Razer Barracuda HP-1 & AC-1/(albo inna karta dźwiekowa) vs. Steelseries 5Hv2 USB

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
kupan

2009-06-01 15:16:54

Tak jak w temacie.Lepiej wypadają Barracudy z kartą dźwiekową AC-1 czy Steelseriesy z karta USB?

Nie piszcie: ,,5H lepsze bo Neo gra !,,

Niech wypowiadają się tylko Ci ,którzy mieli takie połączenie albo wiedzą jaka jest różnica.

__

Użytkownik
Castiel

2009-06-01 16:45:46

Barracuda to szajs, SS 5H nie lepsze. Co do karty dźwiękowej w SS to chyba zintegrowana
karta dźwiękowa już jest lepsza, no ale co kto lubi...

W zależności od funduszy to jeśli chcesz być zadowolony to masz do wyboru
KOSS UR 40 + CREATIVE USB SOUND BLASTER X-Fi
SENNHEISER HD 485 (lepszy od HD 555, do tego tańszy) + Asus Xonar U1 (lepszy od X-Fi)
SENNHEISER PC 350 + E-MU 0202 najlepsza opcja, ale trzeba grubo zapłacić.

A jeśli nie szukasz zestawu przenośnego, chociaż po twoich typach słuchawek sądzę,
że jednak tak, możesz skusić się na Xonar’a DX, który zmiata wszystkie X-Fi.
Za ok 300 zł nie znajdziesz lepszej karty.

Ja osobiście brałbym XONAR’a U1 i jakiekolwiek z tych słuchawek w zależności
od tego ile kasy ci zostanie. Którakolwiek z tych opcji jest o kilka klas lepsza
od tego szajsu który chciałeś kupić.

Zresztą nawet za 100 zł można bez problemu kupić dużo lepsze słuchawki,
które na zintegrowanej karcie będą sprawować się lepiej niż ten szajs od razer’a i ss...

__

Użytkownik
Forem

2009-06-01 16:49:15

Ile masz na to pieniędzy? Bo kupować słuchawki od Razera czy Steelseries to fail, pieniądze w błoto.

__

Użytkownik
kupan

2009-06-01 17:12:32

Bardzo dużo osób mówi,że słuchawki,które mają (czyli SS albo Razer) spisują się im świetnie ale skoro tak mówicie...

Te Barracudy z nawet bardzo dobrą kartą dźwiękową będą słabo grać?Głównie zależy mi na jakości dźwięku i pozycjonowaniu dźwięku (chce wiedzieć skąd słychać ten krok itd.)

Fundusze? Około 300 zł na słuchawki i ok. 400 zł na kartę.

__

VIP
Mateck

2009-06-01 17:14:06

za te kase kup sluchawki marki typu sennhiser i jakas kare creative’a. na pewno lepsza inwestycja niz kupowanie sluchawek od ss czy razera. co do modeli to sie nie wypowiada, ale ktos na pewno cos opodwiedniego ci poleci

__

Użytkownik
kupan

2009-06-01 17:19:29

Podyskutuje trochę z Wami i może uda się coś STWORZYĆ.Rozumiem,że te Sennheisery+dobra karta będą o kilka klas lepsze od SS i Razerów?Nawet jeśli połączymy Barracuda HP-1 z AC-1?

__

Użytkownik
Forem

2009-06-01 17:19:51

SENNHEISER HD555 + XONAR DX. Imo najlepszy wybór w tym przedziale cenowym.

__

Użytkownik
Castiel

2009-06-01 17:26:37

Mam HD 555 i testowałem HD 485 i bez żadnych wątpliwości mogę polecić te drugie.
Są tańsze, ale są ciekawszym modelem niż HD 555. Żałuję że nie kupiłem HD 485,
ale na swoje HD 555 też nie mogę narzekać, bo przez spory kawał czasu mi
bardzo dobrze służyły do gier. Znaczy dalej służą, ale bardzo rzadko
teraz gram...

kupan do czegokolwiek byś nie podłączył Barracuda i tak nie zmieni
to tego, że są to kiepskie słuchawki.

Na gównianym silniku nie pojedziesz szybko, obojętnie do jakiego auta,
byś go nie wsadził - ze słuchawkami jest tak samo.

__

Użytkownik
LuSH

2009-06-01 18:02:19

@Castiel
Widzę że masz dużą wiedzę w temacie dźwięku. Testowałeś może te Sennheiser PC 350, bo polecasz je z kartą E-MU? Jak sprawuje się ta karta pod względem pozycjonowania dźwięku?

__

Użytkownik
kupan

2009-06-01 18:12:15

Wszystko fajnie tylko jest jeden problem.Zastanawiałem się długo nad słuchawkami do gier i zdecydowałem się na...BARRACUDY.Pisze tego posta mając je na głowie.Moja karta to Sound Blaster Audigy SE,może nie najlepsza ale cóż... Czyli opłaca mi się dokupić jakąś lepszą kartę czy sprzedać te słuchawki i kupić te co podawałeś?Będzie kolosalna różnica?Głupio tak sprzedać słuchawki po niecałych 2 tygodniach użytkowania :(

__

Użytkownik
fantz

2009-06-01 18:54:46

sluchawki 4gamers=shit

sprzedaj poki sa cos warte(i nie uszkodzone)

__

Użytkownik
Castiel

2009-06-01 19:15:44

Będzie różnica, oczywiście na plus. Jak mieszkasz w większym mieście, albo masz możliwość dojechać na parę godzin, to możesz wziąć swoje słuchawki i się wybrać do jakiegoś salonu typu saturn, mm, jakiegoś dobrego sklepu audio, albo gdzie tam chcesz na odsłuch i porównać sobie jakość dźwięku. Nie musisz od razu sprzedawać i w ciemno brać, chociaż moim zdaniem i tak źle na tym nie wyjdziesz. Przejdź/przejedź się, posłuchaj, zobacz jak leży na głowie, które wygodniejsze i solidniej zbudowane, które ci się podobają etc. Z tym, że słuchawki podłączają przeważnie do jakiegoś kiepskiego źródła (przynajmniej w saturnie) i różnice możesz porównać raczej na muzyce, bo w gry tam sobie nie pograsz, ale i tak da ci to już jakieś pojęcie czym te słuchawki się różnią. Na takiej już karcie typu xonar dx, mimo, że nie jest to jakaś mocna karta różnice będą już mocno zauważalne.

__

Użytkownik
Forem

2009-06-01 19:53:11

Sprzedaj te słuchawki zanim ulegną uszkodzeniu i teraz, jak jeszcze są nowe, kup lepszy zestaw, nie będziesz żałował.

__

Użytkownik
kupan

2009-06-01 21:48:30

No sprzedam je ale wciąż zastanawiam się na tymi SS...tyle ludzi mówi,że są naprawdę dobre do grania...ale skoro mówisz,że lepsze są te Senki...które będą lepsze jak narazie na moją kartę dźw. (SB Audigy SE)?

__

Użytkownik
fantz

2009-06-01 22:46:03

ludzie mowia tobie ze SS jest super:

1)widza ze taki NEO gral bo musial na tych SSach (tera juz wrocil na PC350 - chyba)

2)kupuja sluchawy bo chca byc jak taki NEO

3)graja i sie jaraja jaki elo super sprzecior, 1sza klasa wyszstko slychac, w koncu sam NEO tak uwaza bo na nich gra

4)mowia tobie ze polecam SS bo sa dobre i wcale nie dlatego ze NEO je ma, ale ja sam je mam i super sie gra

i tyle w temacie 'swietnosci' SS

HD380, HD280 ---> na lany [zamkniete]

HD555, HD485 ---> w domu [otwarte]

EOT

__

Użytkownik
kupan

2009-06-02 10:02:30

Mowisz,ze te SS sa dobre ale jednak senki lepsze?Dajcie wedlug was najlepszy wybor Sennheiserow w granicach ok. 300 zł. :)

__

Użytkownik
Castiel

2009-06-02 10:20:17

Mowisz,ze te SS sa dobre ale jednak senki lepsze?Dajcie wedlug was najlepszy wybor Sennheiserow w granicach ok. 300 zł. :)



Nie, to nie jest tak, że SS są dobre, a Senki lepsze. SS to gówno jakich mało i prawie każde słuchawki renomowanej firmy zajmującej się sprzętem audio są lepsze (przykładowo GRADO, AKG, KOSS, SENNHEISER, FOSTEX, SONY, PHILIPS, DENON, BEYERDYNAMIC etc.). Za mniej niż 100 zł masz KOSS KSC 75, które zjadają SS pod każdym względem, za lekko ponad 120 zł masz KOSS UR 40, które również niszczą SS, Razera i reszte tego syfu za ponad 300 zł...

Co do SENNHEISER'ów masz już wszystko napisane w tym temacie. EOT.

__

Użytkownik
kupan

2009-06-02 13:22:37

Ok,teraz trzeba komus to opchnac :D Pozniej kupie jakies Sennheiserki (poczytam troche i wybiore:D)

Dzieki panowie za pomoc.Naprawde sie przydala ;) Mam nadzieje,ze sie nie zawiode :D

PS.Jesli juz kupie jakies to napewno opisze wam tu roznice i wrazenia. :P

__

Użytkownik
Sstien

2009-06-02 14:03:54

Co sądzicie o Senkach HD280pro ?

__
iman

Użytkownik
Castiel

2009-06-02 14:20:36

HD 280 i HD 380 do gier to moim zdaniem kiepski pomysł. W grach nie wykorzystasz nawet 5% potencjału tych słuchawek. Nie da napędzić się tych słuchawek ze zwykłej karty dźwiękowej typu X-Fi, nie mówiąc już o zintegrowanych kartach. To są bardziej słuchawki, które można już z powodzeniem wykorzystywać w zastosowaniach studyjnych (jako monitory), chociaż są dużo lepsze opcje, jako tako cieszą się jeszcze zainteresowaniem DJ'ów, bo całkiem nieźle sprawują się przy transmisjach i na imprezach, ale też są ciekawsze opcje. Do zastosowań domowych imo kiepsko się nadają, bo mają płaską i wyrównaną charakterystykę brzmienia, chociaż niektórym osobom coś takiego odpowiada. Napędzanie ich z karty dźwiękowej jest trochę śmieszne, dlatego nie rozumiem ludzi, którzy uważają że są to dobre słuchawki na LAN’y. One bez odpowiedniego toru grają mizernie.

To trochę tak jakby kupić Ferrari żeby jeździć nim po wiejskich drogach.

__

Użytkownik
kupan

2009-06-02 14:31:16

No teraz biorę albo te PC 350 albo HD 485.Zależy od kasy i za ile opchnę te Razery.

Teraz zrozumiałem,że firmy od wszystkiego są do niczego.

Zauważyłem,że topowi gracze z SS 5H przerzucają się na Sennheisery PC 350.Coś w tym musi być,a wcale nie zmienili sponsora na Sennheiser.

__

Użytkownik
fantz

2009-06-02 14:49:25

@Castiel

masz racje lepiej kupic otwarte HD485 na lana zeby i tak potem gowno uslyszec ...

lan = zamkniete

zamkniete = HD280, HD380

__

Użytkownik
Castiel

2009-06-02 15:11:44

Ciekawe masz podejście... Gdzie ja pisałem żeby na LAN’a brać otwarte?
I czemu słuchawki o konstrukcji zamkniętej ograniczasz tylko do
HD 280 i HD 380, które nie są łatwe do napędzenia
i nie grają dobrze z karty dźwiękowej typu X-Fi.

To są słuchawki które potrzebują dobrego toru, na który może składać się jakiś DAC,
karta dźwiękowa ale do zastosowań studyjnych tzn z wyjściem analogowym
i najlepiej wzmacniaczem słuchawkowym, albo dobra karta dźwiękowa + osobno wzmacniacz,
czy jakiś porządny CD’ek z dobrą dziurką... Zabawką typu X-fi za 300 zł tych słuchawek nie napędzisz...

Prędzej kupiłbym FOSTEX T-7, przed podwyżką cen można było kupić je za ok 170 zł,
nawet taniej, teraz kosztują ponad 260, ale łatwiej je napędzić
i na zwykłej karcie dźwiękowej wypadają lepiej.

Żeby wykorzystać HD 280 musisz wydać na źródło przynajmniej 2x
tyle co kosztują te słuchawki dlatego jest dużo ciekawszych słuchawek
zamkniętych od HD 280, które w grach sprawdzą się lepiej...

__

Użytkownik
Sstien

2009-06-02 15:21:49

@
No a co potrzebujesz do wykorzystania tych słuchawek w grach ?(szczegołowo)

__
iman

Użytkownik
fantz

2009-06-02 15:53:54

tu nie chodzi o wykorzystywanie sluchawek na 100% ich potencjalu, tylko o to zeby dobrze bylo slychac, i zeby tlumily. i te sennki to maja, czesc

__

Użytkownik
kupan

2009-06-02 17:01:50

Chodzi mi o słuchawki głównie do gier np. CoD4 (to bardziej) i troszkę CS:S (ale to mniej.Od czasu do czasu jakiegoś bota na EASY można skarac :P )

To jak,brac te Senki PC 350?Bede mial w nich dzwiek przestrzenny,abym mogl latwo zlokalizowac przeciwnika?Jakosc dzwieku tez bedzie dobra?

__

Użytkownik
Castiel

2009-06-02 18:05:56

Tak, będziesz zadowolony.

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-06-03 00:41:25

nie wydawaj kasy na pc350 tylko kup hd480 i mikrofon jakis za 20zl = duzo lepsze wyjscie, dzwiekowka xmod/xonar co kto woli, unas kazdy ma xmod i wymiata:D

__

VIP
pablopl16

2009-06-03 01:32:42

generalnie baracudy to shit shit jeszcze raz shit, wrzuce jutro fotki :) co z nich zostalo, obecnie mam hd555 i zmodowana audigy na xgamer, polecam

__

Użytkownik
kupan

2009-06-03 14:16:55

Co post ,coraz większy mętllik w głowie :(

Dużo ludzi poleca te PC 350.Czym są lepsze te HD480 od PC350, jeśli mógłbyś mi wytłumaczyć ;) Przypominam o mojej karcie dźw.

__

Użytkownik
fantz

2009-06-03 14:36:27

po 1sze to chodzi o HD380

a po 2gie ---> PC350 sa zrobione na podstawie HD380, a kosztuja przeszlo 200zl wiecej, bo maja mikrofon i dopisek 4gamers.


wiec tak jak mowi c0w, kupujesz HD380 + jakis mic i 200zł zostaje w kieszeni :p (na dźwiękówke ? :D)

__

VIP
pablopl16

2009-06-03 15:04:39

http://img195.imageshack.us/img195/9174/62984530.jpg

po niespełna miesiącu użytkowania, nie przypominam sobie żeby spadły, założyłem na głowę i nagle prawa słuchawka odpadła(na kilka dnia przed lanem : ( ), dałem za nie ponad 350 zl, a plastyk odstaje jakością od tanich zabawek produkowanych w chinach,
słuchawki są ciężkie, dźwięk slaby, przytłacza. Mikrofon nie nadaje się do pierwotnego celu.

http://img195.imageshack.us/img195/4027/asfasfasf.jpg

(te waciki to chyba do zmywania makijażu:D polecam jak ktoś ma podobny problem)

Po 2 godzinach uszy tak bolą ze nie da się ich trzymać na głowie.

__

Użytkownik
kupan

2009-06-03 15:32:04

No mam identyczny problem nicejoke :) Pogram 2-3 h i nie dość,że gorąco jak w (...) to jeszcze uszy naprawdę bolą.Mikrofon mam więc problemu nie ma :D Obaczę sobie te HD380 :D

Castiel mówi,że te HD380 będą lipne ,bo coś tam.
Jak jest wkońcu?Ma ktoś te HD380 albo PC350?

__

Użytkownik
fantz

2009-06-03 16:14:16

Castiel mowi nie ze nie wykorzystasz ich mozliwosci w 100%.

co prawda nie wiem jak to sie ma do tematu, bo idac tym tokiem myslenia to nic nie znajdziesz za przyzwoita kase.

gralem na HD380, i slychac bylo lepiej niz na moich obecnych Technics’ach RP-HT 600 ktorych juz sie nie produkuje, a szkoda bo kupilbym je sobie jescze raz :p

__

Użytkownik
kupan

2009-06-03 16:56:29

Hmm...skoro HD380 są takie same jak PC350 tylko,że te drugie mają mikro to wybór jest prosty: HD380

A ty nasz c0w’ie na czym grasz aktualnie? :D

__

Użytkownik
Bycz

2009-06-03 19:19:34

powiem tak, mam barracudy właśnie na uszach i pluje sobie w twarz że wydałem na nie tyle hajsu... nigdy więcej takiego szajsu nie wezmę do ręki. patent z kilkoma głośnikami o różnej mocy to kompletna porażka producentów. Wygląda to mniej więcej tak że ludzi za sobą słyszysz kompletnie inaczej tak samo jak strzały (co też tyczy się muzyki) niż tych co są przed tobą. Może to wina mojej karty dźwiękowej (xfi) nie wiem, ale ogólnie słuchawki nie nadają się do niczego...

__

Użytkownik
fantz

2009-06-03 20:11:53

@Bycz

wliczając Ciebie, to slyszalem 2 opinie o Barracudach...

Druga pochodzi od nicejoke’a i on mowi dokladnie to samo :D:D:D:D

4gamers = SHIT

__

Użytkownik
kupan

2009-06-03 20:34:01

Z tyłu jest taki dźwięk jak z moich głośników za dyszkę.Są niewygodne i dźwięk nie jest taki jak na 300 zł.Porażka...

__

Użytkownik
fantz

2009-06-03 23:39:36

"Zauważyłem,że topowi gracze z SS 5H przerzucają się na Sennheisery PC 350.Coś w tym musi być,a wcale nie zmienili sponsora na Sennheiser."

zapewne mowisz o WICKED, ktorzy bedac w MYM grali na SS 5hv2 bo musieli gdyz SS sponsorowalo MYM,a gdy przeszli do WICKED nie bylo juz takowego zobowiazania dzieki czemu mogli wrócic do PC350.

i znowu

audofilskie>4gamers

4gamers=shit

__

VIP
pablopl16

2009-06-04 00:16:39

O TUŻ TO

razer ogolnie jest c|-|ujowa firma__-

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

984 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie