FAQ

Dostosuj

FAQ

Podczas bliższego zaznajamiania z grą Quake 3 Arena napotkacie na wiele problemów, z którymi nie będziecie sobie umieli poradzić, oraz wiele określeń, które mogą być niezbyt zrozumiałe. W tym miejscu postaramy się przygotować odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez początkujących graczy oraz wytłumaczyć najbardziej popularne zwroty. Gdyby w tym miejscu nie znalazła się odpowiedz na Wasz problem, zawsze możecie zapytać redaktora naszej sekcji Quake 3 Arena lub jednego z bardziej doświadczonych zawodników, np. na kanale IRC #quake3.pl w sieci QuakeNet.

Czy można kupić jeszcze oryginalną grę Quake 3 Arena? Jeśli tak, to w jakim miejscu?
Zakup w sklepie nie jest już raczej możliwy, możemy szukać na różnych portalach akcyjnych (tutaj istnieje jednak ryzyko, że zdobyty w ten sposób klucz do gry będzie miało także kilka innych osób) lub zdecydować się na nabycie konta STEAM. Więcej o tym ostatnim rozwiązaniu znajdziecie tutaj.

Czy można grać przez Internet nie posiadając oryginalnego klucza do gry?
Można, chociaż nie na wszystkich serwerach. Nasz serwis odradza jednak takie praktyki, gdyż jest to piractwo.

Co to jest CPM? Czym się różni od vQ3?
CPM i vQ3 to dwa różne rodzaje fizyki gry, które możemy dowolnie zmieniać na serwerach (czasem taka opcja jest zablokowana). Fizyka vQ3 jest praktycznie kopią fizyki czystej gry Quake 3 Arena, bez żadnych modów. CPM wprowadza natomiast wiele zmian, charakteryzuje się między innymi szybszą zmianą broni oraz znacznie większą kontrolą poruszania się w czasie gry.

Co to jest "strafe jump" i jak się go wykonuje?
Strafe jump to skok połączony z wciśnięciem klawisza "strafe" (zazwyczaj strzałka w lewo lub w prawo), daje nam znacznie większą prędkość początkową, a co za tym idzie znacznie dalszy, w porównaniu ze zwykłym, skok. Jego opanowanie jest niezbędne do płynnego poruszania się po arenach.

Co to jest "rocket jump" i jak się go wykonuje?
Rocket jump to skok wykonany z pomocą Rocket Launchera (popularnej rakietnicy). Aby go wykonać należy równocześnie wcisnąć klawisz "skok" i strzelić rakietą w podłogę pod sobą. Bardzo przydatny w wielu przypadkach, warto go ćwiczyć.

Co to jest HUD?
Jest to sposób wyświetlania naszego statusu (ilość armoru i życia), listy broni, zegara, itp. na naszym ekranie. Możemy go dobrowolnie modyfikować i dostosowywać do naszych preferencji. W OSP ustawiamy go komendami bezpośrednio z poziomu gry, w CPMA bardzo przydatny do tego jest program SuperHUD Editor.

O co chodzi z GTV?
Gamers TV to serwer, przez który możemy śledzić na żywo inne pojedynki. Łączymy się na niego identycznie jak na zwykły serwer, na miejscu komendą /gtv_watch X odpalamy relacjonowany w danej chwili pojedynek, gdzie X oznacza numer pokoju.Wstęp | Instalacja | FAQ | Tipsy | Społeczność | Rozgrywki | Strategia

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

8067 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie