Sennheiser HD201 VS HD202 VS HD457 VS Koss UR-40 VS Philips 2700

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
s0mebody

2009-04-02 16:35:20

Witam!
Potrzebuję porady w sprawie kupna słuchawek. Służyć mają przede wszystkim do gier. Przekopałem mnóstwo stron, każde forum zostało przeczytane, więc błagam - nie mówcie, że to było wałkowane miliard razy. Interesują mnie konkretne słuchawki:

- Sennheiser HD201
- Sennheiser HD202
- Sennheiser HD457
- Koss UR-40
- Philips 2700

Budżet mam mocno ograniczony, więc inne słuchawki raczej nie wchodzą w grę. Byłem już mocno nastawiony na HD202, ale ktoś stwierdził, że dla większych uszu (takich jak moje ;P) się nie nadają. HD201 - podobno ten sam problem. HD457 - chyba całkiem w porządku. UR-40 - wygoda super, dźwięk super, kabel... no właśnie, kabel... 2700 - podobno całkiem wygodne i wcale nieźle grają, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że Philipsy mogą grać lepiej od Sennheiserów czy Kossów. Słuchawki podpinane będą tylko i wyłącznie do komputera. Karta dźwiękowa to zintegrowany Realtek, także rewelacji nie ma. Dodam jeszcze, że wygoda ma dla mnie nawet większe znaczenie niż jakość dźwięku.

Za każdą w miarę sensowną odpowiedź serrrrdecznie dziękuję! ;)

__

Użytkownik
qwe

2009-04-02 16:56:26

Mnie sie marza http://www.bose.pl/index.php?p=produkt&id=15 Słuchawki Bose QuietComfort 3

Przymierzalem je w Anglii i od razu sie zakochalem. Nigdy nie mialem na glowie tak wygodnych a zarazem malych sluchawek.
No i te brzmienie...

Szkoda, ze kosztuja 1000zl :D

__

Użytkownik
Castiel

2009-04-02 18:27:46

W KOSS UR 40 w ogóle bym się nie pakował, bo jest to jeden ze słabszych produktów tej właśnie firmy. Spotkałem się nieraz z opiniami, że KOSS KSC 75 mimo tego że są prawie dwukrotnie tańsze graja lepiej. Ja nie odpuszczałbym sobie na twoim miejscu sennheiser'ów tylko dlatego, że spotkałeś się z opinią, że nie pasują do większych uszu. Komfort i wygoda to kwestia indywidualna... Proponowałbym wybrać się na odsłuch tych słuchawek i samemu zdecydować, które ci odpowiadają. Sam zobaczysz sobie które i jak leżą na twojej głowie i które jak grają. Miejsc gdzie można wybrać się na odsłuch jest dużo. W każdym większym mieście coś się znajdzie, zawsze ewentualnie można pojechać do najbliższego z tych miast. Imo lepiej dołożyć trochę na paliwo/bilet niż kupić słuchawki i być z nich niezadowolonym. Poza tym na zintegrowanej karcie dźwiękowej nie ma co ukrywać wszystkie z nich zagrają na zbliżonym poziomie (różnice będą słyszalne ale bez przesady, melomanem nie jesteś, bo wtedy w ogóle nie zastanawiałbyś się nad którymikolwiek z tych słuchawek, więc aż takiej różnicy nie zauważysz) i dlatego kierowałbym się wygodą i trwałością słuchawek.

__

Użytkownik
Linkin

2009-04-02 18:59:34

HD457 - polecam.

__

Użytkownik
Sld

2009-04-02 19:08:27

I mylicie się co do KOSS UR40, bo większość wyraża taką opinię ze względu użytych materiałów. Tak, jakość wykonania nie jest dobra, ale nie jest też kiepska - myślisz dlaczego są takie tanie? Słuchawki są wygodne (Dla małych, dla dużych uszu), nie grzeją ich, a dźwiękiem przebijają wszystkie przez Ciebie wymienione. Świetne słuchawki do Rocka, Rapu czy elektronicznej, a w grach brzmią tak jak trzeba - dobre pozycjonowanie. W cenie 150-200 zł nie znam lepszych słuchawek.

Jedynym mankamentem jest krótki kabel, bodajże 1,44m, lecz pełno przedłużaczy na allegro.

POLECAM!

__

Użytkownik
s0mebody

2009-04-02 19:22:03

Dzięki za odpowiedzi!
Na odsłuch niestety w najbliższym czasie nie mam co liczyć, więc muszę w pełni zaufać opinii innych. Melomanem nie jestem, ale chciałbym dobrze wydać tą kasę.

Hmmm... W sumie nie będę rzucał tymi słuchawkami... Ale przyznam, że tego kabla (nie tyle długości, co grubości) to się autentycznie boję! ;P

Czekam na kolejne porady. Ku dobremu zmierza! ;)

__

Użytkownik
Linkin

2009-04-02 20:05:56

rozwine troche swoja wypowiedz w takim razie... w tych hd457 bas jest niesamowicie fajny, mocny, słuchawki są megalekkie i wygodne, kilka razy zapomniałem ze mam je na uszach :P.. kabel jest b długi.. jak dla mnie za długi (choc czasem sie to przydaje, np jak podlaczam je do tv), ale w komplecie jest takie cos plastikowe na co ten kabel sie nawija i przypina np. za koszule, do spodni itd.. w grach spisuja sie bardzo dobrze, wszystko dokladnie slychac.. w counter strike’u dokladnie slysze co gdzie sie dzieje... kupowalem je glownie ze wzgledu na muzyke, spisuja sie baardzo dobrze :) szczerze polecam, mam je ponad 2 lata, zadnych sladow uzytkowania, a spadały juz z roznych wysokosci i dalej działaja..

__

Użytkownik
n4rf

2009-04-02 20:28:45

zdecydowanie odradzam hd 202. strasznie niewygodne i przebasowane

__

Użytkownik
s0mebody

2009-04-02 20:59:09

Czyli na prowadzenie wysunęły się HD457. Jeszcze tylko jedno pytanko do tych słuchawek - czy w muszlach mieszczą się CAŁE uszy?

__

VIP
Grmx

2009-04-02 21:00:36

jezeli do gier, to polecam Speedlink MEDUSA NX 5.1
, nowki kosztuja w granicy 250zl...ale sprzedam ci za taniej, jezeli jestes zainteresowany napisz private message.

pozdrawiam.

__

Użytkownik
s0mebody

2009-04-02 21:44:22

Nie ma mowy. ;) Interesują mnie tylko słuchawy wymienione wyżej. A już na pewno nie kupię słuchawek 5.1. :P

__

Użytkownik
mefistomek

2009-04-02 21:54:23

Ja mam koss u40 , gdy je założysz zapominasz że je masz :] Grają świetnie , jedyne wady to krótki kabel ale możesz kupić za pare złotych przedłużke a co do jakości wykonania to może wydają się na kruche, ale takie słabe wcale nie sa już kilkanaście razy spadły mi na podłoge i nic im nie ma , kabel też nie raz zahaczyłem nogą i też się trzyma, Także polecam!

__

Użytkownik
cow.sndstrm

2009-04-02 23:04:29

Uzywane sennki hd555 - 200zl @ msg

__

Użytkownik
s0mebody

2009-04-03 13:22:11

HD555 niestety nie kupię. Wiem, że są dobre, ale nie mam kasy. To raz, a dwa - i tak będę słuchał na integrze. ;)

Jeszcze coś mi przyszło do głowy. Czy istnieje możliwość całkowitej wymiany kabla w Kossach? Nie przedłużacz, ale CAŁKOWITA wymiana? Gdyby nie to cienkie cholerstwo to już dawno bym je miał! Jeśli takiej opcji nie ma, chyba je sobie odpuszczę.

__

Użytkownik
gman

2009-04-03 13:33:16

Troche off ale też chciałem dopytać o słuchawki sennka.
Także rozważam zakup tyle że modelu PC 350, tych których jeszcze do niedawna mym grywało.

Miał ktoś styczność ?
http://allegro.pl/search.php?string=pc+350&buy=0&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0
niby od 400 zeta można już mieć, jednak pytanie czy warto ? bardzo mi zależy na takich słuchawkach na całe uszy, izolujące jak najlepiej.

__

Użytkownik
mglisty

2009-04-03 13:54:59

z wymienionych najlepiej na pewno grają i sa najwygodniejsze KOSS UR40 - nie wierz w dziwne opinie z netu - miałem je i gorącu polecam - konstrukcja b.leciutka i przemyślana ta siateczka co opiera sie na głowie jest rewelacyjnym rozwiązaniem - zapominasz, że masz je na uszach - co wazne przy dłuższym graniu - naprawdę jak za 130 zeta sa rewelacyjne i nic na rynki ich nie przebija
co do kabla - no bez jaj - nie ma takiego kabla którego nie da sie wymienić... sprawa prosta jak drut ...tzn. kabel :D
już ich nie używam tylko dlatego ze przesiadłem sie na ...PC350 :P

__

Użytkownik
s0mebody

2009-04-03 15:02:59

mglisty może to i głupie pytanie, ale na tym to ja się nawet w najmniejszym stopniu nie znam. ;)

Czyli Kossy wracają do gry. I chyba są teraz faworytem! Jeszcze tylko dopytać się kogoś mądrego jak zmienić kabel i wszystko będzie pięknie!

EDIT: A może tutaj znajdzie się ktoś mądry? :P Tylko jeśli już, to proszę o instrukcje jak dla małego dziecka. ;) Mówiłem, że nie mam o tym pojęcia.

__

Użytkownik
mefistomek

2009-04-03 15:11:47

ale co ci przedłużka przeszkadza? te na pozór cienkie kable sa bardzo mocne , wiem to na własnym przykładzie a nad wymiana kabla można myslec jak sie popsuja : P

__

Użytkownik
s0mebody

2009-04-03 16:55:39

W to, że są mocne na pewno nie uwierzę. ;) Ale w sumie racja, jak sie urwą to najwyżej wymienię! :P

Skoro mam brać Kossy, to pozostaje ostatnie pytanie: przedłużka byle jaka, czy są przeciwwskazania jakieś? :P

__

Użytkownik
qwe

2009-04-03 17:08:08

oczywiscie, ze sa przeciwwskazania.
Przedluzka za 5zl z biedronki znacznie pogorszy Ci jakosc dzwieku.

__

Użytkownik
Castiel

2009-04-03 17:28:22

Zawsze może sobie kupić porządny kabel choćby np GRADO i dźwięk nie straci na jakości. Tylko w przypadku tak kiepskich słuchawek jak np te KOSS UR 40 nie ma sensu inwestować w dobry przedłużacz...

__

Użytkownik
s0mebody

2009-04-03 17:29:10

Tak właśnie przypuszczałem. W takim razie od jakich cen zaczynają się przyzwoite przedłużki? A może jakiś konkretny link do - powiedzmy - aukcji na Allegro?

EDIT: Hmmmm... No raczej 125zł na kabel to nie chciałbym wydawać! :P Jest jakaś (SPORO) tańsza alternatywa?

__

Użytkownik
Castiel

2009-04-03 18:13:10

Przedłużacz mini jack 3,5mm stereo - Digital - HQ - 3m
Przedłużacz mini jack 3,5mm stereo - Digital - HQ - 5m

Więcej do tych KOSS'ów nie potrzeba. Kabel w miarę solidny, zdarzyło mi się parę razy go nadepnąć lub przejechać krzesłem i dalej działał bez żadnych problemów, ale starcia z zębami mojego psa niestety nie przetrwał. Wtedy miałem jeszcze kiepskie słuchawki i nie odczuwałem żadnej różnicy w jakości dźwięku z przedłużaczem czy bez niego, więc do tych KOSS'ów powinien być akurat w sam raz... Ewentualnie jak masz jakiś sklep ze sprzętem audio albo chociaż dobry sklep z RTV to możesz się przejść i popytać o coś podobnego.

__

Użytkownik
s0mebody

2009-04-03 19:55:22

O tak! Dużo lepiej! ;) Psa tez mam, ale najwyżej będę chował słuchawki i tyle.

Dobra, czyli zwyciężył KOSS UR40! Poobserwuję ten temat jeszcze przez jakiś czas i jeśli nikt nie zaproponuje czegoś rewolucyjnego - kupuję Kossy.

Za wszystkie pomocne odpowiedzi bardzo serdecznie dziękuję! Nie spodziewałem się tak szybkiej i rzeczowej pomocy! ;)

__

Użytkownik
mefistomek

2009-04-03 21:27:00

"oczywiscie, ze sa przeciwwskazania.
Przedluzka za 5zl z biedronki znacznie pogorszy Ci jakosc dzwieku."

qwe to masz wybitnie czułe ucho albo dobrze na ciebie działa reklama , bo ja właśnie podłączyłem słuchawki bezpośrednio i później przez przedłużkę za 4,5PLN i nie widze różnicy ( muzyka w audio)

__

Użytkownik
Castiel

2009-04-03 21:56:57

@mefisto - Tak z ciekawości jakie masz słuchawki i jaką kartę dźwiękową?

__

Użytkownik
qwe

2009-04-04 02:11:21

@mefisto
Reklama nie mogla na mnie dzialac (bo niby jaka?? Przedluzacza audio ?? :o)
Jestem wymagajacy co do dzwieku, ale potrafie odroznic dzwiek przesylany przez przedluzacz za 5zl, no chyba, ze podlacze slabe sluchawki.
Moze ty podpiales sluchawki za 4,50 do tego przedluzacza za 4,50...

__

Użytkownik
mefistomek

2009-04-04 09:06:49

@Castiel KOSS UR40 + Xonar

__

VIP
conneh

2009-04-04 17:33:24

Mialem HD202 (ta sama konstrukcja co 201) i byly to najmniej wygodne sluchawki, jakie kiedykolwiek mialem na uszach, a mialem ich sporo. Pomijam calkowicie jakosc dzwieku itp., bo nie bylbym w stanie uzywac ich nawet, gdyby graly lepiej niz sluchawki za 20k.

UR40 natomiast sa naprawde wygodne i graja wg mnie o wiele lepiej od HD202. Na pewno tlumia slabiej, bo sa to sluchawki otwarte, wiec nie beda sie nadawac do gry w pomieszczeniach, gdzie jest duzo halasu, a dodatkowo przepuszczaja sporo dzwiekow, co moze przeszkadzac osobom siedzacym z toba w pokoju. Jesli chodzi jednak o komfort uzytkowania (ktory jest wazny, bo na pewno sporo czasu bedziesz w nich spedzal), to nic z w/w ich nie przebije - sa bardzo lekkie i nie uciskaja w uszy. Wspomniane KSC75 graja naprawde fajnie, ale siedzenie z takim ustrojstwem na uszach przez wiele godzin do naprzyjemniejszych rzeczy nie nalezy. UR40 ostatnio polecilem znajomemu, ktory jest posiadaczem sporawych klapciuchow - zakupil i jest bardzo zadowolony.

W tym przedziale cenowym mozna sie jeszcze rozgladac za czyms od AKG. Nie testowalem, ale watpie, zeby trafilo sie cos mniej wygodnego od HD202.

__

Użytkownik
s0mebody

2009-04-04 17:53:08

con~ - to że są otwarte to dla mnie nawet zaleta. Na lany się nie wybieram, słuchawki będą używane tylko w domu. ;)

Temat uważam za zamknięty (przynajmniej z mojej strony). Kossy zakupione. Jeszcze raz wielkie dzięki, Panowie! ;)

__

Użytkownik
Castiel

2009-04-04 18:03:24

Ja w AKG w tym przedziale cenowym bym się nie pchał zwłaszcza, że kiepsko się zgrywają z odchudzonymi źródłami komputerowymi.

__

Użytkownik
Linkin

2009-04-04 21:20:21

co do hd457, to sa to sluchawki otwarte :) takze nie oslaniaja uszu do konca.. ale przy sluchaniu muzyki nie slychac praktycznie nic z zewnatrz.. no i sa dzieki temu baaaaaardzo wygodne :) nigdzie nie uciskaja, nie mecza uszu itd...

__

Użytkownik
mefistomek

2009-04-04 21:37:13

"takze nie oslaniaja uszu do konca” uszy to chyba całe osłaniaja : D

__

Użytkownik
Linkin

2009-04-05 09:06:06

zalezy z ktorej strony patrzysz... jak spojrzysz od góry to widac ucho :)

__

Użytkownik
Q3b3

2009-04-05 11:44:49

Moim zdaniem kupowanie słuchawek <180zł ma trochę mały sens pod względem jakość/cena(np.100zł). Mam HD465, teraz żałuję, że nie dołożyłem 100 do np. 515, albo ciut więcej na 555.

__

Użytkownik
Castiel

2009-04-05 12:23:33

Senki HD 555 znowu też nie są takie dobre jak krążą o nich opinie. Ale nie ma co tutaj prowadzić teraz wywodów nt HD 555, bo wybrał już KOSS’y UR 40, a HD 555 i tak znajdują się w innym przedziale cenowym.

__

Użytkownik
eks4jl

2009-04-05 21:55:58

Ja mam Sennki HD 202 i sa bardzo dobre, na poczatku troche uszy bolały, ale po czasie juz było dobrze. Naprawde je polecam. ;)

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3382 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie