Ulubione Rasy

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Aft3R

2009-04-30 15:09:15

Tak jak w temacie, chciałbym dowiedziec się bezposrednio od samych graczy jaką rasę preferują, ewentualnie ciekawe strategie i taktyki. Oczywiście podac jakiś powód dlaczego ta a nie inna rasa/ jednostka. Oczekuje jasnych, mądrych odpowiedzi od ludzi mających pojęcie o grze, daje wam pole do wyszalenia, a więc do dzieła panowie!. Od razu napisze coś od siebie.

Otóż, od zawsze gram Undeadem nie wspominajac oczywiscie o kilku godzinnych kaprysach, mianowicie Orki ;).
Undeadzi to typowo ofensywna rasa, dlatego tez przypadla mi do gustu, ktoś będzie chętny można zagrac 2v2, ale wrocmy do tematu. Jesli zna ktoś jakieś ciekawe taktyki dla Undeadów, wymyślonych przez siebie, może się podzielic chętnie zerkne. To by było na tyle, czekam na odpowiedz.

__
Sprzedam prawa autorskie do emaila:D

Były Redaktor
so0fka

2009-04-30 15:59:00

Ostatnio zauważyłem, że udeki często graja na małych mapach fast expa, zaczynając od graveyarda bądź dwóch krypt zamiast altara, robiąc CL-a, masę żuków i ghuli i stawiając fe. W sumie ciekawy strat, choć go jeszcze nie testowałem.

Inny ciekawy, o którym słyszałem, to tower rush na orka : D. Nie wiem jak to wygląda w wykonaniu ud, więc się nie wypowiadam, ale jakby ktoś miał jakieś repki, to poproszę.

Edit: jeszcze w sumie nasunęło mi się, to się podepnę pod topic. Szukam ciekawych, alternatywnych taktyk z wykorzystaniem CL/DL jako 1st hero u undeada. Może ktoś coś ma : D

Co do tematu, to mało tu graczy wc3, więc raczej nie licz na duże zainteresowanie topiciem.

__

Użytkownik
Aft3R

2009-04-30 16:45:22

Hmm, co prawda to prawda. Wracając do taktyki to na początku zawsze 4 ghule do drewna daje, przez co nigdy mi go nie braknie. Orkami z kolei gra się za łatwo, blademaster i przeciwnika nie ma, pozatym poprzez niewidzialnosc mozna wyzynac chlopow a co za tym idzie zacofanie osady przeciwnika. NE`lfy do ekonomii, UD off, no orki tez, ally deff - te czynniki chyba najlatwiej zauwazyc.
Musze kupic oryginalnego wc3, i zagrac na battle.net. Soofka, jesli nie masz nic przeciwko to niegdys zagramy we dwoje na battle.net, 2 leszczy nie trudno znalesc ;)


Co do Twojej prosby, mam pewną taktykę.
Jest ona skonstruowana do walki i wyłącznie z NE.
Przedstawia ona taktyke z uzyciem DK ;) tzw. Harassowanie.
3 akolitów do kopalni, ghul do drewna

W nekropolii budujemy dwóch akolitów i dajemy ich do kopalni

Akolitą budujemy kryptę i zigurat, po tym jak tylko zdobędziesz 180 zlota stawiamy ołtarz

Kiedy uzbieramy 30 drewna (po wybudowaniu ołtarzu) puszczamy ghula na scout

W krypcie (ktora pownna juz byc gotowa kiedy ghul uzbiera bonusowe 30 wood na sklep) szkolimi dwa ghule

Podczas szkolenia ghuli stawiamy drugi ziggurat (od razu jak uzbieramy 150 gold) i stawiamy sklep od razu jak skonczy budowac sie altar.

Jak tylko dk wyjdzie z altara biegniemy nim do bazy przeciwnika, tymczasem w szkolimy jescze 2 ghule i dajemy je na drewno

Po uzbieraniu 320 gold i 220 wood techujemy nekropolie

Kiedy nekropolia jest w połowie techu stawiamy ziggurat, cmentarz i drugą kryptę

To podstawowy build, teraz przechodzę do harassu. Harassowac ne jest dosyć łatwo: wispa zabija jedno uderzenie dk + coil - zabijamy tyle wispów ile sie da i wracamy do bazy. Generalnie w harassie przeszkodzić może najbardziej dh z manaburnem i wardena z ss; jednak nawet przy obecnosci jednego z tych dwóch hero można spokojnie zabić 2-3 wispy.

Baza podczas harasowania dk
Jeśli masz już 5-6 ghuli i zacząłes techować nekropolię zabierasz ghule z drewna i idziesz nimi creepowac (dk w tym momencie harassuje baze ne) - jesli wydaje Ci sie to zbyt trudne, to nie rób tego; strata kilku ghuli zaboli Cie w late game.
Kiedy już skończysz harass wróć do bazy i zacznij creepować z ghulami i szkieletami (różdżka nekromancji dostępna w sklepie).
Wracamy do naszej bazy: kiedy tylko skończy się tech budujemy lisza, stawiamy rzeźnię i zaczynamy robić gargi z dwóch krypt. Jak tylko będziemy mieli 6-8 gargów techujemy do tier 3. Kiedy skończy się budować rzeźnia, to trenujemy dwie statuy (jedna do hp, druga do many.)

Końcówka

Jak tylko dotechujemy do tier 3 budujemy crypt lorda i robimy ghul frenzy/destry i kilka abomów. W tym momencie powinieneś mieć całkiem dobrą armię (ghule/gargi/abomy/desty/statuy) i nawet ze średnim micro raczej nie będzie problemów z ne. Gargami atakujemy unity z unarmoured, ghule/abomy zajmują się archami, a desty dispelluja wszystkie negatywne buffy naszych unitów.Pamiętajcie, że heal i protection scrolle są bardzo przydatne i należy je jak najczęściej używac w bitwie.


To by było na tyle, Pozdrawiam!

__
Sprzedam prawa autorskie do emaila:D

Użytkownik
doubleyes

2009-04-30 20:24:28

Zaczynasz altarem zikiem 2 akole potem krypta shop 2 ghule graveyard tech fiend zik fiend no i tak mniej wiecej do 5 , podczas techa harrasujemy death knightem na skilla bierzemy death coil kupujemy dla niego dusta i roda , po t2 przechodzimy od razu na t3 dorabiamy wczesniej akola i walimy dol ofiarny potem lich mniej wiecej zeby wyszedl na koniec t3 , dla niego kupujemy kulke korupcji , dorabiamy koscielisko i ze 2 wyrmsy dokladajac do 50/50 supply , mozna grac z jednym ghulem wiecej i trzecim hero jesli ork ( tym stratem gra sie glownie na orka ) gra mass wiwern bm sh to dobrym wyjsciem jest pit lord lecz jesli ma same groundy i tc to dr badz beast master , przy pierwszej walce wazne zeby miec arma na 2 upie scrolla i frost armor z lisza nie jest to takie proste ale do zrobienia .. No i nie zapominaj jak masz 3h zeby leczyc death knightem :D

Nie chcialo mi sie stawiac przecinkow wiec sie domyslisz ELO zreszta imo teraz rasy na tym patchu;

1. Hum/Orc
2. Elf
3. Ud

Troche gralem undedem i humanem, ale rozne rasy i rozny balans

__
123

Użytkownik
Aft3R

2009-04-30 20:33:10

No, Humanem miałem okazję grac w WoW`ie, teraz sprobuje kampanie w wc3, chociaż nie zbyt mnie to kręci.
Dzięki za taktyke, napewno wypróbuje.
Coś mało ludzi interesuje się WarCraftem, ehhh..

Pozdrawiam!

__
Sprzedam prawa autorskie do emaila:D

Użytkownik
doubleyes

2009-04-30 20:43:02

Chyba tylko na tej stronie xd, gra jest i tak najlepszym RTS’em jaki do tej pory wyszedl(moja prywatna opinia).
Mozna na niej zarobic, huhuh :D. Zreszta, uwazam ze orkiem sie najlatwiej gra, bo mozna jedna taktyka grac :X mass wiwerny i jazda :D

__
123

Użytkownik
Aft3R

2009-04-30 20:53:06

Zgadza się, na tej stronie i dziwi mnie to, wc3 fantastyczna gra, miłuje ją całym sercem, no prawie całym :)
Co do Orka zdecydowanie się z Tobą zgadzam, jestem ciekaw czy Grubby osiągnął by to inną rasą np. UD, ale nie mój interes czym gra. Ja uwielbiam undeadkow i tego będe sie trzymał, ewentualnie NE`lfy. Dzium, podałbyś numer GG?, z czasem umówilibyśmy się na małą partyjke z niemieckimi leszczami.

__
Sprzedam prawa autorskie do emaila:D

Użytkownik
Linkin

2009-04-30 21:09:41

moja takta humanem to robie tartak, 5ciu chłopów do drewna i bunkruje sie towerami, tak ok 20-30 towerów powinno starczyc na komputera na poziomie łatwym, potem robie tech do t3, i masuje gryfy z 3ech budynków i wjezdzam na kwadrat i win! :D sproboj!

__

Użytkownik
Aft3R

2009-04-30 21:54:57

Hmm, nie gram na poziomie łatwym, i nie gram humanem ale thx ;)

__
Sprzedam prawa autorskie do emaila:D

VIP
Mateck

2009-04-30 23:33:28

Ostatnio zauważyłem, że udeki często graja na małych mapach fast expa, zaczynając od graveyarda bądź dwóch krypt zamiast altara, robiąc CL-a, masę żuków i ghuli i stawiając fe. W sumie ciekawy strat, choć go jeszcze nie testowałem.


za cholerę nie rozumiem, o co chodzi :D

__

Użytkownik
Aft3R

2009-04-30 23:41:01

Hehe, to slang dla grających w WarCrafta ;)
A jak widze Ty jestes od CoD`a.

__
Sprzedam prawa autorskie do emaila:D

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-04-30 23:42:29

NOCNE ELFY PONAD STOWE! tylko przed rok grania za ch#ja nie umialem garc przeciw humanowi :(

__

Użytkownik
Aft3R

2009-04-30 23:56:12

Undeadem już opanowałem walke z Humanami, jeszcze orków mi sie nie udało ale pracuje nad tym solidnie!, hmm, po zakupieniu oryginalnej wersji gry, poszukam chyba jakiejs druzyny ;)

__
Sprzedam prawa autorskie do emaila:D

VIP
Eragorn

2009-05-01 00:32:05

Ewidentnie najbardziej lubię białych.

__

Użytkownik
Aft3R

2009-05-01 14:54:38

Kurde, mam WarCrafta 3 tego, działa mi, a gdy instaluje TFT zaczynają mi się walic obie. “Warcraft 3 The Froze Throne Przestał Działac” mysle że to przez Viste, zna ktoś ten problem?;/. Z góry dzięki!

Już działa ;)

__
Sprzedam prawa autorskie do emaila:D

PLECELS
PleeC

2009-05-04 15:50:57

Undeadem już opanowałem walke z Humanami, jeszcze orków mi sie nie udało ale pracuje nad tym solidnie!, hmm, po zakupieniu oryginalnej wersji gry, poszukam chyba jakiejs druzyny ;)

przedtem pograj sobie z kilkaset gier na battle.net i poogladaj tyle samo repow, bo gra w single baardzo rozni sie od tego, co aktualnie grane jest przez zawodnikow. i zapewniam Cie ze twoje odczucia co do gry na poszczegolne rasy/taktyk bardzo sie zmienia :D

__

Użytkownik
miszczyk

2009-05-11 08:05:35

Tylko się nie załam jak będziesz miał -50 strike :P.

Ja tam miałem krótki epizod orkiem (bo uwielbiam taureny), potem się przerzuciłem na huma i tak zostałem. Jeszcze potem się przerzuciłem na DOTE i tak już zostałem. W międzyczasie naoglądałem się masy repów i bez dobrego micro i tak nic nie ugrasz ze średnio-zaawansowanym graczem. Chyba, że będzie szedł pod exp 3 hero w ud, i da ci tak samo wyexpić mk, to gg ;p (tak nawiasem() to była najzabawniejszy mecz jaki w życiu grałem na w3 :D)

PS. Wszelkie powtórzenia i błędy składniowe zostały użyte celowo, pozostawiam to interpretacji własnej ;]

PS2. A tak, ty humem nie grasz :P

__

Użytkownik
FATxB

2009-11-12 11:05:03

Sliterin
VIP

2009-05-01 00:32:05


Ewidentnie najbardziej lubię białych.



HAHAHAHAHA :D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4804 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie