Dział "Plotki" na eSports.pl

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
Q3b3

2009-01-03 20:33:07

Temat poruszany już w paru innych postach. Postanowiłem wyodrębnić go zupełnie oraz zapytać o Wasze zdanie na temat działu/zakładki “Plotki”.

Osobiście uważam, że dział ten ośmiesza esports.pl, sprowadza ten vortal to poziomu “pudelka”, myślę także, że lepiej byłoby go usunąć bo użytkownicy esports.pl moim zdaniem nie są na poziomie “pudelka” i innych różowych... Na sam widok zakładki “PLOTKI” pod napisem “eSports.pl / Przyjmij wyzwanie” po prostu mnie mdli... Pomijając fakt, że niektóre artykuły w dziale “Plotki”, można by napisać w inny sposób i włożyć je do działu “Wiadomości”, gdzie newsów było by zarazem więcej niż 3 na dzień(tak mało się na świecie chyba nie dzieje). Chyba nie wszyscy wiedzą co to jest “plotka”... Proponuje zatem, nie kasacje całego działu i wymiot artykułów, tylko zamiane/przeniesienie tego działu, z jego artykułami włącznie to innych działów
(np. “PGS reanimuje sekcję CS-a”, “Hideo Kojima pomaga przy CoD:MW2” do “Wiadomości”;), które są zrobione jak najbardziej trafnie, z pomysłem^^. Dla mnie dział “Plotki” to jeden z najwyraźniejszych oznak, że próbowanie zrobienia czegoś nowego na siłę, jest kiepskim pomysłem.

Chciałbym poznać wasze opinie, spostrzeżenia oraz pomysły co można by zrobić z tym działem jak i te, że dział “Plotki” powinien zostać bo jest on trafnym pomysłem, a ja nie mam w tej sprawie grama racji. Oczywiście proszę też o jakieś sensowne uzasadnienie każdej odpowiedzi...
Pozdro ; )

__

Użytkownik
klawisz

2009-01-03 20:44:19

Sprawa jest prosta. Nawet jeśli serwisy plotkarskie to głupota, to taka jest natura polaka (nie psioczę), że plotki lubi czytać. Netgaming to była jedna wielka plotka, a spójrz jaką społeczność wokół siebie zbudował FOMFNY.

Także jestem za pozostawieniem tego działu. Sam czytam pudelka dla rozrywki, przecież nie dla wiedzy ;]

__

VIP
Eragorn

2009-01-03 20:47:20

Podstawowa sprawa nie rozumiesz czemu istnieje dział plotki. Dział ten jest po to stworzony, aby nie oficjalne wiadomości móc przekazać. Dla przykładu jest na 90% pewne, że drużyna X zmieniła organizacje Y na organizacje Z. To nie powinno być napisane w dziale wiadomości, ponieważ nie jest to pewne, ponieważ oficjalna wiadomość nie została podana na stronie organizacji Z. Istnieje taka możliwość przecież, że drużyna nie podpisze kontraktów z nową organizacją i wróci do starej. Wtedy trzeba by było napisać news, że wcześniejszy news to pomyłka. Trochę to nie na miejscu nie uważasz?

Tak samo przykład z życia wzięty.
“Hideo Kojima pomaga przy CoD:MW” ty chciałbyś aby to się pojawiło jako wiadomość, a czy jesteś pewien, że na pewno pomaga przy tym? To tylko pogłoski. Plotka od wiadomości różni się rzetelnością w końcu.

Co do twojej wypowiedzi śmieszy mnie kolejna sprawa. Uważasz, że teraz esp.pl przypomina pudelka. Mi by tam przypominał wtedy właśnie, kiedy to co jest obecnie w plotkach znajdowało się w wiadomościach ;]

__

Użytkownik
bangladesz20

2009-01-03 21:03:31

ten serwis nie ma nie siebie pomysłu, stąd ten dział ... probują wszelkimi sposobami nadążyć za trendami, ale ni chu**a nikt z esports nie potrafi sie odpowiednio wpasować w to, co ciekawe ...

all > esp :)

__

Użytkownik
Q3b3

2009-01-03 21:35:34

"Głupota to nie wstyd, wstyd to tkwić w głupocie”;)

Nie brałem tych paru rzeczy pod uwagę Sliterin, może z nabytego wstrętu do samej nazwy “Plotka”. Byłem w błędzie, thx za wyjaśnienie, podziałało i pod paroma względami mnie przekonałeś.
Co do Ciebie Bangladesz, to mam wrażenie jakbyś jednak nie przeczytał wypowiedzi Sliterin’a, choć może to tylko wrażenie i się myle. Mam nieco krytyczne zdanie na temat tego jednego działu, ale z twierdzeniem all>esp nie do końca się zgodzę, w końcu jakby tak było to nikt nie dyskutowałby na temat poprawy/ulepszenia eSp oraz nikogo by tu nie było.

__

Użytkownik
qwe

2009-01-03 21:41:10

Jakbym 5 lat temu zaproponowal dzial plotki na esports to dostal bym BANA i prawdopodobnie kopa w pysk na najblizszym turnieju w Gliwicach.

Teraz to nie zdziwie sie, jak redaktorem zostanie Jola Rutowicz.

__

Użytkownik
bangladesz20

2009-01-03 21:41:33

ludzie wypruwają sobie żyły na forum, widzą że nadal nic sie nie dzieje, redakcja piszę “robimy” a efektów ich pracy nie zobaczyli wciągu jakiegoś - założonego przez nich czasu - i uciekają na inne serwisy.
nie dziwie się komentarzom w stylu “wchodze na esp na 10 sekund, sprawdzam, i uciekam”, bo raz, że takich komentarzy zauważyłem tutaj bardzo wiele, tak sam też tak robię. wchodzę i wychodzę.

dziś standard jaki wyznacza esports peel - w całości, czyli poziom newsów, poziom cms, grafiki, jest do pobicia przez wiele innych serwisów. kiedyś esp wyznaczalo poziom, dziś esp się dopasowało idealnie do poziomu innych serwisów.
dziś esp jest alternatywą dla innych nowych polskich serwisów. kiedyś one były dla esp.
nie wierzę, by coś sie zmieniło, bo widać jak redów mieli kiedyś dobrych, tak dziś nie.
esp pod względem technicznym w ogole nie nadąża za tym, co ludzie oglądac chcą i czytac.

taka prawda. już widzę jak powstanie kilka serwisów niebawem, które przyćmią całe, upadające na łeb i szyje esp.

__

Użytkownik
qwe

2009-01-03 21:44:46

Dziś mówi się:

żal.esports

__

Użytkownik
kaboom

2009-01-03 22:42:26

moim zdaniem dzial plotki jest nie potrzebny i jak widac pomysl ten nie wypalil zbytnio

za moich czasow esp.pl byl serwisem informacyjnym, serwujacym najswiezsze i oparte na faktach informacje z poszczegolnych scen esportowych, a nie probujacym zaistniec w wysnuwaniu jakichs spiskow, afer itp

__
Cybersport.pl

Użytkownik
qwe

2009-01-03 22:47:44

Powiem szczerze, ze za dawnych czasow, jak widzialem kogos wchodzacego na esports.pl to czulem do tej osoby respekt (to nie mogl byc byle kto).
Dzis wyglada to inaczej o 180stopni.

__

Użytkownik
bialas888

2009-01-03 23:07:04

plotki.... każdy będzie mówił na forum co się tam u Sąsiadów dzieje ? :D:D

__
© All rights reserved.

Redaktor Naczelny
rml

2009-01-03 23:16:01

ale czy weszymy jakieś spiski i afery? PGS napisało że Carmac odchodzi z SK Gaming, chociaż nigdzie (na czele z samym SK) takiej informacji nie ma

mieliśmy zrobić z tego news? nie - bo to niepotwierdzone - i w sam raz nadaje sie do tego działu


ps. ktoś wyżej pisał że efektów pracy nie widać - wszystkie nadchodzące poprawki zostana zaimplementowane na raz, w formie jednej dużej paczki zmian na stronie, dlatego na razie bieżących zmian nie widać

c nie znaczy ze nic sie nie dzieje

__

Użytkownik
qwe

2009-01-03 23:20:18

Taki esportowy Service Pack ?? :D

__

Użytkownik
Goods

2009-01-03 23:31:31

"ten serwis nie ma nie siebie pomysłu”
Ale co to jest? Krytyka? Dupa a nie krytyka. To tak samo jakbym powiedział, że masz trzy nogi.

“i oparte na faktach informacje z poszczegolnych scen esportowych, a nie probujacym zaistniec w wysnuwaniu jakichs spiskow, afer itp”
Więc spiskiem według Ciebie jest to, że PGS najprawdopodobniej chce znów posiadać dywizję CSa? A może to, że Hideo Jima pomaga przy CoD:MW2? Zauważ, że nie piszemy tutaj o tym, że któryś z czołowych esportowców jeździ ze swoim ratlerkiem na lany, nie karmi go, a po porażce zaczyna bić klawiaturą. Wiesz co by było aferą? To, że któryś z redaktorów umieściłby jakąkolwiek plotkę w dziale “Wiadomości” i nie napisał, że to są tylko przypuszczenia. Potem okazałoby się to nieprawdą, a wszystkie hieny, które potrafią tylko rzucać mięsem (do konstruktywnej krytyki nic nie mam) wskoczyłyby chłopakowi na głowę i zagryzły na śmierć.

__

VIP
conish

2009-01-03 23:44:20

@Goods

W jedna strone -> O tym juz nieszczesnym pgs i ich dywizji cs. Podajecie plotke o tej dywizji, ale z potwierdzeniem informacji (nomen omen news) czekacie prawie 3 dni.
W druga strone -> jako news (znow nomen omen) podajecie informacje o oszuscie z bydgoszczy i jego lanparty.
Z trzeciej strony -> do tej pory na frontpage jest cos takiego: News dnia: D-Link PGS reanimuje sekcję CS-a

Konsekwncji nieco...

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

PLECELS
PleeC

2009-01-03 23:50:04

ten serwis nie ma nie siebie pomysłu, stąd ten dział ... probują wszelkimi sposobami nadążyć za trendami, ale ni chu**a nikt z esports nie potrafi sie odpowiednio wpasować w to, co ciekawe ...

konkret? wiele osob narzeka i w duzej mierze slusznie (chocby na strone), ale takie pierdolenie to tylko pseudomądra zlepka tekstu, ktory nic nie przekazuje

dzial plotka jest ok, ale wszystko zalezy od redakcji - w jaki sposob chca z tego korzystac. aktualnie u nas nie ma to zadnego punktu wspolnego z pudelkiem

__

Użytkownik
Q3b3

2009-01-03 23:58:55

Trochę źle mnie zrozumieliście, nie chciałem przekazać, że eSp to to samo co pudelek, podkreśliłem jedynie, że dział “Plotki” wygląda śmiesznie i przypomina Pudelka. Nie porównałem ani artykułów, ani redaktorów, i zaprzeczyłem podobieństwu użytkowników eSp do “Gość'i” Pudelka(bo tam chyba nie ma użytkowników). Trochę mnie boli, że nawet w eSp znajduje dział na pierwszy rzut oka tak prostacki jak Plotki... Sliterin rzucił mi przed oczy niektóre pozytywy i zalety działu “Plotki” co nieco zmieniło moje zdanie na ten temat. Widzę jednak, że nie wszystkich przekonało to co napisał :P

__

Użytkownik
Goods

2009-01-04 00:03:21

@conish

No, w końcu ktoś rzucił konkretami. To jest krytyka. ;)

__

VIP
[fhn]AL|EN

2009-01-06 22:06:57

"moim zdaniem dzial plotki jest nie potrzebny i jak widac pomysl ten nie wypalil zbytnio

za moich czasow esp.pl byl serwisem informacyjnym, serwujacym najswiezsze i oparte na faktach informacje z poszczegolnych scen esportowych, a nie probujacym zaistniec w wysnuwaniu jakichs spiskow, afer itp”

Święta racja - news sprawdzony po 3 dniach jest 1000xlepszy niż jakaś plota “byleby tylko napisać przed innymi"

__
Ta strona umarła...

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7535 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie