Win7 Pendrive boot

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
zoom

2009-04-25 16:20:29

Witam.
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zainstalowania Win7 na moim netbooku jednak jak wiadomo netbooki nie posiadają napędu optycznego. Niestety nie mam dostępu do takowego pod USB więc muszę sobie jakoś inaczej poradzić.
W internecie przeczytałem że przy użyciu Pendrive 4gb można zainstalować Windowsa7. Więc wziąłem się do roboty i niestety na samym starcie mój misterny plan poległ gdyż robiąc wszystko krok po kroku “Filmik 1” program diskpart nie widzi mojego pendrive, widoczny jest tylko i wyłącznie dysk twardy. Może ktoś z was miał podobny problem lub wie jak sobie z tym poradzić. Używam WinXP Home próbowałem również u narzeczonej na Win Vista Buisness i niestety obie próby kończą się fiaskiem.

Filmik 1
http://www.youtube.com/watch?v=02_X5GpWV98&feature=related
Filmik 2
http://www.youtube.com/watch?v=jloS3XhB2JE

__
Play more promode.

VIP
j3sh

2009-04-25 18:41:18

po co Ci win7 na netbooku :O? zeby wiecej ramu pobieral?

__

VIP
zoom

2009-04-25 20:09:07

Już sobie sam poradziłem.

Po prostu chciałem przetestować jak RC1 będzie działać.

__
Play more promode.

Użytkownik
smacky doo

2009-05-05 17:27:49

Ja czytałem na jakimś forum że ten nowy windows posiada jakiś błąd dzięki któremu hackerzy mogą bez problemu wkradać się na komputery, a na dodatek stwierdzili oni że żadna łatka nie pomoże windows by było trzeba od nowa robić.

edit:
znalazlem linka łap

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Windows-7-z-nieusuwalnym-
exploitem,wid,11068311,wiadomosc.html?ticaid=17ed3

__

VIP
Eragorn

2009-05-05 17:33:22

WP

__

Zbanowany
phoenixpll

2009-05-05 17:38:46

Na szczęście dziura w Windows 7 nie powinna być traktowana jako bardzo poważne zagrożenie. Aby atak się powiódł, napastnik musi bowiem mieć fizyczny dostęp do komputera ofiary. Zaprezentowanego ataku nie da się dokonać zdalnie.

__

VIP
conish

2009-05-06 18:21:08

Taaa... nowosc. Jakos kolo 2 lat wiadomo, ze tpm i bitlocker sa do obejscia, wiec dlaczego mialoby sie tego nie dac zrobic na w7 skoro jest tylko kolejna generacja visty.
A tak sie wlasnie rodza paranoje.

ale zeby nie odbiegac od tematu. Moj notebook ma dvd... i kolejna sprawa. W7 lepiej isntalowac na wirtualnych maszynach, zwlascza, jesli chcesz sie tylko pobawic, poznac system.

__
Cel - dostac sie na liste tentop noobs@esp

VIP
zoom

2009-05-06 19:51:52

Jak już pisałem wyżej poradziłem sobie z “bootem pendrive” i 7’ka chodzi naprawdę bardzo dobrze na netbooku i wierze że będzie godnym następca Windowsa XP.

__
Play more promode.

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3294 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie