Najlepsi z najlepszych

Dostosuj

 

Kolejne finały WCG Polska za nami. W tym roku organizacja stanęła podobno na wysokości zadania. Podobno, bo raz, że nie byłem, a dwa, że widziałem wyraz twarzy chłopaków z D-Link PGS podczas finału CS-a, kiedy to kłopoty z zasilaniem serwera zupełnie odmieniły obraz gry. Niemniej przyszedł czas na podsumowania. Jedno z nich zaskoczyło mnie zupełnie. Jesteście gotowi poznać najlepszych z najlepszych, co genitaliami orzechy łupią?

 

Będzie to tekst złośliwy i sarkastyczny do granic możliwości. Będę naginał rzeczywistość w identyczny sposób, jak autor wiadomości, do której link dotarł do mnie na GG. Osoba, która podesłała mi ten link, wiedziała, co robi. Wiedziała, że uwielbiam jeździć po onanizujących się mentalnie w obrębie własnych organizacji pseudoprofesjonalistach.

 

Czas na cytat: „Rok 2009 rokiem BVG (tytuł wiadomości – przyp. autora) I tego zaprzeczyć nie można. Udowodniła to choćby tegoroczna odsłona polskich kwalifikacji World Cyber Games, która odbyła się całkowicie pod nasze dyktando. Bo to właśnie My, Betsson Voodoo Gaming, zdołaliśmy wystawić najwięcej zawodników (licząc drużyny CS'a oczywiście jako jedność) na największej ilości platform. I to właśnie my, Betsson Voodoo Gaming, zgarnęliśmy dla siebie najwięcej medali. 9 zawodników, 3 platformy, 4 medale, jeden zawodnik jadący do Chin.”Cytat pochodzi ze strony Betsson Voodoo Gaming, a autorem wiadomości jest Blade. Pomijając oczywiste błędy stylistyczne i językowe, skupię się na części merytorycznej. Zabawę zaczniemy od wspomnianych przeze mnie we wstępie finałów WCG Polska.


Pierwszym krokiem do dominacji BVG, jak podaje Blade, było wysłanie aż dziewięciu zawodników na finały. Mamy zatem pięciu na platformie Warcraft 3 (TeRRoR, Paladyn, ValeR, Show i CasiN), jednego w turnieju Starcraft (Draco) oraz dwóch w TrackMania Nations (Metex oraz Paweł). Tak więc albo kogoś pominąłem, albo matematyki w liceach uczą dziś orangutany, bo nijak nie chce wyjść dziewięć. No, chyba że liczymy także tych, którzy pojechali posiedzieć na widowni, bądź prowadzić relację dla serwisu BVG – wtedy mogłoby się zgadzać. Tylko pytanie, dlaczego tak bardzo oczywiste jest dla BVG liczenie pięciu zawodników drużyn CS-a jako jednego, skoro oni prawdopodobnie wliczają ludzi z szeroko pojętego „staffu”? Pewnie dlatego, że gdyby liczyć faktyczną liczbę zawodników w finałach, to D-Link PGS deklasuje BVG, wysyłając aż dziesięciu: skład CS-a (jOOLZ, pasha, ruloN, drive, myth) oraz pięciu graczy FIFA 09 (Sav1ola, Baku, Pio, KarteKpl, DevoN).Krok drugi – medale. To najbardziej oczywista metoda porównywania drużyn, która stosowana jest również na tradycyjnych Igrzyskach Olimpijskich. Dlatego nikt nie będzie miał wątpliwości, która organizacja była najlepsza, jeśli w ten właśnie sposób je porównamy. Policzmy więc medale BVG (według cytowanej wiadomości powinny być cztery): jeden złoty medal dla TeRRoRa, jeden brąz dla Draco, drugi dla Valera (co prawda wywalczył go Paladyn) i… to by było na tyle. Koniec końców trzecie miejsce z TMN dla Metexa (według Shadowa) „poszło się jeb**, krótko mówiąc” (ostrzegałem, że będę złośliwy). Czyli znowu mamy problemy z matematyką. Natomiast PGS (nie, nie jestem fan-boyem ninja-teamu – po prostu najlepiej pasują do porównania) zdobyło złoto, srebro oraz brąz w turnieju FIFA 09 (niezależnie od wyniku w finale i meczu o trzecie miejsce) oraz srebro w turnieju CS-a. I choćby BVG stanęło na głowie i zmusiło mnie telepatycznie do uznania medalu Meteksa, to dwa srebrne medale PGS-u przesądzają o zwycięstwie w klasyfikacji medalowej. „Dzień dobry, jesteśmy z programu «I’m Sorry». Proszę Pani, czy Pani wie, od kogo są te kwiaty?”No i w ten sposób zostaje ostatni argument BVG – jeden zawodnik jadący do Chin. Tutaj rzeczywiście są ex aequo z PGS-em na… drugim miejscu. No chyba, że organizator WCG postanowi wysłać do Chin „Złotą Piątkę” na jednym miejscu w samolocie. Wtedy uznam, że wszystkie drużyny są na miejscu pierwszym, ale i tak będzie się to miało do cytatu, jak piernik do wiatraka.


Zasięg informacji podanej w cytacie nie odnosi się jednak do samego WCG. Proponuję przeczytać raz jeszcze pierwsze trzy zdania i zwrócić uwagę na słowo klucz: „choćby”. Gdyby zdanie zawierające ten wyraz było skonstruowane nieco inaczej, byłbym skłonny uznać, że cały tekst odnosi się jedynie do polskiego WCG. Problem w tym, że nie jest. W ten sposób otrzymujemy jasny przekaz mówiący o tym, że BVG jest drużyną tak wspaniałą, iż tytuł polskiej organizacji roku należy im się po rozegraniu zaledwie jednego z trzech największych LAN-ów w Polsce. W końcu ani Finał Ligi Cybersport, ani PGA nie są w stanie zmienić obecnej sytuacji. Nie umniejszajmy jednak wielkiego sukcesu BVG. Ich naprawdę nie interesuje tytuł w polskim esporcie. Z informacji jasno wynika, że ten rok nie należał do SK, MYM, a tym bardziej do fnatic (strzelam z głowy). To właśnie Betsson Voodoo Gaming zostanie okrzyknięte najlepszą organizacją zbliżającego się ku końcowi roku. Gratulacje Panowie – tak trzymać!


A teraz już zupełnie bez sarkazmu. Drodzy dziennikarze BVG. Stara, dobra zasada mówi, że nie wolno kłamać, ale nie każdą prawdę trzeba powiedzieć. O ile stosowanie jej w dziennikarskim fachu jest chamstwem, o tyle łamanie jej jest przestępstwem – nawet jeśli pisze się teksty „na zamówienie”. Powiadają, że niewiedza jest błogosławieństwem, ale proszę Was – nawet do pieprzenia głupot trzeba mieć jakieś podstawy. Dziś straciłem resztki szacunku dla tej organizacji, jakie jeszcze miałem przez wzgląd na czasy, gdy posiadaliście dywizję Battlefield 2. Życzę powodzenia w dalszym podawaniu długości penisa liczonej wraz z kręgosłupem.


PS Chciałbym serdecznie podziękować organizatorom WCG Polska za przygotowanie (po raz kolejny) oficjalnej strony internetowej turnieju, na której nie ma absolutnie żadnej informacji dotyczącej przebiegu finałów. Profesjonalizm przede wszystkim.

 

Wicked-MYM - poprzedni tekst autora.

 

Stojący w cieniu zwycięzca WCG Polska - wywiad z Shadowem, zawodnikiem TrackMania Nations.

 

KomentarzeKomentarze

 • 1
 • 2
 • freak

  #1 | freak

  2009-09-25 00:49:12

  Gdzie się klika plusik?
 • so0fka

  #2 | Soofka

  2009-09-25 01:00:57

  jason, rozśmieszanie innych tekstami z basha wyszło już z mody :-( i tak wszyscy go czytamy!

  Co do tekstu - niezły, choć nie uśmiałem się do łez, jak się spodziewałem. I umówmy się, że wytykając innym niepoprawność językową i stylistyczną, a samemu pisząc "No i w ten sposób" wyglądasz niepoważnie :-(

  Ale ogólnie in plus
 • majcok

  #3 | majcok

  2009-09-25 02:44:51

  dobry tekst :D:D:D +
 • w1tek

  #4 | Ziggy-

  2009-09-25 08:36:44

  :D
 • jombsik

  #5 | 111

  2009-09-25 09:00:31

  ;D
 • w4rLike

  #6 | Tokar

  2009-09-25 09:05:52

  Do wymienionych graczy, zapomniales dodac zawodnika TMN, ktory odpadl w fazie grupowej - Flagg. Nawet jesli sie nie uzna medalu metexa (mimo ze go po prostu wywalczyl) to medal Paladyna przeszedl w rece Valera, ktory takze jest z BVG. Takze osmieszanie na podstawie braku umiejetnosci liczenia nie wyszlo Ci najlepiej, a nawet przynajmniej w moich oczach osmieszyles sie sam, gdyz chec dowalenia BVG byla wieksza, niz chec do sprawdzenia informacji, a przeciez dobry redaktor od tego zaczyna, czyz nie?
 • cwir3k`

  #7 | cwirek

  2009-09-25 09:33:20

  my bad... czesc juz zmienilem. buziaczki dla ciebie ;D
 • w4rLike

  #15 | Tokar

  2009-09-25 10:24:53

  No nie do konca, gdyz akapit "Pierwszym krokiem do dominacji BVG, jak podaje Blade, było wysłanie aż dziewięciu zawodników na finały..." dalej jest nie zmieniony, a o tym glownie traktuje moj 1 post:)
 • w4rLike

  #15 | Tokar

  2009-09-25 10:25:46

  No nie do konca, gdyz akapit "Pierwszym krokiem do dominacji BVG, jak podaje Blade, było wysłanie aż dziewięciu zawodników na finały..." dalej jest nie zmieniony, a o tym glownie traktuje moj 1 post:)
 • M4rko

  #8 | M4rko

  2009-09-25 09:41:50

  w4rLike + :D z tym liczeniem to wyjebaned, jason miażdżysz :D
 • w1tek

  #11 | Ziggy-

  2009-09-25 10:10:42

  -
 • w4rLike

  #13 | Tokar

  2009-09-25 10:17:54

  Nie, pokazalem tylko ze to autor tekstu nie bardzo potrafi liczyc, a nie blade i zrobilbym to bez roznicy czy chodziloby o moj team, czy ff czy fx czy kazdy inny jesli posiadalbym taka wiedze. W ogole nie zabieram zdania w dalszej czesci tekstu - o mianowaniu sie druzyna roku - bo po co mam to robic skoro Blade zaliczyl faila z tym.

  Ziggy, czy wg Ciebie naprawde ok jest tekst, w ktorym argumenty a przynajmniej czesc ich, jest klamstwem? a raczej brak wiedzy autora bylo powodem napisania tego tekstu?
 • jason.paury

  #17 | jason.paury

  2009-09-25 12:10:33

  Mój błąd - przyznaję (zaznaczyłem jednak, że mogłem kogoś pominąć). Ale nie zmienia to faktu, że BVG nie wysłało największej ilości zawodników i nie zdobyło pierwszego miejsca w standardowo układanej klasyfikacji medalowej.

  A powodem napisania tego artykułu nie były braki Blade'a w matematyce, tylko zrobienie z BVG "miszczów wszechświata".
 • w4rLike

  #18 | Tokar

  2009-09-25 13:17:02

  Spoko, rozumiem o co chodzi i nie mam zamiaru sie w tej kwestii klocic, bo to mija sie z celem. Zwrocilem uwage tylko na to co bylo nie tak w Twoim felietonie
 • lecho

  #27 | lecho

  2009-09-25 17:51:55

  Piotrek, nie obraz sie, ale jestes jak choragiewka. Kiedy pracowales dla PGS to w komentarzach pod serwisami broniles PGS do upadlego (nieraz kosztem m.in. BVG), teraz po prostu zmieniles szyld i 'jedziesz dalej'. Chwalisz sie TrackMania, o ktorej sami napisaliscie ze dolaczyla do Was tylko na WCG. Juz gdzies napisalem, ze dla mnie to jest po prostu kupowanie koszulek. Czy to jest powod do tego aby sie chwalic? Ilu zawodnikow BVG dolaczylo do zespolu na ponizej miesiac przed finalami WCG? Moze wlasnie po to, zebyscie mogli chwalic sie najwieksza reprezentacja? I zeby byla jasnosc - od zawsze potepialem JAKIEKOLWIEK praktyki majace na celu kupowanie koszulek. Takze transfery w ostatniej chwili do D-Link PGS :)
 • w4rLike

  #39 | Tokar

  2009-09-26 04:12:27

  Serio lecho, przeczytaj jeszcze raz, moje posty w tym temacie. Nie udzielam sie na lini sporu "2009 rokiem BVG", a tylko na argumentach zwiazanych z liczba medali/ilosci graczy, bo ewidentnie autorowi tekstu nie chcialo sie poszukac takich informacji zeby tekst byl prawdziwy i bez przekrecen. No ale niech bedzie ze jestem jak choragiewka, mimo to ze jesli chodzilo by o PGS/FF/FX/DELTE, a w tych zespolach nie jestem, a posiadalbym wiedze ze autor tekstu sie pomylil i wlasna pomylka chcial wysmiac dany zespol, odrazu rownie zwrocilbym mu na to uwage! ale nvm. Kwestie tmnf, wyjasnilem Ci juz na gg, na pewno nie byl to zabieg kupowania koszulek na wcg, ale z Toba i tak nie da sie rozmawiac/klocic, bo zawsze TYLKO TY MASZ RACJE! wiec niech tak zostanie, dobranoc.
 • lecho

  #43 | lecho

  2009-09-26 15:12:44

  Masz racje - wyjasniles mi, ze przyjeliscie chlopakow tylko na WCG a potem 'sie zobaczy'. To powiedz mi co to jest jesli nie kupowanie koszulek na jeden turniej? :)
 • w4rLike

  #47 | Tokar

  2009-09-27 11:54:55

  Widac, czytasz to co chcesz przeczytac, ale w sumie to tak jak zawsze :)

  Zreszta co do kupowania koszulek, jesli ktos pisze do danego zespolu o support na lana w zamian za reklame, to czemu z tego nie skorzystac? Gorzej jak sie podkupuje zawodnikow z innych zespolow, badz sprawadza sie ich dopiero po dobrym wystepie:)
 • lecho

  #59 | lecho

  2009-09-28 23:14:56

  Ale po co krytykujesz polityke pod ktora kiedys sam sie podpisywales? :)
 • SNAKE83

  #9 | SNAKE'83

  2009-09-25 10:02:17

  ;)
 • SNAKE83

  #10 | SNAKE'83

  2009-09-25 10:02:20

  ;)

  hmm , double , trzeba jakies zabezpieczenie zrobic
 • Darky

  #12 | Darky

  2009-09-25 10:15:09

  "...aby jeden drugiemu mogl dojechac dobrze, gotow jest przy okazji popelnic samobojstwo"

  i tyle w tym temacie : D
 • BERYLL

  #14 | BERYLL

  2009-09-25 10:19:02

  +
 • N4kai

  #15 | N4kai

  2009-09-25 11:05:13

  Teksty na tym portalu zaczynają reprezentować coraz wyższy poziom.
 • XeoL

  #28 | Kow3.XeoL

  2009-09-25 17:54:11

  Tak, matematyki zwłaszcza ;x
 • Artlight

  #16 | Artlight

  2009-09-25 11:08:00

  Osobiscie mi glupio, bo jeszcze w niedziele, w luzniej rozmowie, z managerami najwiekszych organizacji, przekonywalem ze BVG chyba okrzepło i spowaznialo i ze moze z nimi tez warto zaczac gadac (to jak BVG jest postrzegane w srodowisku zarzadow topowych organizacji, niech wlasnie swiadczy fakt, ze nigdy nikt z bvg na takie spotkanie nie zostal zaproszony). No to Ziggy zlosliwiec, podeslal mi linka do strony strony BVG ze 2 dni temu, ewidentnie chcac mi zakomunikowac: Art jestes idealistycznym frajerem ;p

  Jak widac nic sie nie zmienilo. Ilez to bylo informacji jak BVG traktuje graczy (teraz wydaje sie byc znacznie lepiej, ale zebym znow sie nie poczul glupio), jakie info sprzedaja sponsorom (oj cos mi sie wydaje, ze tutaj sie nic nie zmienilo), to dodatkowo zaczyna sie ciemnote wciskac publice - liczac chyba ze nikt tego za bardzo nie przeczyta poza sponsorami. Oj nieładnie, nieładnie.
 • vh

  #19 | vh

  2009-09-25 13:38:58

  [quote]PS Chciałbym serdecznie podziękować organizatorom WCG Polska za przygotowanie (po raz kolejny) oficjalnej strony internetowej turnieju, na której nie ma absolutnie żadnej informacji dotyczącej przebiegu finałów. Profesjonalizm przede wszystkim.[/quote]

  w 2006 były!!11111
 • atix

  #20 | atix

  2009-09-25 13:49:19

  Smieszne komenty jakis innych orgow , boli was tak , ze maja lepszych sponsorow ?? Nie ma to jak zawisc jakiegos typka z delty . Idz wyslij maila do firm jakie to bvg jest zle , a delta pro .
 • pablopl16

  #23 | nicejoke

  2009-09-25 15:27:20

  głupi argument
 • conish

  #21 | conish

  2009-09-25 14:44:47

  oj, zdecydowany +
 • rgorniak

  #22 | rgorniak

  2009-09-25 15:05:02

  Zarejestrowałem się, chociaż nigdy nie planowałem tego robić. To co jednak przeczytałem szczerze mnie zszokowało, a później najzwyczajniej w świecie zasmuciło. Nie mniej nie mam zamiaru wdawać się w dyskusję ani nikogo do siebie przekonywać, dlatego ten post będzie pierwszy i ostatni w tym temacie.

  Drogi redaktorze. Jeśli mówimy o liczeniu to odsyłam ponownie do klasy podstawowej, ponieważ jak nie ciężko dodać sobie palce u rąk, graczy naszego [Betsson Voodoo Gaming] zespołu było dziewięciu. Boli fakt, że nawet przeczytać relacji nie chciało ci się za bardzo, skoro piszesz takie rzeczy. A wywiad to podstawa redaktorstwa.

  Drugim faktem jest to, iż BVG zdobyło najwięcej medali i jakkolwiek na to spojrzysz kopanie pod tym kątem jest żałosne, chociaż bolesne - bo rozumiem, że o to chodziło wklejając taki tekst na tak ogromny serwis jakim jest eSports. Nawet nie wiesz ile można sobie zawalić [mówie tu o bvg] przez taki artykuł, ale to przecież mamy gdzieś...

  A jeśli włodarze pozwalają na publikowanie tekstów w stylu "Życzę powodzenia w dalszym podawaniu długości penisa liczonej wraz z kręgosłupem." to ja życzę Wam powodzenia i natychmiast się stąd wymeldowuje.

  Drogi Panie Bogdanie [tu do Artlight'a]:
  BVG odniosło na WCG sukces, chyba, że są osoby, które nie cieszą się z takich zwycięstw. Jesteśmy szczęśliwi mając takich graczy, a partnerzy drużyny najczęściej są na eventach razem z nami i widzą co dzieje się na miejscu.

  Jeśli są organizowane jakieś zebrania "największych" managerów sportów elektronicznych, a BVG tam nie ma - wybacz, ale jestem w stanie przeżyć ten fakt, widocznie nie jestem na tyle ELITARNYM człowiekiem żeby pić z wami kawę. I ponoć polskie kluby mają się wspierać. Wolne żarty.

  Do wszystkich którzy uważają, że w BVG źle się dzieje - wszyscy nasi gracze są do Waszej dyspozycji. Zapewniamy im bardzo godne warunki pod KAŻDYM względem i jeśli usłyszę chociaż jedną złą opinię dołożę wszelkich starań aby taką sytuację natychmiastowo polepszyć. Mogę jednak zapewnić, że kogokolwiek spytać (w rozmowie prywatnej, bo wiadomo, że publicznie nie każdy powie wszystko) potwierdzi to co piszę.

  Z bólem serca przeczytałem ten artykuł i czuje smutek widząc, że nadal tak fatalnie można odbierać tyle setek godzin ciężkiej pracy wielu ludzi. Sam nie wiem czy to naprawdę czysta nienawiść czy zazdrość. Wnikać nie będę, zapewniam jednak, że czy to się komuś podoba czy nie, będziemy się uczyć dalej i robić wszystko najlepiej jak potrafimy.

  Pozdrawiam,
  Radek Górniak
  Właściciel BVG
 • Darky

  #30 | Darky

  2009-09-25 20:53:06

  Mi sie wydaje, ze wszyscy sie troche za bardzo napinacie ; ) Nie zebym, sam tego nie robil wczesniej, pol roku przerwy od esportu dalo mi troche do myslenia.

  Warto czasem zwrocic uwage, ze tekst dotyczy krytyki tekstu w Waszym serwisie, nie zespolu. To wg mnie znaczaca roznica, chociaz sam jej wiele razy niedostrzegalem pozwalajac na publikacje niektorych tekstow, czy tez sam je wypowiadajac. Nie dostrzegaja jej tez w wiekszosci czytelnicy.
 • jason.paury

  #32 | jason.paury

  2009-09-25 21:09:08

  +
 • rml

  #41 | rml

  2009-09-26 11:29:00

  :-)
 • mr0

  #34 | mr0

  2009-09-25 22:10:06

  Trochę Radku lanie wody, a brak konkretnego odniesienia do głównego zarzutu: stwierdzenia, że rok 2009 jest rokiem BVG.

  Tu nikt nie naskakuje na BVG jako organizację, a na to jaki kit staracie się wcisnąć sponsorom/ludziom. Dodatkowo pomijając to - napisać tam samemu o sobie to trzeba nie mieć wstydu.

  P.S W mojej opinii, poza celnie poruszonym tematem, tekst napisany jest w tragicznym i niesmacznym stylu.
 • AvangarD

  #57 | AvangarD

  2009-09-28 21:38:35

  I tu mozna odnosic sie do wielu sytuacji. Ale radek bez przesady.
  To co mowi artlight. Jak postrzegana jest organizacja BVG. Mowiac szczerze prosto z mostu to jako banda niepolenosprawnych umyslowo dzieci ktore gowno wiedza o organizacji i zarzadzaniu i robiacych wszystkich w chuja. I to jest moje zdanie ale sadze ze rowniez wiekszosci sceny gamingowej na wielu platformach.

  Przykladowo jesli w BVG dobrze sie dzieje i zapewniacie wszystkim swoim gracza takie zajebiste warunki to:
  a) Dlaczego macie wciaz taka w chuj duza rotacje zawodnikow i teamow i praktycznie nie macie nic stalego oprocz W3 ktory nawet tez chyba nie jest rok.
  b) Dlaczego kurwa cala scena SC musi (nie ze nei chce bo chce) zbierac kase na wylot Draco do Chin na WCG, a wy nie robicie nic, zero odzewu zero informacji.

  Rozumiem macie nowego sponsora swietnie. Macie super dywizje. Gracze graczami robia to co maja robic. Graja i wygrywaja. Ale czemu W tej organizacji zawsze musi byc tak chujowy menagement, ktory nie ma pojecia co robi i w dodatku sie tym kurwa chwali...

  Tak tak i tu czepilem sie calego BVG aa nie tekstu
 • Blademaster

  #60 | Blade

  2009-09-29 14:40:21

  mylisz sie co do draco
 • AvangarD

  #61 | AvangarD

  2009-09-29 17:21:18

  Swietnie. mam nadzieje, to oswiec mnie,
 • w1tek

  #58 | Ziggy-

  2009-09-28 21:58:56

  Panie Górniak, właścicielu BVG, nie wiem ile masz lat, wybacz mi, jeżeli się pomylę, ale spytam, bo jak to macie w zwyczaju nie potraficie ustosunkować się do najważniejszego. Czy swojemu szefowi w pracy, też jesteś w stanie z czystym sumieniem na kwartał przed końcem roku powiedzieć, że ten rok należał do Ciebie? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, to mając na uwadze nasze esportowe realia i brak w Waszych szeregach najtrudniejszej do utrzymania dywizji Counter Strike'a muszę Ci przyznać rację. Nie nadajesz się, żeby pić z nami kawę. Psujesz rynek.
 • XeoL

  #62 | Kow3.XeoL

  2009-10-07 08:29:45

  Z takimi jak ty lepiej nie pić kawy, fajnie oszukiwaliście nas jak byliśmy jeszcze w Fx.
 • Dodawanie komentarzy dostępne jest jedynie dla zalogowanych użytkowników.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze użytkownikiem eSports.pl, możesz się zarejestrować tutaj.
 • 1
 • 2
Komentarze pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu eSports.pl oraz serwisów pokrewnych, który nie ponosi odpowiedzialności za treść opublikowanych opinii. Jeżeli którykolwiek z postów łamie zasady, zawiadom o tym redakcję eSports.pl.
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

4815 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

 1. 0%

  Słaba postawa Fear Factory

 2. 0%

  Dobra gra UF Gaming

 3. 14%

  Tłumy widzów na sali kinowej

 4. 14%

  Mało miejsca

 5. 71%

  Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

 • Shooters.pl
 • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2020

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie