Inicjator bojkotu L4D zmienia front

Dostosuj

Inicjatorzy głośnego jakiś czas temu bojkotu Left 4 Dead 2 autorstwa Valve zmienili zdanie i deklarują, że gra zapowiada się naprawdę znakomicie. Z jednej strony można wierzyć ich słowom, ponieważ widzieli ją na własne oczy. Z drugiej jednak, widzieli ją podczas wycieczki w siedzibie firmy, która odbyła się w całości na jej koszt. Oczywiście większa część popierających bojkot oskarżyła swych liderów o sprzedanie się Valve.

 

Zaczęło się od tego, że firma zaprezentowała Left 4 Dead 2 zaledwie kilka miesięcy po premierze pierwszej części gry, która zresztą zdobyła sobie bardzo duże grono fanów. Valve ma w zwyczaju wspierać swoje produkcje przez lata (Counter-Strike, ostatnio Team Fortress 2 do którego wyszly już niezliczone łatki), a w przypadku L4D nowa część gry miała zastąpić poprzednią już po niespełna roku.

 

Co gorsza, Left 4 Dead 2 nie prezentuje w stosunku do pierwowzoru żadnej rewolucji. Gra wprowadza nowych bohaterów, przeciwników i nowe bronie, a także premierowe misje i kampanie do ukończenia, ale zdaniem graczy przy odrobinie chęci ten sam efekt można by osiągnąć za pomocą dodatków - najlepiej darmowych - do pierwszego Left 4 Dead.

 

Grupa popierająca bojkot rozrosła się już na Steamie do prawie czterdziestu dwóch tysięcy ludzi! Ciekawe, na ile zmiana frontu jej założycieli jest wynikiem sprawności marketingowców Valve, a na ile wynikiem świetnej pracy programistów firmy nad Left 4 Dead 2.

 

 

Źródło: CD-Action.

KomentarzeKomentarze

 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

947 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2017

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie