pranie steelpada qck

Dostosuj

Autor Wiadomość
Użytkownik
kaboom

2009-01-16 11:06:48

poczytalem torche rozne fora w necie i znalazlem ze czesc osob prala steelpada qck normalnie w pralce, jedni mowili ze im sie rozkleila, inni ze jest po praniu jak nowa, czy ktos z was pral qck w pralce? jesli tak to w jakiej tempetrautrze itd

bo pranie wilgotna szmatka mojej podkladce juz nie pomaga i wyglada lekko niechlujnie

__
Cybersport.pl

Użytkownik
caNel

2009-01-16 11:24:32

Ja prałem ręcznie. Mydło w płynie i jedziesz z koksem :) Później solidne płukanie i suszenie na kaloryferze. Rozklejać się zaczął dopiero po “którymś tam” praniu. A efekt rzeczywiście był niezły, niczym nówka sztuka. Więc nic nie cykaj i bierz się za czyszczenie.

__

VIP
reaktiv

2009-01-16 11:26:21

W pralce nie, ale ja robilem tak:

1. Umywalka + korek :D
2. Kladlem qck w umywalce.
3. Sypalem troche proszku na niego
4. Lalem ciepla wode, tak by zakryla kucyka.
5. Palcami wcieralem proszek w cala powierzchnie qck
6. Wypuszczalem wode
7. Przemywalem kuca zimna woda “pod cisnieniem” xD
8. Wieszalem na sznurkach, zeby wysechl. - imo nie powinno sie dawac na kaloryfer.
No i kuc jak nowy :D


Tylko trzeba pamietac o jednej rzeczy.... umywalka musi miescic qck, tak zeby byl caly rozlozony, inaczej robia sie takie “fale” ktore sa dosyc denerwujace.

__

Użytkownik
kaboom

2009-01-16 12:29:48

sprobuje opcji reaktiva :)

__
Cybersport.pl

Użytkownik
N4kai

2009-01-16 13:07:07

Również proponuję opcję Reaktiva. Sam stosuję, choć w nieco zmienionej wersji.

__

Użytkownik
kapiy

2009-01-16 13:21:10

ja raz na miesiąc kładę kucyka na pralce biorę mokra gąbkę i przecieram aż na oko będzie czysty. Już ponad rok tak robie i nie ma żadnych śladów użytkowania :D

__

Użytkownik
kaboom

2009-01-16 13:27:57

kapiy tez tak robilem, tylko ze moj ma juz ze 3 lata i slady naskorka nie chca juz schodzic :D

__
Cybersport.pl

VIP
samolot

2009-01-16 14:09:17

3 letni kucyk jest zwyczajnie wytarty, to że go wypierzesz nie zmieni tego, ze jest stary

__

Użytkownik
kaboom

2009-01-16 14:19:55

gdzie jest wytarcie to ja wiem, ale on jest normalnie brudny i trzeba mu detergentu

__
Cybersport.pl

Użytkownik
Hunter90pl

2009-01-16 15:03:59

ja robie tak:

1. do wanny nalewam troche wody i mydla
2. potem normalnie wkladam do niej qcyka myje jakas szmatka lub gabka
3. nastepnie trzeba wydusci wode (ile sie da ;p)
4. powiesic gdzies i czekac az wyschnie (dosyc dlugo to trwa)

Ja tak juz mylem 4-5x i po kazdym razie wyglada jak nowka. Te podkladki sa bardzo mocne i byle czym je nie rozwalisz ;)

__

VIP
[fhn]AL|EN

2009-01-16 16:30:11

hhehehe toż to nawet na mycie podkładki musi być PRO instrukcja :-) Spoko ja swojego IceMat’a 2 wrzątkiem traktuje :D

__
Ta strona umarła...

Użytkownik
qwe

2009-01-16 16:33:00

A ja mam inny sposob:

pare osob pralo proszkami itp itd
i podkladka wcale nie byla jak nowa, tzn wygladala jak nowa, ale powiechrznia sie zmienila w taki sposob, ze np ms518 mojego kumpla szural po niej jak po dywanie.

Moj brat swojego steelpada 5l tez czyscil wg. zalecen i mial dokladnie to samo, znacznie pogorszyla sie jakosc slizgu.

Po uwzglednieniu tego wszystkiego zrobilem tak:

zlewozmywak zamoczyc w niewielkiej ilosci wody (im wiecej wody tym gorzej dla podkladki) i lekko ja przecieran, najlepiej rogiem zlewozmywaka.
Podkladka JAK NOWA zy wygladu i JAK NOWA jesli chodzi o slizg.
Masz pewnosc, ze nie uzywasz zadnych detergentow, ktore niszcza strukture podkladki.
Oczywiscie woda musi byc ZIMNA, co najwyzej letnia.
Unikaj wody goracej. Kto kiedykolwiek pral pralka ten wie, ze im wyzsza temperatura i im wiecej proszku tym gorzej dla struktury materialu!

Moj sposob jest sprawdzony i moi znajomi, ktorzy kiedys qck traktowali mydłem, proszkiem do prania, domestosem :D itp zaczeli stosowac moj sposob z woda, gdyz uswiadomilem ich, ze mysz po podkladce jezdzi gorzej !

pozdrawiam

__

VIP
Mateck

2009-01-16 17:59:14

Mokra ściereczka, możesz też użyć jakiegoś środka czyszczącego. Następnie z wyczuciem ją czyścisz i czekasz aż wyschnie.

umywalka musi miescic qck, tak zeby byl caly rozlozony, inaczej robia sie takie “fale” ktore sa dosyc denerwujace.

:DD

__

Użytkownik
wiecek.

2009-01-16 19:08:41

ja swojego regularnie “trzepię" czasem tylko wilgotną sciereczką go potraktuje rok czasu i jest jak nowy :)
pranie odradzam bo jak qwe zauważył zmienia się po nim ślizg, lepiej wydać te 50zł na nowego skoro swojego masz od 3lat, 50zł w skali 3lat to grosze :)

__

Użytkownik
EssePL

2009-01-17 01:57:51

@qwe
chyba miałeś na myśli gąbkę :>
bo jak chcesz rogiem czegoś np. http://www.meblekuchenne.pl/wybierz_agd/zlewozmywak1.jpg takiego umyć podkładkę? ;d

__

VIP
j3sh

2009-01-17 07:31:10

musze sprobowac sposobem reaktiva ;p

__

Zbanowany
DIE

2009-01-19 07:58:21

Eee tam pitolenie :P ja wczoraj wrzuciłem do pralki na 60 stopni :D + wirowanie 800 + mocno zabrudzone :D
Moją everglide fnatic podkładka wygląda jak nowa :D nic się z nią nie stało :)
Ale,nie wiem jak jest z qck xD

__


Warning: getimagesize(http://www.meblekuchenne.pl/wybierz_agd/zlewozmywak1.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/esports/library/bbcode/parser.php on line 166
Dołącz do redakcji portalu eSports.pl!

Ostatnio publikowane

Napisz do redakcji

W tej chwili żaden z naszych redaktorów nie jest zalogowany.

Ostatnie komentarze

Ostatnio na forum

Statystyki Online

2618 gości

0 użytkowników

0 adminów

Ranking Użytkowników

WynikiAnkieta

Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem podczas WCG Polska?

  1. 0%

    Słaba postawa Fear Factory

  2. 0%

    Dobra gra UF Gaming

  3. 14%

    Tłumy widzów na sali kinowej

  4. 14%

    Mało miejsca

  5. 71%

    Nie byłem i nie interesuje mnie to

Nasi partnerzy

  • Shooters.pl
  • Cybersport

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) eSports.pl 2003-2024

Publikowanie materiałów tylko za zgodą autorów.

Wybierz kategorie