Kupiła Vistę i poszła do sądu

Dostosuj

Wygląda na to, że Microsoft nigdy nie przestanie tłumaczyć się opinii publicznej ze swojego najnowszego produktu. Pewna szczęśliwa nabywczyni laptopa Lenovo z preinstlowanym systemem Vista doszła do wniosku, że jedynym rozwiązaniem problemów systemowych jest downgrade do XP. Przyjemność ta kosztowała Kalifornijkę blisko 60 dolarów. Postanowiła więc wziąć sprawy w swoje ręce i złożyła stosowny akt oskarżenia przeciwko gigantowi z Redmond.

 

Problemów z Vistą było od premiery co niemiara. Przyjście pierwszego Service Pack na świat zostało więc przyjęte z wielkim entuzjazmem przez wszystkich użytkowników nowego systemu. Zerowe przychody ze sprzedaży licencji domowym użytkownikom i stanowczo niezadowalające wyniki sprzedaży systemu firmom i korporacjom są dla Microsoft ogromnym ciosem. Niemniej, większość zysków z produkcji wpływa na konta producenta dzięki masowej preinstalacji Visty we wszystkich niemal dostępnych na rynku laptopach. W efekcie, co widać doskonale w Polsce, z półek sklepowych zupełnie zniknęły laptopy z Windowsem XP. W niektórych wypadkach, takich jak np. Dell, za laptop z zainstalowanym XP trzeba było dopłacać 20 dolarów.

 

Powódka z Kalifornii utrzymuje, że zakupiła swój laptop z przeinstalowaną wersją Visty, która pozwala na darmowy downgrade do systemu XP. Tymczasem firma, która dokonała za nią tej czynności, pobrała opłatę w wysokości 60 dolarów. Microsoft, w wydanym dzisiaj oświadczeniu stwierdza, że nigdy nie prowadził ani nie popierał takich praktyk. Niemniej, zamieszanie z licencjami i zmianą systemu jest ogromne. Często dochodzi do abstrakcyjnych sytuacji, w których niezadowolony z systemu użytkownik musi dopłacić 120 dolarów za migrację do wyższej wersji Visty, by później móc swobodnie dokonać reinstalacji . W efekcie, większość Amerykanów, którzy kupili laptop „w ciemno”, ma teraz ogromne problemy z wymianą licencji.

 

Sprawa do sądu trafiła dwa dni temu. Jest to pierwsze powództwo klienta indywidualnego skierowane w stronę Microsoftu. Dotychczas na monopolistyczne techniki giganta z Redmond skarżyły się różnej maści instytucje. MS w USA musi bronić się w sądzie przed organizacjami broniącymi wolnego rynku, w Japonii powództwo złożył minister w imieniu rządu, a na Starym Kontynencie Microsoft przegrywa sądową batalię z Komisją Europejską. Czy w tym wypadku jeden człowiek będzie w stanie zmusić MS do przyznania się do błędu? Wątpliwe. O postępach w sprawie będziecie informowani na bieżąco.

 

Źródło: wyborcza

KomentarzeKomentarze

 • peXg.AnT

  #1 | AnT

  2009-02-18 17:00:58

  hahah, to nie ma to jak nowa kochana Vista ..
 • Zacky

  #2 | ZACKy

  2009-02-18 18:11:24

  nazwa newsa i grafika rodem z pudelka
 • NF|MAJKEL

  #3 | MAJKEL

  2009-02-18 18:13:32

  Męczyłem się z tym systemem pół roku. Wróciłem do XP. Nigdy więcej...
 • plaszczka

  #4 | bolksTV

  2009-02-18 18:20:26

  przybij 5
  takich ludzi jak my sa tysiace ;]
 • DIE

  #5 | dIE

  2009-02-18 21:41:55

  i bardzo dobrze ;) vista to syfff
 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

893 gości

2 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2018

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie