Ustawienia CFG w Quake 3 Arena

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
S@deK

2008-02-14 16:22:57

Witam. To mój pierwszy post na tej stronce więc nie złoście się jak coś źle umieściłem :). Mam problem z cfg a głównie przypisaniem klawiszu myszki. MAm myszke z 5 przyciskami i jednego z tych przycisków nie moge przyporządkować. W menu nie wykrywa tego przycisku wcale, a w cfg jak napisze bind mouse5 “xxx” to go wykrywa (czyli w menu widać, że dany movment jest nim przypisany) ale nie działa nic - dodam że przycisk w 100% sprawny bo działa na innych grach.
Drugie pytanie dotyczy już samego CFG a mianowicie jak zrobić aby po stworzeniu własnego CFG ( uporządkowanego :) ) po uruchomieniu gry on sie nie poprzestawial tylko został w niezmienionej edycji. Bo po uruchomieniu gry zmienia się od razu jego edycja ??
Tak jak wspominałem jestem nowym forumowiczem i nowym posiadaczem Quake 3 Arena oraz Team Arena. Jeśli chciałby ktoś pograć i znajde chwilke czasu to tylko wystarczy dać znać :) Pozdrawiam

__

Użytkownik
kaboom

2008-02-14 16:27:30

co do myszki to byc moze q3 nie obslugiwac tego klawisza, mimo ze cos tam zbindowalo, to moze on nie dzialac, ale nie dam sobie reki uciac za to

co do cfg, jezeli ustawisz sobie wszystko tak jak ci pasuje, to po wejsciu do gry on sie nie moze zmieniac, no chyba ze masz go zapisanego pod inna nazwa i go nie execuje, dwa rozwiazania:
- nazwij sobie swoj cfg q3config.cfg i wrzuc do katalogu z modem na jakim grasz (cpma, osp, e+)
- nazwij sobie swoj cfg np twojeimie.cfg i po wejsciu do gry bedziesz wpisywal /exec twojeimie

PS z tym jeszcze innym wygladem, to moze jest problem, ze czasem nie zapamietuje ustawien picmip (rozmycia tekstur), musisz wtedy dac /vid_restart

ogolnie to opisz problem dokladniej, to ci na pewno pomozemy

__
Cybersport.pl

Użytkownik
yeltzyn

2008-02-14 21:05:55

1. [url=http://www.om.freehost.pl]Biblia Quake3[/url] - instrukcja gry w jezyku polskim. Na poczatek, zanim zaczniesz pytac o cokolwiek, przeczytaj koniecznie.
2. Jaka to myszka?
2a. Quake 3 arena nie obsluguje bodajze klawiszy od 5 i wiecej. Możesz to obejść używając "klienta" ChallengeQuake3 (www.promode.org). To taki alternatywny plik do quake3.exe, ale wykorzystuje sie go glownie do gry przez internet na modzie CPMA. Ten plik posiada wiele udogonien, w tym obsluge dodatkowych klawiszy myszki (ale dziala tylko na modzie CPMA).
3. Poukladaj sobie swoj plik cfg tak zeby ci sie podobal, i zapisz go pod nazwa moj.hiper.konfig.cfg. Nastepnie utworz skrot do gry (PPM na quake3.exeUtworz skrot), potem zmien wlasciwosci skrotu (PPM na skrot_do_quake.lnkWlasciwosci). W polu "Element docelowy" po cudzyslowiu i po spacji dopisz: +exec moj.hiper.konfig.cfg Teraz odpalasz te zacna gre ze swoimi ulubionymi ustawieniami.

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
S@deK

2008-02-16 13:30:57

Myszke jaką posiadam To Razer Deathadder. Mam moda jakim jest CPMA ale niestety i tu nie działa ten przycisk. Co do Biblii Q3 :) to już się znią dawno zapoznałem. Głównie o CF chodzi, że (pokaże na przykładzie :) )
ustawie sobie komendy w takiej kolejności
//BRONIE//
bind x "xxxx"
bind xx "xxxxx"
bind x "xxx"
.............

//GRAFIKA//

.............
.............
............

i przy tak ustawionym cfg, po odpaleniu gry wszystko tak ustaione się miesza i powstaje coś takiego:
bind TAB "+scores"bind ESCAPE "togglemenu"bind SPACE "+moveup"cL_...., cg_.... wszystkie komendy dotyczące bind, cl, cg się mieszają mimo iz miałem uporządkowałem to wszystko. Tak mogłem to sprecyzować. Zaraz zobacze czy wasze rady się sprawdzą :)

__

Użytkownik
kaboom

2008-02-16 13:36:35

o taki ci balagan chodzi

powiem ci tak - mam to samo w domu, na serwerach ktore administruje nic sie nie miesza, nie wiem czemu w domu sie robi balagan :)

mozesz sobie dac tylko do odczytu, tylko wtedy u niektorych w rogu podczas gry taki napis denerwujacy sie pokazuje caly czas



__
Cybersport.pl

Użytkownik
S@deK

2008-02-16 13:40:42

Zrobiłem tak jak pisał yeltzyn. Utworzyłem swój cfg, skrót quake.exe oraz dopisałem w polu element docelowy +exec moj.hiper.konfig.cfg i wszystko jest już ok czyli nie zmienia się już edycja pliku jednak jest jeszcze jedna rzecz. Po odpaleniu gry są zachowane wszystkie ustawienia talkie jak myszka, nick, model ale elementy graficzne są zrestartowane co powoduje (tak mi sie wydaje), że w katalogu baseq3 prócz mojego cfg tworzy sie oddzielny oryginalny q3config.cfg.

__

Użytkownik
yeltzyn

2008-02-16 14:06:54

Do przycisku myszki sproboj tego [url=http://www.challenge-tv.com/index.php?mode=filedetail&file=189]ChallengeQuake3[/url]. Umieszczasz obok pliku quake3.exe i uruchamiasz gre.

Piszesz ze grasz w CPMA, jezeli mi sie dorze wydaje postepujesz tak:

Uruchamiasz gre z hiper.srkot.do.quake.lnk
Wchodzisz Mods
Zaznaczasz Challenge Promode Arena 1.44 (Data)
Klikasz Load
-----
Teraz nastepuje przeladowanie grafiki i nagle masz jakies dziwne ustawienia.
Jezeli sie tak dzieje, wynika to z tego, ze CPMA ma inne ustawienia niz twoj moj.hiper.konfig.cfg. "Zwykly" quake i CPMA moga miec rozne ustawienia, to jest cala magia plikow cfg.

Musisz zrobic cos takiego:
Wejsc do katalogu cpma
skasowac plik quake3config.cfg
Wkliec skopiowany wczesniej moj.hiper.konfig.cfg z katalogu baseq3 do katalogu cpma
utworzyc w notatniku plik autoexec.cfg
w srodku tego pliku potrzebujesz tylko jedna linijke:
exec moj.hiper.konfig.cfg
Wyjsc z katalogu CPMA
Teraz sa 2 mozliwosci
1. Stworzyc nowy skrot (tak jak poprzednio) dopisac:
+set fs_game cpma +exec autoexec.cfg
2. Użyc pliku z tego linka powyzej, wtedy od razu odpali ci sie cpma i automatycznie zaladuje plik autoexec.cfg (ktory zaladuje moj.....cfg)

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
S@deK

2008-02-16 14:22:07

Zgadza się tak wchodze w cpma. Wiem też, że cpma czy baseq3 czy tez osp mają swoje cfg, jednak zmieniłem nazwe q3config.cfg w katalogu baseq3 na moj.hiper.konfig.cfg i uruchomiłem skrót. Nnie wchodziłem jednak w mody i na cpma tylko zostałem przy quake i już tam były zmiany graficzne a nie po wejściu na moda.

__

Użytkownik
S@deK

2008-02-16 14:32:47

Aha i czy z tego ChalengeQuake3 dużo osób kożysta. Jedynie co mi nie pasuje jasność podczas wybuchu rakietnicy :) I czy jest on tylko przeznaczony do rozgrywki z botami, bo jak dołączyłem się do serwera to neistety już nie działał :(

__

Użytkownik
yeltzyn

2008-02-16 14:55:22

Nie działa na serwerach na ktorych jest wlaczone PB (PunkBuster)

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
yeltzyn

2008-02-16 14:59:21

Umiesc gdzies to cfg, podaj link i sie zobaczy co z nim nie tak.

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
S@deK

2008-02-17 23:08:43

Jak skończe mojego cfg bo niestety musze zacząć od początku to go umieszcze. Mam pytanie jeszcze odnosnie myszki bo problem mam z doborem sensa. Czy lepiej ustawić w opcjach myszki 1800dpi i rate 1000Hz i mniejszą czułość w grze czy odwrotnie?? i czy właczenie cl_mouseAccel X – powoduje akceleracje wsteczną gryzonia czy tylko związane jest z mocą obroty przy szybkim ruchu myszką ??

__

Użytkownik
yeltzyn

2008-02-18 09:21:54

rate mozesz zostawic 1000 jak chcesz
1800dpi = 360* na 0,5cm podkladki, wystarczy ci 400 (mozesz dac 800 zeby poczuc sie lepiej, ze nie wykorzystujesz w pelni mozliwosci myszki)

cl_mouseaccel nie powoduje zadnej akceleracji wstecznej, to tylko opisana przec ciebie "moc obrotu"

__
więcej sprzętu niż talentu

Użytkownik
maniek1986

2008-02-18 15:18:42

www.biblia.up.pl - najlepszy adres Biblii Quake 3 (najwięcej odnośników)

__

Użytkownik
S@deK

2008-02-18 17:33:53

Co do BibliiQ3 to tak jak pisałem, już ją przerobiłem całą i nie znalazłem dla siebie odpowiedzi :)
Rozumiem,że 900 dpi mi wystarczy. Jednak czy będzie różnica między tym jeśli mam ustawione dpi na 1800 i sens w grze na 2.6 oraz mouseaccle na 0.1 w porównaniu z ustawieniem na 900dpi sens na 5 oraz mouseaccele na 0.1 (wiem, że jeszcze czułość myszki w sterownikach nalezy uwzględnić) Jednak czy takie ustawienia zaminy dpi mają jakis wpływ ?? Bo przecież jeśli ustawie 900dpi to zwieksze sens, jeśli zas zwiększe dpi to zmniejsze sens :)

__

Użytkownik
S@deK

2008-02-20 18:46:24

Napisze ktoś czy jest jakaś różnica między ustawieniami, które podałem wyżej ?? odnośnie dpi i sensu w grze :) Gdzieś wyczytałem, że 800dpi (w razerku moge ustawić 900dpi) jest lepsze dla tych osób którym się ręka bardziej trzęsie - czy to prawda ??

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

1209 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie