CPL World Tour: Finał!

Dostosuj

CPL World Tour: Finał!

wt_final_02.jpg

Tak to jest już na tym pięknym świecie, że wszystko, co dobre szybko się kończy. Dokładnie tak nasi kochani, przyszedł i kres jednej z najbardziej prestiżowych imprez esportowych na świecie. Cyberathlete Professional League – World Tour: Painkiller dobiega końca, a uwieńczeniem całorocznych zmagań jest od dawna zapowiadany "Wielki Finał", który odbywa się nigdzie indziej, jak w Nowym Jorku! 20 listopada rozpoczęły się mecze eliminacyjne, które będą trwały dwa dni, a już 22 (wtorek) odbędzie się finał rozgrywek, podczas którego wyłonieni zostaną najlepsi z najlepszych. Oczywiście walka jest nie tylko o (zresztą już zapewniony) prestiż, lecz o nagrody. Trzydziestu dwóch najlepszych zawodników z całego świata, walczyć będzie o $500 000 z czego zwycięzca Nowojorskiego finału zgarnie bagatela $150 000! Przez tych następnych kilka dni, załoga eSports.pl będzie dbała, aby dostarczyć Wam, czytelnikom najświeższych oraz najgorętszych informacji z trwającego w Stanach Zjednoczonych finału. Zapraszamy!

hide_dot.gifRozstawieni gracze

 1. Vo0 (Sander Kaasjager)
 2. fatal1ty (Johnathan Wendel)
 3. zyz (Benjamin Bohrmann)
 4. Stermy (Alessandro Avallone)
 5. Ztrider (Alex Ingarv)
 6. gellehsak (Andrew Ryder)
 7. SteLam (Stephen Lammert)
 8. Zaccubus (David Treacy)
 9. ForresT (Nicola Geretti)
 10. wombat (Mark Larsen)
 11. Booms (Vincenzo D'Aurelio)
 12. Aim (Frederik Edesater)
 13. LeXeR (Alexey Nesterov)
 14. vicious (Riccardo Zanocchio)
 15. Daler (Sean Price)
 16. worre (Viktor Liljeblad)
 17. Siguma (Teppei Terabe)
 18. zen (Brian Grapatin)
 19. dj (Carlos Cid)
 20. maddog (Stefan Timmermans)
 21. deatz.de (Christian Dotzki)
 22. Beam (Iisakki Ahonen)
 23. rat (Antti Tolvanen)
 24. Mjolnir (Josh Carlsonn)
 25. Clains (Christian Lains)
 26. Garpy (Gareth Marshall)
 27. ZoD (Matthew Brogan)
 28. cha0ticz (Jared Cugno)
 29. cbnz (Corbin Crnkoviz)
 30. Thump4 (Jeffrey McShane)
 31. geoff (Geoffrey Akers)
 32. Mojo (Jake Valianes)

hide_dot.gifGalerie
hide_dot.gifLive Coverage - MTV Overdrive
MTV Overdrive (działa tylko z IE)


MTV wraz z TsN postarały się o wspaniały cover z finałów, w dodatku na żywo. Mecze, wywiady, profesjonalny komentarz! Wszystko to na MTV Overdrive!

DZIEŃ #1


UWAGA: Drabinki działają jako ramki pobierane z innego źródła (HTML), dlatego trzeba je co pewien czas odświeżać ręcznie:
 • IE: CTRL+F5
 • FF: Najeżdzamy na drabinkę, prawym klawiszem myszy - > Ramka - > Odśwież ramkę
hide_dot.gifDrabinka wygranych
Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek wbudowanych lub jest obecnie skonfigurowana tak, aby nie wyświetlać ramek wbudowanych.

hide_dot.gifDrabinka przegranych #1
Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek wbudowanych lub jest obecnie skonfigurowana tak, aby nie wyświetlać ramek wbudowanych.

hide_dot.gifDrabinka przegranych #2
Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek wbudowanych lub jest obecnie skonfigurowana tak, aby nie wyświetlać ramek wbudowanych.


hide_dot.gifAktualności
Niedziela, 22:05:
Właśnie zakończył się mecz Fatality vs. zyz, który to zagwarantował Fatalowi miejsce w finale Upper Bracket. Walka na pierwszej mapie była straszliwie wyrównana. Po piętnastu minutach zaciętej gry, wynik ustabilizował się na dziesięciopunktowym remisie. Dogrywka niestety (niestety dla zyz'a) należała do Fatala, który zdobywając 4 punkty nie dał szansy rywalowi na wygraną. Druga mapa (Meatless) zdecydowanie należała do Fatala, który po zdobyciu kilkunastopunktowej przewagi, poprostu bawił się z przeciwnikiem.

"The eye of the tiger has awoken" - o Fatalu podczas meczu z Zyz'em

Według planu, pierwszego dnia (niedziela), zakończyć się mają półfinały Upper Bracket oraz ćwierć finały Lower Bracket. Na poniedziałek zaplanowano Finały UB, półfinały i finały LB, także już jutro poznamy pierwszych zawodników, którzy pojawią się w pierwszej dziesiątce "najlepszych". We wtorek rozegrany zostanie finałowy mecz pomiędzy zwycięzcami obu drabinek.


Po dodatkowe informacje odsyłamy na główną stronę finałów.

DZIEŃ #2


hide_dot.gifDrabinka przegranych
Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek wbudowanych lub jest obecnie skonfigurowana tak, aby nie wyświetlać ramek wbudowanych.

hide_dot.gifMecze o 5. i 7. miejsce
Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek wbudowanych lub jest obecnie skonfigurowana tak, aby nie wyświetlać ramek wbudowanych.


hide_dot.gifAktualności:
Poniedziałek, 16:45:
Ztrider vs. zyz

Przed chwilą zakończył się mecz o wejście do finału LB. Pomimo, iż Ztrider dawał z siebie wszystko, niemiecki zawodnik SK pokonał go 2:0. Walka na obu mapach była bardzo wyrównana, aczkolwiek Zyz tuż pod koniec ujawnił swoje prawdziwe umiejętności, którymi nie dorównywał mu rywal. A już za chwilę finał WB - Fatality vs. Vo0!

Poniedziałek, 17:58:
Vo0 vs. Fatality
Początek pierwszej mapy (DM_Psycho) z pewnością należał do Fatala, który po zdobyciu pięciopunktowej przewagi, najwidoczniej uległ sile Holendra, który zaczął nadrabiać stratę. Nie dość, że ją nadrobił - to zmiażdżył Fatala 27 do 12. Kolejna mapa: DM_Meatless.

Początek drugiej mapy również należał do Fatala, aczkolwiek Vo0 tym razem nie było tak łatwo. Dalsza wymiana ognia była wyjątkowo równa. Frag za fraga, kołek za kołek, nabój za nabój. Pomimo, że Fatal zaczął wygrywać, Vo0 się nie poddawał. Kiedy na trzy minuty przed końcem Fatal nadal prowadził, różnica punktów zmalała zaledwie do trzech, a na 10 sekund przed końcem, zdawało się jeszcze, że Vo0 jakimś cudem może wygrać tę grę. Kiedy różnica zmalała do jednego punktu, wszyscy byli przekonani, że to właśnie Vo0 zwycięży. Fatala uratował gong kończącego się meczu. Pora na decydujący pojedynek na DM_Sacred o wejście do Wielkiego Finału.

Chociaż pierwsze fragi na DM_Sacred padły z broni Fatala, Vo0 szybko nadrobił straty. Niestety tym razem Fatal nie uległ presji Holendra i podwajając przewagę punktową czuł się bardzo pewnie, zbyt pewnie. Vo0 ponownie dogonił przeciwnika i w połowie meczu prowadził już dwoma punktami. Początek drugiej połowy owego spotkania był wyrównany, lecz kiedy Vo0 zdobył dziewięciopunktową przewagę Fatal ewidentnie się załamał. Zaciskając wargi i mrucząc coś pod nosem starał się zmniejszyć różnicę punktową, niestety nieudolnie. W ten oto sposób Vo0 wygrywa trzecią mapę z jedenastopunktową przewagą. Fatality jest zdruzgotany, gdyż drugiej takiej szansy może już nie otrzymać, a tymczasem Vo0 zostaje porwany i wypytany o wszystko przez wścibskich dziennikarzy.

Poniedziałek, 18:35:
Stermy vs. Fatality
Pierwszej części meczu ze Stermym (DM_Sacred) dla Fatala raczej nie można zaliczyć do tych lepszych. Włoch od początku swojej agresywnej gry dawał do zrozumienia Fatalowi, że on również przyjechał do USA, aby wygrać. Wraz z upływającym czasem spotkania, Fatal1ty odrabiał powoli straty, aby w końcu objąć prowadzenie. Tym razem już nie denerwuje się, spokojnie analizuje każde posunięcie, zarówno swoje jak i przeciwnika, by wygrać i zakończyć pierwszy mecz z wynikiem 13:20.

Pomijając kilka rażących błędów Stermyego, drugie spotkanie (tym razem na DM_Meatless) obyło się bez większych rewelacji. Fata1ty szybko objął prowadzenie i utrzymywał je przez całą grę, która zakończona została z wynikiem 21:4. Fatal przechodzi do Wielkiego Finału, a Stermy obejmuje trzecią lokatę na podium.


DZIEŃ #3


Aktualności

Wielki Finał, który będzie transmitowany na żywo dzięki MTV Overdrive i TsN zaplanowano na godzinę 00:12 (GMT+1). Relacja rozpocznie się już o 23:40, a co najciekawsze, Ci, których ominie finał, będą mogli obejrzeć całą relację również po zakończeniu całej imprezy. $150 000 w gotówce czeka na najlepszego na świecie gracza w Painkiller'a.

Podium CPL World Tour:
Johnathan "fatal1ty" Wendel
Sander "Vo0" Kaasjager
Alessandro Avallone (Stermy)
4. Benjamin Bohrmann (SK|zyz)
5. Vincenzo D'Aurelio (playit.Booms)
6. Alex Ingarv (fnatic.Ztrider)
7. Mark Larsen (wombat)
8. Nicola Geretti (ForresT)


CPL

KomentarzeKomentarze

 • rostek

  #0 | Rostek

  2005-11-21 18:09:54

  masz na zywo moj komentarz ;D
 • xzan

  #0 | xzan

  2005-11-21 18:12:55

  Vo0 \\o/
 • Bh3liom

  #0 | bheliom

  2005-11-21 18:14:05

  voO zownowal tak troche :P fatal juz tam szalal przy kompie :P fajny mecz ale i tak najlepsi byli komentatorzy :P
 • kai

  #0 | camon

  2005-11-21 18:15:55

  vo0 rox
 • NunRa

  #0 | NunRa

  2005-11-21 18:19:30

  fatal mógł wygrać gdyby nie ten jego nieudolny defens:X na każdej mapie na początku prowadził kilkoma fragami a potem zamiast dalej utrzymywac kontrole męcząc voO to on go unikał...:X a to się potemś mści:> jak voO zdobywa fraga to odrazu jedzie na spawny i kontra a nie wychodzi na prowadzenie i odrazu defens bo ma przewage to ją utrzyma ;)
 • pawelloo

  #0 | zlyy

  2005-11-21 18:24:36

  kiedy nastepny meczys?
 • NunRa

  #0 | NunRa

  2005-11-21 18:31:22

  http://brackets.thecpl.com/?showbracket=116
  czyli teoretycznie stermy vs fat już powinien być ;]
 • rostek

  #0 | Rostek

  2005-11-21 19:05:02

  jutro ;P
 • Bh3liom

  #0 | bheliom

  2005-11-21 19:05:10

  ... a w drugiej fatal pokazal ze stermy\'emu jesszcze troche do niego brakuje :P czyli jutro powtorka z rozrywki.. fatal vs voo czesc 30219303 :P
 • kai

  #0 | camon

  2005-11-21 19:06:25

  o ktorej final ?
 • NunRa

  #0 | NunRa

  2005-11-21 19:07:29

  tia tyle że fat musi wygrać 4 mapy;)

  finał ok. 00.12 naszego czasu:P
 • none

  #0 | none

  2005-11-21 19:19:38

  Troche szkoda PK, bo najprawdopodobniej po tym evencie bezpowrotnie zginie.
  Gra sama w sobie nie jest zla, \'gralo\' sie naprawde przyjemne, prawdopodobnie dlatego, ze roznila sie od wszystkiego, co widzielismy w przeszlosci.
  Niepokoi mnie fakt, ze na piedestal rychlo wchodzi Q4, ktory niczym sobie nie zasluzyl.
  Ot to tylko Q3 z nowa oprawa graficzna, doslownie. Dlaczego wypuszcza sie mody, ktore powoli staja sie klonami OSP i CPMA?
  Dlaczego ludzie traca na to czas i pieniadze? Przeciez wystarczy odpalic zwyklego poczciwego Q3 i mamy to co tak bardzo pragniemy osiagnac poprzez modyfikacje Q4.
  Mozna sobie pograc bez jakichkolwiek zmartwien, ze spadna nam klatki w grze, a to nie bedziemy widziec przeciwnika...
  Q3 jest w moim przekonaniu gra perfekcyjna, ale perfekcji nie powinno sie na sile kopiowac, bo nie osiagniemy zamierzonego celu.
  Marka Quake\'a wyrobiona na przestrzeni lat przyciaga wiele osob. Emanuje tak silnie, ze oslepia ludzi, ktorzy nie zdaja sobie z tego sprawy.
  Pierwsze trzy czesci wstrzasu byly na swoj sposob niezwykle.
  Q4 jest przykladem nieudolnego polaczenia walorow 3 czesci wstrzasow, z naciskiem na ten ostatni.
  W rezultacie tworzy nam sie hybryda ludzaco podobna do tego, co wczesniej widzielismy, niczym sie nie wyrozniajaca. Nie posiada \"duszy\". Jest poprostu nudna.
  Posypalo sie wiele gorzkich slow w stosuku do developerow PK i zostalo jak zostalo.
  Ludzie niezadowoleni z supportu ID/Raven biora sprawy w swoje rece i na sile robia klona.
  Po co? Nie mozna bylo podobnie z PK? Nie mozna bylo samemu cos zdzialac? Moze gra wyewoluowalaby w innym kierunku i obecnie bylaby ta najbardziej grywana :)
  Bo przeciez to PK \'mial\' potencjal, a nie gra, o ktorej jest glosno obecnie, a ktora w gruncie rzeczy byla eksploatowana przez kilka lat.
 • kai

  #0 | camon

  2005-11-21 19:21:09

  czy wam tez tak zamula obraz bo mi to leci z 30 sekund i koniec slysze tylko glosy :P
 • stR4y

  #0 | dominikt

  2005-11-21 19:24:30

  voo > all

  stermy niezle zaczal, a skonczyl mizernie, podoba mi sie jego movement - taki plynny.. szkoda. fatal i tak ma duzo kasy, po co mu kolejna wygrana : P
 • kai

  #0 | camon

  2005-11-21 19:27:23

  vo0 tez juz zarobil duzo kasy, po co mu kolejna wygrana :p
 • kai

  #0 | camon

  2005-11-21 19:28:45

  no szkoda, ze PK pewnie przejdzie w \"odchlan\", nawet sobie kupilem Black Edition na pozegnanie :D
 • sevenflow

  #0 | sevenflow

  2005-11-21 19:44:56

  World Tour prizemoney ranking
  01. Sander \"Vo0\" Kaasjager ($132.000)
  02. Johnathan \"Fatal1ty\" Wendel ($81.000)
  03. Benjamin \"zyz\" Bohrmann ($52.750)

  + dla vo0 20k$ za wygranie rankingu + finaly
  w te 3 dni panowie podwoja sobie wygrane przez caly rok :)
 • kai

  #0 | camon

  2005-11-21 20:03:35

  O cholera... :)
  ja chce tak grac jak vo0 :D
  nie no nc... wymiekam... eot - nie doluj mnie :P
 • Bh3liom

  #0 | bheliom

  2005-11-21 20:13:57

  well said obi wan well said :)
 • sevenflow

  #0 | sevenflow

  2005-11-21 20:35:48

  granie po lanie cale dni przez caly rok (wiadomo ze EFEKTYWNIE to bedzie ze 4-5h dziennie) i jedziesz ich. to moje wnioski po cpl - tylko ogranie sie liczy
 • kai

  #0 | camon

  2005-11-21 20:37:54

  zebym ja jeszcze mial z kim grac...
 • stR4y

  #0 | dominikt

  2005-11-21 21:05:06

  wszyscy tak mowia i nie ma komu grac ;)
 • kai

  #0 | camon

  2005-11-21 21:34:41

  no bo nie mam z kim grac...
  skumaj to:
  mailem 2 oryginaly (ma je nadal:D ), powiedzialem kumplom ze dam im keya i gre jezeli beda ze mna grac i dupa... niedawno kupilem sobie black ediotion wiec mam 3 keye oryginalne i nikt nie chec ze mna grac :D
 • mtheus

  #0 | mtheus

  2005-11-21 21:34:56

  i to jest wlasnie problem ktory mnie neka ; )
 • kai

  #0 | camon

  2005-11-21 21:36:04

  hehhee no witam w klubie :D
 • boorack

  #0 | boorack

  2005-11-21 22:16:29

  Wszyscy narzekaja, ze Pk odchodzi w nicosc, ale odchodzi tylko dlatego, ze nie gracie. Na serwerach nie ma ludzi. Szkoda!!!
 • Krypton

  #0 | Krypton

  2005-11-21 22:21:38

  Obstawiam, ze pieniadze zostana w Ameryce :)
 • boorack

  #0 | boorack

  2005-11-21 22:24:30

  Musicie czesciej zagladac na serwery, tam jeszcze bywaja ludzie
 • boorack

  #0 | boorack

  2005-11-21 22:26:02

  Kasa przeleci przez ocean i wyladuje w Holandii :)
 • brawurka

  #0 | rzurzu

  2005-11-21 22:47:01

  no fajny nius ten taki nawet, tylko szkoda ze nie mozna sie z niego dowiedziec w CO GRAJA te cale fatale i inne voovu
  btw. wscibski sie pisze przez B a nie p - redaktor powinien takie PODSTAWY wiedziec.. no chyba ze akurat myslal o ... :F :D
 • sxl

  #0 | sxl

  2005-11-21 22:58:27

  Jeżeli nie wiesz w co grają, to lepiej dalej tego nie czytaj, bo to nie dla Ciebie :D
 • vader

  #0 | vdr

  2005-11-21 23:04:51

  heh, tez mi sie to rzucilo w oczy ;-D
 • JuiCe

  #0 | JuiCe

  2005-11-21 23:08:01

  Hmm cover dobry jak na \"wścipskiego\" dziennikarza :D - PWN milczy na temat takiego określenia. Za to podobno termin \"wścibski\" istnieje :D
 • brawurka

  #0 | rzurzu

  2005-11-21 23:08:21

  wiem w co graja!!! ( z komentarzy :o)
  ale ktos nie bedacy za bardzo w temacie i nie czytajacy komentarzy sie tego raczej nie dowie.. no bo w sumie po co, nie? :f
  po prostu fachura nius!! :D
 • rostek

  #0 | Rostek

  2005-11-21 23:28:45

  my bad, zdarza sie, ale sie juz tak nie czepiajcie
 • Bh3liom

  #0 | bheliom

  2005-11-21 23:33:44

  wg mnie fatal dal voO ten mecz zeby sie chlopak pocieszyl troche a i tak go w finale zniszczy :DD
 • JuiCe

  #0 | JuiCe

  2005-11-22 00:32:56

  Moja uwaga nie jest przejawem czepiania się, a raczej dogłębnej analizy tekstu. Zazwyczaj przesyłam tego typu spostrzeżenia autorowi za pomocą iMSG. Tym razem się rozpędziłem i dodałem ją w komentarzach za co przepraszam, my bad. Celem moim nie było zdyskredytowanie Ciebie w oczach kolegów z redakcji oraz czytelników, czego na pewno nie uczyniłem. Jeżeli zachciałbyś ponownie zerknąć na komentarz o numerze porządkowym 74 zauważyłbyś z pewnością iż tekst w pierwszym zdaniu zawiera sformułowanie \"Dobry Cover\". Wypowiedź ta utrzymana jest stylu jaki powszechnie stosowany jest na portalu esports.pl w celu dawaniu upustu swoim odczuciom na temat pracy autora danego tekstu i ma wydźwięk pozytywny, chwalący pracę za pomocą skąpego doboru epitetów (a włąściwie jednego).

  Proszę wybacz mi, że piszę do Ciebie w tak nieformalnym stylu lecz myślę, że zażyłość łącząca nas (poprzez bycie użytkownikami tego samego portalu internetowego traktującego o e-sporcie) pozwili Ci zrozumieć dlaczego ten tekst jest napisany właśnie tak, a nie inaczej.

  Pozdrawiam
  Frag U Later
  -->JuiCe
 • sxl

  #0 | sxl

  2005-11-22 09:04:15

  I nie poprawiłeś?
 • freak

  #0 | freak

  2005-11-22 10:44:46

  Dodałem do newsa kilka linków do co ciekawszych galerii. Wkrótce nowe galerie z CPL\'a pojawią się także na Qpad.se i esnation.com.
 • igor

  #0 | igor

  2005-11-22 10:47:11

  Trzech włochów w TOP8 :D.
 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1041 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2020

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie