Power os Speed!- Raid z 24 dyskow SSD

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
qwe

2009-03-10 13:57:01

http://www.youtube.com/watch?v=96dWOEa4Djs

Nie bede Wam psul zabawy, ogladajcie ;)

__

Użytkownik
Bitman

2009-03-10 14:18:01

omg 2gb/s. koleś musi być szalony i bogaty :D

__

Były Redaktor
raul

2009-03-10 14:29:48

abstrakcja

__

ex-Redaktor
exilek

2009-03-10 14:38:07

omg :D chyba tylko dla osób zajmujących się montażem video takie coś będzie użyteczne :) bo w normalnym domu taka prędkość jest zbędna. nie zmienia to jednak, że wynik świetny :)

__

Użytkownik
wysoki0015

2009-03-10 14:42:58

@Bitman
Jaki szalony i dlaczego bogaty?
Przeciez dyski dostali od Samsunga, wyraźnie pisze...

__

Użytkownik
napzord

2009-03-10 15:04:17

Omg istny demon prędkości.

__
http://thebiggestsecretpict.online.fr/nwo/nato_swastika.gif

Użytkownik
Forem

2009-03-10 16:49:15

Imo powinni dorzucić do filmu nagranie z licznikiem poboru prądu. :D
Zapewne pędziłby równie szybko : d

__

Użytkownik
qwe

2009-03-10 17:23:53

@Forem

Wlasnie dyski SSD pobieraja bardzo malo energii :)
Zwykly dysk marnuje jej duzo, emitujac jej duzo w postaci ciepla i halasu. W SSD nie ma zadnych czesci ruchomych.

__

Użytkownik
mefistox2

2009-03-10 18:46:39

qwe ale jakiego zasilacza potrzebowal ten koles?:D

__

VIP
lab

2009-03-10 19:05:06

masz w filmiku: 2x1000W

__

Szef
rr

2009-03-10 19:05:52

hmmmm dupa a nie fajny material

bledy i czepianie sie:

po pierwsze, nie ma na ten moment kontrolera ktory bylby w stanie wykorzystac dyski ssd w macierzach, sa za szybkie, sa tak szybkie ze nia maja wbudowanego casha, bez tego kontroler sobie z nimi nie radzi, mozna korzystac z softowego raidu i obliczenia robic na procesorze ale to nie to,

robienie tego na zwyklym pc (to nie jest plyta serwerowa do macierzy, nie ta architektura) 2 gb/s mozna w wiekszosci macierzy uzyskac na dyskach sasowych bez wiekszego problemu, a dyski SSD maja lepsze osiągi od dysków SAS, wszyscy czekają na mecierze zrobione dla dyskow SSD, podobno jeszcze pol roku

dyski intela sa o niebo lepsze od dyskow samsunga, kontroler intela jest wydajniejszy, tutaj i tak 2 gb/s to wydajnosc plyty / kontrolera a nie wydajnosc dyskow, powinna byc wieksza

po co 2 zasilacze i gasnica? dysk ssd pobiera jakies szczatkowe ilosci pradu (0,15 Wata) te 24 dyski zjadają tyle co dwa normalne dyski, wiem ze to fajnie wyglada ale nic pozatym nie daje

wyjebiscie ze mial 4 gb ramu szkoda ze fb dimmy pracuja parami zawsze, i jedna kosc to spadek wydajnosci ramu o polowe

__

Użytkownik
caNel

2009-03-10 19:13:50

Przez chwilę myślałem, że chodzi o stary dobry film Aliena, i miałem już przed oczami Matr0xa z Krogothem :)

__

Użytkownik
zoniC

2009-03-10 21:53:06

Dyski SSD to taki luksus na razie. Ale do netbooków/laptopów jak ulał taki np. 64GB SSD :)

__

Użytkownik
Tymek

2009-03-10 22:02:40

strasznie nołlajfowe ;asd

__

Użytkownik
vacq

2009-03-10 22:39:40

@caNel

to samo pomyślałem :D

filmik fajny, ja szczerze mówiąc nie pogardził bym taką macierzą, szczególnie jakbym ją dostał od Samsunga :p

ide obejrzeć Power of Speed :]

__

Użytkownik
qwe

2009-03-10 23:12:09

Pozniej obejrzyj sobie to, jesli lubisz tricki ;)
Zwlaszcza te ostatnie sa mocne

http://video.google.pl/videoplay?docid=732039756533917343&ei=jui2SebJJ4fg2ALLi4CLBA&q=quake+3+jhana

__

Użytkownik
Bitman

2009-03-11 00:52:18

rr zgadzam się że to fake jest, defragmentacja na pewno tak szybko by nie poszła. Pokazałem kumplowi z IBM i potwierdził co piszesz. Ale całkiem fajnie zmontowane ;]

__

Szef
rr

2009-03-11 02:08:41

jak sie defragmentuje pusty dysk tak jak on to moze pojsc... ogolnie przerost kombinatorstwa nad efektami

__

Użytkownik
qwe

2009-03-11 03:05:26

@rr,

-co do gasnicy, to przeciez zart.
-przeczytaj to co napisali na koncu
-mieli 4 kosci pamieci Ram, wkladane PARAMI !!!!

-po co 2 zasilacze?? przypatrz sie dobrze.
Molexy mozesz podpinac szererogo, SATA juz nie. Po prostu braklo mu wyjsc SATA by zasilic wszystkie dyski.
Ludzie!!!!!!!!!!!!!!!


CZYTAJCIE I OGLADAJCIE UWAZNIE, LOL !!



Tylko 6 dyskow jest podpiete bezposrednio do kontrolera plyty glownej.


The 2GB/sec benchmark is BS.

No raid controller is dapable of 2GB/sec throughput with SATA drives. I am sure the benchmark was running in the raid controllers cache.

I too can get 1500 MB/sec on cristalmark because its running in my raid controllers cache. Also I can tell they were using an areca controller from the beep during startup.




Feeling the need to comment on this; check the end of the video for how we set it up. To summarise, we used two PCIe controllers and also the onboard SATA ports. The result is cumulative.



Ok, Ok... I missed that very end part which even pausing its hard to see the details and all the video before that showed just one raid controller with SFF-8087 cables hooked up to all 6 ports.



in 1:06 on the video you can actually see the controller. That is an areca ARC-1680ix-24. This controller is not capable of more than ~800MB/sec with SATA drives. It can do a bit over 1 GB/sec with SAS drives so the benchmark is definitely running from the cache.



It’s not running from the cache, check your facts before spouting inaccuracies ;)
We used iometer to test, and two RAID controllers. The Areca you mentioned, and an additional Adaptec 5 series. It’s all explained at the end of the video :)



Yeah... 5 frames between each scene is not enough to really see everything on youtube. I had to download the flv and play it in mplayer where i could go forward frame per frame but anyway if I was able to read all that I probably wouldn’t have posted.

I am enjoying my 820 MB/sec reads and 710 MB/sec writes on my ARC-1280ml (18TB usable) raid6 array. I am quite familiar with a bunch of raid cards and their limitations.



i’d really like to know the RAID setup details? do all the controllers just provide single ssds to the system and it’s one big raid0 windows sw raid? or raid0 on each individual controller and then a windows raid0 of the 3 controller raids?




I must say i am a bit disappointed in this marketing scheme. The most important part of an SSD is not bandwidth (although it helps), it’s IOPS and accesstime. I like the demonstrations with application launches. But as any serious geek out there, i say “GIVE US IOmeter!" (or perhaps you can’t, because you’d get blown away by the competition on IOPS?)



We ran the test using iometer. I’ll find the results spreadsheet and mail it to you if that would help - drop me a message if so. :)





Tutaj jest pokazane jak to zrobili:

http://img15.imageshack.us/img15/1150/dysk.jpg


Jesli ktos chce poznac dokladniejsza konfiguracje niech po prostu pusci wiadomosc do Paula - http://www.youtube.com/user/ssdawesome



A tutaj tajemnica defragmentacji

http://img23.imageshack.us/img23/742/dyski.jpg

Wystarczylo zatrzymac film i przyjrzec sie szczegolom, ale widocznie latwiej powiedziec, ze to fake.






Jesli ktos chce miec podobna szybkosc bez tylu dyskow, mozna kupic dysk pod PCI Express, z tym, ze jest znacznie drozszy. (chyba 1000zl na 1 gigabajt)




@tymek

o_0
Czlowieku, to jest zwykla reklama Samsunga za ktora im zaplacili. Skoro taki sposob zarabiania pieniedzy Ci sie nie podoba to idz graj w NBA.
Tam tez sa nolajfy, tylko zamiast bawic sie komputerem, bawia sie pilka od kosza.

__

Były Redaktor
so0fka

2009-03-11 07:00:27

A ten sie znowu podnieca. Jeszcze jakiś czas temu to było śmieszne, teraz jest już wku*wiające i aż mi sie czytać cokolwiek na esp odechciewa -_-

Swoją drogą jak długo się uczę fizyki nie słyszałem, żeby cokolwiek przetwarzało energię na hałas :D

__

Użytkownik
Bitman

2009-03-11 11:39:51

Soofka przecież hałas to właśnie energia w postaci wibracji powietrza. W 3 LO o ile mnie pamięć nie myli będziesz miał na fizyce o dźwięku. So stay tuned ;]

Qwe muszę się przyznać, że z Sebą niedokładnie obejrzeliśmy film.


I had to download the flv and play it in mplayer where i could go forward frame per frame but anyway if I was able to read all that I probably wouldn’t have posted.



Zrobiliśmy tak samo i rzeczywiście zrobili kawał dobrej roboty.

Ps. Soofka jak długo uczysz się tej fizyki ? :D

__

Użytkownik
qwe

2009-03-11 13:37:57

@Soofka

Czym sie podniecam lolu??
Pewnie nawet nie rozumiesz co te cyferki, literki i wykresy oznaczaja i zabierasz swoj marny glos.
Umiescilem to tutaj by wyjasnic pare watpliwosci.



Swoją drogą jak długo się uczę fizyki nie słyszałem, żeby cokolwiek przetwarzało energię na hałas

Trzymajcie mnie. No to niezly glab z ciebie jesli tak prostych rzeczy nawet nie wiesz.

__

VIP
j3sh

2009-03-23 20:40:59

maja zainstalowanego steama ! :D

__


Warning: getimagesize(http://img15.imageshack.us/img15/1150/dysk.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166

Warning: getimagesize(http://img23.imageshack.us/img23/742/dyski.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

3221 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie