NCVIII: szlagier dla POLSKI!!

Dostosuj

NCVIII: szlagier dla POLSKI!!

Z góry chciałbym przeprosić wszystkich, którzy emocjonują się zmaganiami podczas turnieju ACON5 za zmuszenie ich do przewinięcia strony nieco w dół, ale informacja, którą mam Wam do zakomunikowania, jest tego naprawdę godna. Powiem krótko: to największy sukces w historii polskiej reprezentacji Q3 TDM! Po raz pierwszy nasza drużyna nie dość, że stawiła czoła utytułowanemu i faworyzowanemu rywalowi, grającemu w bodaj najsilniejszym zestawieniu - to jeszcze była w stanie nie tylko powalczyć, ale zwyciężyć, i to w kapitalnym stylu! Nasz mecz z Rosją jeszcze kilka lat temu z pewnością stałby się klasykiem, z którego demka osiągnęłyby ściągalność na poziomie kilku tysięcy.

Satysfakcja tym większa, że to ten sam pojedynek, który przed kilkoma tygodniami omal nie zakończył się jednym z największych skandali w historii Nations Cupa. Nie będę przypominać całej sytuacji z tym związanej, bo to nie czas i miejsce. Najważniejsze, że spotkanie w końcu się odbyło i było tym, czym pierwotnie miało - wielkim świętem dla polskiej sceny quake'a. Świętem tym radośniejszym, że wyszliśmy ze starcia zwycięsko! Nie chcę już tu pisać, że pokonaliśmy giganta, bo o tym wie każdy. W składzie reprezentacji Rosji zagrały takie gwiazdy trzeciej części Wstrząsu, jak jibo, który dwa sezony temu był gwiazdą Nations Cupa, mikes, będący "żywą legendą" rosyjskich teamów, czy wreszcie Cooller - najbardziej utytułowany gracz ostatnich lat.

My natomiast przystąpiliśmy do meczu osłabieni brakiem avka, który w tym czasie rywalizował w Lublinie o duelowe laury. Pojawił się za to - mimo początkowych wątpliwości spowodowanych stanem łącza - zik, i było to z całą pewnością poważne wzmocnienie siły ognia reprezentacji Polski. Obok nich wystąpiła dwójka sprawdzona w meczu z Słowacją, a więc rav i scar. Duet bardzo mocno niedoceniany przez niektórych sympatyków naszej drużyny, tym bardziej mam zatem nadzieję, że sytuacja ta ulegnie zmianie :) Zwłaszcza, że cała drużyna zagrała wyśmienicie.


Polska [ 2:0 ] Rosja
x
Polska: detal, rav, scar, zik
Rosja: Cooller, jibo, mikes, Prozed
x
Data: 15.05.2005, godzina 20:00
164:145 @ pro-q3dm6 (dema: detal, rav, scar)
201:191 @ q3dm7 (dema: detal, scar)


hide_dot.gifCzytajcie dalej...
Wybór serwera był trudniejszy, niż można się było tego spodziewać - ostatecznie po raz kolejny zdecydowaliśmy się na szczęśliwy dla nas w meczu z Serbami k-play.de, gdzie warunki pingowe były mniej więcej równe (może z lekkim wskazaniem na Rosjan). Nasi rywale jako swoją mapę wybrali oczywiście pro-q3dm6. I nie wiem jak dla Was, ale dla mnie osobiście ten pojedynek był "odczarowaniem" pro6 dla Polaków. Po pięciu latach konsekwentnego zbierania tam batów od potęg, wreszcie odzyskaliśmy Jedyną Słuszną Mapę! Nasi zagrali tam po prostu świetnie, od samego początku udało nam się odskoczyć na około 10 fragów. Najważniejszym sektorem był oczywiście railgun i tu miła niespodzianka - to Polakom udawało się w decydujących fragmentach pozbawiać Coollera, jibo i reszty rg. Chwilami aż trzech naszych graczy - detal, scar i zik - broniło mostka z railem przed naporem Rosjan, podczas gdy rav samotnie starał się zachować porządek w górnej części mapy (rl/ra). Z jakim skutkiem? Oceńcie sami! Nie było w grze momentu, w którym Rosjanie zbliżyliby się do nas na niebezpieczną odległośc, przeciwnie, to Polacy cały czas dyktowali warunki. Mimo to trzeba oddać swoje Coollerowi - mecz naprawdę mu wyszedł, pokazał że także na nieco wyższym pingu potrafi grać swoje.

Nasz wybór padł - po raz drugi w tym Pucharze - na q3dm7. Z kilku powodów. Przede wszystkim, grający skład stanowili w 100% ludzie potrafiący radzić sobie w starciach 1/1, posiadający bardzo dużego skila i lubiący grę "do przodu". Po drugie, deemsiódemka to bodaj najprostsza arena jeśli chodzi o względy taktyczne, a w ostatnich czasach nasza drużyna z różnych względów nie trenowała za dużo. Z kolei skład, który grał, wcześniej sporo razem ćwiczył właśnie na dm6 i dm7, zatem gracze nie potykali się o siebie nawzajem. Jeśli chodzi o przebieg meczu, to najlepiej streścił go nasz najlepszy shoutcaster solar: "przez 4 lata nie widzialem takiej sieki na dm7". Start ponownie po myśli Polaków - szybki ofens w wykonaniu naszej czwórki i już prowadzimy kilkunastoma fragami. Po trzech minutach gry uśmiechnęło się do nas szczęście. Z serwera wypadł Cooller, który akurat czekał na respawn quada, będąc napakowanym po zęby. Nastąpiła dłuższa pauza, podczas której rosyjska gwiazda doszła do ładu ze swoim sprzętem i mecz mógł być kontynuowany. Przerwa posłużyła chłopcom Prozeda, którzy raźno rzucili się do odrabiania strat, wychodząc nawet na prowadzenie! Na szczęście nasi nie załamali się i ostatnie 10 minut to dosłownie wymiana fraga za fraga. Tego się nie da opisać, trzeba po prostu zobaczyć demo - walki o ra, masowe pummele zika, czy w końcu finałowy excellent detala, który dał nam zwycięstwo. Piękny mecz, być może nawet jeden z najlepszych w całej historii Nations Cupa, w którym Rosjanie okazali się bardzo niewygodnym rywalem (ktoś w ogóle spodziewał się innego rozwiązania?). Przez pewien czas stawiali bowiem na obronę z atakami na quada, co chwilami dezorganizowało szeregi Polaków. Ostatecznie wszystko skończyło się jakże szczęśliwie dla naszej reprezentacji, powiem jeszcze, że mieliśmy wspólnie ze stingiem mały dylemat co do obsady czwórki na dm7. W odwodzie cały czas był przecież koston, który czesze na tej mapie jak mało kto. Zdecydowaliśmy się jednak nie zmieniać zwycięskiego składu z dm6 i przyniosło to efekt w postaci wygranej mapy, która pozwoliła nam przypieczętować 2:0 w całym meczu!

Podobnie jak po poprzednim pojedynku z Słowacją, zmusiłem naszych narodowych bohaterów do wysilenia szarych komórek i skomentowania w kilku zdaniach tego, co działo się podczas gry. Tym razem na pewno poczuli się do tego choć odrobinkę zobligowani, bo przecież każdy z Czytelników jest ciekaw, jak nasz sukces wyglądał z perspektywy głównych jego sprawców!
hide_dot.gifdetal
Mecz rozpoczął się z lekkim opóźnieniem. Rosja wybrała dm6, na której spokojnie daliśmy sobie radę. Na naszej mapie (dm7) końcówka meczu była troszkę bardziej nerwowa, jednak dzięki doświadczeniu i odrobince szczęścia udało nam się wygrać.

hide_dot.gifrav
Od początku wiedzieliśmy że ten mecz będzie trudny do wygrania, szczególnie jak się patrzy na nicki takie jak Cooller czy jibo. No ale podjęliśmy walkę. Pro6 chłopaki ładnie zagrali na rg, a dm7 jak to dm7 skakanie i strzelanie z pukawki :D Podsumowując to chyba nikt sie nie spodziewał, że Ruskie nam nie urwa mapy :] albo odwrotnie, że to my im nie urwiemy mapki. Fajnie jest zabijać takie sławy jak Ruski :)) GG!! SCAR JEDZIESZ!!!!

hide_dot.gifscar
dm6: Na tej mapie moją misją było trzymanie rg razem z detalem. Okazało się to bardzo ciężkie do wykonanania, poniewaz Ruscy mocno atakowali raila 2-3 graczami jednoczesnie na 5-10 s. przed pojawieniem. Z pomocą przyszedł zik, który tam ich ładnie czyścil. Dzięki temu na RG zdobywalismy więcej fragów niż przeciwnik. Dodatkowo rav świetnie sobie radził, a quady nie opuszczały areny no i wygraliśmy :P
dm7: biegaliśmy, strzelaliśmy, wygraliśmy. Może w niektórych momentach niepotrzebnie pchaliśmy się na 4 Ruskich :P

hide_dot.gifzik
imo zagraliśmy naprawdę dobrze, każdy z nas wykonał bardzo dobrze powierzone mu zadanie, nie ma zbytnio do czego się przyczepić... jestem zadowolony z gry całej drużyny, szczerze mówiąc dawno nie grałem tak dobrego i opanowanego TDMa, oby takich więcej, gg both

Wobec powyższego sytuacja w grupie D Nations Cupa VIII przedstawia się następująco: z pierwszego miejsca awans zdobywa reprezentacja Polski, wygrywając trzy razy (przy czym raz przez walkower) i nie notując przy tym ŻADNEJ porażki, ani nawet nie tracąc mapy (!). Na drugim premiowanym awansem miejscu znaleźli się Rosjanie, którzy tym sposobem "niechcący" i pewnie w niespodziewany dla nich samych sposób stworzą wielki szlagier playoffów - zagrają bowiem ze Szwecją! To będzie z pewnością gigahicior, my za to zmierzymy się z drugą drużyną grupy C, jaką jest Holandia. Faworyta meczu - zwłaszcza w kontekście wyniku z Rosjanami - wskazywać nie trzeba :)


Na koniec dodam jeszcze parę słów od siebie, jako kapitana i nie tylko - jestem naprawdę strasznie zadowolony/szczęśliwy/dumny/oszołomiony tym, co naszym chłopakom udało się dzisiaj zagrać. Wielkie wyrazy uznania dla całej czwórki, ale także dla notorycznie pomijanego, a mającego bez wątpienia duży wkład w te wyniki przecoacha cmx'a oraz mojego II kapitana stinga. Szymek wykonał kawał świetnej roboty podczas mojej nieobecności, zaczynam się nawet zastanawiać, czy przypadkiem jego wkład w narodziny tej drużyny nie jest większy, niż mój. Muszę też podziękować za obecność i zaangażowanie, a zarazem przeprosić kostona który ostatecznie nie dostał obiecanej szansy na dm7. No i rzecz jasna wyrazy uznania należą się także całej reszcie ekipy, która w różny sposób była z nami i choćby "duchowo" wspierała nas w batalii z Rosją, oraz całej naszej scenie, zgodnie jak nigdy dopingującej dzisiejszego wieczoru reprezentację. Jak to powiedział zik: oby takich meczów było więcej!!

ClanBase Q3A TDM Nations Cup VIII

KomentarzeKomentarze

 • 1
 • 2
 • poyep

  #0 | tomkye

  2005-05-15 23:28:46

  ;]
 • c-load

  #0 | c-load

  2005-05-15 23:30:44

  naprawde ladny team play mozna bylo podziwiac ;)
 • bogus

  #0 | bogus

  2005-05-15 23:32:22

  ounaz ! :ddd gut uork tim poland ! teraz trzeba finuf sprac ;d
 • log

  #0 | sYnth|log

  2005-05-15 23:33:45

  GG ? :)
 • sxl

  #0 | sxl

  2005-05-15 23:35:58

  gg
 • igor

  #0 | igor

  2005-05-15 23:41:17

  GG
 • sting

  #0 | STING

  2005-05-15 23:43:25

  ta:) Swietna gra i naprawde trud pracy (czyt. bibki, imprezki, prostytutki) pokazal efekty;) Dzieki wszystkim za pomoc :* ;]
  gg!
  Dopiero teraz przed nami bedzie ciezki orzech do zgryzienia... :)
 • P!thrawn

  #0 | ThrawN

  2005-05-15 23:53:51

  no Panowie się popisali ! :D ładne = GG !!!
  sting guru ty mój :AAD gj

  PS; tylko niech wam woda soda do głowy nie odbije bo przed wami cieżka robota jeszcze...
 • SnAps

  #0 | SnAps

  2005-05-15 23:55:51

  gg, tylko sie nie zachlysnijcie tym sukcesem i nie dajcie plamy z finami : P
  Ahonen moze nie zagra :E
 • Nas1R

  #0 | cmx

  2005-05-15 23:58:52

  gg, dzieki lecho, jeden co zauważy starania ;p
 • tysik

  #0 | tysik

  2005-05-15 23:59:20

 • SnAps

  #0 | SnAps

  2005-05-16 00:01:25

  beda dema?
 • sxl

  #0 | sxl

  2005-05-16 00:02:46

  ESR
 • P!thrawn

  #0 | ThrawN

  2005-05-16 00:03:24

  ni huhu(c) musza byc !:D
 • sxl

  #0 | sxl

  2005-05-16 00:03:57

  haha! niech teraz sie na ten temat wypowie ruski minister spraw zagranicznych :-D
 • c-load

  #0 | c-load

  2005-05-16 00:06:17

  bosz narzekasz gozej niz baba albo fan

  wiecznie czuje sie nie doceniony !! niech ktos mnie przytuli !! ;ASD
 • Nas1R

  #0 | cmx

  2005-05-16 00:17:31

  no nie, bede sie zachowywac jak c-load :LSD wogole nc, ziomal jakbys sie staral jak ja, to ten świat byłby lepszy :P
 • stR4y

  #0 | dominikt

  2005-05-16 00:35:52

  Masz tu [+] moj Ty clan m8 :)
  BRAWO dla wszystkich, ktorzy sie przyczynili do tego sukcesu :)
  VGJ
 • stR4y

  #0 | dominikt

  2005-05-16 00:49:49

  a juz sie dziwilem dlaczego tak przychylnie o nas pisza :D a tu insajd madafaka news skrobnal ;)
 • .error.[cola]

  #0 | cola | off

  2005-05-16 00:50:29

  Gratulacje Panowie :)
  Miło słyszeć takie wieści i miło czytać takiego newsa!
 • ziel1na

  #0 | ziel1na

  2005-05-16 02:45:33

  no ladnie ladnie :>
  ggs
 • Perez

  #0 | Perez

  2005-05-16 03:12:52

  gg gals :P
 • freak

  #0 | freak

  2005-05-16 06:15:11

  dawac dema ! :D
 • zmora

  #0 | zmora

  2005-05-16 06:44:40

  fajnie kurka:>
 • zmora

  #0 | zmora

  2005-05-16 06:45:01

  dajcie demka bo nie moglem ogladac na zywo:((
 • aphex

  #0 | digit

  2005-05-16 06:57:24

  ggs
 • kaboom

  #0 | kaboom

  2005-05-16 08:14:41

  gut gejm........finowie są średni, jak wygralismy z ruskimi, to z nimi też sobie damy radr
 • Xsi

  #0 | Xsi

  2005-05-16 08:56:36

  nie no detal zarządził pod koniec dm7 :D
 • :: [DeL!] ::

  #0 | FF-DeL!

  2005-05-16 08:59:14

  nice nice nice ;]
 • igor

  #0 | igor

  2005-05-16 09:00:26

  Ja myślę, że Ty nie jesteś w typie takiej prostytutki.
 • matr0x

  #0 | matr0x

  2005-05-16 10:29:05

  no :> moja krew :SSSS
 • t2

  #0 | t2

  2005-05-16 10:46:38

  Nie spodziewalem sie ;o. GG!
 • SL4VE

  #0 | SL4VE

  2005-05-16 10:47:14

  To solar chyba nie widział meczy QPO vs IC na lanach :-). Wyniki typu 250:220 :)

  gg Team Poland. Naprawde bardzo miła niespodzianka :)
 • JuiCe

  #0 | JuiCe

  2005-05-16 11:19:36

  Aż mi się ciepło na sercu zrobiło kiedy to czytałem. GG TP, GJ Lecho - dobrze napisane - czuje się dosłownie wyrzut adrenaliny w czasie czytania, a na końcu to już po prostu w naczyniach płynie adrenalina z małą domieszką krwii ;> Boję się czy nie dostanę udaru w czasie oglądania demek :D Można gdzieś ściągnąć shoutcast\'a? [+]
 • sting

  #0 | STING

  2005-05-16 11:30:01

  Oczywiscie, ze nie ;-)
 • grubyBubu

  #0 | jakub m.

  2005-05-16 11:33:51

  Lub h vs headz cos kolo 250 vs 240 :>
  sYnth vs dec cos kolo 210:221
 • acci

  #0 | acci

  2005-05-16 11:48:18

  no kurwa masakra gg panowie :DDDD
 • mephir

  #0 | MephiR

  2005-05-16 14:34:39

  Przyznam się, że całkowicie zapomniałem o tym meczu, ale jak wszedłem na eSp i zobaczyłem tego newsa, to szczęka mi opadła =P. Nie mogę jej teraz znaleźć...

  Teraz na serio - mam nadzieję, że będzie więcej takich meczy i uda nam się w tym roku zdobyć wymarzony, złociuteńki pucharek =).
 • exodus

  #0 | exodus

  2005-05-16 16:06:31

  gramy z holandią a jak dobrze pójdzie to sui/fin i finał ;0
 • Preak

  #0 | Preak

  2005-05-16 16:19:48

  slabo wam poszlo, w ogole sie nie popisaliscie, nie wiem kto dobieral sklad na mecz ale 2:0 z Rosja to porazka ;DD
 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
 • 1
 • 2
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

24 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2019

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie