FAQ

Dostosuj

FAQ

W tej części artykułu postaramy się odpowiedzieć najczęściej zadawane przez Was pytania. Wybraliśmy kilka przykładowych pytań, które mogą zastanawiać początkującego gracza i odpowiedzieliśmy na nie. Jeśli jednak nie widzicie odpowiedzi na dręczące Was pytanie, to nie wahajcie się spytać przez iMSG - postaramy się pomóc jak najszybciej. Przypominamy jeszcze raz, że jeśli jesteście bardziej zaawansowanymi graczami to możecie ominąć tę podstronę i przejść dalej. Jednak mimo wszystko być może dowiedziecie się tutaj czegoś ciekawego.

Czy mogę grać w trybie wieloosobowym bez zakupienia legalnej wersji gry?

Tak, jest to możliwe - oprócz Battle.netu istnieją również prywatne serwery, np. Netcraft. Jednak zaczynanie gry na serwerach prywatnych w większości przypadków nie jest dobrym pomysłem. Liczba graczy na oficjalnych serwerach jest nieporównywalnie większa, a co za tym idzie mamy większą szansę na znalezienie odpowiedniej gry na odpowiednim poziomie.


Czy można grać bez rozszerzenia Brood War?

Tak, wystarczy tylko w menu głównym przy kliknięciu na grę jedno/wieloosobową wybrać opcję grania na oryginalnym Starcrafcie. Program zażąda wtedy włożenia odpowiedniej płyty do napędu. Do momentu wejścia na Battle.net gra nie różni się niczym. Natomiast już na serwerze widzimy zmianę w ikonce obok naszego nicka oraz zmienioną listę gier, która pokazuje jedynie te pokoje, do których możemy wejść bez dodatku. Przypominamy jedynie, że teraz zdecydowana gier jest rozgrywana na rozszerzeniu i polecamy zacząć szkolić się na tym właśnie dodatku.


Dlaczego nikt nie chce wchodzić na moje gry?

Najprawdopodobniej masz ustawioną zaporę ogniową (firewall) w Twojej sieci. Próbuj porozmawiać z dostawcą usług internetowych albo adminem. Podczas zakładania z serwera Starcraft wykorzystuje do tego port 6112, który może być zablokowany.


Co to jest mineralhack/maphack?

Są to programy zawierające oszukujący kod gry i pozwalające używającym im graczom widzieć całą mapę (maphack) albo posiadać ogromne zasoby minerałów i gazu (mineralhack). Nie musimy chyba mówić, że proceder ten nazywany jest cheatowaniem, a jego używanie nie cieszy się poważeniem wśród graczy SC. W przypadku zgłoszenia sprawy do Blizzarda za powyższy proceder grozi nawet kara zablokowania konta.


Czy na jednym kluczu seryjnym mogą grać dwie osoby?

Niestety nie ma takiej możliwości. Na Battle.net wejść może tylko jedna osoba z danym numerem seryjnym. Uważajcie, aby nie pożyczać go osobom niepowołanym, gdyż potem możemy mieć spore problemy z wejściem na serwer.


Jak mogę poprawić swoje umiejętności w graniu?

Regularnie ćwicz z przeciwnikami równymi (albo nawet lepszymi) poziomem. Poszukaj różnych strategii, przyswój i wypróbuj w praktyce. Oglądaj swoje replaye i staraj się wyszukiwać momenty, w których mógłbyś coś zrobić lepiej. Każda porażka z trudnym przeciwnikiem liczy się bardziej kilka wygranych z prostymi graczami. W miarę możliwości staraj się też stać członkiem jakiegoś klanu - da Ci to jeszcze więcej możliwości.
Wstęp | Instalacja | FAQ | Tipsy | Społeczność | Rozgrywki | Strategia

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1139 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2022

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie