iPod touch

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
bts[b]

2009-05-04 19:33:43

Jak to jest z jakością dźwięku, filmów i ogólną funkcjonalnośćią? :) Czy faktycznie jest warty tych 350-500 zł (16gb). Pozdrawiam :)

__

Użytkownik
Tymek

2009-05-04 19:44:59

a da się wyrwać toucha 16gb za 350? ja bym za tyle kupił od ręki.

__

Użytkownik
M4rko

2009-05-04 19:48:57

heh :D 16 gb to około 800-900

__

Użytkownik
bts[b]

2009-05-04 20:30:01

Ja mam w takiej cenie dlatego się pytam czy się opłaca :)

__

Zbanowany
phoenixpll

2009-05-04 20:30:48

Pewnie że się opłaca, nawet jak Ci się nie spodoba to sobie drożej sprzedasz

__

Użytkownik
bts[b]

2009-05-04 22:31:44

Tylko mi mówimy o Ipodzie a nie o Iphonie :)

__

Użytkownik
eXblanco =]

2009-05-04 22:36:39

cicho... już usuwam;d

__
Hala Madrid !

Użytkownik
qwe

2009-05-04 22:48:49

Po pierwsze sa dwie generacje ipod touch

1 generacja nie posiada bocznych przyciskow, ma znacznie gorszy glosnik i elektronike slabszej jakosci.

W zaleznosci od stanu mozna go dostac juz od 350zl. Oczywiscie najlepiej kupic porysowanego i wymienic szybke za 80zl.

Ogolnie sam przymierzalem sie do kupna ipod touch 32gb 2nd generation.
Jesli chodzi o jakosc dzwieku to iAudio COWON D2 http://allegro.pl/item617120351_refurbish_cowon_iaudio_d2_8gb_okazja_gwr_fv_skl.html bije na glowe ipoda.

__

Użytkownik
exile

2009-05-04 23:57:07

Mam Ipod Touch’a 8GB i jest wart swojej ceny.

Dźwięk - jakość moze nie jest rewelacyjna, daleko jej do dzwięku choćby komputera z X-Fi i dobrymi słuchawkami. Po wymianie standardowych słuchawek jest juz znacznie lepiej.

Filmy - tu juz jest o niebo lepiej, nawet filmy z YT wygląda bardzo ładnie (wiadomo mniejszy wyświetlacz niz monitor)

Funkcjonalność jest ogromna. Sam mam ipoda ze zmienonym softm i uzywam praktycznie wszystkiego co mozna mieć na iphonie. Róznego rodzaju gry, radio internetowe, program do odpalania .doc, pdf'ów naprawdę ratują zycie jak się nudzisz :D
Jedynym minusem jaki znalazłem to szybko siadająca bateria przy włączonym Wi-Fi i oglądaniu np filmików na YT.
Aha no i warto kupić ładowarkę sieciową bo ładowanie za kazdym razem przez kabel usb jest bardzo irytujące...
Ogólnie bardzo fajny odtwarzacz, z masą mozliwości. Za taką cenę to nie masz co sie zastanawiac tylko brać w ciemno.

__

Użytkownik
Tymek

2009-05-05 00:25:22

to ja też poproszę jednego za 350 :E

__

VIP
-mess-

2009-05-05 07:46:57

dziwie sie ze takie ipody maja racje bytu w dobie dzisiejszych telefonow :)

__

Użytkownik
ramm_pl

2009-05-05 11:06:34

iPhone.

tylko gdzie go za 350 wyciągniesz ;]

__

Użytkownik
Borewicz123

2009-05-05 11:11:29

sprzedam iPhona za 400 2G :P:P z wada

peknieta ostania szybka nie na wyswietlaczu tylko na gorze w rogu nie przeszkadza w uzywtkowaniu tylko szpeci

__

Użytkownik
qwe

2009-05-05 14:41:47

daj foto, jestem zainteresowany (oczywiscie nie dla siebie)

__

Użytkownik
wiecek.

2009-05-05 15:00:46

qwe tak sie mowi :D
Mess, faktycznie zabawki apple sa zawsze przecietniakami, ktore:
A) ZAJEBIŚCIE WYGLĄDAJĄ
B) SĄ PROSTE W UŻYTKOWANIU
C) DAJA +20PKT DO LANSU
D) MAJĄ ZAJEBISTA REKLAME
dlatego tak wiele osób je ma...
Jesli chcesz krystalicznie czystego dzwieku kup Irivera IFP 799 lub 899, jesli chcesz bardzo dobrego dzwieku i filmow bierz to co qwe polecil, jesli chcesz slcuhac mp3 128kbps bierz ipoda
BTW jak mozesz za taka cene wiecej zalatwic to i ja sie skusze :p

__

Użytkownik
qwe

2009-05-05 22:41:57

ten iriver ma tylko 256 mb pamieci :(

__

Użytkownik
Tymek

2009-05-05 23:28:52

1gb też są. odtwarzacz legenda, podobno nic nie gra tak dobrze, ale jak dla mnie nowe irivery z serii t (miałem t10, miałem okazje posłuchać ifp) odbiegają niewiele i na pewno szkoda szukania i kasy (dzisiaj za 1gb chcą kosmiczne pieniądze) na ifp, chyba, że ktoś jest snobem ;asd.

__

Użytkownik
qwe

2009-05-06 00:10:39

a aktualizowales firmware?
Kurde tego irivera z 1gb nigdzie w polsce nie idzie dostac.

edit
a co powiecie o tym : http://www.allegro.pl/item609091757_opc_odtwarzacz_mp3_cowon_iaudio_i7_silver_4_gb.html
podobno jakosc dzwieku znakomita

__

VIP
blacktyger

2009-05-06 01:01:15

Jestem zaje*iście szczęśliwym użytkownikiem COWONA D2, jedyny minus to brak głośniczka. Jakość wymiata, ale nie na defaultowych słuchawkach. Cena około 400-500zł za 2gb (slot na karty SD, więc pojemność nie ma znaczenia).

__

Użytkownik
wiecek.

2009-05-06 07:53:08

qwe chcesz najlepszej jakości dźwięku kup IFPka + dokanałówki shure/boshe za 1000zł :D

chcesz wyjebanej jakości dźwięku dla audiofila amatora kup i7 + jakieś lepsze słuchaweczki za około 200zł za doki

lub coś tańszego co gra także rewelacyjnie sansa clip + zen aurvana = miazga(każdy Ci to powie o tym połączeniu, sam miałem okazje przesłuchać kilka nutek i powiem, że ta mała mp3 miażdży)

albo kup to co ja planuję kupić Vedia A10 :D prawie polski playerek jak chcesz oglądać filmy to Vedia V39 ;)

Reasumując Iriver, iAudio czy RioCarma to high end, jednak za te odtwarzacze musimy słono zapłacić, bardzo bardzo zbliżoną jakość mają niektóre modele innych marek np.
Ipod Shuffle 1st Gen, Sansa Clip, Sansa Fuze, Vedia A10, Vedia V39, Meizu

__

Użytkownik
qwe

2009-05-06 14:49:24

Mam okazje kupic IFP 256mb, ale to strasznie malo.
Slyszlaem, ze cowony Iaudio 6 maja dzwiek porownywalny a nawet lepszy od tego irivera.

Dokanalowki odpadaja calkowicie, nie chce ogluchnac w wieku 30 lat.
Sluchawki ktore kupilem to sennheiser pxc300, ogolnie maja dobrze lezec na glowie i nie dociskac zbyt mocno. Pod tym wzgledem idealnie leza BOSE QuietComfort 2 i 3, ale jakosc dzwieku na tych sluchawkach nie jest powalajaca.
Pxc300 maja opor 300ohm i bez tego ciezkiego reduktora zasilacza reduktora szumow sluzacego rowniez za wzmacniacz dzwiek jest bardzo cichy.

Kupilem je za 250zl, nowki, wiec nie jest zle.


@blacktyger
wgraj sobie oprogramowanie do D2+

__

Użytkownik
wiecek.

2009-05-06 21:08:31

qwe naprawdę często piszesz naprawdę mądrze, ale też za przeproszeniem pierdolisz głupoty!
DOKANAŁOWE SŁUCHAWKI SĄ NAJBEZPIECZNIEJSZE I EOT! DZIĘKI SWOJEJ KONSTRUKCJI WYGŁUSZAJĄ LEPIEJ NIŻ INNE DŹWIĘKI Z OTOCZENIA I MOŻNA SŁUCHAĆ CISZEJ MUZYKI. APARATY SŁUCHOWE TEŻ SĄ DOKANAŁOWE BO? NAJMNIEJ TAKA KONSTRUKCJA SZKODZI !!!

__

Użytkownik
qwe

2009-05-06 22:37:19

qwe naprawdę często piszesz naprawdę mądrze, ale też za przeproszeniem pierdolisz głupoty!
DOKANAŁOWE SŁUCHAWKI SĄ NAJBEZPIECZNIEJSZE I EOT!



No zajefajnie, tylko, ze Ty nie ogarniasz faktu, ze takie sluchawki wrzucaja Ci dzwiek PROSTO do ucha i chocby nie wiadomo jak byly dobre to i tak na sluch SZKODZA. Naturalny dzwiek, pochadzacy z zewnatrz jest modulowany przez malzowine uszna, tutaj nawet nie masz przewietrzenia dla ucha.
Sorry, ale jak wkladajac chocby na minute sredniej klasy douszne sluchawki po prostu czuje, wiem, ze to jest cholernie szkodliwe.

I po co mam wydawac 1000zl na sluchawki douszne, skoro kompaktowe nauszne o takiej jakosci dzwieku moge kupic za polowe ceny?

DZIĘKI SWOJEJ KONSTRUKCJI WYGŁUSZAJĄ LEPIEJ NIŻ INNE DŹWIĘKI Z OTOCZENIA I MOŻNA SŁUCHAĆ CISZEJ MUZYKI.


Tak, czytalem recenzje i wiem o tym ale co z tego skoro ja NIE MAM ZAMIARU SLUCHAC TEJ MUZYKI na miescie, ulicy etc.


APARATY SŁUCHOWE TEŻ SĄ DOKANAŁOWE BO? NAJMNIEJ TAKA KONSTRUKCJA SZKODZI !!!


Chyba kpisz :DDD Aparat sluchowy jest dokanalowy bo ma byc dyskretny i niewielki- nikt nie ma zamiaru chyba chodzic z zestawem HI FI na glowie.
A po drugie- jesli ktos jest juz w polowie gluchy to co mu taki dzwiek douszny moze zaszkodzic?? I tak ma juz wystarczajaca nieczule ucho, ze ciezko jest pogorszyc taki stan.

Co jak co, ale w tym poscie to Ty pie***sz glupoty.

__

Użytkownik
Bitman

2009-05-06 23:05:44

Qwe ma tutaj absolutnie rację, dźwięk pakowany bezpośrednio do ucha przez słuchawki i aparaty słuchowe jest zupełnie inaczej zmodulowany. Aparaty słuchowe specjalnie są dousze ponieważ dźwięki w taki sposób są o wiele intensywniejsze i nieczułe ucho lepiej na nie reaguje. W przypadku zdrowego ucha taki intensywny dźwięk je znieczula i powoduje częściową głuchotę!! Dlatego słuchawki douszne wydają się głośniejsze niż zwykłe!

__

VIP
V!ct!M

2009-05-06 23:30:55

qwe tak sie mowi :D
Mess, faktycznie zabawki apple sa zawsze przecietniakami, ktore:
(...)

ale pier***** wiecek :D

__

Użytkownik
wiecek.

2009-05-07 07:53:46

w temacie doków troszkę jestem obeznany i swoje wiem, aparaty słuchowe są różnych wielkości, ale każdy ma “wejście” do ucha jak dokanałowa słuchawka. W aparatach słuchowych nowej generacji znajduje się 5 czy nawet 7 słuchawek to tak odnośnie tego hifi ;) Każdy dobry aparat jest wentylowany specjalnymi filtrami dzięki czemu ucho się nie męczy. Mają budowę dokanałową bo ludzie w nich chodzą do miasta, na spacery, do pracy gdzie nie ma 100% ciszy i tutaj taka konstrukcja jest milion razy bezpieczniejsza dla ucha.
Odnośnie doków do mp3 to tak, jeśli ktoś ma zamiar je używać normalnie czyli w mieście itp. są najlepszym wyborem jeśli ktoś martwi się o słuch, jednak jeśli ktoś mieszka na wsi z dala od cywilizacji i w domku ma zupełnie cicho to słuchawki nauszne o konstrukcji otwartej będą najlepsze, ale bądźmy szczerzy ile osób ma takie warunki? ;)

@Vicuś :) - to w 100% prawda ale co z tego jak zabawa tymi urządzeniami jest tak przyjemna co? :) Sam wiesz, że np. Iphone nie jest najszybszym telefonem, nie ma najlepszej jakości dźwięku, nie ma najlepszego aparatu, ogólnie nie jest to najlepszy telefon jednak ludzie go kochają ;)

__

Użytkownik
Bitman

2009-05-07 08:40:37

Można komfortowo słuchać muzyki na słuchawkach zamkniętych, wystarczy miec model z aktywnym tłumieniem hałasu i po problemie, wyciszenie jest o wiele lepsze niż w słuchawkach dousznych. Cena jest dość spora ale za to jakość dźwięku jest lepsza. Żadne słuchawki douszne nie odwzorują tak modulaji przez małżowinę uszną, żeby dźwięk był taki sam jak z głośnika czy słuchawek zamkniętych/otwartych.

Zresztą, jeśli wiesz lepiej to słuchaj sobie muzyki i czego tam chcesz na dousznych i zobaczymy za parę lat czy sobie pogadamy ;]

__

VIP
V!ct!M

2009-05-07 10:21:14

lol? a jaki jest wedlug Ciebie szybko telefon, moze jakas nokia na symbianie?

__

Użytkownik
wiecek.

2009-05-07 10:31:35

np. HTC TOUCH HD ;P

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-05-07 10:55:29

Żaden gadżet elektroniczny nie jest wart swojej ceny jeżeli się go nie wykorzystuje. Głośniki? Wpadniesz do domu i zamiast puścić muzykę na porządnym sprzęcie ze wzmacniaczem to będziesz tego słuchał przez jakieś małe urządzenie?

Filmy? Nie po to się ogląda filmy w rozdzielczości HDTV żeby je pakować na ekran 10 x 5 cm.

Dziewczynie tym nie zaimponujesz, a już w najlepszej opcji jakiemuś koledze (urządzenie idealne dla gejów – bez urazy).

Gdyby to kosztowało 50zł, to może bym kupił, żeby mieć. Mając 350zł można zrobić 100 różnych fajnych rzeczy. Jedyna zaleta, która płynie z kupna tego za taką kwotę, to to że może znajdziesz frajera, któremu po okazyjnej cenie sprzedaż za 700zł. To rozumiem, że interes interesem.

__

Użytkownik
qwe

2009-05-07 11:03:21

W aparatach słuchowych nowej generacji znajduje się 5 czy nawet 7 słuchawek to tak odnośnie tego hifi


Mi raczej chodzilo o to, ze nikt nie ma zamiaru chodzic z aparatem sluchowym o budowie nausznej.

Każdy dobry aparat jest wentylowany specjalnymi filtrami dzięki czemu ucho się nie męczy.


Sorry, ale mowilismy o aparacie sluchowym czy sluchawkach dousznych??
Takich rzeczy mi nie musisz tlumaczyc. To OCZYWISTE !!! Aparat nosi sie przez caly czas, wiec MUSI byc tak skonstruowany i wentylowany by nie meczyl po dluzszym uzytkowaniu.
Widziales kiedys sluchawki do mp3 o takiej budowie:
http://allegro.pl/item628336110_aparat_sluchowy_oticon_sumo_dm.html ??


nie ma 100% ciszy i tutaj taka konstrukcja jest milion razy bezpieczniejsza dla ucha.


Stary, rozwalasz mnie. Co takiego jest bezpieczniejszego w budowie dousznej od budowy nausznej? Sama idea nausznych sluchawek jest bezpieczniejsza a to iz nikt nie konstruuje nausznych aparatow sluchowych oznacza tyle, ze nie mozna ich z ta druga konstrukcja porownac.

jednak jeśli ktoś mieszka na wsi z dala od cywilizacji i w domku ma zupełnie cicho to słuchawki nauszne o konstrukcji otwartej będą najlepsze, ale bądźmy szczerzy ile osób ma takie warunki?


Ja. I dlatego napisalem, ze chce takie kupic.


@nicea albo smierc
Racja

__

Użytkownik
wiecek.

2009-05-07 11:15:20

qwe nadal nie rozumiesz o co mi chodzi, jadąc tramwajem, idąc po ulicy słuchając mp3 + np. KPP bardziej psujesz sobie słuch niż jakbyś słuchał jakiś doków np. cx300
To, że do domu czy z dala od cywilizacji lepiej sprawdzą się nauszne to wiem i się nie sprzeczam, chcę tylko Tobie uświadomić, że W OKREŚLONYCH WARUNKACH DOKANAŁOWE SŁUCHAWKI SĄ BEZPIECZNIEJSZE DLA NASZEGO SŁUCHU. i eot

__

Użytkownik
qwe

2009-05-07 11:24:04

qwe nadal nie rozumiesz o co mi chodzi, jadąc tramwajem, idąc po ulicy słuchając mp3 + np. KPP bardziej psujesz sobie słuch niż jakbyś słuchał jakiś doków np. cx300



Jak nie rozumiem, przeciez pisalem o tym w pierwszym poscie.
Jesli chcesz miec lepsza izolacje od otoczenia to kupujesz po prostu koonstrukcje zamknieta albo z dynamicznych tlumieniem.
Dobrze tlumiace sluchawki douszne sa zdecydowanie za drogie.

__

Użytkownik
wiecek.

2009-05-07 11:29:04

i wychodzisz w tym na ulice gdy jest 25stopni w cieniu gg ;)

__

Użytkownik
qwe

2009-05-07 14:09:25

Ogolnie ja wole konstrukcje typu Bose quiet comfort czy sennheiser pxc 300, niewielkie, dyskretne.
Muzyki i tak nie slucham duzo, ostatnio (jakis rok, poltora temu) do mnie dotarlo jak bardzo sluchanie muzyki z mp3 niszczy sluch.

__

Użytkownik
wiecek.

2009-05-07 14:17:35

to fakt, najlepiej słuchać nie za głośno nie za cicho z dobrych głośniczków :)
sam sprzedałem swoje playerki, bo w końcu zdałem prawko i teraz szykuję się do złożenia sobie jakiegoś zestawu car audio ;D

__

Użytkownik
qwe

2009-05-07 15:05:39

Jesli Ci tego nie ukradna to HF. Nie lepiej cos w domu zlozyc?

__

VIP
samolot

2009-05-07 15:15:52

zen aurvana sa spoko, tylko kabel się szybko psuje :D ale po wymianie śmigają mi już rok

a tu ktoś próbuje wytłumaczyć, że jadąc tramwajem i tak jak ja, słuchając 10-15/40 w dokanałówkach, mam dźwięk znacznie ciszej niż na pchełkach czy innych, którymi muszę zagłuszyć tramwaj ;p

__

Użytkownik
wiecek.

2009-05-07 17:15:12

qwe z domu moga tez ukrasc:D a niestety mieszkam w bloku i tak jak kiedys pisalem rzadko kiedy mam okazje spocic swoje glosniczki 40W RMS, a co dopiero gdbybym mial cos dobrego? ;)

__

Użytkownik
bts[b]

2009-05-08 21:05:48

Dobra sprawa się troche się zmieniła. Ipod classic-gówno? Mówimy o najnowszym modelu 120gb

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

6094 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie