Icemat Siberia | Pierwsze wrażenie

Dostosuj

Icemat Siberia | Pierwsze wrażenie

Słuchawki Icemat Siberia zapakowane są w kartonowe pudełko pokaźnych rozmiarów, które samo w sobie wygląda bardzo estetycznie i jeśli towar ten będzie dostępny w sklepach ze sprzętem elektronicznym na pewno będzie zwracało na siebie uwagę klientów. Oprócz samych słuchawek znajdziemy w nim jeszcze mikrofon na zatrzask, kabel z regulatorem głośności, konwerter z 3,5mm do 6,3mm, uchwyt na mikrofon oraz skąpą w informacje instrukcję.

s01.jpg s02.jpg
s08.jpg s09.jpg


Same słuchawki jako przedmiot wyglądają bardzo oryginalnie. Charakterystyczny biały kolor (dostępna jest też wersja czarna) oraz okrągłe kształty zdecydowanie rzucają się w oczy. Mimo tego, że w całości wykonane są z plastiku wyglądają na bardzo solidne i trwałe. Materiał ten ma jednak dużą zaletę – są bardzo lekkie, a co za tym idzie wygodne. Po kilkunastu minutach gry zapominamy o tym, że wciąż mamy je na uszach. Samo wnętrze nauszników zaprojektowano tak, żeby nie obcierały uszu. Tu pojawia się też pierwszy problem – małe dziurki, które spełniać mają najprawdopodobniej funkcję wentylacji. Niestety mimo, że Siberia ma tzw. budowę otwartą, charakteryzującą się świetnym wygłuszeniem dźwięków z zewnątrz, to właśnie dzięki tym dziurkom słuchawki nie są wystarczająco szczelne, a co za tym idzie do naszych uszu dostają się niechciane dźwięki z otoczenia. Jest to na pewno duży minus, aczkolwiek z tego co można wyczytać na stronie producenta - icemat.com, gracz klanu Ninjas in Pyjamas - HeatoN uważa inaczej.

s03.jpg s04.jpg


Ciekawym rozwiązaniem jest osobny mikrofon na zatrzask, który należy zaczepić na kołnierzu koszuli. Zbiera on wśród graczy zarówno pozytywne komentarze jak i negatywne. Wyłapuje on dużo dźwięku z otoczenia, który może przeszkadzać naszemu słuchaczowi, tudzież partnerowi w grze. Z drugiej strony, znajduje się on kilkanaście centymetrów od naszych ust, a co za tym idzie nie jest on aż tak głośny i wyrażny jak mikrofon na stałe zamontowany w słuchawkach. Istnieje możliwość zamontowania mikrofonu na naszym monitorze, dzięki specjalnemu zaczepowi, który reklamuje firma Icemat. Ja niestety nie znalazłem nic takiego w moim pudełku. Mikrofon sam w sobie jest przeciętny, problem leży raczej w samym pomyśle. Ma to na pewno swoje plusy, ale także i minusy.

s05.jpg


Dużą zaletą słuchawek Icemat Siberia jest na pewno długi kabel, bo prawie 3-metrowy, jakże przydatny dla użytkowników komputerów, które nieraz stoją pod naszymi biurkami. Nie trzeba już kombinować z przedłużaczami czy przestawiać komputerów. Na kablu znajduje się kontroler głośnośći, dzięki któremu możemy zwiększyć lub zmniejszyć poziom decybeli i wydające się standardem już w tej klasie słuchawek, pozłacane wtyki (3,5mm i 6,3mm).

s06.jpg s07.jpg00. Icemat Siberia | 01. Pierwsze wrażenie | 02. Dźwięk | 03. Opinie graczy | 04. Podsumowanie

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1133 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2023

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie