Strategia

Dostosuj

Strategia

Umiejętność poruszania się, szybki refleks, talent do gry, dużo czasu i chęci - to główne cechy, które pozwolą osiągnąć sukces w Counter-Strike. Są także inne czynniki, ale te wymienione wyżej są najważniejsze. Nadszedł czas, by przedstawić poradnik szczegółowej gry dla początkujących. W skrócie jak szybko stać się dobrym graczem. Nie jest to łatwe, natomiast ja postaram się choć trochę to zmienić. Dążenie do bycia profesjonalnym zawodnikiem na scenie wybranej gry czasem może zajmować kilkanaście miesięcy, a nawet kilka lat. Jak widać jest to czasochłonna "praca".

Zacznę może najpierw od jakiego typu rozgrywek najlepiej zacząć według mnie. Pierwszą rzeczą powinno być wyćwiczenie sobie celności, a w tym pomogą liczne mapy aim i inne niestandardowe plansze. Jeżeli będziemy umieli dobrze posługiwać się bronią to potem będzie już z "górki'. Najtrudniejsze z opanowania wszystkich broni jest dostępna tylko dla terrorystów AK47. Głównie ze względu na duży rozrzut, panowanie nad nią jest już sukcesem.

Techniki strzelania to także ważny element gry. Wymienię teraz kilka trybów i opiszę je. Zacznę od full auto - to ciągłe strzelanie z broni bez przerywania. Oddając takie strzały trzeba kierować myszkę powoli w dół, ponieważ gdy tego nie zrobimy naboje będą lecieć w górę. Najlepiej używać tylko z bliskiego dystansu. Tryb strzelania seriami głównie stosowany w AK47 z powodu dużego rozrzutu. Jest to strzelanie po 3 lub 4 naboje w przeciwnika, nieraz bardzo skuteczna metoda. Niektórzy korzystają z tej techniki także w M4. Jest także burst, czyli gdy klikniemy raz myszką z broni zostaną oddane trzy naboje. Możliwe jest to tylko w pistolecie glock i karabinie tylko dla CT - Clarion.

W Counter-Strike mamy możliwość dwóch trybów poruszania się: cichy (niesłyszalny dla nikogo) i bieg (kroki są do usłyszenia). Jeżeli chcemy szybko przedostać się z jednej części mapy w drugą to preferowany jest bieg. Natomiast, gdy wiemy, że przeciwnik może w każdej chwili nas usłyszeć to radzę Wam się skradać. Standardowo wystarczy trzymać lewy shift do cichego trybu poruszania się. Profesjonaliści używają jeszcze kilku trybów, ale to już "wyższa szkoła jazdy".

Musimy wiedzieć czy jako gracz przyjmiemy technikę obronną czy ofensywną. Jeżeli jesteśmy Antyterrorystami warto zostać na bombsite i czekać na przybycie rywala. Można także skrócić i wyjść bliżej, by przeciwnik nie spodziewał się nas w wybranym miejscu. Dla początkujących zalecam przyjęcie kilku pozycji, na których będą oczekiwać na Terrorystę.

Istnieje także możliwość poprawienia celności. Wystarczy tylko podczas oddawania strzałów kucnąć, a rozrzut staje się mniejszym problemem. Kolejną ważną rzeczą jest, by pamiętać kiedy biegniemy nie strzelać do przeciwnika. To tylko zwiększa rozrzut i pogarsza o wiele celność. Następna kwestia to wykorzystanie trybu strzelania serią. Oddawajcie zawsze kilka strzałów, a potem chowajcie się np. za ścianę lub pudło. To kilka z "regułek", o których trzeba pamiętać.

Będąc natomiast Terrorystą grając na serwerach typu FFA (Free For All), czyli dla każdego polecam trzymanie się blisko swoich zawodników z drużyny. Posiadając bombę nie zwlekajcie z jej podłożeniem . Uważajcie także, by nie strzelać do graczy z zespołu. Jeżeli na początku nie będzie udawało Wam się zabijać przeciwników to nie martwcie się - każdy z nas tak zaczynał. Wystarczy trochę cierpliwości.

Obranie techniki grą tylko z broni AWM (AWP) może zaowocować w przyszłości. Wiele zespołów szuka dobrych snajperów z szybkim refleksem. Jeżeli strzelanie z tej broni dobrze Wam wychodzi to nie rezygnujcie z tego i ćwiczcie tą umiejętność. Zalecane jest trenowanie na mapach typu awp_ lub używanie tylko tej broni na zwykłych planszach (de_dust2, de_inferno, de_nuke itp.).

Możecie także trenować na serwerach Deathmatch. Zasady są takie same jak na FFA lub TP (Team Play). Natomiast jeżeli zginiemy to automatycznie odradzamy się w zupełnie dowolnym miejscu na mapie. Życzę powodzenia i miłej zabawy na polskich serwerach Counter-Strike 1.6.

Wstęp | Instalacja | Społeczność | Rozgrywki | Strategia | Triki i tipsy | FAQ

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

9227 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2022

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie