Rozgrywki

Dostosuj

Rozgrywki

Tym razem swoją uwagę skupimy właśnie na najpopularniejszych dla sceny Call of Duty 4: Modern Warfare zawodach, takich jak ClanBase czy Electronic Sports League, ale także na imprezach LAN-owych cieszących się popularnością wśród najlepszych drużyn w Europie. Dzięki przeróżnym turniejom i ligom, zmagania w sieci mogą stać się jeszcze bardziej ciekawe, a coraz wyższy poziom rywalizacji dostarcza więcej niezapomnianych wrażeń. Właśnie dlatego warto urozmaicić swoją przygodę z trybem dla wielu graczy, a jeszcze jednym czynnikiem, dla którego warto tego dokonać, jest możliwość wygrania różnego rodzaju nagród.

Na pierwszy ogień weźmiemy wspomniane przed momentem centrum ligowe ClanBase, które wiedzie prym w świecie e-sportowym pod względem ilości graczy, klanów i oferowanych rozgrywek. Za pomocą tego serwisu możemy współzawodniczyć w wielu przedsięwzięciach, poczynając od zwykłych drabinek od 1 na 1 do 6 na 6 przeprowadzanych we wszystkich trybach gry, przechodząc przez takie turnieje jak OpenCup, EuroCup i kończąc na Pucharze Narodów, w którym jak sama nazwa wskazuje, bój toczą reprezentacje krajów. W wielu inicjatywach CB najlepsze ekipy są nagradzane zarówno gotówką, jak i nagrodami rzeczowymi.

Odwiecznym rywalem wyżej wymienionej ligi jest Electronic Sports League, która w przypadku przynajmniej polskiego odłamu zawodników CoD4 nie cieszy się aż tak dużym powodzeniem jak CB, ale również ma wiele ciekawych propozycji dla drużyn tej platformy. Na główną uwagę w tym przypadku zasługuje projekt ESL Major Series, będący jednym z najbardziej prestiżowych zmagań i przyciągający sporą liczbę najlepszych formacji ze Starego Kontynentu. Poza tym, w ESL również mamy wiele drabinek, lig i innych turniejów, jak np. jednodniowe zawody. Polskim odpowiednikiem tej ligi jest GameBite.

CODQCUP to akcja wywodząca się jeszcze za czasów Call of Duty 2 będąca pomysłem włodarzy serwisu callofduty.se. Każda edycja tego turnieju opatrzona jest wieloma cennymi trofeami, a udział w nim zawsze biorą znane na scenie marki. Z internetowych wydarzeń należy jeszcze wymienić między innymi coraz bardziej popularną, już nie tylko na rodzimym podwórku, nową grupę medialną kryjącą się pod nazwą GameMod League. Za sprawą tego serwisu zespoły czwórki dostają kolejne zawody różnego typu, gdzie do zgarnięcia są cenne nagrody.

Ostatnią na liście w kategorii internetowych rozgrywek jest liga gier komputerowych Heyah Logitech Cybersport powered by Komputronik, w ramach której organizowanych jest wiele poważnych spektakli. Niejednokrotnie jej przedstawiciele aranżowali rozgrywki dla zarówno pojedynczych graczy jak i całych drużyn, kiedy to za każdym razem do zgarnięcia były cenne nagrody rzeczowe. Największym programem do tej pory, jaki spreparowała ekipa HLC są Oficjalne Ligowe Mistrzostwa Polski. Dla sceny CoD4 jest to pierwszy sezon Heyah Logitech Cybersport. Oprócz tego, marka HLC przeprowadziła kilka innych mniejszych zawodów cieszących się również dużą popularnością.

Jeśli chodzi o imprezy LAN-owe, czyli turnieje rozgrywane w sieci lokalnej to w przypadku Call of Duty 4: Modern Warfare jest ich znacznie więcej w porównaniu z poprzednią częścią tej gry. W Polsce było już kilka takich wydarzeń, a jeszcze więcej było ich w całej Europie. W naszym kraju odbyły się między innymi takie turnieje jak pierwszy ojczysty LAN CoD4, czyli Poznań Game Arena oraz KODE5, a także Electronic Sports World Cup i Lublin Game Party. Do ważniejszych zawodów rozgrywanych poza granicami Polski można zaliczyć Multiplay i-Series oraz Crossfire Devoti Challenge 4.


Wstęp | Instalacja | FAQ | Tipsy | Społeczność | Rozgrywki | Strategia

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

255 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2019

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie