Google Chrome - nowa przeglądarka.

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
reudaisu

2008-09-02 22:29:30

Google Chrome
Przeglądarkę Google Chrome stworzono w celu zapewnienia użytkownikom szybszego, łatwiejszego i bezpieczniejszego korzystania z sieci, a jej prosty projekt nie utrudnia pracy.

Wszystko w jednym polu przeglądarki
Podczas wpisywania tekstu w pasku adresu podawane są zarówno propozycje wyników wyszukiwania, jak i stron internetowych.

Miniatury najczęściej odwiedzanych witryn
Błyskawiczny dostęp do ulubionych stron z dowolnej nowej karty.

Skróty do Twoich aplikacji
Skorzystaj ze skrótów umożliwiających uruchamianie ulubionych aplikacji internetowych z pulpitu.

Download:
[url=http://www.google.com/chrome/eula.html?hl=pl&brand=CHMG&utm_source=pl-hpp&utm_medium=hpp&utm_campaign=pl]klik[/url]

Obsługiwane platformy:
- Windows XP
- Windows Vista

Więcej informacji - [url=http://www.google.com/chrome/intl/pl/features.html?hl=pl&brand=CHMG&utm_source=pl-hpp&utm_medium=hpp&utm_campaign=pl]klik[/url]

Na rynku przeglądarek robi się ciekawie. Google rośnie w siłę, wyszukiwarka, poczta, pakiet biurowy on-line, gOS :)

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-09-02 22:39:21

Przeglądarka bardzo prosta i lekka. Zastosowanie silnika renderującego WebKit oznacza świetną interpretację standardów internetowych. Widać, [url=http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=9740&Google+Chrome+Beta+juz+dostepna!]jak ludzie się rzucili na tę aplikację[/url] (ledwo napisany nius, a już tyle komentarzy, do tego prawie wszystkie spod Chrome'a).

Poczekamy, aż kurz opadnie, pobadamy i się przekonamy, czy coś z tej przeglądarki będzie. Znając Google'a, będzie OK. :)

__

Użytkownik
reudaisu

2008-09-02 23:03:35

Ciekawe jak z prywatnością.

__

Użytkownik
RagnaRock

2008-09-02 23:10:50

Za pięć lat okaże się, że przeglądarka wysyłała numery kart kredytowych do centrali, a jak zapytają przedstawicieli google to wszystkiemu zaprzeczą ; )

__

Użytkownik
reudaisu

2008-09-02 23:21:16

Wszystko jest możliwe ^^.

__

Użytkownik
diGi

2008-09-02 23:47:14

Pokéball w logo... :ASD

__

VIP
V!ct!M

2008-09-02 23:51:24

mam uczulenie na chrom >;
;D
na pierwsz yrzut oka calkiem niezle sie prezentuje :P ale zeby ocenic prace z nia trzeba troche czasu :)

__

VIP
blacktyger

2008-09-03 10:31:26

"Google ma prawo do wszystkiego, co opublikujesz przy pomocy Chrome"

Dla mnie to już monopolizacja internetu. Za nie długo ze wszystkich produktów Google, będzie można korzystać tylko z systemu Google carbon, za który oczywiście zapłacimy ile będą chcieli, albo nawet abonament. A zrobimy to bo od wyszukiwarki po gry, wszystko będzie od Googli.

__

VIP
JamJestZuras

2008-09-03 10:56:52

Pisze z chrome'a.

Jakas taka.. Inna ta przegladarka ;)

__
gdzietenwosk.pl

VIP
JamJestZuras

2008-09-03 10:57:26

I moze to placebo ;o....

Ale z jakiegos powodu wydaje mi sie, ze strony smigaja szybciej..?

__
gdzietenwosk.pl

Użytkownik
JuiCe

2008-09-03 11:11:19

Zainstalowałem i szok.. prędkość - zarówno wczytywania stron jak i uruchomiania rzuca na kolana ale.... porównałem - KMlite, K-Meleon, Opera 9.6 ładują strony tak samo szybko (tak na oko). Co do szybkości uruchomiania - pewno jest prelodowana przy starcie system - to samo jest w K-Meleoni oraz może być zrobione w Operze (za pomocą autoit scriptu)

Co do wyglądu - nawet mi się podoba - zawsze lubiłem 'lekkie' oprogramowanie.

Zużycie pamięci - imho duże - odzielne procesy dla każdej zakładek to dobra sprawa (teoretycznie, zobaczymy jak się w praktyce sprawdzi) ale wirtualnej też dużo zżera (tak jak FF Optimizer czy jak się to "cudo" nazywa)

To co przeraża to oczywiście Privacy Statement. Przeczytajcie go sobie dokładnie.

Możecie mnie wyśmiać ale youtube, myspace, facebook i google to precyzyjnie zaplanowana inicjatywa USA by dowiedzieć się wysztkiego o obywatelach, kontrolować ich, wiedzieć czym się interesują, z kim spotykają.

Sam mam konto na gmail.com :((

Tak - lubię teorie spiskowe :D

__

VIP
JamJestZuras

2008-09-03 11:19:58

Ja zadnym tajnym agentem nie jestem, a swoich przyjaciol sie nie wstydze, SWATu tez nie bedą sciagac bo palimy baty, ogolnie rzecz biorac nie mam specjalnie nic do ukrycia, gdybym mial to bym sie przejmowal ;)

Ale fakt, ze kogos w ogole to interesuje nie jest za ciekawy ;d

__
gdzietenwosk.pl

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2008-09-03 12:14:08

Nie wiem jak Wam, ale mi ta przeglądarka rozwala górny panel ESP. Poza tym, nie wyświetla plusów popularności użytkowników na ESR.

Ale strony rzeczywiście ładuje szybciej. Posiedzę trochę na niej, zobaczę czy będzie mi trudno wrócić do FF. Tak czy siak - gdyby nie uciążliwe przeskakiwanie ze słownika polskiego na angielski, pierwsze wrażenia naprawdę bardzo w porządku.

__

Użytkownik
tobster

2008-09-03 12:33:48

Całkiem spoko ;)

__

VIP
JamJestZuras

2008-09-03 13:03:51

Wystawianie przedmiotow w allegro sie pieprzy, esp faktycznie do gory sie rozjezdza, w dodatku znalazlem jeszcze pare stronek, ktore dziwnie smigaja tylko pod tym. Mam nadzieje, ze to z czasem wyeliminuja...?

__
gdzietenwosk.pl

Użytkownik
RagnaRock

2008-09-03 14:51:06

U mnie też się rozjeżdża górny panel. Powie mi ktoś przy okazji czy takie [hide=coś]http://img401.imageshack.us/img401/187/wtfff1.png[/hide] to standard na esp, czy może to bonus od google?

__

Użytkownik
Zippi9

2008-09-03 14:57:22

W Fx zapewne masz adblock który blokuje takie reklamy

__

Użytkownik
RagnaRock

2008-09-03 15:30:44

Tak, mam noscripta i właśnie dlatego zastanawiałem się co to jest. Mówisz więc, że to reklamy od esp.pl?

__

Użytkownik
Zippi9

2008-09-03 15:34:01

Jak na czysto odpaliłem eSp po formacie to miałem takie same.

__

VIP / Fotograf
PawelS

2008-09-03 15:45:54

Zawsze możesz połączyć się przez lokalne proxy :P. Dla przykładu IE pobiera co jakiś czas ciągle ten sam plik ze strony MS :D.

__
Senior Pablo Escobar

VIP / Fotograf
PawelS

2008-09-03 15:48:09

Szybciej, bo przeglądarka jest na silniku WebKita... Tak jak np.: Safari. Dla przykładu silnik Gecko w Firefoxie jest fajne, ale jest znacznie wolniejsze. W IE masz silnik Trident, który jest zabójczo szybki, dla prostych stron, bez JS, a Opera ma swój własny nieudokumentowany silnik, który można powiedzieć, że jest kompromisem pomiędzy Tridentem a Gecko ;).

__
Senior Pablo Escobar

Użytkownik
chojrak

2008-09-03 15:55:36

i tak ff >all

__
dupa

VIP
Sh1eldeR

2008-09-03 16:55:02

Kwestia 'rozjezdzania sie' gornego panelu to wina przestarzalego kodu esports.pl. W tym miejscu (tak jak w innych) do layoutu uzyto tabelek, co obecnie jest wysoce niezalecane (zreszta pare lat temu tez bylo). W tym konkretnym miejscu uzyto tez atrybutu width dla komorek tabeli, ktory jest zdeprecjonowany, czyli przestarzaly i niezalecany.

W Firefoksie zreszta te panele tez sie chrzania w rozdzialkach mniejszych niz 1024x768.

Trudno powiedziec, czy takie zachowanie Chrome jest zgodne ze specyfikacja, czy tez faktycznie jest to bug -- nie mam pewnosci, bo tych technologii nie uzywalem od okolo dekady :).

Chrome chodzi jednak na supernowoczesnym silniku renderującym o nazwie Webkit. Na tym samym chodzi np. Safari, przegladarka Macow i iPhone'ow (na niej jest identyczny
"blad").

Sytuacji mozna uniknac, stosujac standardy sieciowe i nowoczesniejszy kod. Obsluga tych standardow w webkicie nalezy do najlepszych na swiecie (jest lepsza niz IE8, czy Fx2, a nawet Fx3) i prawie nigdy nie sprawia problemow. Nowszy kod przy okazji zredukowalby rozmiar strony, a wiec ja przyspieszyl, i pomogl w korzystaniu z niej przez np. telefony komorkowe...

Ekhem, ale w koncu "nowa wersja esp.pl jest w produkcji i nie oplaca sie tego poprawiac", wiec... czekajmy cierpliwie :)

(a moze i predzej odpowiednio zmienia Webkita niz kod esp.pl :D)

__

Użytkownik
vh

2008-09-03 17:43:41

Źle.

__

VIP / Fotograf
PawelS

2008-09-03 18:52:14

5 lat temu jeszcze masowo używano tabelek, ponieważ bardzo dużo ludzi używało jeszcze starych przeglądarek, więc obecny eSp był pisany wtedy dla większości, a ta większość to użytkownicy używający m.in. Internet Explorera w wersji 5.5 / 6.0.

__
Senior Pablo Escobar

Użytkownik
reudaisu

2008-09-03 18:58:26

Szkoda, że eSp stoi od 5 lat, a reszta się rozwija :)

__

Użytkownik
reudaisu

2008-09-03 19:05:15

Są już pierwsze luki w programie. Jest to beta więc nic dziwnego:
- [url=http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=9741&Pierwsza+luka+w+Google+Chrome+wykryta]#1[/url]
- [url=http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=9745&Kolejny+explolit+na+Google+Chrome]#2[/url]

__

VIP
Sh1eldeR

2008-09-03 19:16:46

Nie bylo az tak zle, IE5.5 uzywalo parenascie procent internautow, a IE6 okolo 70%. Obecnie wciaz trzeba zwracac uwage na IE6, wiec pod tym wzgledem sytuacja sie nie zmienila -- jedynie IE5.5 stanowilby roznice w porownaniu z dniem dzisiejszym, a i na niego sa znane sposoby (hacki, czy pare dodatkowych elementow tu i owdzie zalatwiloby sprawe).

Zreszta wielu bledow, ktore sa na stronie, nie mozna wytlumaczyc dbaloscia o stare przegladarki -- jedyny powod to ograniczone umiejetnosci tworcow. Np. w HTML-u wcale sie nie zamyka tagow tak jak w XHTML-u, to w niczym nie pomagajacy blad (a niektorzy wciaz mysla, ze to cos 'polepsza'). Bledow jest kilkaset, sporo blahych i nieistotnych, ale sa tez tak powazne jak niedomkniete tagi.

Przez takie bledy przegladarki wyswietlaja Wasza strone w trybie wstecznej zgodnosci, tzw. 'quirks mode' i celowo odchodza od specyfikacji, zeby zniwelowac bledy w starym, niezgodnym ze standardami kodzie. Nie zawsze im to wychodzi.

Takie pierdołki sa troche wkurzajace: tu sie rozjedzie ramka, tu niepotrzebnie pojawia sie pasek przewijania... a my juz mamy rok 2008 i to coraz bardziej odstaje od innych stron.

Chyba nie ma o tym sensu gadac, bo w koncu (jak wspomnialem) "nowa wersja jest w produkcji". I dobrze, bo troche ta stagnacja trwa, a nowych wortali gamingowych przybywa... Wolalbym, zeby ten, ktory uwazam za jedyny sensowny, bylby najlepszy rowniez jesli chodzi o opakowanie. Moze sie uda...

__

VIP
JamJestZuras

2008-09-03 19:31:29

Ta przegladarka jest dla Ciebie :)
Jak piszesz komentarz, mozesz sobie miejsce do wprowadzania tekstu rozszerzyc, tak jak Ci sie podoba, zeby ogarnac caly komentarz jednym spojrzeniem :)

__
gdzietenwosk.pl

VIP / Fotograf
PawelS

2008-09-03 22:28:52

W FF też tak można zrobić, trzeba sobie tylko wgrać odpowiedni dodatek ;).

__
Senior Pablo Escobar

VIP / Fotograf
PawelS

2008-09-03 22:31:07

Skomentował bym to tak... teraz mamy:

1   DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"


Jak się zrobi... to będzie przynajmniej tak:

1   DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"	"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"

__
Senior Pablo Escobar

VIP
Sh1eldeR

2008-09-03 22:46:47

Zycze Wam, zebyscie mieli ktorekolwiek z nich, ale to tak *naprawde* mieli, bo teraz -- jak zapewne wiesz -- z tego pierwszego to jest 1 linijka na gorze....

XHTML 1.0 z pewnoscia tez wystarczy, bo obecnie nic wyzszego raczej nie dacie rady zrobic, a wszystko dzieki IE6, ktore sie strasznie krztusi przy niektorych rzeczach wymaganych przez XHTML 1.1 (prolog XML, typ MIME). O nowszych wersjach nie wspomne, bo ich jeszcze po prostu nie ma :-). Zreszta HTML 4.01 Strict jest rownie dobry jak XHTML 1.0 Strict.

Jesli naprawde idziecie w takim kierunku to super, a jesli uda Wam sie to zrobic, to z przyjemnoscia Wam pogratuluje. Pod wzgledem technologii przebijecie wtedy bodajze cala konkurencje, lacznie z zachodnimi witrynami.

No ale w sumie gry komputerowe od dawien dawna wiazaly sie z nowoczesnymi technologiami... czemu wiec serwisy mialyby pozostawac w tyle?

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-09-03 23:06:52

W CSS3 takie coś da się spokojnie zrobić przez twórców danej witryny. Na razie tylko przeglądarki oparte na WebKicie to obsługują.

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-09-03 23:14:54

Prolog XML i typ MIME application/xhtml+xml nie są wymagane w XHTML-u 1.1, choć przyznać trzeba, że powinny być obecne w dokumentach za jego pomocą napisanych.

__

Użytkownik
mental

2008-09-03 23:22:20

To są testy interpretacji standardów W3C, wypada lepiej niż IE7 i troszkę lepiej niż FF3:

[url=http://acid3.acidtests.org/]Acid3 Test[/url] --> najnowszy

[url=http://www.webstandards.org/files/acid2/test.html]Acid2 Test[/url]

W Acid3 100/100 na razie ma tylko Safari

A tak dla jaj odpalcie to sobie w IE6 ;)

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2008-09-03 23:36:33

shielder, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie bardzo kumam to, co przed chwilą przeczytałem? :)

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2008-09-03 23:37:11

nienawidzę takich bezsensownych i nieuzasadnionych komentarzy

__

Użytkownik
SL4VE

2008-09-03 23:42:09

Mnie rozwaliło coś innego :D.

Prawym na górnym pasku, "menadżer zadań". A potem coś nazwane "Statystyki dla nerdów" :DD

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-09-03 23:48:04

Obczaj jeszcze komunikaty pojawiające się podczas niemożności otwarcia jakiejś strony. ;)

__

Użytkownik
SL4VE

2008-09-03 23:50:53

Oj... ten link wygląda na uszkodzony :D

__

  • 1
  • 2

Warning: getimagesize(http://img401.imageshack.us/img401/187/wtfff1.png) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

9769 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie