostatnio na Cyberasach w Wa-wie, czyli: Thorina, Karinke oraz Likiera.Wstęp | Wywiad z TeRRoRem

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1682 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2021

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie