Społeczność

Dostosuj

Społeczność

Społeczność F.E.A.R. rozmiarami nie może się niestety równać z najpopularniejszymi grami, takimi jak Counter-Strike czy Call of Duty 2. Nie jest to jednak, jak sądzi wielu, gra martwa. Nie jest, odkąd została darmowa, bo wcześniej, trzeba przyznać, z liczbą graczy nie było najlepiej. W tej chwili jednak zarówno ilość zespołów jak i samych graczy jest dosyć stabilna.

Polska społeczność F.E.A.R. skupia się wokół strony fear.org.pl. Były wprawdzie przymiarki do stworzenia konkurencyjnego serwisu (między innymi na owned.pl) jednak spełzły na niczym i fear.org.pl zrzesza dziś całą rodzimą scenę graczy F.E.A.R.

Wokół strony tej powstały także różne rozgrywki, na czele z FCL (FEAR Combat League), która doczekała się czterech sezonów, oraz serią fear.org.pl cupów, trwających jeden - dwa wieczory.

Europejska scena gry zrzesza się przede wszystkim wokół organizacji ClanBase. Przed ostatnimi wakacjami działalność zakończył serwis GoFEAR.com, prowadzony przez ceceda z noxious - najlepszego polskiego i europejskiego teamu w historii F.E.A.R. który jednak zakończył działalność wiosną ubiegłego roku. Brak anglojęzycznego "serwisu scenowego" probował wypełnić justfear.eu, jednak dość szybko został zamknięty i zapomniany. Graczy F.E.A.R (a ostatnio także i ET: Quake Wars) nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że autorem serwisu był admin ClanBase słynący ze swego nieudacznictwa - Matsy.

W Polsce działa kilkanaście zespołów (nie licząc zbiorów ludzi, którzy zajmowanie ostatnich miejsc na serwerach publicznych przy jednoczesnym noszeniu taga w nicku uznają za grę klanową). Polacy zawsze plasowali się w ścisłej czołowce europejskiej. Nie licząc noxious, którzy w swoim czasie zupełnie dominowali na scenie, w F.E.A.R grała także Armia Krajowa, znana bardziej z Quake 2 i 4, a będąca jednym z najlepszych teamów w Europie w trybie CTF. Nie można także zapominać o fear us , jednak ten zespół mimo, że teoretycznie od poczatku swojej przygody z F.E.A.R mieścił się w czołówce europejskiej we wszystkich trzech najpopularniejszych trybach (TDM, CTF oraz Control), nie osiągnął w turniejach ClanBase nic więcej niż zdobyte dwukrotnie czwarte miejsce. Na pocieszenie gracze fear us dominowali w ladderach CB (na pięć drabinek zajmowali w sowim czasie trzy pierwsze i dwa drugie miejsca).

Wymienić można także psy, ale ten zespół praktycznie przestał istnieć po zbojkotowaniu jesiennego sezonu OpenCUp (z powodu zmiany zasad). Psy mogą poszczycic się tym że są jedyną oprócz noxious drużyną, która wygrała polską ligę FCL. Co prawda było to już po wycofaniu się nx z gry, niemniej jednak sukces gody odnotowania. Ostatnim godnym wymienienia zespołem jest 9mm - który kiedyś pełnił funkcję "chłopca do bicia", ale systematycznie awansował w hierarchii scenowej, aż, po wycofaniu się innych czołowych ekip, wspiął się na szczyt. W tej chwili marka 9mm została zarzucona,a gracze tego zespołu grają w Call of Duty 4 jako The Mafia, radząc sobie z resztą całkiem przyzwoicie.

Na dzień dzisiejszy na pozostałościach sceny F.E.A.R trwa już raczej wegetacja w oczekiwaniu na kontynuację hitu Monolith, czyli Project Origin (który ma się ukazać za kilka miesięcy). Sam Combat wydaje się trzymać nieźle, jednak mowa tu tylko o serwerach publicznych. Rozgrywek klanowych jest jak na lekarstwo. Co nie znaczy oczywiście, że nie można dać grze szansy.


Wstęp | Ściągnięcie i instalacja | Specyfika gry | Tryby gry | Społeczność | FAQ

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

101 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2019

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie