@ usb Vista x64

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
wilgotna pela

2008-12-13 16:45:22

Ostatnio borykałem się z problemem dotyczącym kręcenia portów USB pod Vistą x64 sp1. W przypadku Windowsa Xp była to banalna operacja, natomiast w Viście za cholerę nie wiedziałem jak to zrobić. Problem rozwiązałem, choć nie do końca poprzez następującą operację:

1. sciągamy paczkę
2. odpalamy program Driver Signature Enforcement Overrider i zaznaczamy tryb testowy (Dseo10)
3. uruchamiamy ponowne system w trybie awaryjnym (f8 podczas startu systemu)
4. odpalamy konsole (cmd w run box)
5. wpisujemy po kolei:

bcdedit -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS
takeown /f “C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys”
cacls “C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys” /G username:F (zmieniamy oczywiscie username :))

6. otwieramy C:\Windows\System32\Drivers i wyszukujemy plik usbport.sys
7. zmieniamy mu nazwę na usbport.old
8. kopiujemy do w/w katalogu plik usbptort.sys z paczki (w moim przypadku 500 MHz pod x64)
9. odpalamy Driver Signature Enforcement Overrider i “podpisujemy sterownik” podając mu ścieżkę: C:\Windows\System32\Drivers\usbport.sys
10.uruchamiamy ponownie komputer i viola - powinno działać

Jedynym minusem tego rozwiązania jest to że cały czas windę mamy w trybie testowym (objawia się to wyświetleniem napisów o aktualnej wersji systemu u góry na tapecie i w rogach ekranu: tryb testowy). W moim przypadku próba przejścia w tryb normalny kończy się zwiechą mychy. Niby systemu bez problemu można używać w tym “testowym trybie”, niemniej jednak może ktoś z was zna jakiś myk na obejście tego problemu.

W ten sposób kręcimy wszystkie porty usb w kompie. Zagadką dla mnie jest jak zrobił to razer w swoich sterach (np do deathaddera) - gdzie podkręca się tylko port usb pod który podpięta jest mysz. Ktoś wie na jakiej zasadzie to działa?

__

Użytkownik
yeltzyn

2008-12-13 19:37:44

http://www.esreality.com/?a=post&id=1265679 USB Clock: HIDUSBF.zip (uzywasz na wlasna odpowiedzialnosc)

__
więcej sprzętu niż talentu

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

624 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie