Matiz trzeci w AnyGivenSundayCup

Dostosuj

Mateusz "Matiz" Kowalski zdobył trzecie miejsce, wygrywając przy okazji 15 Euro, w dziewiątej edycji AnyGivenSundayCup. To najlepszy występ Polaka od czasu szóstej edycji, gdzie Piotr "sLh" Michalski zdobył drugie miejsce. Pozostali Polacy, czyli reprezentanci D-Link PGS, również zaprezentowali sie dobrze - sLh zajął piąte miejsce, natomiast N4kai został sklasyfikowany na miejscach 9-12. Ostatnia, dziesiąta edycja, odbędzie sie 11 stycznia o godzinie 15.

 

To już kolejny sukces 16-latka, który bardzo szybko rozwija swoje umiejętności. Wcześniej zdobył trzecie miejsce podczas listopadowego turnieju organizowanego przez portal Gamereplays.org, oraz doszedł do 1/4 finału Razer Red Alert 3 Tournament. Droga do trzeciego miejsca była bardzo trudna a Matiz musiał wygrać spotkania z takimi graczami jak Polska sLh czy Niemcy DyNaMiC'. Zwycięzcą turnieju został Niemcy PSYCHOxnc, pokonując w finale Holandia Dwelf'. Dwelf wyeliminował zresztą po drodze sLh i Matiza. Polacy mają do Holendra niezwykłego pecha - w decydujących fazach Razer Red Alert 3 Tournament również zostali przez niego pokonani.

 

Mecze Matiza w turnieju

1 runda Winner Bracket - 1:0 Niemcy zokker13 [Powtórka]

2 runda Winner Bracket - 0:1 Holandia Dwelf' [Powtórka]

3 runda Loser Bracket - 1:0 Niemcy Wilko 

4 runda Loser Bracket - 1:0 Niemcy Tarlanc [Powtórka]

5 runda Loser Bracket - 1:0 Holandia Jdanzi [Powtórka]

6 runda Loser Bracket - 1:0 Polska sLh [Powtórka]

7 runda Loser Bracket - 1:0 Niemcy DyNaMiC' 

Finał Loser Bracket - 0:1 Holandia Dwelf' [Powtórka]

 

Decydujący o wejściu do finału mecz rozgrywał sie na mapie Fire Island. Matiz postanowił zagrać Sowietami, natomiast Dwelf' wybrał Aliantów. Spotkanie od samego początku było bardzo ciężkie dla Polaka - słabsze mikrowanie Armored Bears spowodowało, że Holender miał lepszy widok nad całą mapą. Inaczej w kwestii ekonomii, gdzie Matiz z początku wyeliminował Ore Collector'a i przez długi okres Dwelf' bronił się na swoim punkcie ekspansji. Polak kilkukrotnie próbował zniszczyć punkt ekspansji Holendra. Bezskutecznie jednak - ataki Polaka dość często przypominały walenie głową w mur. Parokrotnie można było zauważyć złe ustawienie jednostek w szyku, a w niektórych momentach można było odnieść wrażenie, iż Matiz nie kontroluje ruchu swojego wojska. Obrona Holendra przed atakami Polaka była bardzo dobrze przygotowana - odpieranie przeciwnika w tzw. "choke points" (ciasnych miejsach) spowodowało to, że Matiz mimo przewagi w dopływie pieniędzy oraz liczby wojska musiał sie wycofywać. Skupienie dużej armii w jednym miejscu okazało sie złym pomysłem, gdy Dwelf' zaczął harassować ekonomię - ten sam błąd zemścił sie póżniej, gdy Holender niepostrzeżenie zaatakował główną baze Matiza za pomocą 7 Mirage Tanks, a wracająca wolno armia Polaka już nie miała szans na uratowanie bazy. Naszemu rodakowi zostało jeszcze tylko lotnisko, ale wobec w pełni funkcjonującej bazy przeciwnika pozostało mu tylko napisać GG i sie poddać.

 

Mateusz "Matiz" Kowalski - 3. miejsce... Niby sukces, ale jednak trochę rozczarowanie. Liczyłem na 1. miejsce i dostanie się do finału, został tylko jeden qualifier, obawiam się, że może się nie udać. Sam turniej poszedł mi bardzo dobrze, udało mi się pokonać tak fantastycznych graczy jak Dynamic, PGS|SLH czy Jdanzi - jest mało znany ale jeśli będzie dużo grał to będzie bardzo dobry, znam go jeszcze z czasów Rise of Legends, wszyscy się tam go bali. Przegrałem dwa razy z Dwelfem, moim dobrym znajomym. Pierwsza gra była na Temple Prime, Dwelf z nieznanych nam powodów bardzo wtedy lagował, bardzo się ciężko grało i przegrałem. Druga gra była na Fire Island, naprawdę genialna potyczka, mnóstwo jednostek i zaskakujący koniec. Ogólnie miałem przewagę przez większość czasu, ale udało mu się wjechać 7 miragami do mojej bazy, nie zdążyłem temu zapobiec, chociaż miałem większe siły (3 Apocalipsy, 3 V4, 20 Flak trooperów, Nataszę i jeszcze parę innych mniej ważnych jednostek) i lepszą ekonomię. Bardzo dobry manewr z jego strony, gg. Mam nadzieję, że uda mi się dostać się do finału w ostatnim qualifierze.

 

Źródło: Figh7club

 

KomentarzeKomentarze

 • Blademaster

  #1 | Blade

  2009-01-05 18:08:12

  Dalbys odstep pomiedzy wstepem a tekstem wlasciwym.

  gj za 15 euro ;d
 • Martinoz

  #2 | Martinoz

  2009-01-05 18:35:53

  Poprawione :).
  BTW, atak z zaskoczenia siedmioma czołgami brzmi dziwnie, ale tak jest jak się stawia wojsko w jednej grupie :).
 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

13 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2018

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie