Ściągnięcie i instalacja

Dostosuj

Ściągnięcie i instalacja

Wymagania sprzętowe:
 • Procesor Pentium 4 1.7 GHz lub odpowiednik
 • 512MB RAM
 • Karta graficzna 64MB kompatybilna z DirectX 9.0
 • ~2GB miejsca na dysku
 • Karta dźwiękowa
 • Windows 2000/XP

Jak już pisałem, F.E.A.R Combat to gra samodzielna, i co najważniejsze, darmowa. Jest to po prostu wydzielony tryb multiplayer F.E.A.R. jest on zarazem w pełni kompatybilny ze sklepowa wersją Strachu, która aktualnie kosztuje 19zł. Mamy więc do wyboru sam tryb wieloosobowy za darmo, lub multiplayer i single player za niecałe dwadzieścia złotych. Wybór należy do nas.

Dziś interesuje nas jednak Combat. Skoro jest on darmowy, to znaczy, że możemy go legalnie pobrać z internetu. Oto odnośnik do serwera Sierry, skąd możecie pobrać grę bezpośrednio na dysk. Oczywiście znajduje sie ona także w wielu innych miejscach, np. na torrentach, więc jeśli ktoś preferuje taką formę pobierania, może nią zdobyć i F.E.A.R. Będzie to oczywiście, w przeciwieństwie do znakomitej większości plików pobieranych za pomocą sieci p2p, transfer całkowicie legalny.

Pobierz F.E.A.R Combat

Pewnym problemem może byc rozmiar pliku instalacyjnego. Gra waży 1.8 GB, a więc pobieranie może potrwać dłuższą "chwilę". Trzeba przy tym pamiętac, że F.E.A.R był w swoim czasie wydarzeniem, jeśli chodzi o jakość grafiki i efektów, i chociaż od tamtej pory trochę czasu upłynęło, to gra wciąż zapewnia znacznie lepsze doznania audiowizualne, niż jakikolwiek inny darmowy tytuł.

Sam czysty Combat, to jednak wersja 1.07, podczas gdy najnowsza oznaczona jest numerem 1.08. Musimy więc zainstalować ważący kilkanaście megabajtów patch. Plik możecie pobrać z downloadu naszego serwisu, oto link.

Pobierz patch 1.07-1.08 do F.E.A.R Combat

Sam klient gry do rozpoczęcia rozgrywki jednak nie wystarczy. Potrzebujemy także cd-keya, który można, podobnie jak samą grę, dostać za darmo w internecie. Służy do tego strona joinfear.com. Żeby na nią wejść, trzeba podać datę urodzenia - osoby poniżej 18 lat nie zostaną wpuszczone. Dane nie są jednak w żaden sposób weryfikowane, klucz może wiec dostać i piętnastolatek, o ile oczywiście nie zawaha się popełnić w tym celu drobne kłamstwo. Potem trzeba wypełnić krótką ankietę, która również nie będzie weryfikowana. Dodam tylko, że przysparzająca najwięcej problemów rubryka "Zip/Postal Code" to po prostu kod pocztowy. O ile pozostałe dane mogą być fikcyjne, konieczne jest podanie poprawnego adresu e-mail, gdyż to właśnie w ten sposób zostanie nam przekazany cd-key.

Instalacja gry przebiega już całkowicie standardowo. Po jej zakończeniu trzeba pamiętać o włączeniu systemu zwalczającego oszustów (PunkBuster) w zakładce "client settings" w części menu poświęconej rozgrywce wieloosobowej. Teraz już jesteśmy gotowi do gry.

Wstęp | Ściągnięcie i instalacja | Specyfika gry | Tryby gry | Społeczność | FAQ

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

151 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2019

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie