Położyli lachę na esp...

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
GLoo

2010-01-25 16:41:09

to był chyba crk ? (moge sie mylić)

__

VIP
Mateck

2010-01-25 16:48:09

Czasy, w ktorych ludzie pisali na esports.pl czy innych tego typu serwisach z zamilowania, dla wlasnej satysfakcji, wedlug mnie dawno juz odeszly. W Polsce jest moze kilka osob, ktore robia to nadal z w/w powodow. Aby przywrocic ten serwis do swietnosci (czy tez utrzymac inny), potrzeba pieniedzy. Wiekszosc piszacych to dorosli lub prawie dorosli ludzie, ktorzy robia to dla tych x zlotych. Za darmo nie wylapie sie dobrych redaktorow.

Nec mowisz o tym, zeby dac wladze nowym. Wiekszosc tych nowych, jak np. ty, albo nie potrafi pisac, albo ma nie po kolei w glowie. Kazdy ci powie, ze zachowujesz sie idotycznie. Piszesz byle co, nawet sie porzadnie nie zastanowisz nad tym, co wklepujesz w te klawiature. Najlepiej zebys zamilczal. I prosze, nie odpisuj do mnie, bo nie chce sie z toba wdawac w dyskusje, bo nie potrafisz jej prowadzic. Moze z rowiesnikami tak, ale ze starszymi ludzmi ci to nie wychodzi. I jeszcze jedno - VIP-a dostaje sie tutaj za jakis wklad w ten serwis. Ty tez go masz, ale w ogole niepotrzebny i niepozyteczny. Pelnisz funkcje tutejszego szkodnika - sam sobie na to zapracowales. Do tego masz czelnosc wyzwac osoby, ktore nawet nie wiesz odkad tutaj sa i co zrobily.

Powodem coraz slabszej kondycji esports.pl jest “polozenie lachy przez wlascicieli na serwis”. Nie ma kasy, nie ma redaktorow. Rml i tbla probuja cos wskorac i chwala im za to, bo szkoda, zeby cos tak poteznego upadlo. Brak kasy na redakcje to glowny powod dla ktorego odszedlem. Pewnie nie tylko ja. Odkad mamy obecna strone, wszystko zaczelo sie psuc, a do tego od nowego roku nie ma kasy na redakcje, co bylo gwozdziem do trumny, ktora, mam nadzieje, uda sie otowrzyc. Po co mam pisac za friko, jak moge to samo robic za pieniadze.

Gadanie o powrocie starej ekipy tez sa bezsensu. Uwazacie, ze dorosli ludzie majacy prace, rodziny itp maja czas na takie niskodochodowe pierdoly? Jak dla mnie, to dobry sposob, zeby sobie dorobic - nawet jesli sie studiuje czy ma czas po pracy, ale stara gwardia to grupa ludzi, ktorzy juz nie maja za bardzo na to checi i czasu. Jak dla mnie, to osoby, ktore tutaj sie uczyly pisac, odwalaja teraz na innych serwisach kawal dobrej osoby. Badz co badz praktycznie kazdy, kto pisal na esp co najmniej rok, jest swietny w swoim fachu.

Co do Cod-a, to jest w tym sporo prawdy. Az mi czasami wstyd, ze pisze dla takich ludzi. Zachowuja sie idiotycznie i arogancko w stosunku do innych. Niektorzy nie potrafia nawet poprawnie nazwac temat na forum. Sa jednak wyjatkowe osoby - przewaznie sa to te, ktore nie wdaja sie w glupie dyskusje z ciotami (sorry, ale nie mam innego okreslenia na nich). Niestety jest ich naprawde niewiele. Przykladami jak dla mnie sa: monthy, natka.

Powodzenia rml i tbla, bo chyba tylko wy mozecie jeszcze cos zdzialac.

__

Były Redaktor
so0fka

2010-01-25 17:15:46

@mateck
zdaje się, że się mylisz ; )

http://soofka.pl/napinka.jpg

__

Redaktor Naczelny
rml

2010-01-25 17:50:39

Ze swojej strony dodam tylko, że po raz kolejny pożegnaliśmy NECa.

__

VIP
Mateck

2010-01-25 18:02:21

soofka, fajnie podsumowales moj esej : D

__

VIP
HS_sawik

2010-01-25 18:08:36

Nigdy nie byłem specjalnie związany z esp, bliżej mi było do innych serwisów ze względu na pewne animozje na linii hstv-esports.pl, natomiast nie mam wątpliwości, że pewien regres w poziomie artykułów, newsów - generalnie dziennikarstwa na tym serwisie nie wynika wyłącznie z sytuacji wewnątrz esports.pl (braku pieniędzy i tak dalej) a również z pewnej tendencji w esporcie. Mam wrażenie, że ostatnie wymiany 'starych na nowych' były mniej owocne niż te, które mialy miejsce jeszcze pare lat temu. Odeszło zdecydowanie więcej wartościowych osób, niż pojawiło się na ich miejsce. Kwestia kryzysu, braku perspektyw i motywacji - nie wiem, niewątpliwie jednak dziennikarstwo esportowe z każdym miesiącem kuleje coraz bardziej. A szkoda, bo kiedyś było naprawdę nieźle...

__

VIP
pablopl16

2010-01-25 18:24:17

dla mnie osobami które mogą sprowdzić ten serwis na normalną drogę są osoby które potrafią coś napisać z głową ,poprzeć to kilkoma,a nawet kilkunastoma argumentami np, qwe czy nicea,
chociażby dyskusja o MJ fakt jest to może nie poważny temat i nie odpowiednie forum na tego typu dyskusje ale mimo wszystko poziom i zaawansowany styl pisania robi wrażenie, niech qwe pisze pierdoły (nawet czasem ciekawe) o rożnych teoriach spiskowych ale nie możecie się ze mną nie zgodzić że jest to chyba jedyny użytkownik tego forum który potrafi napisać coś na ponad 2-3 strony, dziekuje

__

VIP
j3sh

2010-01-25 18:52:24

No oni to piszą niezłe tasiemce :P

__

Użytkownik
qwe

2010-01-25 20:59:50

@nicejoke
Mocno do serca wziąłem sobie rady KonradaM z HSTV i już pierdół pisać nie będę (przynajmniej będę się starał nie pisać pierdół) a forme wszystkich moich tematów jak i odpowiedzi do nich zmienię.

Zresztą formę wypowiedzi już teraz widać, że zmieniłem.


Muszę przyznać, że nie sposób nie zgodzić się z tym co napisał Sawik.
Esport już nie jest nowością i to wszystko nie pędzi do przodu tak jak dawniej, więc nie powoduje to takiego zapału i poświęcenia jak to było dawniej.

__

Użytkownik
ank3l

2010-01-25 21:32:23

@nicejoke

Przyznaje ci racje

__

Użytkownik
Goods

2010-01-25 21:41:27

Proszę ekipę esports o nie kasowanie mojej wypowiedzi.
W planach mam założenie bloga, który będzie poświęcony esportowi. Mam serwer www, domenę kupię. Nie ma szans, żebym takie przedsięwzięcie poprowadził sam. Obecnie piszę na http://rkarbowski.info/. Więcej nie powiem. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam - [email protected]

Pozdrawiam.

PS. Nikt nie dostanie za to kasy.

__

Użytkownik
Sprzatacz

2010-01-25 22:15:54

Heh, w sumie taki onet sie tu zrobił, a to “nowe” esports nie ma nic wspólnego z tym z 2003 roku. Nowe esp to jakiś żart i kompletna amatorszczyzna dla dzieci coda. Spuścić zasłone i do domu.

__

VIP
postal1

2010-01-25 22:41:10

co by nie mowic - przestalem zagladac regularnie na esp.pl z uwagi na coda. na to cale gowno jakie reprezentuje gracze tej sceny. po prostu szkoda czasu na czytanie tej zenady

__

VIP
zoom

2010-01-25 23:05:35

No wlasnie... i serio nie odpisuj mi bo znow bo uzyjesz 10 zbednyh slow besztajac mnei i scene, chyba chcesz zablysnac kolejny raz... daruj sobie juz

Masz rację, daruje sobie mistrzu ortografii oraz ciętej riposty. Na to co robisz i prezentujesz nie ma lekarstwa.

__
Play more promode.

Użytkownik
majan

2010-01-26 02:48:50

@zoom

największa napinka ever z tego co ja pamiętam była wtedy jak stwierdziłeś że w miesiąc, dwa będziesz cisnął czołówkę sceny ze swoją drużyną. więc bądź co bądź możesz czuć się częścią cod-napinki i przestać najeżdżać na cOwa od mistrzów ortografii...

_______

a tak żeby trzymać się tematu, to moim zdaniem esp.pl zawsze stawiało sobie za wysoko poprzeczkę. już dawno temu trzeba było nią obniżyć, kiedy zaczynało brakować redaktorów. pamiętam sam, że za czasów świetności ciężko było się tu dostać i po napisaniu kilku newsów zrezygnowałem, ponieważ nie chciało mi się siedzieć nad jedną, mało istotną informacją o noname’ach zza granicy masę czasu.

w gadaniu nec’a jest więc trochę prawdy. może rzeczywiście wystarczy przyjąć młodych, ambitnych, chętnych pracować za friko redaktorów, którzy może nie są do końca profesjonalni i popełniają błędy, aniżeli szukać profesjonalistów i tracić poprzez to czytelników.

dla mnie osobiście nie liczy się piękna oprawa. oczywiście musi się to trzymać jakiegoś poziomu, ale mimo wszystko nie wchodzę tutaj, żeby napalać się na stylistykę, tylko żeby zdobyć jakieś informacje. często wystarczą trzy zdania, aniżeli cały monitor wypełniony tekstem.


a to zgarnianie winy na scenę coda jest trochę bez sensu. zauważcie że dzięki tej scenie esports w ogóle jeszcze istnieje. bo które newsy mają więcej niż kilkanaście komentarzy? te o cs? o sc? fifa? nie! właśnie o cod!
może i napinka zaniża poziom, ale wątpię żeby przez nią było mniej odwiedzin...

__
Pozdrawiam!

Użytkownik
massa

2010-01-26 08:19:00

Może nie jestem za bardzo związany esp, ale...
1.Skarżycie się na poziom redakcji-to że newsy przychodzą z 1-2 dniowym opóźnieniem to nie znaczy, że ktoś jest kiepski. To i tak nieźle w porównani z cs.pl, gdzie czasem przez kilka dni nie ma żadnych newsów a potem się wysypują jak konfetti
2.mrk nie jest dzieciakiem, 18 ma :D, znam jego styl pisania dość dobrze, a jak nie wie on kto jam jest, to niech spojrzy poniżej

M@$SA

__

Użytkownik
yeltzyn

2010-01-26 08:31:05

Jedną z szans na uratowanie serwisu może być zmiana podejścia do pojęcia 'redakcja'. Moim zdaniem bez pieniędzy ciężko będzie pozyskać etatowych pisarzy, należy więc oddać możliwość pisania/umieszczania newsów w ręce użytkowników serwisu. Mam na myśli serwis (dość specyficzny) esreality.com, na którym kiedyś ten portal się wzorował.

Tylko czy są takie możliwości techniczne (kod strony a on tu już zupełnie inna para kaloszy). Na pocieszenie zostaje jeszcze ostateczna ostateczność, odejście od pisania i przeniesienie sie na forum - czyli to czym obecnie jest board et.

__
więcej sprzętu niż talentu

Redaktor Naczelny
rml

2010-01-26 09:00:48

Jeśli ktoś chce pisać i jest skłonny robić to bez pieniędzy to nasze maile i komunikatory działają, wystarczy sie zgłosić.

__

Użytkownik
Lexie

2010-01-26 09:44:59

Och, czyżby? To jak to jest, że na swojego maila, którego wysłałam bodajże 5 stycznia, do dziś nie dostałam żadnej odpowiedzi? Hm?

__

Użytkownik
massa

2010-01-26 11:10:13

yeltzyn ja dla nsports pisze dla przyjemności, nie dla kasy

lexie-tez pisałem i nic z tego

__

Użytkownik
bangladesz20

2010-01-26 11:51:01

@massa - z tego co wiem to nsports leży już od kilku miesięcy chyba.

__

Redaktor
mrkkk

2010-01-26 13:13:24

#massa
nSports jest zamknięte od końca listopada ze względu na brak redaktorów i jak się domyślam wycofanie się Qpada (czego nie jestem pewien). Duży wpływ na to miało też to, że Free Frag nie mógł poświęcić tyle czasu serwisowi, ile ten wymagał.
W gwoli ścisłości byłeś tam chyba człowiekiem od tworzenia zakładów, a nie redaktorem.

__
Pozdrawiam.

Użytkownik
massa

2010-01-26 13:39:27

1nSports jest zamknięte od końca listopada ze względu na brak redaktorów i jak się domyślam wycofanie się Qpada (czego nie jestem pewien)“
To ja wiem
2.Duży wpływ na to miało też to, że Free Frag nie mógł poświęcić tyle czasu serwisowi, ile ten wymagał.

To tez wiem bo widze po jego logach na gg i steamie
3.W gwoli ścisłości byłeś tam chyba człowiekiem od tworzenia zakładów, a nie redaktorem.
To że tak jest w redakcji napisane, to za wiele w chwili obecnej nie znaczy
Właśnie z tego względu jestem również Redaktorem Naczelnym, choć niewiele osób o tym wie

ps-WWO od kilku lat nie istnieje :P

__

Redaktor
mrkkk

2010-01-26 14:00:12

#massa

Za wiele w chwili obecnej nie znaczy, bo portal jest zamknięty.

Co do WWO to się mylisz. Płyty „W Witrynach Odbicia” czy „W Wyjątkowych Okolicznościach” do najnowszych nie należą, jednak WWO od kilku lat jest projektem zawieszonym, co nie znaczy, że nie istnieje...

__
Pozdrawiam.

Użytkownik
SKY`General

2010-01-26 14:07:16

yyy ktos tam na poczatku cos pisal o warsztacie pisarskim. Jaki warsztat? W esporcie (nie mam na mysli tej strony, tylko ogolnie e-sport) nigdy nie bylo prawdziwego warsztatu pisarskiego, jaki mamy w pro portalach i powaznych gazetach czy tygodnikach. To, ze ktos tam zaczal jakies dziennikarstwo na I czy II roku (moze niektorzy nawet kontynuuja) i dostal jakies podstawy, to nie znaczy, ze ma warsztat pisarski, bo jeszcze sporo mu brakuje - wystarczy porownac czarno na bialym.

To tyle w kwestii formalnej, a co do meritum - “pisatielstwo” leci w dol, bo wysypalo sie sporo osob, na salonach zaczela krolowac kasa, ktora w tym przypadku podzielona na X osob nie jest duza oraz jest inne zapotrzebowanie uzytkownikow - oni juz nie chca elaboratow w niusach. Chca proste, konkretne info, czyli np. 2 akapity po pare zdan i do widzenia. Po co komu nius na caly monitor, gdzie i tak nie zostanie przeczytany w calosci?

__

VIP
Krypton

2010-02-17 09:14:12

Mamuniu! Kiedy ja ostatnio tutaj bylem, gdzie ja uzbieralem prawie 5000 komentarzy i tyle innych rzeczy :).

Tak mi sie dzisiaj przypomnialo o serwisie jak mi w TV mignal jakis news o komputerowym graniu. Milo, ze ten serwis w ogole istnieje. Niedlugo zblizaja sie 7 urodziny!

Nie bede nic sie wypowiadal o poziomie pisania bo nawet nie przeczytalem wiecej niz 2 newsow.

Kiedys na pewno bylo inaczej, pamietam, ze przez pewien okres Igor, sxl, Lucas i ja wysrubowalismy poziom pisania do bardzo wysokiego poziomu. Ile bylo klotni o dlugosc newsow... Dlatego pamietam, ze powstal odnosnik “czytaj dalej” aby rozwijac newsy lecha, ktory skrobal teksty dlugosci esejow. Ale ilu bylo takich pasjonatow na eSp? Parunastu? Pewnie kilku...

Naprawde ciezko trafic zeby nagle o angaz w redakcji poprosilo 4-5 swietnych redaktorow, jeden od lig, drugi od newsow, trzeci od wywiadow i w dodatku fajnie jakby kazdy znal sie swietnie na 2 grach.

Ja poziomu tamtego pisania upatruje w pewnej “jakosci” sceny Q3. Wg mnie razem z CS byly to gry, ktore stworzyly pro-gaming w takim wymiarze, jakim go znamy obecnie. Mowie o fpp, nie ma co podwazac wartosci Starcrafta.

Nie bede juz dalej zanudzal. Fajnie, ze serwis istnieje, moze lata swietnosci ma przed soba dopiero?

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2010-02-17 13:16:06

Zresztą nieważne. To nie istotne...

__

  • 1
  • 2

Warning: getimagesize(http://soofka.pl/napinka.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

190 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie