dobry, w miarę możliwości niedrogi, router

Dostosuj

Autor Wiadomość
ex-Redaktor
Mav9l1ty

2009-02-02 16:53:31

Cześć. Jestem kompletnym laikiem w temacie, stąd ten topic. Kupiłem kiedyś na stancję router bodajże Asmax 604 (bodajże, bo jestem teraz w pracy, nie w domu ;) ), by rozdzielić internet pomiędzy dwa komputery i... no i ten router wyraźnie powoduje wysokie pingi, nawety gdy mój współlokator nie surfuje po necie. Mam łącze od firmy Aster, które sprawuje się w miarę ok. Lecz, gdy jestem podłączony przez router, pingi mam po prostu kosmiczne, wzrastają od 10 do 60 ms. Update firmware zupełnie nie pomógł. Dziwne, co?

Anyway, w takim razie zdecydowałem się na zakup nowego routera. I teraz pytanie: na jaki router się zdecydować? Dwie opcje:

1) Nie zależy mi na niczym odjazdowym, tylko na czymś co nie będzie powodowało żadnych opóźnień na linii komputer -> router -> modem, tak jak mój stary sprzęt.
2) Często gram w Quake’a, kiedy akurat mój flatmate chce posurfować po necie. Wtedy zwykle proszę go, żeby sobie gdzieś poszedł, albo bez jego pytania podłączam się bezpośrednio pod modem :P Ale, czy jest opcja kupienia sobie routera z możliwością, nie wiem... przydzielenia jakiejś małej porcji łącza jemu, a większej mi lub z czymś w stylu priorytetem wysyłania i odbierania pakietów do poszczególnych PC-tów, by zarówno on mógł surfować na www i ja grać w QL bez żadnych zastrzeżeń co do pingu? Kiedyś były tutaj takie tematy i pamiętam userów mówiących o swoich routerach oraz, najczęściej, neostradach. Wtedy oni narzekali i za każdym razem gdy ich siostra/brat/mama/tata/pies chodzili po stronach, oni mieli wyższy ping. A jeśli już wydam tę kasę na coś lepszego, nie chciałbym mieć nagle niemiłej niespodzianki w stylu “to nie działa” :)

Dzięki z góry za pomoc!

__

VIP
samolot

2009-02-02 17:08:51

tani router nie podzieli Ci łącza, taniej i łatwiej załatwisz to software’owo - np. programem typu Netlimiter

Co do routera, Asmax robi raczej działający sprzęt, sprawdź może flatmate ma jakieś wiruski albo coś ;p

__

Użytkownik
eXblanco =]

2009-02-02 17:10:26

http://allegro.pl/item540163845_d_link_dsl_524t_modem_adsl_neo_router_switch_4x.html

Posiadam, sprawuje się bardzo dobrze... Po podzieleniu neta na 2 połówki graliśmy ze znajomym na 2 kompach - 0 lagów na polskich i zagranicznych serwerach. Polecam:)

__
Hala Madrid !

Użytkownik
arturkard

2009-02-02 17:10:42

Posiadam router Pentagram cerberus 6331-6 + programik bandwitch controller ( na 2-gim kompie ) a w nim ustawione limity ; ) Podczas grania ping idealny: )

__

Użytkownik
w1n

2009-02-02 17:38:36

Zdecydowanie D Link Di-524, mam go już ponad rok i żadnych problemów, łatwa konfiguracja, śmigają na nim jedna stacjonarka i 2 lapki na wi-fi w obrębie domu ściąga zajebiście, nawet sąsiad łapie sygnał. Poleciłem go dwóm osobą i też są zadowolone. Cena jest rozsądna, teraz pewnie poniżej 100 zł. Cena/jakość na 5

__

Użytkownik
tobster

2009-02-02 18:14:52

Żadnego D-LINKA. Polecam Pentagram Cerberus. Można dostać za 50-60PLN nowy ze sklepu. Sam mam i jestem zadowolony, znajomym polecam i też są zadowoleni. D-LINK ma koszmarną awaryjność.

__

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2009-02-02 19:04:52

Ksiaze - a to możliwe, pogadam z nim o tym.

exbowska kaczka - nie chodzi mi o granie z nim, tylko o to, żeby on mógł surfować, a ja grać. To zgoła co innego ;)

A co do propozycji, to dzięki, ale od razu zaznaczam, że szukam czegoś przewodowego :))

__

Użytkownik
eXblanco =]

2009-02-02 19:37:01

yyy... Nie będzie lagów. Sprawdzałem przed chwilą. W przypadku gdy ja grałem, brat surfował po necie - ping może trochę większy, ale nie odczuwalna zmiana. :)

__
Hala Madrid !

Użytkownik
qzk

2009-02-02 20:08:51

miałem na dużą sieć router planet bm-500 mogę polecić.

__

VIP
samolot

2009-02-02 21:02:03

do połączenia dwóch komputerów nie potrzeba żadnego hiper routera - wystarczy zwykły, działający poprawnie

Pentagramy kiedyś odradzał PawelS - lokalny spec od sieciowej infrastruktury
ja mogę polecić D-Linka i linksysa

jak już mówiłem, wyślij do lekarza komputer kolegi :)

__

Użytkownik
qzk

2009-02-02 21:05:14

dla jednych 200zl to nie drogo dla jednych 50 ;d

__

Użytkownik
diGi

2009-02-02 22:39:57

W Aster możesz sobie legalnie rozdzielić neta na 2 kompy i raczej niekoniecznie potrzeba do tego router’a.

Am aj rajt?

__

Użytkownik
tobster

2009-02-02 22:42:56

Jeżeli “spec” poleca DLinka to z niego taki spec jak monter z programu Usterka. Weź Cerberusa i bedziesz zadowolony.

__

Użytkownik
Linkin

2009-02-02 23:19:19

LINKSYS WRT54GL, ja kupiłem w Gdańsku w sklepie za 179,- Nie znam sie na routerach, ale odkad go mam po skonfigurowaniu i zmienieniu softu (po wgraniu softu tomato ma funkcje jak routery za ok 1000zł - przeczytałem to na jakims forum o routerach) nie ruszałem go w ogole.. śmiga aż miło, ma funkcje QoS (dzielenie łacza), takze powinien cie zainteresowac.

__

VIP
KonradM

2009-02-02 23:37:03

Ja i z piątka moich znajomych mamy routery Pentagram Cerberus, i wszyscy są z nich zadowoleni - bez usterek, bez niczego. Bardzo dobrą opinią cieszą się też Linksysy, ale nie mam namacalnego odzwierciedlenia tego w praktyce.

__
www.hstv.pl

Użytkownik
klawisz

2009-02-02 23:38:38

Mam ten sam router co Carnivale-, Linksys WRT54GL i.. również z softem Tomato. Po jego wgraniu router ma mnóstwo opcji, m.in. dzielenie łącza i ładne wykresiki.
WI-FI spisuje się nieźle - mieszkanie ~90 metrowe pokrywa całe. Do tego 4 gniazda RJ-45.

Z tego co wiem, to jest też bezpieczny ;)
Polecam.

__

VIP
Preak

2009-02-02 23:44:15

D-link DIR-300

__

Użytkownik
nOx

2009-02-03 00:08:51

To co wyzej. Linksys + tomato

__

Użytkownik
Bloodtooth

2009-02-03 01:00:08

Linksys + tomato = cuda.

Jestem kompletnym laikiem, a robię na nim co chcę ;).

__

Użytkownik
EssePL

2009-02-03 01:33:41

oczywiście linksys ;)
ja polecam wrt54gl jak przedmówcy (sam posiadam, oczywiście z wgranym tomato :D)

__

VIP / Fotograf
PawelS

2009-02-03 02:21:06

Nigdy nikomu nie poleciłem D-Linka. Jak ktoś chce mieć dobrze i tanio to polecałem jedynie TP-Linki. Rożnica kilka literek, więc można pomylić ;). D-Link był kiedyś dobry, ale to było wieki temu, zanim jeszcze nastała era Realteków w domowych komputerach i każdy miał nieśmiertelne 3Comy.

Pentagramów nie polecam, dlatego, że trudno o wszelakie aktualizacje, wszak nie ma nigdzie oficjalnie dostępnego firmware’u, ale za to po napisaniu do supportu można takowy dostać.

Jak ktoś lubi się bawić, to oczywiście, że nieśmiertelny Linksys WRT54GL 1.1 + Tomato, a Ci co lubią naprawdę grzebać to zamiana Tomato na OpenWRT to zabawka na długie dni i noce :).

__
Senior Pablo Escobar

ex-Redaktor
Mav9l1ty

2009-02-03 07:26:44

no tak Paweł, powinienem od razu do Ciebie zadzwonić :)

diGi - no można, ale jak to się niby robi inaczej niż za pomocą routera? :PP

__

Użytkownik
tobster

2009-02-03 16:41:34

@ up - łączysz dwa kompy kablem sieciowym typu skrętka i tyle, minusem tego rozwiązania jest to, że pierwszy komp musi być włączony.

__

Użytkownik
miodek1337

2009-02-03 16:57:45

A ja kupilem router za 79zl (grubo ponad rok temu) i ma uptime po 3-4 miesiace i smiga jak marzenie, zadnych problemow i nie wiem czy do domu cokolwiek lepszego ktos kupi (tzn. moze i kupi, tylko po co) :)

__

Użytkownik
klawisz

2009-02-03 18:44:29

Router marki router?
Ciężko byłoby zawiesić jakikolwiek router, tak mi się wydaje.

__

Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2636 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie