cpma 1.44 już wkrótce

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
kaboom

2007-12-20 14:09:40

juz za kilka dni wyjdzie nowe cpma, wczorajc arqon wrzucil changeloga

[hide=Notes for version 1.44 (19 Dec 07)]

add: new icons for just about everything, thanks to vamp1re <3

add: log_xmlstats (default “stats”;)
directory to save endgame stats to, "" to disable

add: END pauses demos (needs CNQ3)

add: Digital Graphics Labs “Enter Sansman” font
usable in superhud with “font sansman”

add: cg_railCoreWidth (2), cg_railRingWidth (8), cg_railRingStep (32)
the r_rail* cvars are now obsoleted

add: cl_noprint works during demo playback and with the SHUD “console”

add: captain actions are logged to the team&#039;s consoles

add: show timein caller in team games

add: hud_hide <element>, hud_show <element>

add: info_player_deathmatch support to mapcfgs
was only doing info_player_start - doh!

chg: removed dlights from FC&#039;s again

chg: PG gun/TDM ammo 100, box 50, speed 2000

chg: MG boxes give 50 ammo, max 100

chg: replaced the RL and GL trail system
cg_smokeGrowth_RL and cg_smokeGrowth_GL are obsoleted

chg: beefed up cg_railStyle 2 a fair bit

chg: CTF flags don&#039;t flash and only show on the HUD when they&#039;re not at base

chg: team overlay expands to show multiple PUs if needed

chg: NTF defaults to flag dropping enabled

chg: servers reject players whose names have bogus characters (<32 or >126)

chg: removed FlagWeight from class files

chg: removed s_occfactor - now always treated as 0

chg: removed fastrail, finally, may it rest in peace

chg: cg_altLightning now just 0 or 1
0 is the original (pre-TA) id LG beam
1 is the 1.43 altLighting 3 with a new render scheme

chg: CPM tele exit speed is 400, same as VQ3

chg: spawnsystem back to “far half” from killer with no weighting

fix: xml strings need escaping even when quoted

fix: waterjump catapult wasn&#039;t triggering properly

fix: simpleitems are actually ITEM_RADIUS (most meaningless id bug ever)
finally trumped the RG light fix :P

fix: rather fascinating bizarre bugs with corpses and weapons
e.g. your corpse with LG would actually fire when you fired
and if it had a humming weapon, it would play that sound too

fix: item bboxes were asymmetric and misaligned (id bug)

fix: stupid SnapVectorTowards bug from the TA era (id bug)

fix: hunter/pm antlers weren&#039;t blended properly

fix: bad math in item bobbing made them jerky for no good reason (id bug)
if the server had been up for more than just a couple of days

fix: concretefloor1 and portal_sfx had invalid tcmods (id bugs)

fix: railtrails were often not sent to players near the shooter (id bug)

fix: #E correctly identifies Suited enemies

fix: some edit fields in the ui (e.g. rate) weren&#039;t updating their cvars[/hide]

__
Cybersport.pl

Użytkownik
edix

2007-12-20 14:39:26

1.44 i powachaj moje giery xDDD

__

VIP
Hakan

2007-12-20 14:42:57

chg: CPM tele exit speed is 400, same as VQ3

A jaka jest teraz...

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

VIP
Dz!ku

2007-12-20 14:47:47

440

__

Użytkownik
rox.

2007-12-20 14:55:36

jakie sa teraz komendy na zmiane hud&#039;a ?

__
:S

VIP
[fhn]AL|EN

2007-12-20 15:34:48

ch_file &quot;hud&quot; lub &quot;hud2&quot; lub &quot;hud3&quot; lub &quot;hud4&quot; lub &quot;hud5&quot; lub &quot;hud6&quot; lub &quot;hud7&quot;
ReloadHud

O to chodzi ???

__
Ta strona umarła...

VIP
Hakan

2007-12-20 15:47:34

To o ile rozumiem taki skok Tele - YA na cpm1a czy cpm3 bedzie trudniejszy...

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

Moderator
mefikh

2007-12-20 15:56:07

Fajnie jakbym mial w koncu ponownie 125 FPSow, bo w CPMA odkad mam GeForce&#039;a (6600) klatki spadaja mi strasznie, przewaznie mam 113-120, ale spada tez czasem do 100-90 (na kilka chwil), co znacznie utrudnia gre. W OSP tak nie mam wiec troche kiepsko. CNQ3.exe niby to naprawia, ale zas na tym kliencie nie pogram na zadnym serwerze z PB, a w Polsce prawie wszystkie sa zabezpieczone :E

Jak ktos wie jak naprawic ten blad, to niech da mi znac :)

Btw jak wyglada ten nowy beam z LG?

Moj hudzik jakby ktos chcial :]
http://www.esreality.com/files/placeimages/2007/54465-shot0002.jpg

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-12-20 16:04:00

#7

[hide=hajt]
lg cos podobnego do tego
[URL=http://imageshack.us]http://img515.imageshack.us/img515/6835/hudoe6.jpg[/URL]
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=515&amp;i=hudoe6.jpg]http://img515.imageshack.us/img515/6835/hudoe6.8ecd6cff7e.jpg[/URL][/hide]

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
xzan

2007-12-20 16:42:06

Jak juz pojawił sie topic o cpma, a ze mam problem zwiazany z tym ze modem to poprosze o pomoc. Gram osp wszystko smiga itd, postanowiłem zainstalowac cpma sciagnołem najnowsza wersje, mappacka, a z 50 % serverow mnie wywala z powodu złej wersji a 30% uwaza ze nie posiadam właczonego pb. domyslam sie ze istnieje jakas komenda wlaczajaca go w cpma, mam orginalnego q3 itd. Poprosilbym tez o jakas liste serwerow update&#039;owanch cpma 1v1.

z góry dzieki za pomoc

Mam nadzieje ze chłopaki z cpma team wkoncu przeniosa bez zadnych zmian gameplay z osp, usprawniajac jedynie netcode. bo krew mnie zalewa gdy arqon szuka wimaginowanych bugow i na siłe wpyche swoje udoskonalenia do gry ktora jest idealna.
Dosc tego podzialu osp dla tdm i cpma dla 1v1

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-12-20 16:48:05

zrob screena albo skopiuj z konsoli co to za blad.

__
więcej sprzętu niż talentu

VIP
[fhn]AL|EN

2007-12-20 17:20:18

LOL
Przecież na OSP jeest taka sama komenda do włączania PB jak na CPMa !
pb_cl_enable (wpisywane na mapie)

- zainstaluj odnowa Q3 w innym folderze bez jakiś dodatkowych map, paków itp.
- zainstaluj PR 1.32 nie instaluj PB
- zrób katalog PB, ściągnij PBweb.exe do niego, uruchom, zainstaluj i UAKTUALNIJ
- Zainstaluj Cpma 1.43 (i szykuj się na 1.44)

Jak ci nie będzie działało to nie wiem .. cud ...

Pozatym na GF 4 440 MX ma się 125 FPS, ja mam 7600GS i mam ponad 500 więc coś masz zjebane ...

U wszystkich innych działa prawda ? :D

Na siłę ? Idealna gra ? A grałeś kiedyś na samym quake3.exe ?
Pamiętasz może jak można było na np: q3dm13 zabić kolesia przez sufit ?
To też niby było idealne? - oczywiście jedna z pierwszych wersji BETA CPM miała standardowa naprawione to a cała reszta musiała czekać aż łaskawie ID to poprawi ...

Zainstaluj, zrob cfg, graj i czekaj bo może kiedyś...

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
xzan

2007-12-20 17:25:52

tak pb_cl_enable wpisywana na mapie gdy jestem na serwerze z pb,tylko ze ja nie moge na takowy wejsc?.o pliki juz sie nie pluje

__

Użytkownik
xzan

2007-12-20 17:51:42

Moze zle zrozumiales ale ja nie mowilem o idealnej grze w kontekscie czystego quake&#039;a tylko o jego wersje wzbogacona o osp.Nie neguje tego ze widoczne błedy, ktore naprawde sa uciazliwe podczas rozrywki powinny zostac usuwane, poprostu denerwuje mnie to ze ludzie(arqon) na siłe chca promowac cpma vq3 poprzez &quot;poprawienie&quot; wszystkiego co sie da aby changelog byl dłuzszy. Gram w osp bardzo dlugo i zadnych błedow nie zauwazyłem, jedyne co przychodzi mi do głowy to blad z rakieta nie zadajaca obrazenia, widzialem go chyba podczas meczu foxa z coollerm na dm13. IMHO cpma nie ma tej płynnosci co osp, byc moze mam jakies złudzenia. Moge sie jednak powołac na wyzej wymienionego foxa ktory gra w q3 baaardzo dlugo, w osp jak i w cpma ( z sukcesami), popiera on osp i to nie z powodu niecheci do nowosci.

__

VIP
[fhn]AL|EN

2007-12-20 19:32:22

to wgraj sobie mape lokalnie i wtedy napisz a potem się połącz ...

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
kaboom

2007-12-20 19:35:00

cl_punkbuster &quot;1&quot;

tylko wpisz to w cfg z poziomu notatnika

__
Cybersport.pl

VIP
[fhn]AL|EN

2007-12-20 19:49:40

&quot;poprostu denerwuje mnie to ze ludzie(arqon) na siłe chca promowac cpma vq3 poprzez &quot;poprawienie&quot; wszystkiego co sie da aby changelog byl dłuzszy.&quot;

No jak takie masz podejście to nic nie poradzę ...

&quot;MHO cpma nie ma tej płynnosci co osp, byc moze mam jakies złudzenia&quot;

Nie masz złudzeń al błagam nie nazywaj tego &quot;płynnością&quot; - na OSP jest zabugowany movement i dlatego jak przesiadasz się na na naprawiony to czujesz różnicę.

&quot;popiera on osp i to nie z powodu niecheci do nowosci.&quot;

A niby z jakich powodów popiera ten zpierdolony kod sieciowy ze na pingu 60 to już sie w nic nie trafia ? Wytłumacz mi ??? Daj mi MVD w OSP ! Daj mi masę innych rzeczy to ... to znaczy ze to jest Cpma :P

__
Ta strona umarła...

VIP
[fhn]AL|EN

2007-12-20 19:51:51

Znowu się zaczyna ? Dlaczego cały post został skasowany ?

__
Ta strona umarła...

VIP
[fhn]AL|EN

2007-12-20 19:55:07

Znowu adjmini sie bawią ...

Nie masz złudzeń tylko nie nazywaj proszę tego &quot;płynnością&quot; Na OSP jest zepsuty movement a jak przesiadasz się na naprawiony to czujesz różnicę ...

Popieranie beznadziejnego kodu sieciowego to dobre jest ? Ping 60 i w nic nie trafiasz &gt; fajne ? Bo jak dla mnie to nie ...

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
kaboom

2007-12-20 19:58:47

bo jak odpowiadasz komus, to najpierw sie trzy raz zastanow czy jak tak powiesz do swojej mamy to ona by cie za to pochwalila

__
Cybersport.pl

Użytkownik
kaboom

2007-12-20 19:59:40

naucz sie ze nie tolerujemy zadnych bluznierstw, do rodzicow tez tak mowisz?

__
Cybersport.pl

Użytkownik
rox.

2007-12-20 20:29:09

ta, dzieki

__
:S

Użytkownik
xzan

2007-12-20 20:45:27

#14 #15 probowałem obydwa sposoby wczesniej, nie pomaga :/, na serwery z pb na osp wchodze bez problemu

#20 ale on tam chyba wogole nie bluzgał na mnie, raz uzył mocniejszego epitetu ale nie był on skierowany pod moim adres.

Alien, skad ta wiedza ze pod osp movement jest zepsuty ?, jak dla mnie sa poprostu roznice &quot;feelingu&quot; pomiedzy dwoma modami ktore sa trudne do zdefiniowania. Pogrywam czasami szybkie lasery i tam cpma jest poprostu swietny ale pod vq3 nie. To moja skromna opinia, nie chce wywołac zadnej kłotni i wydaje mi sie ze takowej nie ma. pozdrawiam

__

Użytkownik
DGN

2007-12-20 21:45:45

To umowmy sie wszyscy tak ze zostajemy na starej wersji bo znowu polowa bedzie na tej polowa na innej... bez sensu. Juz to ktos wczesniej napisal ze takie cos tylko scene rozłamuje :/ I tylko beda ciegle pytania jak sie to robi jak to zmienic itd itp

__

Użytkownik
yeltzyn

2007-12-20 22:15:26

To jest zmienna ReadOnly (tylko do odczytu) a nie komenda. Wpisywanie tego w cfg nic nie daje. Jest to jedynie informacja czy na serwerze jest uruchomione PB, zeby takie ASE moglo sobie pofiltrowac.

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
kaboom

2007-12-20 22:17:36

jak to wpiszesz w notatniku i zapiszesz to nigdy w zyciu nie bedziesz musial juz robic pb_cl_enable

__
Cybersport.pl

Użytkownik
yeltzyn

2007-12-20 22:24:53

Alternatively, you can use a text editor to edit the pbclgame.cfg file in the &quot;System/pb&quot; folder and enter the line: &quot;cl_punkbuster 1&quot; (to enable) or &quot;cl_punkbuster 0&quot; (to disable). If you edit the file while the game is running, you will need to exit the game and restart for the change to take effect. (wyciagniete z [url=http://www.evenbalance.com/index.php?page=faq-rvs.php]tego miejsca[/url]). Mysle ze w q3 powinno dzialac, tak jak napisales.

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
kaboom

2007-12-20 22:27:21

działa, bo zrobiłem tak 1 dnia jak pb wyszlo i dziala od tej pory :P

__
Cybersport.pl

VIP
[fhn]AL|EN

2007-12-20 23:09:29

#14 #15 - nie popuszczę i dowiem się dlaczego ci nie działa odezwij się na GG

#20 - no właśnie ... ech ... trochę się różnimy w poglądach z kaboomem no ale racje ze przeklinać nie ładnie :D

Wiesz jakbyś grał od czasów Q1 przez Q2, Q3 i pierwsze BETY CPM i OSP i jakbyś pamiętał co się działo na meczach TDM jak zaczeli używać pmove_fixed 1 i jak kolesie nie mogli zabić przeciwnika 6 rakietami itp i jeszcze jakbyś znał działanie paru komend + wiedział jak to się ma w praktyce to byś wiedział że movement OSP jest zepsuty - dodanie kolejnego stosu bugów aby naprawić inne bugi napewno nie jest naprawieniem buga czyż nie ?

__
Ta strona umarła...

VIP
[fhn]AL|EN

2007-12-20 23:11:12

Chodzi ci o to aby wszyscy zostali na 1.43 ? Po co na starej zostawać jak nowa jest lepsza i wszystkie serwery będą dzień po jej wypuszczeniu na 1.44 ?

Jak wyjdzie to zobaczysz jakie ładne nowe ikonki ma itp +:

-PG Speed wraca do 2000 czyli kolejny powrót 1.11 ! (cpm gameplay)
-można wreszcie prawdziwie spałzować demo
-bedzie widać kto zpałzował grę w TDM&#039;ach (bedzie wiadomo ktgo obrzucać bluzgami)

- wraca stary spawnsystem - może w końcu skończą się narzekania ludzi z OSP, że &quot;spawny są inne&quot;

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
yeltzyn

2007-12-21 09:58:43

Już jest!

http://www.esreality.com/?a=post&amp;id=1484127

http://www.promode.org/?p=546

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
zielasz

2007-12-21 17:15:00

ha ha no nie moge z tego nowego cpma czy to jest ku.... gra dla dzieci czy jak ? serduszka, pajacyki brakuje jeszcze tylko napisów na ścianach &quot;peace and love&quot; :]
lg to zupełna porażka - nie wiem moze chciał je osłabić bo jest ostro przegięte, no ale sam wygląd żenua :/
niestety gra traci klimat i swój urok - czuje się jakbym grał w pacmana :&gt;
btw zna ktoś maila do arqonna wysłałbym parę miłych słówek z okazji tak pięknego prezentu na święta :&gt;
a no i jeszcze jak ktoś zna jakaś stronkę żeby dostosować ustawienia do 1.43 to poproszę o linka
wesołych!

__

VIP
[fhn]AL|EN

2007-12-21 17:39:47

Żałosny jesteś ...
Nie zasługujesz na to aby grać więc skasuj q3 i będziesz szczęśliwy...

To se wyłącz simpleitems !

Jest powód dal którego zmienili te ikony i nie chodzi wcale o wygląd ale ty i tak tego nie zrozumiesz. LG jest takie samo i te idiotyczne teksty &quot;nie wiem moze chciał je osłabić bo jest ostro przegięte&quot; to sobie możesz darować.
&quot;nie wiem...&quot; NIE WIESZ &gt;? TO PO CO PAPLESZ ? Jak sie się nie podoba nowe LG to się poskarż mamusi !

A to że niby gra traci swój &quot;klimat&quot; to palnij się w łeb - czy nagle z Q3 zrobił sie UT KOLOROWY Z FAJERWERKAMI ?

I po co ci ta stronka ?
Przecież już rzygasz Cpma - nie zasługujesz na to aby ci tu podać linka i tyle ...

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
zielasz

2007-12-21 17:51:11

ohh dziękuję za miłe słowa ! ja kocham tą polską scenę q3 - cudowna jest wręcz
a co do Ciebie z okazji świąt obiecałem sobie że bedę miły nawet dla zjeb... więc proponuję zagrajmy w nowym 08 bo obecnie wyjeżdżam na 2 tygodnie, odezwij się na gadu 3626981
i proszę nie kompromituj mi się tutaj tekstami w stylu &quot;poskarż się Mamusi&quot; bo w tym momencie sam jesteś żałosny !
ale pozdrawiam mimo wszystko
no iczekam na Ciebie na serwie
btw Pokarz na Co Cie Stać:P

__

ex-Redaktor
exilek

2007-12-21 18:25:14

25 lat powiadasz....

__

Użytkownik
qwe

2007-12-21 19:42:52

IMO ta zmiana ikonek byla niepotrzebna

__

VIP
[fhn]AL|EN

2007-12-21 19:53:03

Rozumiem, że mogą się komuś nie podobać ale ...
Nie zmieniali ich ze względu na ich nowy wygląd tylko ze względu na coś o wiele ważniejszego ...

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
qwe

2007-12-21 20:12:37

co takiego?
czemu od razu tego nie napiszesz tylko jakies zagadki stwarzasz

__

Użytkownik
saBek

2007-12-21 20:19:30

Ty jesteś więcej niż żałosny. Ciśnieniujesz się tu gierką, która większość traktuje jako zabawę. Ubzdurałeś sobie w tej małej główce, że masz jakąś misje od MEGAZORDA bronić honoru cpma.


Rozumiem, że jesteś dumny i pewnie można Cię gdzieś tam znaleźć małym drukiem w credits, którego nikt nie czyta, ale ogarnij się.

__

VIP
[fhn]AL|EN

2007-12-21 21:08:12

Przecież to nie zagadka - sam się dowiedz(popytaj na IRC) bo trud włożony w znalezienie odpowiedzi, oraz sama odpowiedz naprawdę zmieni twoje zdanie na ten temat.

Ale fakt: ja bym dał opcję cg_simpleitems 2 i nikt by nie płakał ...

__
Ta strona umarła...

  • 1
  • 2

Warning: getimagesize(http://www.esreality.com/files/placeimages/2007/54465-shot0002.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: Unable to find the socket transport "ssl" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166

Warning: getimagesize(http://img515.imageshack.us/img515/6835/hudoe6.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166

Warning: getimagesize(http://img515.imageshack.us/img515/6835/hudoe6.8ecd6cff7e.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1333 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie