Wzmacniacz do jbl e60

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
bts[b]

2009-05-05 00:15:28

Jak w temacie. Najlepiej 4 kanałowy do 350 zł. Kolumny<-Wzmacniacz<-creative x-fi xtreme audio Głównie muzyka. Pokój 9m kwadrat.

__

Użytkownik
tobster

2009-05-05 08:16:41

Hhahaha człowieku do 9m^2 to MONITORY, a nie takie kolumny. Chcesz ikonki na pulpicie przestawiać za pomocą dźwieku lub zrobić papke z mózgu za pomocą ciśnienia ? Te głośniki tylko zadudnią. Kupiłeś głośniki za 600PLN do słuchania .mp3 ? I jeszcze przez tą marną X-FI ? Wzmak to jakaś używka Harman, Nad. Denon raczej odpada, bas jest ponoć twardy na tych jblach.

__

Użytkownik
wiecek.

2009-05-06 15:28:28

bts chcesz ogłuchnąć człowieku ?:D czy aż tak bardzo nie lubisz sąsiada zza ściany?:D
ja mam głośniki Geniusa 2x20W bez wzmacniacza podłączone pod pieca i słucham na ok. 60% głośności bo głośniej zaczynają uszy boleć a pokoik mam dwa razy większy, więc przy twoich 2x45W GL :D

__

Użytkownik
El-Mo

2009-05-06 17:33:51

ja chciałem się podłączyć bo teraz posiadam tonsil-e bolero 200 i myśle czy nie zamienić na coś innego (w grę wchodziły te same jbl-e) i zamienić wzmacniacz (Pioneer A-502R) na amplituner? z czasem myślałem by rozbudować do jakiegoś 5.1. większość czasu słucham muzyki, ale chciałbym coś na czym można oglądać też filmy z surround-em.

__

Użytkownik
chelek

2009-05-06 21:49:04

O lol, padłem na cyce. Po 1 te jble są marne. Po drugie do małych pomieszczeń TYLKO MONITORY. Po trzecie do jbla wzmacniacze Harman ! Po czwarte do muzyki tylko stereo. Jak masz mały pokój to lepiej oglądać filmy też na stereo (monitory) bo i tak nie wytworzysz sceny. Po kolejne jak ktoś ma zamiar słuchać mp3 to geniusy + integra = “wszystkie pinendze."

Do pana do Geniusów. Jak raz usłyszysz wzmacniacz + monitory z audiocd to osłupiejesz. Początkowo geniusy wydają się ok, ale po odsłuchu na nawet tanim hi-fi opartym o wzmacniacz denona jest KOLOSALNA różnica.

Do pana od ampli - nie warto. Lepiej kupić CD player, tuner + wzmak (uzywki). Zagra to lepiej niż “all in 1” bo wzmacniacze akustyczne w ampli są mierne.

__

VIP
Eragorn

2009-05-06 23:20:27

Chelek ogarnij na harman czy denon to nie te pieniądze co genius to taka podstawa, więc chyba tylko używasz tego pseudo argumentu aby pokazać jak wiele nazw znasz ; ] . Czy JBLe marne czy nie to w takim pokoju fala dźwiękowa odbije się tak dużo razy, że przy dużej głośności wyjdzie gówno. Osobiście preferuje tonsile, które przy małej powierzchni grają ładnie i soczyście a monitory to nie są [małe kolumienki].
To chyba tyle.

__

ex-Redaktor
exilek

2009-05-07 01:50:53

podłącze się pod temat i spytam.

http://www.allegro.pl/item628187372_genius_sp_hf360x_super_okazja_warto.html

Te głośniki są warte zakupy? Wszyscy tu polecacie tę firmę, a ja się rozglądam z jakimiś głośnikami. Nie jestem żadnym audiofilem czy czymś takim, ale z drugiej strony słyszę kiedy coś nie gra tak jakbym chciał żeby grało. Niby moja toshiba ma głośniki harman/kardon, ale są to lapotopowe, więc bez szału ostatecznie, a nie lubię siedzieć w słuchawkach.

/edit
albo o tych:
http://www.ceneo.pl/2120673

które lepsze?

__

Użytkownik
wiecek.

2009-05-07 08:00:50

chelek wiem dobrze, że średnie hifi zmiażdżyłoby moje głośniczki za ok 200zł, ale nie słucham głośno, a jakość jest naprawdę rewelacyjna na moich głośniczkach ;)
Wracając do tematu autora to zobacz jaki on ma pokoik, 3x3m pewnie jeszcze łóżko, biurko i jakieś meble tam wstawione ma i wyobrażasz sobie w takim pomieszczeniu słuchać głośników podłączonych do wzmacniacza? Bo ja nie ;) toż to samobójstwo słuchu...

__

Użytkownik
tobster

2009-05-07 08:21:10

Sam miałem Geniusy 2000X - jak ktoś cały czas jechał na głośnikach od kompa to “wow, ale ładnie grają" po przesiadce na HI-FI za 1k “wow, brak słów”. Różnica jest kolosalna.

Bierz te Geniusy bo i tak będziesz słuchał .mp3, a od wielkiego dzwonu pewnie .flac :)

Też lubię tonsilowskie brzmienie napędzane denonem :D

__

VIP
JamJestZuras

2009-05-07 10:10:41

Oddaj mi te e60, ja nimi nie pogardze a Tobie sie nie przydadza ani troche.
W ogole wspolczuje osobą, ktore mieszkaja w bloku a lubia sluchac glosnej dobrej jakosciowo muzyki, ciezko tam o rozstawienie porzadnego kina nie mowiac o tym, zeby podkrecic przy jakims filmie.

Tak w ogole to ktos sie przeprowadza do wrocka albo poznania teraz ;D?

__
gdzietenwosk.pl

Użytkownik
qwe

2009-05-07 11:10:32

Mnie sie Wrocław baaaaardzo sposobal po ostatniej wycieczce :P

__

Użytkownik
wiecek.

2009-05-07 11:19:21

ja mam zamiar w przyszłości mieszkać pod Poznaniem bo kurcze kocham tą mieścinę :D

__

Użytkownik
tomciO2411

2009-05-07 16:12:00

Lech Poznań PANNY!!!

__

VIP
JamJestZuras

2009-05-07 17:35:04

Mi sie osobiscie duzo bardziej wroclaw podoba, atmosfera tego miasta.
Poznan penerstwo, co prawda wielki plus za malte, a moglbym mieszkac na zielonym tarasie pare minut na nogach, praktycznie - obok - malty.
i sie zastanawiam ;d

__
gdzietenwosk.pl

ex-Redaktor
exilek

2009-05-07 19:22:57

wszyscy się cieszymy, ze chcecie mieszkać w poznaniu, ale może byście pomogli i powiedzieli które z tych głośników lepsze ;)

__

Użytkownik
wiecek.

2009-05-07 21:16:30

Exil na bym stawiał na Poznań, a jak zauważyłeś kolega wyżej na Wrocław więc sam wybierz

__

VIP
JamJestZuras

2009-05-07 21:23:28

Ja obstawiam za Wroclaw, maja dobre brzmienie.
I dobrze to zagra.

__
gdzietenwosk.pl

Użytkownik
wiecek.

2009-05-07 21:33:24

jarasu to fakt, ale za to Poznań ma lepszą scene

edit: jarasu mam do Ciebie ogromną prośbę zobacz na PW ;)

__

ex-Redaktor
exilek

2009-05-07 22:23:29

idźcie w cholerę :P

__

VIP
samolot

2009-05-07 22:25:43

Poznań jest spoko :D

__

Użytkownik
bts[b]

2009-05-08 21:01:17

Widze że mnie zjechaliście ale JBl dostałem w prezencie i troche głupio mi je sprzedać :) Wcześniej miałem Tonsile tony 200 ale miałęm większy pokój i było z tym troche inaczej... Tonsile są teraz w innym kraju, ja mieszkam 5 dni w tygodniu gdzie indziej więc dostałem mniejszy pokój (mieszkam w domku) i tak się złożyło, że jakoś to musi zagrac w tym pokoju. Troche przesadziłem z rozmiarem bo to będzie gdzieś z 14m. Wiem, że są to kolumny do kina domowego i najlepiej graja z harmanem ale dobrego do 300 paru złoty nie wychacze więc.. ;]

__

Użytkownik
qwe

2009-08-16 23:42:32

@Cyr4x

Chrzanicie. Mam Tonsile ZG40 C w pokoju 3x3 metry. Kto w tym siedzi, wie co to za sprzęt. Niekumatym tylko powiem, że to o wiele większe skrzynie niż te kolumny JBL i z potężnymi głośnikami niskotonowymi. Mam to podłączone pod amplituner Technicsa (i szczerze za te 350 zł polecam poszukać czegoś tej firmy), a amplituner do SB Audigy 2. Powiem tyle - ani głośniki nie są za duże na ten pokój, ani karta za słaba, a dźwięk jest poezyjny. I tak, mam to głównie do słuchania mp3. Kolega bardzo dobrze robi, bo z niewielkich monitorów usłyszy coś nieporównywalnego z tymi kolumnami. Nawet jak będą to markowe monitory wysokiej klasy.p



Brawo gorniku!

Niekumatym tylko powiem, że to o wiele większe skrzynie niż te kolumny JBL i z potężnymi głośnikami niskotonowymi.





No i co z tego?? Ja kiedys widzialem goscia, ktory w domu trzymal glosniki estradowe. Jedena kolumna wieksza niz caly Twoj zestaw, ale CO Z TEGO ??
Ja Ci moge pokazac kolumny znacznie mniejsze od tych JBL ale ze znacznie wieksza moca skuteczna.

Powiem tyle - ani głośniki nie są za duże na ten pokój, ani karta za słaba, a dźwięk jest poezyjny. I tak, mam to głównie do słuchania mp3.



Czlowieku, TY CHYBA KPISZ !!!
Jasne, pewnie, ze mozna wladowac silnik od ferrari do malucha, amator bedzie sie nawet podniecal, ze to nawet szybko jezdzi, tylko PO CO ??!!
Znacznie mniejsze i tansze glosniki beda sie sprawowac rownie dobrze, byc moze nawet lepiej- bo w przypadku tak duzych kolumn bass reflexy musza miec przestrzen, zeby jako tako grac.

Sluchales kiedys swojego zestawu w pomiesczeniu np 25m^2 ??
Mysle, ze doszedl bys do wniosku, ze w Twoim pokoju one nie graly, tylko wydawaly jakies dzwieki.

Ponadto sluchanie mp3...
Sorry, ale jak mp3 puscisz nawet na pierdziawach za 200zl z hipermarketu w takim pokoju to tez bedziesz zachwycony...

Kolega bardzo dobrze robi, bo z niewielkich monitorów usłyszy coś nieporównywalnego z tymi kolumnami.



Dobry zart, myslalem, zeby startowac w maratonie usmiechu?

Nawet jak będą to markowe monitory wysokiej klasy.



Czlowieku, wez sie nie kompromituj. Sorry, ale masz 0 pojecia o tym co piszesz.
Tak sie sklada, ze swojego czasu siedzialem troche w sprzecie audio i NIKT NIGDY nie poradzi Ci by do takiego pokoju wstawiac takie kolumny. Jesli sam kiedys przetestujesz dojdziesz do tego samego zdania.

Ja mam pokoj 4x3,5 metra i juz Kody AV 710 byly na ten pokoj troszeczke za duze.

Ale jak ktos slucha mp3 96kbit to roznicy nie zauwazy nawet jesli by wstawiono Paradigm monitor a nastepnie Genius 5.1 Hometheather.

__

Użytkownik
mental

2009-08-17 11:04:10

Polecam obczaić ci na allegro używaną Yamahe, RX-396 (ja takiej używam), lub mocniejsza RX-496. Jak chce ci się trochę polować to możesz się rozejrzeć za Denonem. Poza tym cieszy mnie że jest wielu użytkowników normalnego stereo do PC na esports ;]

@tobster:

Nie wiem czy w tej kwocie dostanie sensownego używanego harmana, a NAD lepiej się poczuje z dobrym źródłem i jakimś jazzem, niż mp3 z kompa ;) Słuchałem raz NAD’a z Tonsilami Siesta i przy Lazy Hours, Dianie Krall grał bajecznie, ale przy ostrych brzmieniach Yamaha dawała sobie po prostu lepiej radę. Ale brzmienie to kwestia gustu, najlepiej posłuchać i dobrać pod siebie.

__

VIP
blacktyger

2009-08-18 08:26:49

Przebije się tylko przez ten pseudo-hifi bełkot i nie bierz Denona, a już na 100% nie przez internet. Najbardziej awaryjne ampli.

Wiem, że X i Y miał i działa 10 lat, ok. Ale w porównania do harmana / marantza czy już nawet onkyo do serwisu wraca prawie non stop.

__

Użytkownik
mental

2009-08-18 09:36:27

@blacktyger:

Mówisz chyba o nowych denonach, i to 5.1+. Ponadto szczerze powiedziawszy przez całe życie nie spotkałem nikogo komu zepsuł by się wzmacniacz bądź amplituner stereo normalnej firmy tak po prostu. Przeważnie była to wina przepięć, zalania bądź głupoty. No bo niby co może nawalić we wzmacniaczu? Powiedz mi. Tylko błędy konstrukcyjne (a te raczej się nie zdarzają w tak podstawowym urządzeniu normalnej firmy), zwyczajne wyeksploatowanie podzespołów elektronicznych bądź uszkodzenia mechaniczne. Nie wiem czy słuchałeś kiedyś Denona/Yamahy/Marantza/Harmana, ale mówisz tylko w kontekście firm. Zapewniam cię że Marantz generuje zupełnie inne brzmienie niż Yamaha lub Denon. Dla miłośnika np. power metalu kupienie Marantza byłoby strzałem w kolano. Ishiwata stworzył sobie grono wielbicieli Marantza właśnie wokół specyficznego, ale w żadnym wypadku uniwersalnego brzmienia swoich klocków. Radzę ci wziąć swoje kilka ulubionych płyt i posłuchać w normalnym cichym pomieszczeniu na tych samych kolumnach i CD tych wzmacniaczy z użyciem funkcji wejścia bezpośredniego (pure direct, direct stereo etc.) i sam to usłyszysz. A jeśli nie usłyszysz, to chyba jesteś głuchy ;)

Aha, apropo wspomnianego “pseudo hi-fi bełkotu”, to mnie rozwalił koleś od Zeusów Tonsila na 9mkw :asd :d;

__

Użytkownik
qwe

2009-08-18 11:31:03

Ludzie!!!
Czy Wyscie na glowe poupadali??

@blacktyger

Przebij sie przez resztki swojego rozumu i spojrz na date tematu.
Ten gosc kupil ampli zapewne dawno temu, albo kase przeznaczona na ten ampli dawno przechlal, nie wnikam.


Temat jest NIEAKTUALNY!

__

Użytkownik
xar!on

2009-08-18 12:25:12

co do poznania to polecam jezyce :D tu jest fajny klimat :D

__

Użytkownik
bts[b]

2009-08-18 14:46:15

Kase przepiłem, zarobiłem i znowu przeznaczylem na inny sprzęt (taki maly lans) classic+jbl 220. Ale znowu zbieram kase na wzmachola :D. Pozdrawiam.

__

VIP
blacktyger

2009-08-18 17:52:44

qwe czy ja go odświeżyłem? Zobaczyłem w top, napisałem co wiem, thats all.

Oczywiście, że mówię o ampli 5.1+ we wzmacniaczach nie ma się co psuć : D.

Niestety moje warunki odsłuchu sprzętu nie są idealne, ale swoje słyszałem. Jeśli mowa o ampli to dla mnie nawet najtańsze harmany > all. Nie mówię, tak bo są najdroższe, tylko ich konkretny dźwięk podoba mi się. Do tego Infiniti za 12k 7.1 ; D.

Jeśli chodzi o stereo ostatnio słuchałem na zwykłym wzmacniaczu Marantza (~1,5k) + odtwaracz CD (~4k) i do tego podpięte Cantony - masakra =]. Dźwięk z płyt DVD ssie w porównaniu do CD - i nawet ja to słyszę ; ).

__

VIP
V!ct!M

2009-08-18 20:45:47

Jarasu, tez mialem dylemat, tyle ze bardziej chodzilo o kierunek niz miasto. W kazdym razie sporod Poznania, Wroclawia i Lublina wybralem to pierwsze miasto :P Choc to taki wybor... ani we Wro ani w Poznaniu nigdy nie bylem (aczkolwiek moj ojciec byl kilka razy przy okazji targow i mowil, ze bardzo ladne miasto). Chociaz wyslalem dokumenty wlasnie do Poznania to i tak w sumie dalej sie waham (dobija mnie szukanie odpowiedniego miejsca do mieszkania) :D No i odleglosc... 450 km prawie. Zobaczymy, aczkolwiek prawie kazdy mi radzi, zebym jechal ;)

__

Użytkownik
qwe

2009-08-19 10:44:45

qwe czy ja go odświeżyłem?


Ja nie mowie, ze go odswiezyles, natomiast odpisujesz na cos co juz jest nieaktualne.

Przy okazji, w przyszlosci mam zamiar kupic ampli Harmana, jednak mam dylemat.

Na poczatek chce kupic stereo Paradigm Monitor v7, jednak w przyszlosci chcialbym rozbudowac to cacko na 5.1
No i tu pojawia sie kwestia wyboru ampli- multikanal lub stereo.

Czy ktos mial okazje sluchac Harmana stereo i 5.1 (7.1) w stereo?
Chodzi o przedzial cenowy do 2,5k.
Czy roznica jest mocno zauwazalna?

Kupowanie osobno zestawu stereo i 5.1 to sa niesamowite koszta, wolalbym doplacic 500-1000zl do ampli 5.1 ktory by rozsadnie gral rowniez w stereo.

__

Użytkownik
xar!on

2009-08-19 13:29:30

vicek mieszkan jest pelno i bardzo tanich www.poznan.gumtree.pl tam masz :D polecam osiedle zwyciestwa =) duzo fajnych luddzi tam :D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

269 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie