FAQ

Dostosuj

FAQ

Zaczynając granie w nową grę, zawsze nasuwa się wiele pytań. Tak samo jest z America's Army. Początkujący mają bardzo dużo problemów, a różniący się od innych sposób gry w AA może zaskoczyć nawet weteranów internetowej rozgrywki. Jak każda gra, America's ma swoje specyficzne nazwy, określenia. Działanie serwerów i korzystanie z nich jest również odmienne niż w innych grach. Postaram się tutaj odpowiedzieć, na najczęstsze pytania zadawane przez początkujących w America's Army. Na pytania, których nie opisałem, z chęcią odpowiem.

Gdzie można kupić America's Army?
Jak już wcześniej pisałem, AA jest grą całkowicie darmową. Można ją ściągnąć ze strony oficjalnej. Gra się w nią bez żadnego klucza, nie ma specjalnych kont, za które trzeba płacić, ani bonusów.

Jaka jest aktualna wersja gry?
Aktualna wersja to 2.8.3.1. Została ona wydana prawie dwa miesiące temu. Kolejne aktualizacje w AA wydawane są bardzo często (w porównaniu do innych gier) i możemy spodziewać się 3-4 rocznie.

Czy mogę grać w AA na starej wersji?
Oczywiście, ale musisz się liczyć z tym, że na starszych wersjach jest bardzo mało serwerów i często nie ma na nich graczy. Najpopularniejsze, stare wersje to 2.5, która działa z Linuxem, i 2.6.

Ile osób musi mieć klan, który chciałbym założyć?
Standardowym trybem rozgrywki jest 4vs4 i w nim odbywają się wszystkie prestiżowe turnieje. Oczywiście są również inne opcje. Kiedyś bardziej popularny 6vs6, w którym co jakiś czas powstają nowe turnieje. Sporadycznie organizowane są również rozgrywki w 5vs5, 2vs2 i 3vs3. Tryb 1vs1 zarezerwowany jest raczej dla ladderów.

Czy w America's Army są cheaterzy?
Tak, tak samo, jak w innych grach w AA również występują cheaterzy. Na szczęście dzięki całkiem sprawnie działającym zabezpieczeniom antycheaterskim jest ich znaczniej mniej niż w innych grach. Oszustwa w AA są podobne do tych np. w CS-ie.

Jakie kary obowiązują za oszukiwanie?
Oprócz PunkBustera, który w AA działa bardzo sprawnie, są trzy podstawowe organizacje antycheaterskie. Są to: ACI, AAON i AASA. Jeżeli zabezpieczenia którejkolwiek z nich zauważą w naszej grze jakieś niedozwolone zachowania, zostajemy zapisani w ich bazach danych. To zazwyczaj uniemożliwia dołączenie do jakiegokolwiek klanu, nawet po zmianie konta gry. W skrajnych przypadkach, oprócz bana na serwerze, możemy dostać hardware ban. HW ban polega na zapisaniu numeru seryjnego płyty głównej, na której używało się cheatów i uniemożliwienie włączenia gry z nią.

Czy mogę zrobić własny serwer w AA?
Tak. Jest to możliwe, ale pingi na takim serwerze zazwyczaj nie są zadawalające, a ustawienie go jako serwera publicznego zupełnie mija się z celem. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno profesjonalnego serwera z firmy hostingującej. Polecam Shooters.pl.

Jak zmieniać ustawienia serwera?
Żeby zmieniać ustawienia serwera, trzeba mieć "adminkę" na serwerze, czy mieć dostęp do panelu admina. Uruchamia się go przez naciśnięcie F12. Możemy w nim zmienić tryb gry z "normal" na "tournament", mapę, czas gry.

Co to Tournament?
Tournament to ustawienia serwera, które są używane podczas rozgrywania meczów ligowych. Można w nim ustawić ilość rund na stronę, długość rundy pomiędzy stronami (tzw. planingu) itp.


Wstęp | Instalacja | Treningi | Społeczność | Rozgrywki | Strategia | Triki i tipsy | FAQ

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

101 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2019

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie