Tribes- najbardziej niedoceniona gra w historii Multiplayer

Dostosuj

  • 1
  • 2
Autor Wiadomość
Użytkownik
qwe

2009-03-07 02:11:01

Huh, tak znienacka przypomnial mi pewien uzytkownik, ktory do konca zycia bedzie w mojej pamieci sYs|yavor, gracz Tribes 2, ktory tak doskonale potrafil opisac mechanike, zalety i rozgrywke w tej grze, ze ciezko bylo przejsc obok niej obojetnie po przeczytaniu jego tekstow.


http://tribes2.fpp.pl/?pl:pages:show:285:::Dlaczego Tribes 2- tu macie jeden z nich.

On napisal chyba jeszcze tekst pt. “Nawrócony”, wie ktos gdzie mozna to znalezc?


Ta gra jest tak niedoceniona, ze nawet sowjej rubryki na esports nie ma, a jest to gra zdecydowanie LEPSZA niz jakiekolwiek teamowe gry typu CS czy CoD.
Oczywiscie nie jest to gra latwa. Do ogarniecia CS’a tak by miec satysfakcje z gry wystarczy, nie wiem, godzina grania?
Z q3 jest troszeczke inaczej, tu jest znacznie wiecej nauki (glownie movement, timing, zagrywki), bo w q3 z kazda godzina odkrywasz cos nowego i coraz wiecej satysfakcji przynosi Ci ta gra.

W Tribes 2 jest zdecydowanie ciezej. Tutaj musisz sie gry nauczyc, tak jak trzeba sie nauczyc latac helikopterem w Battlefieldzie 2 (kto probowal, wie o co chodzi :D ).
Ta gra jest po prostu znacznie bardziej skomplikowana i rozbudowana niz proste strzelaniny pokroju q3.
To w glownej mierze przyczynilo sie do braku sukcesu. Tak samo jak wiekszosc ludzi nie gra w szachy (chociaz jest to IMO najlepsza strategiczna gra jaka wymyslono, na wyzszym poziomie dopiero sie zauwaza jak mocno skomplikowana jest to gra, polecam nauki z Chessmastera) bo zbyt wiele myslenia, zbyt wiele kombinowania, tak samo ludzie szybko zniechecaja sie do Tribes 2.
No prawie tak, gdyby nie jedna zasadnicza roznica- gracze fpp graja w fpp bo sa to gry w miare proste, trzeba ew dopracowac taktyke i zgranie w druzynie.
Tribes 2 to niemal strategia FPS, wiec typowy FPSowiec niczego ciekawego dla siebie tu nie znajdzie.
I to jest wlasnie blad. Bo im wiecej grasz w ta gre, tym bardziej ja kochasz.


Ja nie bede juz tutaj wiecej pisal. Wszystko opisal yavor. I jesli ktokolwiek znajdzie jego tekst pt “nawrocony” niech postara sie go tutaj umiescic.


Tutaj http://forum.purepc.pl/Gry-f9/Tribes-2-t10883.html&p=124827#entry124827
na samym dole znajdziecie wszystkie informacje potrzebne do odpalenia Tribes 2.


Pytanie: Jest ktos chetny by pograc w ta gre???
Mam nadzieje, ze tutaj w przeciwienstwie do obietnic http://www.esports.pl/forum/temat/8687 ze star wars racer jednak ktos zechce zagrac.

Co do Star Wars Racer. Z sanem udalo nam sie zobaczyc siebie na wzajem, lecz nie moglismy sie podlaczyc poprzez hamachi.
Wina byl prawdopodobnie firewall i teraz juz wiem jak sie polaczyc, wiec jak sa chetni na mini party w ta gre to piszcie!


edit
zapomnialem dodac:
TRIBES 2 JEST (obecnie)DARMOWY !!!

__

VIP
Pajda

2009-03-07 07:49:29

Jakbys szukal do gry, ale w Tribes Zemsta to sie pisze.
Biorac pod uwage cene 9zl w wirtusie i to ze byla w cda (generator kluczy jest na ich stronie), to raczej nie powinno byc problemow z dostepnoscia.

__

Użytkownik
klawisz

2009-03-07 08:19:20

Ale gdzie tu spisek!?!?!? <zagubiony> :/

__

Użytkownik
Sgt.Oskar

2009-03-07 09:41:58

klawisz, nie prowokuj :D

__

Użytkownik
piotrusek

2009-03-07 10:35:01

obecny tribes2 faq

Paradoksalnie zamkniecie oficjalnego master servera (rejestracja graczy, klany, t-mail itd.) przyczynilo sie do powrotu graczy na scene. W usa scena gra na rozwijajacym sie projekcie tribesnext patch, w euro czekamy na linuxowa wersje klienta oraz nowy system antycheaterski (w euro gramy na swoim master serverze). Obecnie jest rozgrywany turniej w base, niedlugo bedzie na modzie classic, sa pogloski o ladderze w arene i duela. na TWLu jankesi ciagna jeszcze laddery w t2.
Niestety obecny t2 revival (ktory to juz?;)) znowu troche przygasa, niby grane sa mixy 10v10 lub wiecej - czasem nawet codziennie - ale checi graczy slabna. Gdy rozpocznie sie turniej w classica, zwlaszcza ci lepsi gracze powinni znowu wrocic do gry :)
W tribes: vengeance tez chyba troche osob gra, ale w 90% to nooby, ktore kiedys zakupily gre w cd-action;) Akurat ta czesc gry zostala wykleta wsrod graczy poprzednich czesci, poniewaz zostala za bardzo uproszczona, tak wiec jakies klany na poziomie widzalem 2 lata temu jak jeszcze chcialo sie niektorym graczom z poprzednich czesci bawic w t:v.
W pierwsza czesc gra chyba najmniejsza ilosc graczy, ostatni turniej byl chyba rok temu, a teraz raczej panuja pustki na serwerach.
Swoja droga yavora nie widzialem z ponad 2 lata na serwerach ;)

__

Użytkownik
qwe

2009-03-07 14:31:36

@klawisz
heheheh, dobre, dobre ;)


@piotrusek
Ja osobiscie znam 3-4 osoby ktore moglby by zaczac grac w Tribes 2.
Zagadam dzisiaj z nimi, moze wkreca wieksza ilosc osob.
Uwielbiam skomplikowane, niebanalne gierki :)

Dzisiaj instaluje Tribes 2 no i moze w koncu Project Reality do BF’a.

__

Użytkownik
dezCartezz

2009-03-07 15:39:19

ja moglbym zagrac, czemu nie? sciagne to dzis i poprobuje

btw. fajne komentarze tam pisales qwe :DDD ile lat wtedy miales? 14? :D

__

Użytkownik
qwe

2009-03-07 16:09:36

chyba 13 :P
gnojek bylem, ale wtedy naprawde cholernie dobry bylem w gry, tzn bardzo szybko sie uczylem, zwlaszcza w q3.
W godzine pojmowalem cos, co inni nie mogli pojac przez tydzien.
Szkoda ze nie mialem wtedy warunkow do gry bo sadze, ze doszedl bym wysoko. Zreszta i tak liczyl sie fun z gry :)

Sciagaj, instaluj i ogien! :D
Karamy chlopakow, a raczej oni nas :D

__

Użytkownik
Zacky

2009-03-07 16:30:53

Tribes: Vengeance lepiej bo mam ;]

__

Użytkownik
pwsn

2009-03-07 16:38:03

Ściągnę dzisiaj i zobaczymy. Szczerze zawsze byłem zainteresowany grą, ale nigdy nie miałem okazji pograć dłużej ;]

__

Użytkownik
qwe

2009-03-07 17:11:00

@ZACKy

Podobno Tribes 2 lepsze.
Trojka ma zbyt wiele uproszczen.

U mnie juz 30% sciagniete. Moze dzisiaj wieczorem zdazymy cos pyknac ;)

__

Redaktor Naczelny
rml

2009-03-07 17:41:14

skad to sciagnac skoro darmowe

__

Użytkownik
qwe

2009-03-07 18:00:31

w temacie masz WSZYSTKO napisane, poklikaj troche w linki

__

Użytkownik
kot_Z_cheshiere

2009-03-07 19:09:42

Podobno Tribes 2 lepsze.
Trojka ma zbyt wiele uproszczen.


zbyt wiele uproszczen ;)? - ja tam nie widze absolutnie nic z poprzednich czesci tribes - ta gra to jedno wielkie uproszczenie

W tribes 2 pogrywalem od czasu do czasu na Elite warriors online. W piateki wieczorami mozna bylo nawet pograc 32x32 ;P. Nie wiem jak teraz ;)

__

Użytkownik
pwsn

2009-03-07 19:31:22

Już ściągnięte. Później wypróbuje ;]

__

VIP
Pajda

2009-03-07 20:16:54

Ja bylem w pelni usatysfakcjonowany trojka (no moze linka haka moglaby sie nie rozlaczac, a zawijac o przeszkody). Dwojka mi sie podobala, glownie wlasnie poziomem skomplikowania, ale byla w tym wszystkim takze nieco jalowa, nie bylo az takiej intensyfikacji akcji przez caly mecz. Trojka uproszczona zostala odrzucajac niektore elementy, zmniejszajac pole walki, ale dala za tu duzo wieksza predkosc i ostrzejsza walke. Dopiero w trojce movement sam w sobie zaczal mi sprawiac przyjemnosc. Nigdy nie traktowalem jako jednej gry za druga, jak chce jednego to siegam do tej, jak czego innego to do tej. I po prostu trojka sprawia mi wieksza frajde i nie mam przy tym wrazenia ze wymaga sie odemnie mniej.

__

Użytkownik
napzord

2009-03-07 22:00:01

W sumie będę miał czas to ściągne. To poobne troche do serii bf.

__
http://thebiggestsecretpict.online.fr/nwo/nato_swastika.gif

Użytkownik
qwe

2009-03-07 22:24:56

Raczej nie.

W BFie podoba mi sie mod Project Reality. Sam BF jest smieszny gdy gra sie na pro poziomie.

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-03-08 08:49:33

"Tribes 2” to pikus, ja jeszcze widuje mase ludzi na “Starsiege: TRIBES” :) . Wszystko pieknie i mozecie mnie wpisac na liste chetnych do zabawy ale szachy sa ograniczone, da sie poznac wszystkie uklady figur. PS. wiem ze gra dziala na linuksie, chcialem zapytac czy ktos ja probowal uruchamiac natywnie czy odrazu walic pod wine?

Offtopic: takich gier jest wiecej (w sensie “fajne gry”;), lecz nie tak skomplikowane jak Tribes 2. Ja osobiscie polecam Aliens versus Predator: Gold (bo to chyba jedyna wersja ktora teraz sciagniemy z internetu). Jest tam TCP/IP, wiec wystarczy postawic serwer na zewnetrznym IP i wszystko smiga. Dodatkowo bez wiekszych problemow powinniscie wygooglac source do AvsP dla linuksa.


PS. http://lokigames.com/products/tribes2/
Prawdziwy majstersztyk dla fanow Warhammera 40K, Dawn of War i przede wszystkim planszowego Space Hulk, jest “Space Hulk 2: Vengenace of Blood Angels”, ktore rowniez posiada TCP/IP, sam osobiscie gralem i w czasach liceum zarwalem kilka nocy.

__

Użytkownik
varfare

2009-03-08 11:05:04

Ehhh, mam te same odczucia dot. Tribes - gra genialna ale niemalże zerowe zainteresowanie. Jedynkę ściągam średnio raz na dwa miesiące i pykam co jakiś czas :P T2 jeszcze lepsze, T:V to kicha.

Ciekawostka, od producentów Tribes wyszła gra Fallen Empire: Legions, która rzekomo miała być kontunuatorem Tribes. Czy to prawda, ciężko powiedzieć. Udostępniona beta jest makabrycznie okrojoną wersją pełniaka, który ma mieć premierę w tym roku. Beta do zagrania za free tu http://blog.instantaction.com/2009/03/playlegionscom.html .

__

Użytkownik
niceaalbosmierc

2009-03-08 15:39:02

Na linuksie pod wine, dziala od strzalu.

__

Zbanowany
hszonszczur

2009-03-08 16:08:34

guwno nie gra :-)

__

VIP
Hakan

2009-03-08 16:39:28

"Nawrócony” to tekst Krogotha i dotyczy jego rezygnacji z gry w CPMA na rzecz VQ3: http://quake3.fpp.pl/?pl:pages:show:538:::

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

ex-Redaktor
exilek

2009-03-08 16:56:51

"Sam BF jest smieszny gdy gra sie na pro poziomie."
co masz na myśli? i jaki poziom jest dla ciebie pr0?

__

Użytkownik
qwe

2009-03-08 17:04:00

@nicea albo smierc

Alien versus Predator :D
Gralem to kawal czasu w kafejce internetowej, jednak predator jest zbyt mocny, no chyba, ze sa patche ktore potrafia wywazyc rozgrywke, albo gra sie np 3 predatorow na 6 obcych.
Na Alien versus Predator sie pisze !!!!!

Ogolnie z tego co piszesz to widze, ze masz pojecie :)
Fajnie, ze sa jeszcze ludzie ktorych swiat nie ogranicza sie co CoD’a, q3, UT...



ok wstepna lista graczy
tam gdzie sa znaki zapytania, nie jestem pewien

-piotrusek
-qwe
-kot_Z_cheshiere ?
-paris hilton aka annihiluzz :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
-pawson_
-tybek
-nicea albo smierc
-varfare ?
-bitman ?

Jeszcze namowie paru moich znajomych z “osiedla” ;)



@Hakan

o cholera, masz racje :P
Gosc z puprePC mnie zmylil

a sam tekst Krogotha czytalem juz dawno i cos wlasnie mi sie nazwa kojarzyla

__

Użytkownik
dezCartezz

2009-03-08 18:24:12

a gzdie qwe aka chinczyk pedal? :D

__

Użytkownik
qwe

2009-03-08 18:37:32

@Paris

;aaaaaaaassssssssssddddddd

tylko nie chinczyk bo przejade sie po Ciebie na Lana : DDDDD

__

Użytkownik
stan

2009-03-08 20:41:18

Tez mnie to ciekawi Exil :D

__
blub

Użytkownik
qwe

2009-03-09 18:32:08

@Exil, stan

Teraz juz troche poprawili, ale dalej mozna robic uniki, bardzo szybko skaczac i kucajac i jednoczesnie strzelajac w wroga, to bylo strasznie irytujace. Obecnie chyba nie mozna strzelac podczas takich “manewrow”, ale dalej zdarzaja sie inne dziwne rzeczy, dlatego wole PR’a :P


aha, i to wszystko widzialem gdy gral moj kumpel.

__

Użytkownik
stan

2009-03-09 18:51:22

@qwe

Te nadmierne (jak dla kogo ;] ) triki ograniczyli kilka tygodni czy tam miesiecy po wydaniu gry (poogladaj jakies FM to zobaczysz). W sumie szkoda, bo kazdy mial swoj styl gry, jedni bardziej CSowy, drudzy ala Quake czy ET.

__
blub

Użytkownik
qwe

2009-03-09 19:07:14

@stan

triki ograniczyli kilka tygodni czy tam miesiecy po wydaniu gry

Loo, to chyba o innej grze mowimy, bo moj qmpel jeszcze rok temu wlasnie takie tricki sadzil.
Probuje go zlapac na gg, zeby sie wypowiedzial.

__

Użytkownik
stan

2009-03-09 19:41:43

@qwe

Zalezy o jakie triki Ci chodzi :]
http://www.youtube.com/watch?v=mkcj96W9kE0&feature=channel - tego juz nie zrobisz(a pewnie o to Ci chodzi?), a to byl patch 1.12. Obecnie jest 1.41 od pazdziernika 2006 (czyli grubo ponad 2 lata...)

__
blub

Użytkownik
qwe

2009-03-09 20:20:12

@stan

moze ten czas tak szybko plynie i nie zauwazylem ze to juz 2 lata ;)))

Bylo jeszcze pare innych udziwnien, nie pamietam ich, poniewaz tylko obserwowalem gre kumpla.

__

Użytkownik
xnc

2009-11-17 02:40:45

Piotrusek coś wspomniał, ale tak przez mgłę, teraz już minęło trochę czasu i TN działa:
http://www.tribesnext.com/

Tribes 2 jest za darmo - ściągamy, do tego jeszcze patcha TribesNext i można grać. Wygląda to lepiej niż revivale - można po prostu odpakić grę i “find servers”. Osobiście, to mogę stwierdzić (piotrusek chyba też bo go widuję) nie ma problemu z grą na amerykańskich serwerach - ping nie przeszkadza tak mocno jakby mogło się wydawać.


qwe masz kogoś do grania nadal?

__

Użytkownik
qwe

2009-11-17 02:52:24

#xnc
Mam pare osob, ale nie wiem czy obecnie mam kompa dobrego :P

Kupuje sobie VAIO TT procek c2d 1,4ghz, 2gb ram, i grafa intel GMA4500M HD.
Taka grafa starczy do tej gierki? Chetnie bym w to pogral

Fajnie, ze odswiezyles ten temat, bo mialem to niedlugo zrobic.

__

Użytkownik
xnc

2009-11-17 03:01:05

Ja to sie nie znam, znałem się kiedy kupowałem sobie mx500 jak była nowością.

Teraz chyba mam gf 5200 i tyle o tej skrzynce wiem, a no i ramu mam 0,5 gb. Na voodoo tribes2 podobno chodziło. Kiedyś ktos na serwerze sie chwalił, że gra właśnie na netbooku - chyba msi. Dawał rade.

__

Użytkownik
Zippi9

2009-11-17 03:06:45

@stan
ostatnio odpaliłem BF2 i jest patch 1.5 wymaga 1.4 (ponad 400mb) + 1.5 2GB, dodaje nowe mapy i gra się znacznie przyjemniej. ponownie wkręciłem się w niego za pewne na 1-3 miesiące, tak jak to robiłem kilkukrotnie wcześniej. Jednak gram tylko infantry najczęściej karkand mała mapa w BFie pojazdy jak dla mnie robią za dużo zamieszania, a że noob jestem to nie chciało mi się uczyć obsługi itd.. W ET:QW z powodzeniem prowadziłem desecratorem no i pojazdami transportującymi i nic po za tym, a poziom trudności obsługi ich w porównaniu z BFem 2 jest znacznie niższy. Reszty np. czołgu nie lubiłem bo dziwnie jeździł no i od początku mieliśmy ogarniętego w teamie więc nie było potrzeby.
PS nadal geniusze nie naprawili ET:QW (disconnecty) pomimo tego, że teraz się łączę za pomocą innego modemu + router. Na starym też patrzyłem :) A szkoda, bo do odprężenia ze snajperką w jakichś górach gdzie nigdy nie mogą mnie znaleźć, czy coś gra jest dobra.

__

hitonn

2009-11-17 14:36:03

OLABOGA
http://www.youtube.com/watch?v=rbOc5ecEkIQ
jakie mapy; D
wyglada to jak crisis na low detalach: D D D D
ale ogolnie wyglada pozytywnie

__

Użytkownik
qwe

2009-11-17 15:52:18

@hiton
to jest Tribes Vengeance, my mowimy ttu glownie o Tribes 2, ktory ma jeszcze gorsza grafike :)
Grafika sie zawsze zestarzeje, ale co to ma do rzeczy, liczy sie grywalnosc.

__

Użytkownik
malydok

2009-11-17 17:09:24

Hah, kto skomenował pod jednym fm z tribes 2 - http://www.youtube.com/watch?v=UlAmFPL6xgc
chocolate rain? : D

Z tego co widze to faktycznie 3 jest duzo dynamiczniejsza od 2 i atrakcyjniej wyglada od strony rozgrywki, choc nie gralem wiec wierze wam, ze 2 jest rownie ekscytujaca.

__

  • 1
  • 2
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

7900 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie