Dysk USB?

Dostosuj

Autor Wiadomość
VIP
Hakan

2009-02-25 09:44:27

Planuję zakup dysku zewnętrznego. Problem z wyborem jest większy jak w przypadku wewnętrznych.
Na co zwrócić uwagę? Dodatkowe zasilanie? Widziałem dyski na 2xUSB, 1xUSB, z osobnym zasilaniem. 2xUSB - spodziewam się, nie daje dwukrotnego transferu - raczej odrębne zasilanie.

A może polecacie jakiś konkretny model, tak coś 250GB - 320GB?

__
Powyższy tekst jest subiektywną opinią autora i nie jest oficjalnym stanowiskiem serwisu eSports.pl

Użytkownik
kaboom

2009-02-25 10:04:04

zalezy do czego chcesz go uzywac :) jezeli chcesz miec wielkiego pendrive’a to na pewno zastanow sie nad dyskiem ktory sie zasila tylko z usb, moj ojciec takiego uzywa w pracy (bodajze wd 320 gb) i spelnia on swoja role doskonale

jezeli chcesz miec po prostu dysk zewnetrzny do kompa na stale, no to rozwiazanie ze stalym zasilaniem bedzie na pewno lepsze, taki dyski sa tez zwykle szybsze i bezpieczniejsze do przechowywanai danych

__
Cybersport.pl

Użytkownik
aTs

2009-02-25 11:34:18

ja kupile sobie tydzien temu takie cos Dysk 320 GB Samsung i jestem bardzo zadowolony. Jest bardzo szybki i jak na te 320 GB nie ma za duzych rozmiarow. Co do dodatkowego zasialania tego dysku to jest potrzebne przy wersji USB 1.1 albo wogole. pozdro

__

VIP
V!ct!M

2009-02-25 13:39:15

Jesli chcesz na USB, to mamy rozumiec, ze chodzi po prostu o przechowalnie danych?:> Bo jesli zalezy Ci na predkosci transferu, to dyski posiadajace dodatkowo obsluge FireWire beda duzo lepszym rozwiazaniem.

Poza tym to co napisal kaboom, takie dyski 2,5” pracuja bez dodatkowego zasilania, ale tez cena ich jest sporo wyzsza. Nie masz duzych wymagan co do pojemnosc, wiec moglbys zainteresowac sie seria Seagate FreeAgent Go.

Wiele osob uwaza, ze najlepiej kupic obudowe i dysk oddzielnie, ja wolalem kupic sobie od razu gotowy produkt i zdecydowalem sie na Seagate FreeAgent Desk 500GB (“zagapilem sie” i kupilem wersje bez FireWire, bo jest tez taki pomaranczowo-czarny z FW). Uzywam go ze 3-4 miesiace i jestem bardzo zadowolony (choc transfer moglby byc wiekszy, no ale to ograniczenie sprzetowe USB...). Przede wszystkim jest cichy (b. wazne dla mnie, bo mam b. cichy caly komputer), lezy sobie na polce podlaczony stale do zasilania i PC i wszystko jest OK :-) (nawet jest odrazu na dysku zainstalowane jakies oprogramowanie do szyfrowania i automatycznego backupu, mozna wybrac sobie okreslone foldery do archiwizowania np. codziennie).

__

Użytkownik
ramm_pl

2009-02-25 13:52:43

U mnie prosta historia. Saturn bodajże, 500GB Verbatim za 300złoty. Nie wiem czy jeszcze są. mam go z pół roku i zero problemów. Oczywiście ma swoje zasilanie.

__

Użytkownik
EssePL

2009-02-25 19:48:48

a ja mam 1 tb (~980 gb) seagate, jakoś całkiem tanio go kupiłem - ale sumy nie pamiętam. wymaga dodatkowego zasilania i swoje waży (około kilograma), ale jestem z niego niesamowicie zadowolony. szybki i pojemny - czego chcieć więcej ?:)

co do cen - teraz z powodu kursu dolara ceny pewnie będą troszkę wyższe (ja kupowałem jak dolar był nisko, jakoś tak udało mi się zgrać)

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

686 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie