MX518 a podkładki
MX518 a podkładki:
Jedną z najważniejszych rzeczy dla graczy, są z pewnością informacje na temat tego, jak mysz zachowuje się na podkładkach. Kolejno 'wpuszczałem' ją na szmatki (Steelpad QcK+, standardowa podkładka z Kubusia Puchatka), Icemata, który wykonany jest ze szkła, kilku innych 'szmatek' oraz Funca Industries 1030, który wykonany jest z tworzywa sztucznego. Dlaczego pogrubiłem właśnie tę podkładke? O tym niżej.
SteelPad QcK+
SteelPad QcK+ jest podkłądką, która z pewnościa zadowoliła już niejednego użytkownika. Jako, że sam jej używam, MX wylądował na niej pierwszy. Wrażenia? Niezłe. Mysz przemieszcza się po niej bardzo dobrze. Nie tnie się, kursor porusza się płynie nawet bez instalacji sterowników. Wydawałoby się, że wielkość tej podkładki nadaje się w sam raz, by gryzoniem operować. Nic bardziej mylnego. Praca jest tak precyzyjna, że wystarczy kawałek, dosłownie kawałek jej części, aby kursor poruszał się po całym pulpicie bez większych problemów.
Kubuś Puchatek
Kubuś Puchatek. Prezent urodzinowy. Wydawałoby się, że się nie nadaje. Szok. MX518 porusza się po niej równie doskonale, jak na swoim poprzedniku. Rownież bez sterowników. Nie gubi się i sunie gładko. Po przetestowaniu jej na tych dwóch podkładkach, doszedlem do wniosku, którego każdy z Was mogłby potwierdzić: Seria MX doskonale (jako mysz optyczna i z coraz to bardziej dopracowanymi szczegółami), zachowuje się na 'szmaciankach', czyli podkładkach wykonanych z materiału.
Icemat Original - przezroczysty
Icemata obawiałem się najbardziej. Tworzywo, z którego wykonany jest Icemat (szkło) wydaje się, że nie jest idealnie przystosowane do myszki z sensorem optycznym. Mimo to, pracowało się w porządku. Ogólnie Icemat przechodzi test pozytywnie, a pisząc w amerykańskim stylu: OK.
Func Surface 1030
FUNC SURFACE 1030 zaskoczył mnie najbardziej. Będąc w przekonaniu, że szkło nie nadaje się do MXa, a szmacianki są jedynymi podkładkami, na których można w pełni i z satysfakcją wykorzystać działanie MX 518 okzało się, że jest podkładka, która bardzo pozytywnie zaskoczy. Po wyciągnieciu z pudełka była dziwna - wykonana ze sztucznego tworzywa, z jakimś wydawałoby się, niepotrzebnym do niczego klipsem na kabel, jeszcze w dodatku dwustronna. (Czyżby jej Twórcy nie wiedzieli, w jaki sposób dogodzić graczom i która powierzchnia najbardziej będzie się nadawała?) I co? Zdumienie, szok i euforia radości :) Tak dobrze, prócz szmacianych podkładek, nie pracowało mi się jeszcze na żadnej podkładce z tworzywa sztucznego. Byłem w siódmym niebie korzystając z Funca. Grało się wyśmienicie, pracowało jeszcze lepiej (a podkładka niby stworzona tylko do grania ;-) Obydwie strony (Speed - prędkość, oraz Control - kontrola), jak same nazwy wskazują, zapewnią Wam albo bardziej precyzyjną szybkość (tutaj przydatne dla graczy), albo dokładniejszą prace (dla osób, pracujących w różnego rodzaju programach graficznych i nietylko).
Icemat? Kubus? SteelPad? Func Surface?
Wybralem Funca Surface, dlatego, że praktycznie powalił mnie z nog. Gryzoń doskonale się na niej zachowuje, co nie znaczy, że na innych podkładkach nie. Wszystkie szmacianki, po raz kolejny okazują się równie dobrymi partnerami, przy współpracy z myszą. Icemat? Tylko tego bym odradzał. Chcesz Icemata? Spróbuj. Ja nie polecam.
Logitech MX518 Gaming Grade | Dla oka i dłoni | Instalacja i SetPoint | MX518 a podkładki | MX518 a gry | Podsumowanie