FAQ

Dostosuj

FAQ

Na czym jeździć - na klawiaturze, padzie, a może kierownicy?
W zasadzie nie ma różnicy w tej grze. Zależy to od Waszych przyzwyczajeń, jak Wam jest wygodniej. Co do klawiatury polecam zmienić przycisk hamulca z dolnej strzałki na jakikolwiek inny, tak aby pasował do lewej ręki. W moim przypadku jest to przycisk „W”. Jeśli chodzi o kierownicę, jazda na niej nie jest raczej możliwa.


Cały czas jeżdżę na tej samej kamerze, która niezbyt mi odpowiada. Nie da się jakoś zmienić widoku podczas gry?
Oczywiście, że się da. Do wyboru są trzy, na klawiaturze numerycznej: 1, 2 oraz 3. Osobiście jeżdżę na jedynce, ponieważ widzę wszystko dookoła. Spotkałem już jednak ludzi, którzy praktykowali dwójkę, czy trójkę. Swój wybór argumentowali... lepszą widocznością, więc to również zależy od wygody gracza.


Podczas jazdy na zatłoczonym serwerze, praktycznie nie widzę swojego auta. Czy istnieje coś, co pozwoli mi bardziej swobodnie jeździć?
Na początek należy ściągnąć darmowy program Hex Workshop. Po instalacji, odpalamy Launcher TMN i wybieramy zakładkę Ustawienia. W zakładce Wyświetlanie zaznaczamy opcję "Ustawienia ręczne" i wybieramy "Brak" w rozwijanym menu "Preset". Następnie w zakładce Gra zmieniamy parametr "Opponents maximum count" na wartość jednocyfrową. Po tej operacji możemy włączyć plik Default.SystemConfig.Gbx w głównym katalogu z grą za pomocą Hex Workshop. Przy końcu pliku wartość b005034, a następnie przed słowem False powinna znajdować się cyfra ustawiona wcześniej w " Opponents maximum count". Zmieniamy ją na "0". Zapisujemy plik i wchodzimy do gry. Poradnik z obrazkami można znaleźć pod poniższym adresem:

Jak usunąć widok samochodów innych graczy


Na wielu trasach spotykam przeróżne filmy przed mapą, ujęcia z różnych kamer po przejazdach itp. Na mojej trasie też mogę to zrobić?
Oczywiście, wszystko to wykonuje się w Media Trackerze, o którym wspominałem. Sebik1992 przygotował dla chętnych dość spory poradnik opisujący prawie wszystkie przydatności MT. Znajdziecie go pod tym adresem:

Media Tracker - Basic Guide


Przy tworzeniu konta on-line nie było do wyboru polskiej flagi. Jak grać dla Polski?
Skórkę, hymn oraz awatar znajdziecie pod tym linkiem. W instalatorze wybieramy katalog, w którym zainstalowaliśmy grę. Następnie w grze wchodzimy w zakładkę Profil i wybieramy polską flagę oraz skórkę. Ponadto na tej stronie, gdzie zamiast twoj_login oraz twoje_haslo należy wpisać właściwe dane dotyczące konta.


Gdzie mogę zmienić jakość tekstury lub sprawdzić mój ping?
FPS'y, ping oraz różne podobne temu rzeczy będą widnieć na Waszych ekranach po przyciśnięciu "0". W ustawienia grafiki wchodzi się, klikając Advanced w Launcherze, następnie wchodząc w Zaawansowane.


Jak mogę pokolorować swój nick w grze on-line?
W folderze z grą znajduje się plik o nazwie text colors - documentation. Tam jest wszystko szczegółowo wyjaśnione, choć w języku angielskim. Dla przykładu znaczek $i przed nickiem to kursywa, a $000 pomaluje nazwę na czarno.


Próbowałem robić różne skórki, jednak bolid nie zmienia swoich kształtów. Czy istnieje opcja, aby jeździć czym innym?
Jasne, że tak. Ponad dwieście modeli przeróżnych aut znaleźć można, klikając w poniższy link. Ponadto, strona zawiera kilkadziesiąt ciekawych, trójwymiarowych modeli, dla przykładu UFO lub Struś Pędziwiatr. Po ściągnięciu któregoś pliku .zip należy zapisać go do folderu z grą oraz kolejne foldery: GameData/Skins/Vehicles/StadiumCar. Oczywiście fizyka jazdy ani żadne dane techniczne naszego pojazdu nie ulegną zmianie.

Samochody do TrackManii


Co oznaczają gwiazdki obok nicków graczy? Ja też mogę takie zdobyć?
Gwiazdki to oddane głosy na danego gracza na stronie głównej TrackManii Nations. Można je oddawać tylko, wtedy, gdy zakupiło się jakąkolwiek grę z serii TrackManii. Należy zautentyfikować swoje konto na stronie głównej, wpisując login, hasło oraz klucz CD z zakupionej gry. Następnie można oddawać głosy, wpisując login gracza w budce pod napisem Hall of Fame. Maksymalna liczba głosów to 10.


Posiadam Windows Vista i nie mogę odpalić TrackManii na swoim komputerze. Wyklucza to moje szanse na grę?
TMN wyszła jeszcze, gdy nie było Visty. Najpierw, po zainstalowaniu ściągnij najnowszą aktualizację, oznaczoną numerkiem 0.1.8.0. TrackMania Forever będzie już przystosowana do Visty.


Jak mogę utworzyć własny serwer?
Po wejściu w grę on-line w prawym dolnym rogu widnieć będzie przycisk Stwórz. Można tam określić nazwę, opis oraz liczbę graczy. Klikając w Opcje, wpisać będzie można hasło, tryb, czas gry itp. Mapy wybiera się po przyciśnięciu OK w prawym dolnym rogu. Następnie znów OK i przenosimy się na serwer. Istnieje również możliwość zapisania swoich ustawień, klikając w Zapisz Ustawienia, do dowolnego folderu.


hide_dot.gifZobacz także

Wstęp | Instalacja | FAQ | Społeczność oraz rozgrywki | Triki i tipsy | Alternatywy | TMN Forever

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3215 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2021

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie