prezent dla esportu na 1.VI - czarny PR

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
postal1

2008-06-01 20:53:54

http://www.dziennik.pl/swiat/article184275/Zatlukl_cegla_rywala_z_gry_komputerowej.html

no to pozamiatane.
kolejny raz opinia publiczna będzie na ciebie patrzeć jak na przyszłego killera.

eidt:

kilka komentarzy pod newsem:

Tak to jest, jak się gra w takie gry, powinni tego zakazać, w ogóle nie powinno być takie coś w sprzedazy, zabijająć czas na takich głupotach, można go w bardziej przyjemny sposób spędzić
Ja takich gier rzą nie weżmie pod uwagę zeby coś w tym kierunku zrobic to dalej będą bandyci którzy będą zabijać niewinnych ludzi,



zakazać gry w shootery fpp, bo te gry niszcza czlowieka. to zaden sport siedzenie w domu calymi dniami na krzesłach przed monitorem!



__

Użytkownik
N4kai

2008-06-01 21:00:26

Jeżeli "opinia publiczna" przejmuje się takimi pierdołami, to czemu gracze mają przejmować się nią :)?
Kim też Ci ludzię są by Ci mówić co dobre a co złe? Gdyby każdy robił to co powinien, to świat byłby lepszym miejscem ;).


Z wielkim ubolewaniem stwierdzam, że do mnie się jeszcze nikt nie "dosapał' ;D.

__

VIP
postal1

2008-06-01 21:01:41

Jeżeli "opinia publiczna" przejmuje się takimi pierdołami, to czemu gracze mają przejmować się nią :)?



jesli opinia publiczna bedzie przeciwko to zaden sponsor nie bedzie sie chcial tym identyfikowac. to rzeczywiscie BARDZO MALO ...

__

Użytkownik
Martinoz

2008-06-01 21:06:36

Te komentarze pod newsem nie są raczej na serio pisane...
Zresztą, w barach sie ludzie nawalają prawie codziennie i mało kto o tym pisze prócz lokalnych gazet.

__

Użytkownik
N4kai

2008-06-01 21:07:18

Niby tak, ale przecież już na dzień dzisiejszy mnóstwo sponsorów jest zaangażowanych w "wspieranie" esportu, co więcej zdaje się, że esport rozwija się i pozyskuje coraz to nowych sponsorów oraz siłę medialną.

Poza tym, gracze jako grupa stanowią bardzo dużą siłę nabywczą, która raczej będzie się powiększać niż zmniejszać.

Czy zdrowo myślący człowiek potraktuje takiego newsa poważnie :D?

__

Użytkownik
san

2008-06-01 21:09:49

OMG :/ Po raz kolejny esport jest pokazywany jako wielki problem :s

[*]

__
Blue is the colour and football is the game ;]

VIP
fronki

2008-06-01 21:11:14

i bardzo dobrze, nie mozna chowac glowy w piasek i mowic ze gry nie sa problemem

__

Użytkownik
TroPtyN

2008-06-01 21:11:29

Takie komentarze mogą pisać tylko totalni ignoranci o wątpliwej kompetencji. Są trochę jak politycy: jak już by się za coś wzięli, byłyby to rzeczy, na których się nie znają (przez co tylko by rozpierniczyli wszystko swoją nieudolnością). Nabić takich na pal za głupotę. >(

__

Użytkownik
qwe

2008-06-01 21:15:46

widzicie teraz jaka przewage maja media??

to jest tak samo jak z biciem dzieci

byly 2-3 przypadki ostatniego czasu na 40 MLN kraj a mowia, ze to plaga
ofc malo osob chcialo w to wierzyc...

__

VIP
postal1

2008-06-01 21:24:34

zeby rozwiac twoj mylny osad podam przyklad ubran dla sportowcow, takich "normalnych".
taki powiedzmy adidas, czy myslisz ze ich target to glownie sportowcy czy normalni ludzie? czy ich reklamy i sponsoring sportowcow to z dobroci serca czy dlatego zeby zwykly szary czlowieczek kupil te buty, ktore znaczek maja taki sam jak ten co pobija rekordy swiata?
gracze to spora grupa nabywcza, to jest fakt. ale ciag przyczynowo skutkowy kiedy ludzie gadaja ze gry sa be moze spowodowac sytuacje gdzie taki logitech wycofa sie ze sponsorowania czegos co wiekszosc ludzi bedzie kojarzyla z nauka zabijania.

nie szukajac daleko - orange i extraklasa. czy myslisz ze ich wycofanie sie ze sponsoringu to wina nie dogadania sie na rozmowach czy moze dlatego ze tu i ówdzie slychac ze kazdy mecz w pl jest kantem ustawionym jeszcze przed losowaniem?

__

Użytkownik
Rzeźnik

2008-06-01 21:30:00

pojedyncze wypadki raz na rok albo więcej... to się nie liczy.

__

Użytkownik
toxiknoizz

2008-06-01 21:47:10

- 14 lat
- w kafejce do 3 w nocy
- sprawiał problemy wychowawcze
nie ma o czym rozmawiać.

__

VIP
samolot

2008-06-01 21:48:10

przeczytałem topic i myslalem ze kolejny atak na nas (esports.pl) :D

__

VIP
reaktiv

2008-06-01 21:49:04

W Iraku, Afganie i innych takich lataja dzieciaki z AK i napierniczaja w wojska ONZ, ale nie, ropa wazniejsza.
Na swiecie jest tyle problemow na wieksza skale, niz raz na X miechow komus odbije palma. Choc nie chcialbym byc w zasiegu takiego barana, ktory nie potrafi sie opamietac.

Co chwile w TV jest ze matka po pijaku zabila syna, albo o dzieciach w beczkach, czy jak w Austrii z tym co wiezil corke... to sa przypadki jedne na milion, nie na cala skale... ludzie zamiast przestac pierd*** ze to wszystko wina gier, to by sie lepiej wzieli za wychowanie. Bo w koncu taki Sasza od kogos pieniadze na ta kafejke mial? No, ale ze pochodzil z rodziny, ktora olewala to ze gra 24/24 w kafejce to co sie dziwic.

__

Użytkownik
div1nity

2008-06-01 22:44:14

te dzieciaki to porażka społeczeństwa. po prostu szkoda słów na tych kretynów.

__

VIP
Van Helsing

2008-06-01 22:49:49

idiota.

__
Miejsce na Twoją reklamę!

Użytkownik
div1nity

2008-06-01 22:59:36

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to właśnie takie wyjątki niszczą opinię eSportu :|

__

Użytkownik
EssePL

2008-06-01 23:01:49

ja bym i tak powiedział, że ten artykuł jest napisany w tonie nie atakującym na maxa, wręcz wyważonym
ten koleś, który go napisał chodził do mnie do szkoły ;d

__

Użytkownik
akodo_ryu

2008-06-02 13:32:54

Jeszcze odnośnie tego, co mogą media. Jest z nimi taki problem, że w zależności od statusu pełnią, mniejszą lub większą, rolę opiniotwórczą. Artykuł jest już powielony na wp i pewnie rozejdzie się po innych portalach. Nie jest to co prawda Rzeczpospolita czy inny Newsweek, ale nie zmienia to faktu, że jest to pożywka dla ludzi, którzy już coś do gier mają.
I na myśl od razu im się nasuwa "Skoro tak jest napisane w internecie, to znaczy, że to prawda."

__

Użytkownik
adi

2008-06-02 13:56:10

połowa z was bije kolegów ;< albo was bija HE HE

__

VIP
fronki

2008-06-02 14:06:50

co tam jest nieprawdziwego?

__

Użytkownik
akodo_ryu

2008-06-02 14:45:01

U mnie, ani u żadnego z graczy których znam nie zaobserwowałem przyrostu agresji w RL, tak szczerze mówiąc. Na LANach też mi się nie zdarzyło widzieć ataków (poza werbalnymi ;)) Sam gram od 6 roku życia i nie widzę u siebie problemów z napadami agresji.

A tak konkretniej na temat, tak jak ktoś to chyba w komentarzach do tego artykułu napisał: to nie gry są winne, tylko wychowanie. Równie dobrze mogła to być przegrana w karty, domino, czy potrącenie barkiem na ulicy. To był tylko impuls, a nie przyczyna samego zjawiska. I miło by było, gdyby ludzie piszący tego typu artykuł postarali się to w takim kontekście ujmować. Bo w przeciwnym wypadku będzie coraz więcej pań, które to wiedzą, jaki to w grach jest szatan i że CS produkuje terrorystów na masową skalę (/bow RwT).

A jeżeli już mówić, o problemie związanym z grami, to bardziej będzie to szeroka dostępność gier z wyższych kategorii wiekowych dla ludzi zbyt młodych. I w tym kontekście przydała by się edukacja dla rodziców, bo jak 12-letnia pociecha gra przy rodzicach w Hellgate (PGA), czy The Club (Kode5) i oni nie widzą w tym problemu, to czy winne są gry?

__

Użytkownik
Roti

2008-06-02 15:19:06

Zawsze będą najeżdżać na gry i co by się nie stało zawsze wykorzystają moment/jakieś wydarzenie, żeby sobie po bluzgać na graczy czy osoby związane z grami. Wychowanie też jest ważne, ale myślę, że zależy to jeszcze od psychiki, bo może być gracz dobrze wychowany i zrobić to samo co ten. Zgadzam się z tym, że mogło to się stać przy jakiejkolwiek innej grze np grze w karty, jednak jeśli tak by się stało to wątpię, żeby ktoś wtedy w mediach o tym wspomniał. Jeśli chodzi o Jacka Thompsona to mam wątpliwości czy kiedykolwiek da sobie spokój i przestanie najeżdżać na graczy czy twórców gier, on sam zawsze będzie udowadniał, że jeśli ktoś tam kogoś zabił to wszystkiemu winne są gry.Szkoda bo to nie wróży dobrze ani branży gier ani esportowi, myślę, że gdyby w mediach więcej mówiło się o sukcesach polaków na różnych turniejach(były jakieś tam wzmianki w Wiadomościach czy paru gazetach o tym jak Neo i spółka wygrywali WCG itd, ale to zdecydowanie za mało) to i sam esport byłby inaczej postrzegany.

__

Użytkownik
LaM

2008-06-02 15:44:04

Ta jasne ... napewno to wina CSA :D Standardowe nabijanie kasy na sensacjach .....

"Młody, ambitny, pewny siebie psycholog postawiłby diagnozę: Niewątpliwym jest, że brutalne gry komputerowe wywołują skłonności do agresji. Trochę starszy, doświadczony i roztropny psycholog ową diagnozę skomentowały w taki sposób: Nie mamy żadnej możliwości ocenić czy to brutalne gry wywołują agresję, czy może osoby agresywne wybierają takie gry." z wp.pl

__

Użytkownik
LaM

2008-06-02 15:47:05

Wina otoczenia ... rodziny ... znikoma wina gry komputerowej .... a jezeli twierdzi ze to wina CSA to widocznie prawnik zaproponowal taka linie obrony.

__

Użytkownik
div1nity

2008-06-02 20:42:03

czy ja jestem agresywny? gram praktycznie od 13 lat :] (mm.. amiga :* )

__

Użytkownik
LaM

2008-06-02 21:16:49

ja gram od 7 roku zycia :E 15 lat i tez jestem spokojny opanowany tylko troche wyalienowany :DDD

__

Użytkownik
rafals

2008-06-08 19:13:36

boze plakac mi sie chce jak to przeczytalem hahahh xd "to zadna przyjemnosc" kto to mowil? pewnie jakis mocher. dla niektorych przyjemnoscia nie jest znow chodzenie do kosciola tak jak dla nich xD moze niektorzy lubia grac wiec niech zamknie morde bo go zaknebluje i mu leb upier... :D

__

Użytkownik
B4mc

2008-06-08 23:07:45

napewno dostał perma w kafejce :D

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

9035 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie