Raport : Gry szkodzą!

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
VIP
fronki

2008-11-04 12:52:10

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82008,5880590,Raport__gry_komputerowe_szkodza_dzieciom.html?skad=rss

na zachętne zamieszcze cytat

“Granie w gry komputerowe na wczesnym etapie roku szkolnego istotnie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia agresywnych zachowań w późniejszym okresie jego trwania. Dzieje się tak w przypadku zarówno dziewczynek jak i chłopców.“

__

Użytkownik
g3su

2008-11-04 13:18:49

no nie mozna sie temu dziwic. to oczywiste ze takie rzeczy jak gry maja wiekszy czy mniejszy wplyw na psychike czlowieka, zwlaszcza takiego w mlodym wieku, ktory dopiero sie ksztaltuje

__
luuuzzzz bluuuzzz

Użytkownik
qwe

2008-11-04 13:34:01

Niesamowite. Trzeba bylo jakies badania przeprowadzic by stwierdzic cos co jest oczywiste.

To jest tak odkrywcze jak stwierdzenie, ze [url=http://film.onet.pl/0,0,1855622,wiadomosci.html]Seks i przemoc jednak szkodliwe[/url]

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2008-11-04 13:38:24

jak dzieci graja po 12 godzin dziennie to moze i rosnie w nich agresja, ale czy rodzice takich dzieci sa normalni i czy nie widza co sie z ich pociechami dzieje? Ja jak bylem bajtus to latalem po osiedlu i bawilem sie w spalone gary :>

__

VIP
reaktiv

2008-11-04 13:48:15

A Neo przypadkiem nie gra od wczesnych lat dziecinstwa? Nie wyglada mi na agresywna osobe. ;d

__

Użytkownik
chojrak

2008-11-04 14:46:21

są ludzi i ludziska :>

__
dupa

Użytkownik
b3D

2008-11-04 16:01:09

p i e r d * l e n i e...jeden zobaczy golego cycka i zostanie gwalcicielem a inny ksiedzem...

__
drugs.. rock'n'roll.. bad-ass vegas whores.. late-night booty calls.. shiny disco balls..

Użytkownik
raFF

2008-11-04 16:09:20

podchodzi pod prowokacje

__

Użytkownik
andrzejq

2008-11-04 16:56:02

qwe, wybacz ale teraz wyrzekniesz się seksu? Przecież zupełnym bezsensem jest wyrzekanie się czegoś co leży w naturze ludzkiej... przemoc również w niej leży...

__
Sygnatura SPAM !

Użytkownik
andrzejq

2008-11-04 16:57:06

Powszechnie wiadomo, że gwałciciele nie tworzą się po zobaczeniu "gołego cycka" = )

__
Sygnatura SPAM !

Użytkownik
Boogie Man

2008-11-04 17:41:43

A gry nie ?? =)

__

VIP
marikkkk

2008-11-04 19:25:17

Sam obserwuje na sobie takie zachowania:/

__

Użytkownik
qwe

2008-11-04 20:23:02

Widac, ze absolutnie nie wiesz o czym napisalem.
Nawet nie zadales sobie trudu, zeby wejsc i zobaczyc o czym pisze w linku

Gdybys przeczytal chociaz 1wsze zdanie wiedzialbys o co chodzi.
Z badań przeprowadzonych przez amerykańską organizację RAND wynika, że agresywne i otwarcie seksualne treści przekazywane w mediach mają negatywny wpływ na zachowanie ich młodocianych odbiorców.

Co do przemocy.
Ono lezy w naturze ludzkiej?? No nie zalamuj mnie teraz bo myslisz stereotypami.
Kto Ci powiedzil, ze zlosc lezy w naturze ludzkiej?? Media??

Wystrczy, ze popatrze na ludzi, ktorzy nie maja stycznosci z tym calym New Age i od razu widze, ze przemoc nie jest ludzka.
Indianie miedzy soba nie tocza wojen. Dopiero nacisk wladz USA zmusil ich do stosowania agresji. Kto tu uzywa przemocy?? Kto wywoluje te konflikty i wojny??
Kto terroryzuje spoecznosc, karmi ich przemoca z kazdej strony?

Chyba nie my sami. My jestesmy tylko odbiorcami.
Mysl jak chcesz, moze w tobie siedzi zlo. Nie wiem, nie wnikam.
We mnie i najblizszych mi osobach jest zdecydowanie inaczej.

__

Użytkownik
gÓpek

2008-11-04 20:30:43

No jezeli granie to jedyne zajecie takiego dzieciaka to nic dziwnego. Granie to powinna byc rozrywka a nie jedyny pomysl na zycie. No chyba ze wychodzi taka gra jak fallout to mozna przesunac wszystko na bok zeby ja pożreć;-D

__

Użytkownik
andrzejq

2008-11-04 21:27:33

Owszem, qwe przemoc leży w naturze ludzkiej. Odkąd sięgają początki człowieka, starał się On wyzyskiwać współplemieńców w taki czy inny sposób. Często również przy pomocy siły.

Ja nie wierzę w ani jedno słowo wypowiedziane przez media i bądź tak łaskaw nie obrażać mnie w tak prymitywny sposób.

Odnośnie tego czy Indianie się ze sobą bili. Owszem bili się. I to nie tylko z powodu białych, którzy wpier*olili im się z butami na prerie. Toczyli wojny między sobą dużo, dużo wcześniej, a jeśli twierdzisz, że było inaczej to zapytaj jakiegoś historyka. Oczywiście nie wszystkie plemiona były natury wojowniczej. Do nich z tego co pamiętam zaliczali się głownie Apacze, Siuksowie i Komancze. To natomiast, że po przyjściu białych zamienili się raczej w buntowników to inna sprawa.

Co do karmienia przemocą... masz rację główne czynniki to media i te pier*olone gry komputerowe...

__
Sygnatura SPAM !

Użytkownik
M|k0

2008-11-04 21:37:17

"Granie w gry komputerowe na wczesnym etapie roku szkolnego istotnie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia agresywnych zachowań w późniejszym okresie jego trwania. Dzieje się tak w przypadku zarówno dziewczynek jak i chłopców."


Oh yeah!!!! raport naukowców my ass. Jakos jak widze bande agreswynych dzieciaków to raczej nie wygladaja na graczy :P raczej jak buraki co siedza na przystanku i w wieku 12 lat pala i pija browary. Ludzka głupota jest nieskonczona:P

__

Użytkownik
qwe

2008-11-04 22:53:04

Owszem so0 przemoc NIE LEZY w ludzkiej naturze.

Odkąd sięgają początki człowieka, starał się On wyzyskiwać współplemieńców w taki czy inny sposób. Często również przy pomocy siły.

Jakos niegdzie nie zapisane jest by majowie toczyli bitwy miedzy soba. Indianie? Z tego co mi wiadomo to wlasnie miedzy soba wojen nie tocza. Zreszta moze niedlugo tam lece na dlugi okres czasu wiec sie wszystkiego dowiem. Historycy?? Historia to uzgodniony zbior klamstw - Napoleon.
Kto wywolal 99% konfliktow na swiecie?? Jesli przesledzi sie drabinke do samej gory to okaze sie, ze od czasu egiptu swiatem rzadzi 12 rodow i desperacko utrzymuja ta wladze do dzisiaj.

Gdzie tutaj normalni ludzie? Czy myslisz, ze gdyby nie bylo kogos kto tym wszystkim steruje to byly by wojny? Nie, bo w interesie czlowieka nie jest wojna ani konflikty.

Mowisz, ze nie wierzysz mediom. A co media Ci pokazuja? Pokazuja Ci wlasnie, ze przemoc lezy w ludzkiej naturze. Sorry ale czlowiek wychowany bez tego otaczajacego go***a nigdy nie uderzy drugiego czlowieka.

Wykorzystywanie wspolplemiennika?? W jakim celu. W celu ZYSKU. Dlatego zadne normalne plemie nie wykorzystuje siebie nawzajem. Bo nie maja checi zysku.
Zysku pragna Ci ktorzy pragna pieniedzy, bogactwa.

Kto odrzuci te wszystkie rzeczy ten zazna pokoju.
Ja z natury nie mam w sobie przemocy. Moi najblizsi tez. Zauwazam ta roznice bo oni wychowali sie podobnie jak ja.
Czlowiek jako inteligentna istota powinien uzywac rozumu do rozwiazywania problemow. Powinien ale ktos nami rzadzi, od bardzo dawna, i czlowiek nie moze juz byc jednostka. Musi byc czescia jakiegos spoleczenstwa. Ktos rzuca nas na wojny, ktos w TV pokazuje nam filmy z przemoca, podsuwa nam gry z przemoca, agresywna muzyke.
Popatrz na ludzi mieszkajacych na odludziu. Zawsze sa to goscinni, przyjazni, bezinteresowni ludzie. Niestety zazwyczaj tez sa wciagnieci w ten system monetarny.
Zauwaz, ze nie ma juz praktycznie wolnosci. Chcialbym sobie wybudowac domek, gdzies w gorach ale nie moge! Musze miec pieniadze by oplacic architekta, ziemie, podatki.
To jest pojeba***. Niesamowite, ze Amisze w USA jeszcze istnieja.

Czlowiek juz od dawna nie ma wplywu na swoje zachowanie jak rowniez i zycie.

Nie chce tu sprawiac wrazenia, ze moja racja jest...
Ale wystarczy poobserwowac ludzi. To jest najlepszy przyklad, ktorego nie da ci zadna ksiazka.

__

Użytkownik
andrzejq

2008-11-04 23:09:00

O przepraszam Cię bardzo ale nie używasz przemocy tylko do zdobycia bogactwa =) Władza też jest bardzo często zdobywana siłą. Jak ma się to do współplemieńców? A no na przykład tak, który zostanie naczelnikiem itd itp. Twoim zdaniem do zdobycia władzy nie używa się siły?

Propos wojen Indian...

Mówiąc Indianie miałem na myśli Płn. Amerykę. Owszem Indianie klepali się ze sobą aż miło. Przytaczasz cytat Napoleona, a On sam jest postacią historyczną, a jak sam raczyłeś zauważyć Historia to uzgodniony zbior klamstw co równo znaczy się temu, że nie powinieneś wierzyć w to zdanie. Przecież Napoleona jest postacią historyczną i według Twojego rozumowania w ogóle jest kłamstwem. Pomijam to, że idąc tym tokiem myślenia całe szkolnictwo traci sens.

Bynajmniej nie media pokazują mi, że przemoc i agresja leżą w ludzkiej naturze. Jak już mówiłem nie wierzę mediom, a Tobie z kolei radzę nie podsadzać każdemu kto ma inne zdanie, mediów jako wytłumaczenie jego odmiennych poglądów. Ja swoją opinię i zdanie kształtuję w większym stopniu na własnych doświadczeniach. Nie mam zamiaru Ci opowiadać swojego żałosnego życiorysu, niemniej jednak po raz kolejny próbujesz mi udowodnić, że jestem id*otą bo zdarza mi się czytać gazety i oglądać wiadomości.

Co do samej przemocy. Nie wiesz co w Tobie drzemie. Nie masz najmniejszej możliwości żeby poznać w 100% swoje możliwości i zachowania w każdej napotkanej na drodze życia sytuacji. Jest to po prostu niemożliwe. Twierdzisz, że agresja nie jest jedną podświadomości człowieka. Twoim zdaniem dlaczego wszystkie tragedie ze strzelaninami uczniów w szkołach w Finlandii czy USA miały miejsce? Bo się naoglądali filmów czy naczytali gazet? Przecież to jest śmieszne. Stali się Oni z grzecznych i pokornych uczniów (tak, tak zawsze się zaczyna od bycia spokojnym) zabójcami tylko i wyłącznie przez wpływ OTOCZENIA, nie mediów. Brak miłości w rodzinie, chęć zaistnienia. To wszystko wiąże się z przemocą i agresją...

__
Sygnatura SPAM !

Użytkownik
qwe

2008-11-04 23:23:37

Przecież Napoleona jest postacią historyczną i według Twojego rozumowania w ogóle jest kłamstwem.
Ale zagmatwales...
Kompletnie nie to mialem na mysli, zupelnie inny tok myslenia.
HISTORIA TO UZGODNIONT ZBIOT KLAMSTW- to prawda.
Nic niczemu tu nie przeczy. Nie powiedziano, ze CALA historia to klamstwo (!!!) co zasugerowales. Spokojnie stary ja tak ukladam zdania by sam sobie nie przeczyc.

Ja swoją opinię i zdanie kształtuję w większym stopniu na własnych doświadczeniach.
Widzisz?? Ja tez. I kto ma racje?? Ja mieszkam w spokoju na wsi z daaaala od przemocy i ulicznego motlochu.

Co do samej przemocy. Nie wiesz co w Tobie drzemie.
Oczywiscie! Ale zycie pokazalo mi, ze mimo tylu nerwowych sytuacji nigdy nie dochodzilo do bojki (oj byla jedna ale ja wyciagnalem reke na zgode ;P). Z kazdym dniem jestem coraz bardziej spokojny i opanowany, TAKI jaki bylem ZANIM poszedlem do MIASTA DO SZKOLY!!!
Wiem jaki jestem i jaki bylem. Bardzo czesto o tym rozmyslam. Z natury bylem zawsze spokojny.

Nie masz najmniejszej możliwości żeby poznać w 100% swoje możliwości i zachowania w każdej napotkanej na drodze życia sytuacji.
Oczywiscie masz racje. Ale ja wlasnie staram sie unikac TAKICH sytuacji. Mam od tego rozum, prawda?

Twierdzisz, że agresja nie jest jedną podświadomości człowieka.
No niekoniecznie, nie twierdze tak. Mowilem o ludzkiej naturze.
Nie mam pojecia jak ludzka natura ma sie z podswiadomoscia.
Podswiadome przekazy mozesz przesylac telewizja, i one agresje moga wzbudzac.

Twoim zdaniem dlaczego wszystkie tragedie ze strzelaninami uczniów w szkołach w Finlandii czy USA miały miejsce? Bo się naoglądali filmów czy naczytali gazet? Przecież to jest śmieszne. Stali się Oni z grzecznych i pokornych uczniów (tak, tak zawsze się zaczyna od bycia spokojnym) zabójcami tylko i wyłącznie przez wpływ OTOCZENIA, nie mediów. Brak miłości w rodzinie, chęć zaistnienia. To wszystko wiąże się z przemocą i agresją...

Ooo stary. Motyw tej masakry wcale nie byl taki. Powolujesz sie na media, ktorym sam nie wierzysz. Masakry w USA byly czyms zupelnie innym niz widzowie TV sobie wyobrazaja. Dlaczego takie rzeczy nie dzieja sie w polsce?? Dostep do broni jest latwy.
W polsce po wyjsciu na ulice spotykasz wiecej mordercow niz w USA.
Dlaczego to dzieje sie niemal TYLKO w USA?? ;))))

__

Użytkownik
andrzejq

2008-11-04 23:26:31

1. Amerykanie to ku*wy i de*ile ; P

2. Z tego co mi wiadomo to w Polsce właśnie jest ograniczony dostęp do broni O_o

__
Sygnatura SPAM !

Użytkownik
qwe

2008-11-04 23:50:34

W polsce tak, ale np w Kanadzie nie.

Amerykanscy obywatele wkrotce zostana rozbrojeni.

__

Użytkownik
andrzejq

2008-11-04 23:52:27

Powiem Ci szczerze, że Oni mogą mieć problem z rozbrojeniem Amerykańców. Tamto społeczeństwo nie jest przyzwyczajone do takich zmian i narzucania im czegokolwiek ; /

__
Sygnatura SPAM !

Użytkownik
qwe

2008-11-04 23:52:44

Gry maja wplyw. Ale jakos nikt nie wspomni o filmach typu Pila, ktorych plakaty sa rozwieszane gdzie tylko sie da by sciagnac ludzi do kina/torrenta.

Alkohol tez jest promowany przez panstwo, a jak juz go wypijesz to panstwo tylko czeka aby zlapac cie nietrzezwego i wlepic kare. Swiat nonsensu.

__

Użytkownik
qwe

2008-11-04 23:59:57

No prosze Cie :D
Patrioct Act im wrzucili, odebrali ziemie itp to nie odbiora broni??
Znajda kazdy pretekst. Masakry w tych szkolach to tylko krok w kierunku rozbrojenia.
Ale prawdziwe wydarzenia dopiero nadejda...

__

Użytkownik
andrzejq

2008-11-05 00:02:43

Oh bynajmniej nie ot miałem na myśli.

Chodzi mi o to, że np. taki Obama twierdzi, że będzie równość itd itp. znajdzie każdemu pracę, wszyscy będą żyć tak samo. Problem polega na tym, że Ci bogaci w tym momencie musieliby oddać (zabiorą im?) swoje bogactwo żeby państwo wspaniałomyślnie mogło wspomóc biednych.

Oni nie są przyzwyczajeni do takich reform i przekrętów. Co innego jak śmigasz przekręty po cichu, a co innego jak walisz tak gigantyczne reformy nie?

__
Sygnatura SPAM !

Użytkownik
jZz

2008-11-05 00:09:08

jakis czas temu zezwolono nauczycielom na posiadanie broni w szkole : D moze nie dojdzie juz do takich maskar!

__

Użytkownik
qwe

2008-11-05 00:34:14

Malo nie padlem ze smiechu jak to przeczytalem :D
Po prostu swiat wspiera przemoc. Niedlugo ludzie beda chodzic do szkoly, zeby wziasc udzial w strzelaninach ;)

Spodziewaj sie niedlugo wymiany ognia miedzy studentami a nauczycielami w USA.

Czas zaczac myslec o budowie domu w dzunglii amazonskiej. Gdzies przeciez przed 3 wojna swiatowa trzeba sie schowac no nie?
Spojrz co sie zaczyna na swiecie dziac, jakie konflikty i napiecia sie tworza.

__

Użytkownik
qwe

2008-11-05 00:41:13

Kazdy bedzie zyl rowno... blabla, kazdy tak mowi.
Nigdy nie bedzie rownosci poki u wladzy beda Ci ludzie.
(Ostatnio z ciekawosci obejrzalem zeitgeist 2 i przez pierwsza godzine calkiem sensowne zdania tam mozna uslyszec)

Nie sa przyzwyczajeni do reform i przekretow?? Sorry ale to wlasnie w USA jest najwiecej przekretow i reform.
FED, wstapienie do wojen, atak na WTC- to tylko jedna z wielu.
Juz dawno na szczycie ONZ mowili, ze chca rozbroic wszystkich ludzi na swiecie, tak by zadna skuteczna forma buntu nie byla mozliwa.

Znajda preteksty, nikt nie powiedzial, ze od razu odbiora bron wszystkim.
Wspolnoty Europejskiej tez od razu nie zbudowano.

__

Użytkownik
jZz

2008-11-05 00:57:01

nie ma sie z czego smiac >:(

__

Użytkownik
andrzejq

2008-11-05 06:04:45

Nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem !

__
Sygnatura SPAM !

VIP
fronki

2008-11-05 08:32:57

jak przeczytasz wszystkie komentarze w tym watku to wylapies ze jednak nie jest oczywiste dla wszyskich :)

omfg nie sadzialem ze sie w czyms zgodzimy^^

__

Użytkownik
qwe

2008-11-05 13:08:27

Mozliwe, pozna godzina juz byla :P

__

Użytkownik
qwe

2008-11-05 13:09:29

Czas leczy rany ;D

__

Użytkownik
prohebeat

2008-11-13 18:57:41

temat rzeka. W filmy pakują wiecej $$$, żeby wyglądało realnie...w grach to tylko pare polygonów. Największa afera była chyba po tej strzelaninie w szkole w 1999r w USA. Wszystko kwestia psychiki. Ja w wieku 7 lat przeszedlem quake 2 na full gore i jest git.

__

Użytkownik
napzord

2008-11-14 07:53:57

Gry szkodza ale TYLKO w "dużych ilościach". Tak samo jak leki piwo, wino, picie, jedzienie. I nie rozumiem co w tym dziwnego? Acha i jeszcze jak jakiś 12 latek gra w postal'a albo Manhunt'a to wiadomo, że może mu odj*bać za kilka lat i coś złego się stanie.

__
http://thebiggestsecretpict.online.fr/nwo/nato_swastika.gif

Użytkownik
qwe

2008-11-14 12:40:58

Filmy wygladaja realnie??
Moze tylko probuja udawac, ze sa realne. Niemal kazdy nowy film to wyimaginowany swiat (z High school musical na czele), tak samo jak w bajkach disney'a narzucane sa widzowi wzorce idealow kobiecosci, meskosci itp

__

Użytkownik
mental

2008-11-14 13:28:40

Dlatego wraz z Obamą nadszedł dla mnie kres potęgi Ameryki. Kraj który dorobił się swego na twardym kapitalizmie ma teraz prezydenta socjalistę. To się nie może dobrze skończyć IMO. I tu nie chodzi o to że czarny czy biały - masa białych zagłosowała na Obamę bo każdy lubi darmochę. I to mnie martwi - sojalizm zabija w ludziach chęć do ciężkiej pracy.

__

Użytkownik
prohebeat

2008-11-14 16:50:38

Ja tu nie mówie o takich filmach dla dzieci pop kultury, ale wiadomo, że realizm to można zobaczyć chyba tylko na wojnie czy czymś takim. Po drugie nie napisalem, że filmy SĄ realne tylko, że sa wannabe

__

Użytkownik
andrzejq

2008-11-14 16:58:39

EPIC FAIL !

To postęp technologiczny zniechęca ludzi do jakiejkolwiek pracy.

__
Sygnatura SPAM !

Użytkownik
mental

2008-11-14 18:43:03

Postęp technologiczny bierze się z ciężkiej pracy ;) A większość wynalazków powstaje albo z powodu wojny albo z lenistwa, a to raczej nie wstrzymuje chęci do wymyślania kolejnych. W efekcie cały czas coś się dzieje.

Ale jak człowiek ma do wyboru harówę za 1000$ albo 800$-ową sumę różnych zasiłków to jest oczywiste co wybierze. Socjal powinien być w każdym kraju, ale na poziomie absolutnego minimum. Wtedy każdy zakasuje rękawy i bierze się do roboty. A praca jest zawsze, trzeba tylko chcieć.

Także ja się po prostu zgadzam z tym co napisałeś wcześniej - bardziej zaradni muszą się dzielić owocami ciężkiej pracy z leniwcami. Na tym polega zło socjalu!

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

964 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie