Instalacja

Dostosuj

Instalacja

Czas przejść do sedna sprawy, a mianowicie do zainstalowania gry. Po kupnie oryginalnej wersji Counter-Strike'a 1.6 lub Half-Life, wkładamy płytę CD do napędu i czekamy na samoczynne uruchomienie się setupu, natomiast jeżeli się nie wyświetli musimy zrobić to ręcznie. Następnie mamy dwie możliwości: zainstalowanie z nośnika lub ściągnięcie gry z internetu. Częściej używany jest ten pierwszy sposób. Po wykonaniu tych czynności przechodzimy do rzeczy trudniejszej, a mianowicie założenie konta w Steam. Jak to zrobić? Wszystkiego dowiecie się z tej części artykułu.

Strona Steama

Zacznę od tego czym jest Steam: jest to system, który pozwala rozgrywać mecze przez internet stworzony przez Valve Software. Bez konta z oryginalnym kluczem do odpowiedniej gry nie możemy przeprowadzać gier sieciowych. Jego założenie jest bezpłatne, a zakupioną grę np. (Counter-Strike) możemy przypisać tylko do jednego konta. Szczegółowa instrukcja utworzenia własnego osobistego konta przedstawiona jest Wam niżej.


(Aktywowanie gry na koncie Steam)


Na samym początku ściągamy ze strony producenta program Steam i instalujemy go. Następnie wybieramy opcję utworzenia nowego konta i wpisujemy tam potrzebne dane. Po zainstalowaniu, utworzeniu i włączeniu Steama z menu wybieramy Games>Active product on Steam. Klikamy next, zatwierdzamy regulamin i wklejamy odpowiedni klucz do wybranej gry. Przeważnie umieszczony jest on w środku opakowania, na końcu lub początku instrukcji.

Gdy już uruchomimy grę Counter-Strike 1.6 w katalogu, gdzie zainstalowaliśmy Steama utworzy się folder w counter-strike. Tam możemy dodawać własne mapy ściągnięte z innych serwisów do /maps, wgrać config, gdzie zapisane mamy własne konfiguracje. Możliwa jest zmiana standardowych modeli, dźwięków lub zrobienie zrzuty ekrany podczas gry, które zapisze się w katalogu /cstrike.

Kolejna informacja to dodatkowe mapy. W Counter-Strike'u są setki map, które przeznaczone są do wielu trybów gry. Podstawowy rodzaj to de_, który używany jest na turniejach, a naszym zadaniem jest podłożenie bomby ze strony T. Kolejna plansza to cs_, gdzie antyterroryści muszą odbić zakładników. Jest także tryb as_ polegający na dostarczeniu i obronie VIPa przez CT. Grając na różnych serwerach zobaczymy mapy poprzedzone dopiskiem aim_, awp_, fy_, ka_, surf_. Na aimie trzeba wykazać się dobrą celnością, na np. awp_map musimy dobrze władać bronią AWM. Fy to rodzaj planszy przeznaczony do zabawy, a na ka_ udoskonalamy swoje umiejętności poruszania skacząc i wspinając się po ścianach.

Ważną rzeczą w grze są ustawienia. Jak wiemy nie ma jednej idealnej konfiguracji. Weźcie pod uwagę to, iż jeśli jednej osobie pasuje takie ustawienie to zwyczajnie Wam może przeszkadzać. Złoty środek to samodzielne stworzenie configu. Rozdzielczość gry, czułość myszki, ilość fps, rodzaj celownika i interfejs użytkownika to czynniki najbardziej wpływające na komfort gry. Niżej także macie udostępniony program, który pomoże Wam w utworzeniu własnej konfiguracji. Dodam, że config zapisujemy w formacie .cfg i kopiujemy go do pliku /cstrike. Uruchamiamy go wpisując w Counter-Strike'u w konsoli exec nazwaconfigu.cfg.

Paczka map @ ESL FUNMAP
Program do tworzenia configu

Wstęp | Instalacja | Społeczność | Rozgrywki | Strategia | Triki i tipsy | FAQ

KomentarzeKomentarze

 • solid15

  #1 | solid15

  2009-01-24 16:16:07

  fajna gra i dość ciekawa grafika
 • krystian071993

  #2 | krystian071993

  2010-09-10 19:31:25

  grafa jak w Metin 2
 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6646 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie