Steelpad S&S - Opis pada

Dostosuj

Steelpad S&S - Opis pada

Zaczynamy

Pierwsze zaskoczenie było jak dostałem przesyłkę. Stosunkowo duża była, spodziewałem się mniejszej. Po rozpakowaniu ukazało się to oto pudełko.

pudelko-przod.jpg


Trochę jest "zjechane" - ale to ze względu, iż jest to egzemplarz przeznaczony do testów dla redakcji - a kilkakrotna przesyłka pocztą robi swoje. Na pudełku znajdziemy informację co jest w środku, jak i fotkę członków SK. Z tyłu jest też kilka zdań zachwalających produkt, w tym od konkurencyjnych klanów. Oczywiście same pozytywy.

pudelko-tyl.jpg


Jednak największa niespodzianka jest w środku. Otóż do podkładki jest dołączony pokrowiec!! Pierwszy raz się z tym stykam, ale trzeba pochwalić. Dla mnie osobiście jest to idealne posunięcie, gdyż zabawa na LanParty oznacza, że sprzęt trzeba transportować, a pokrowiec na pewno zwiększy szanse przetransportowania podkładki bez uszkodzenia jej. Nie wspominając już, że gadżet robi wrażenie.

pokrowiec.jpg


Pokrowiec ma wyhaftowane logo Steelpad, w wersji z logo SK (jak widać, ta jest bez) jest też wyhaftowane logo teamu. Po odwróceniu pokrowca okazuje się, że z tyłu jest kieszonka - bardzo użyteczne rozwiązanie: można schować sterowniki lub padsurfersy. Producent wskazuje, że można też umieścić myszkę - sprawdziłem, zmieściła się, ale osobiście mi do gustu to nie przypadło. Zobaczmy jednak zawartość czarnego opakowania.

pokrowiec-tyl.jpg


Cóż my tu mamy - czyli S&S we własnej osobie. Wbrew nazwie - podkładka nie jest z metalu, lecz z plastiku. Wymiary podkładki wynoszą 320 mm x 270 mm x 2 mm, czyli jak wspomniałem, mamy do czynienia z dość sporą podkładką. Nie jest to maks - są i większe modele, ale po co? Rozmiar z S&S powinien zadowolić większość z was, zwłaszcza tych co grają z małym sensitivity. Uwaga dla osób z małym biurkiem - przed zakupem powinny wymierzyć, czy zmieszczą pada, u mnie pasuje idealnie, ale parę cm więcej i byłby problem.

ss.jpg


Dla porównania wielkości - S&S i zwykła, klasycznej wielkości podkładka.

ss-rozmiar.jpg


Mimo, że grubość wynosi 2 mm - to S&S jest dość elastyczny, oczywiście nie próbowałem jak mocno da się wygiąć - szkoda byłoby popsuć przed testami :) W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, podkładka ma tylko jedną stronę do grania, jest to tzw. powierzchnia typu gładkiego (w "plastikach" też wyróżniane są "szorstkie" - głównie do myszek kulkowych, ale nie tylko). Od spodu jest wyklejona gumą. Ma to na celu zapewnić, że podkładka nie będzie przesuwać się po stole. Rzeczywiście - nie przesuwa się, sprawdzałem zarówno na biurku, jak i na szkle, a nawet na dywanie. Pad ani drgnie - duży plus.

ss-tyl.jpg


ss-tyl-zblizenie.jpg


Jednak w dotyku guma ta nie jest miła, odnosi się wrażenie, że się lepi. Także przypadkiem podczas testów wyszło, że potrafi zabrudzić stół. Zabrudzenia da się zmyć, ale fakt trzeba odnotować. Z drugiej strony - taka jest cena stabilności podkładki.

stol.jpg


Oprócz podkładki - w środku znajdziemu padsurfersy.


Padsurfersy - czyli co "szmaty" nie znają

Dla osób nieobeznanych z plastykowymi padami, trzeba kilku słów wprowadzenia. Otóż stosując tego typu pady - trzeba używać do stópek myszy specjalnych dodatkowych ślizgaczy. Zazwyczaj jest to kawałek taśmy, z jednej strony klej, z drugiej śliska powierzchnia. W Steelpadzie jest inaczej, tu zamiast kawałka paska cienkiej taśmy, znajdziemy nowy typ padsurfersów.

pads-przod.jpg


pads-tyl.jpg


Są to specjalnie profilowane, teflonowe, grube padsurfersy do stópek myszek. Co więcej - są one dostępne w dwóch rozmiarach. Dla standardowych myszy, w tym MS i specjalnie mniejsze dla gryzoni Logitecha. PS są wzorowane na Hyperglide'ach. Na fotce widać jaka jest różnica w wielkości między oba rodzajami (po lewej Logitecha, po prawej Standard). W obu zestawach jest 5 lub 6 padsurfersów - jeden jest zapasowy, do wymiany na ślizgaczu pod lewym przyciskiem myszki, gdzie najszybciej się zużywają.

pads-wielkosc.jpg


Na załączonej instrukcji są wskazówki jak używać - padsurfersy aplikujemy na oryginalne stópki myszki. Podczas klejenia trzeba minimum 25 sek. przytrzymać aby dobrze się przykleiło.

510-pads.jpg


Oczywiście na samym początku używając myszki - bawiłem sie bez padsurfersów. Pierwszym wrażeniem jakie się odnosi jest hałas. Szybkie przesuwanie myszki powoduje głośne "szuranie". Stwierdziłem, że jak nakleję ślizgacze to efekt zniknie. Otóż jednak nie - po zaplikowaniu padsurfersów - dalej było słychać "szuranie". Co więcej - myszka sunęła tak samo gładko, jak bez PS. Pomyślicie sobie, że nic te ślizgacze nie dają. Jednak nie - na mojej starej szmacianej podkładce widać było ogromną różnicę, wręcz kolosalną. Na S&S było jednak identycznie. Porównywałem oba moje MX'y i ślizgały się identycznie. Wniosek nasuwa się taki, że pad jest dopracowany do perfekcji i powłoka jest bardzo śliska z PS czy bez. Czy jednak można wysunąć wniosek, że nie potrzeba padsurfersów? Otóż jednak nie - PS podczas machania myszką zużywają się. Bez ślizgaczy - zużywałyby się stópki myszki, a te, w przeciwieństwie do PS, trudno jest wymienić. Pozostaje właśnie kwestia co ile trzeba wymieniać ślizgacze. Ja korzystałem z pada ok. tydzień - więc trudno jest mi to ocenić. Z tego co wyczytałem - mają starczyć na 2, 3 miesiące, czasem pojawia się liczba 6 miesięcy. Koszt jednego zestawu to 20 zł.




Wstęp | Opis Pada | Testy cz. 1 | Testy cz. 2 | Podsumowanie

KomentarzeKomentarze

  • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
    Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4703 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.