Tak Tak zamulam : mysz + winxp

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
YoGurT

2006-01-13 16:24:45

Gry. CS. Tactical Ops ... dalej nie wymieniam, poniewaz swoje spostrzezenia nt. zachowywania sie myszki moje opierac tylko na tych tytulach. Wszystko sprowadza sie do tego, ze mysz chodzi podobnie jak w windowsie. Wiem, ze pewnie w cfg CSa da sie ustawic akceleracje wg potrzeb, speeda itd. Ale z tego co wiem w Tacticalu niebardzo. Cale te moje narzekanie sprowadza sie do tego ze z akceleracja zle, bez nie jeszcze gorzej.

Co by nie zanudzac opisze prosto z mostu jak to wyglada z mojej perspektywy. Nadmienie tylko, ze wszytko o czym wspomne nizej, to tylko i WYLACZNIE moje odczucia. Nie mam zamiaru tutaj kogos obrazac ze wzgledu na opcje myszki na jakich gra, juz nie przesadzajmy ^^.

Zanim zaczalem zabawe w samych sterach zaopatrzylem sie w 'mousefixy' i 2 wpisy do rejestru 'kill' i 'turnon' mouse acceleration (swoja droga nasuwa mi sie pytanie od razu - czy to tak na dobra sparwe nie jest to samo?)


Mysz MX510 stery 9.80 Logitecha, dodatkowo aplikacja mwadvanced_enu.exe, w ktorej mozna ustawic akceleracje (chyba wg windowsa - OS implementacion).

Gdy wlacze akkceleracje [wpis.turnon] (czy to wartos low, medium czy high w sterownikach) mysz po prostu mi slimaczy przy ruchach typu 'mam celownik na glowe kolesia, zle zeby go na nim utrzymac (nawet jak omfg idzie w lini prostej) brakuje mi juz nie nadgarska ale przedramienia?! Teraz wyobrazcie sobie sytuacje. Ustawiam speed tak aby w nadgarstku miec pelna kontrole chociazby w 180st. (czyt. 90st. w lewo i prawo) i po prostu nie ma mozliwosci zeby w pewnych sytuacjach przymierzyc w cel kiedy trzeba na nim trzymac celownik dluzej niz 1s. Mozna by powiedziec ze 'facet wystarczy zwiekszyc speeda i po sparwie'. Zgodze sie z tym, ale zwiekszajac speeda zwiekszam tez czulosc myszki na ruchy (jezeli chodzi i przyspieszenie), w koncu sprowadza sie to do tego ze speed mam OK, ale cale zycie nie nauczylbym sie tak precyzyjnie ruszyc mycha, abym zachowal mozliwosc swoich obrotow o 90st (lewo prawo).

Gdy wylacze akceleracje (to nie ublizajac nikomu) nie da sie celnie przymierzyc, gdy ustawimy sensa na tyle duzego by miec kontrole na tym co sie dzieje tez za nami (obrot 180st), gdyz bez akceleracji naparwde niewielki przymiar (najtrafniejszy tu chyba bedzie przyklad z np. przycelowaniem z ramienia na głowe z wiekszej odleglosci z takiego Deserta). Po prostu brak akceleracji sparwi ze wycelujemy za bardzo na lewo badz na prawo.

Tyle o samej akceleracji i jej wylaczeniu z poziomu wpisu do rejestru. W mwadvance.exe sa jeszcze mozliwe do ustawienia akceleracja mouseware (czyli tak jakby wzorcowa od logitecha?) i OS implementation ktora wydaje mi sie czystymi ustawieniami jakie mamy z windowsa w 'tle'. Na ustawieniach mouseware nie umiem grac, nie bde sie rozpisywac, po prostu to nie wchodzi w rachube.
Dodatkowo mozna zmienic “Tracking' na 'precyzje' i 'speed'. W przypadku 1 opcji wszystko wyglada niestety w praktyce tak jak wyzej (czyli 'slimaczenie mychy przy dluzszych ruchach). Gdy wlacze speed odczuwam ze akceleracji nie ma wcale (po wpisie kill do rejestru) badz jest juz, ale mniejsza (nawet od wartosci low w sterach logitecha), co pozwalaloby na w miare konfortowa gre, chociaz to tez nie jest to czego szukam. Problem tylko w tym ze gdy dam 'speed' to myszka jakby traci czulosc, precyzje (zeby to Wam zobrazowac sprobujcie sobie wyobrazic cos na wzor snajperki w to co gracie i niemożnosc wycelowania w glowe przeciwnika bo celownik jest tuż, tóż kolo jego ucha a gdy chcecie wycelowac to juz jestescie po drugiej stronie glowy celownikiem).

Mysle, ze ratowalyby mnie 'recznie' ustawiania akceleracji windowsowskiej. ustawilbym sobie swoja dla siebie odpowiednia wartosc i moze by to cos pomoglo? Niby moglem zadac to pytanie na poczatku, ale napisalem caly ten wywod dlatego, bo moze ktos bardziej orientuje sie w poszczegolnych parametrach jakie mozemy ustawic w sterach logitecha i nie tylko a takze po to, by uczciwie sie spytac, czy to juz mi odjebalo i po prostu stracilem jakiegokolwiek skilla i koniec u mnie z FPP ;/ czy jednak da sie cos jescze pokombinowac.

...?

zanim mnie zmieszacie z blotem, wezcie pod uwage, ze trudno napisac to co sie widzi na ekranie monitora, a jeszcze trudniej opisac subiektywne odczucia dzialania mychy i jej zachowanie w grach :/

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3668 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie