Komputer - pod TV

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
blacktyger

2009-09-30 11:21:32

Chciałem się przypiąć do poprzedniego tematu, ale zważywszy na aktywność na forum pewnie nikt by nawet nie zauważył więc zrobię to w spamerskim stylu ; ).

Już od jakiegoś czasu planuję złożyć komputer typowo pod TV, stwierdziłem, że kupowanie co roku nowych odtwarzaczy z manty po każdym boomie na nowe sterowniki nie ma sensu. Dodatkowo wyposażone w WiFi pozwala nam przysłać dane po całym domu, można podpiąć PADy i pograć 'prawie jak' na konsoli, podpiąć neta, zakupić jakiś zestaw pilot+irda i mieć sterowanie z fotela. Za rok jak stanieją blureje to wymienić napęd.

Ostatnio miałem możliwość testowania Fujitsu (jeszcze Siemens) za niecałe 1,5k (model bodaj SI 3353). W skrócie:

HDMI, Optyk, 10X USB, 150W zasilacz, ładny i na prawdę mały, WiFi / 1GB LAN
E5200 / 3GB RAM / GF 9200 - i tu jest bolączka na niektórych filmach 1080p ciął.

Wszystko inne super sprawa, podłączony do kilku TV 40+ (Sony, Samsung, SHARP) świetnie się prezentowało.

Pogooglałem troszkę i okazało się, że zaczynają wychodzić płyty MINI-ITX, są już na dual Atomach (1,6GHZ) z GF 9400. Ceny 400-600zł. Nie mam pojęcia jak taki procesor będzie się sprawiał przy filmach / słabszych grach. Do tego obudowy są troszkę drogie :/.

Ktoś z Was ogarnia temat i myślał o czymś takim / ma takie coś?

__

VIP
blacktyger

2009-09-30 11:23:34

Płyta od ZOTAC: http://www.frazpc.pl/news/27114-Miniaturowa_plyta_miniITX_od_Zotac

__

Były Redaktor
raul

2009-09-30 12:32:56

manta jest do dupy, w tej samiej cenie kupisz pioneera krv. jedyna przewaga manty to ze czyta wiecej formatow napisow, ale laser ma do dupy.

ps. a jak bardzo chcesz kompa to polecam jakiegos radka hd a nie gf-a. poki co niestety, albo stety bezkonkurencyjne.

__

Użytkownik
wiecek.

2009-09-30 13:44:22

kup za 1k netbooka na którym odtworzysz śmiało HD :P

__

Użytkownik
szczepany

2009-09-30 17:13:28

@raul - pytanie mam, w czym są bezkonkuencyjne, jeżeli sie dowiesz to napisz!!

__

VIP
blacktyger

2009-10-01 18:52:12

Troszkę nie o to mi chodzi, ja komputer mam i nie narzekam (właśnie na radku) ; - ).

Dziś go podpiąłem pod TV i wiem już jedno - na 100% pójdę w tę stronę. Kabel DVI - HDMI kupiłem za 40zł, a obraz żyleta (37” TV). Dźwięk niestety musiałem podpiąć trzema kablami Jack 3,5” - 2x Chinch, ale przynajmniej mam 5.1 zawsze (w przypadku SPDiF bywa bardzo różnie z tym przestrzennym). Kartę na sowim kompie mam zintegrowaną ale i tak daje rade.

Testowane na Transformersach 2, 1080p ;].

__

VIP
samolot

2009-10-03 16:13:18

nie ma prawa Ci się ciąć HD na tamtym kompie, rzuc okiem na to

http://www.guru3d.com/article/accelerate-x264-1080p-movies-over-the-gpu-guide/1

__

Użytkownik
Nrafal

2016-09-25 11:58:03

ja też manty nie polecam

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6660 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie